PDA

View Full Version : ΠΑΛΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΕΛΥΝΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥ-ΧΤΑ, ΚΟΠΑΝΕ..."



tai
20/05/2006, 14:15
Ένας φυσικός ερευνητής μετά από 3 μέρες έρευνας πίνει καφέ στο κυλικείο αποκαμωμένος. Στα χέρια του κρατά μια παλιά ατζέντα με τηλέφωνα...Θυμάται τα παλιά του φιλαράκια όταν σε μία φάση βλέπει ένα τηλέ-φωνο και σταματά...Το τηλέφωνο ανήκει σε μία παλιά νυμφομανή γνωστή του.. "Λες?!?"
Το ίδιο βράδυ κιόλας αφού της κάνει τραπέζι σε ρεστωράν πάει στο σπίτι της και γίνεται το έλα να δεις...
Το άλλο πρωί συνειδητοποιεί ότι λείπει από το σπίτι του 4 ολόκληρες μέρες και τι θα πει τώρα ο άμοιρος στη γυναίκα του που θα τον περιμένει με το τσόκαρο στο χέρι για να το ανεβοκατεβάσει αρκετές φορές στο κε-φάλι του...
Τρέχει γρήγορα στο αμφιθέατρο, βουτά το χέρι του σε σκόνη κιμωλίας και λερώνει το πρόσωπό του, τα χέ-ρια του, το πουκάμισο του και το σακάκι του...
Έπειτα γυρνά ήσυχος στο σπίτι του...
-"Που είσαι βρε αθεόφοβε που έχεις να πατήσεις στο σπίτι 4 νύχτες, εεε?" Η γυναίκα του την έχει στήσει στην πόρτα...
-"Καλή μου, της λέει, μπορώ να στα εξηγήσω όλα..."
-"ΛΕΓΕ!"
-"Να, μετά από 3 μέρες δουλειάς βρήκα το τηλέφωνο της Νίνας που ήμασταν μαζί στο πανεπιστήμιο... Αφού φάγαμε, πήγα στο σπίτι της και κάναμε έρωτα μέχρι που να μην μπορούμε άλλο σε όλες τις στάσεις: Κανο-νικά, πισωκολλητά 69, κώλο, πίπες και άλλα που δεν περιγράφονται καλή μου.."
-"Άστα αυτά ρε αλήτη!! Και η κιμωλία στο σακάκι σου!? ΠΑΛΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΕΛΥΝΕΣ ΟΛΗ ΤΗ ΝΥ-ΧΤΑ, ΚΟΠΑΝΕ..."

tai
20/05/2006, 14:53
Mπαίνει ένας τύπος σε ένα καλό εστιατόριο και κάθεται στο μοναδικό ελεύθερο τραπέζι που υπάρχει.
Oπως πάει να απλώσει τα χέρια του στο τραπέζι, δίνει μια με τον αγκώνα του και πετάει κάτω το κουτάλι από το ωραία τακτοποιημένο σερβίτσιο. Αμέσως πετάγεται ένα γκαρσόνι και βγάζοντας από την τσέπη του ένα καθαρό κουτάλι το βάζει προσεκτικά στη θέση του στο σερβιτσιο. Ο τύπος τον κοιτάει όλος απορία και του λέει:
-Καλά δεν μου λές ρε φίλε, όλα τα γκαρσόνια κουβαλάτε κουτάλια στη τσέπη σας;
-Μάλιστα κύριε - απαντά το γκαρσόνι. Μετά από μια έρευνα που έκανε ένας ειδικός σύμβουλος που προσ-λάβαμε, απεδείχθει ότι 26,7 % των πελατών ρίχνουν το κουτάλι τους με τον αγκώνα τους. Ετσι κερδίζουμε σημαντικό χρόνο έχοντας πάντα ένα καθαρό κουτάλι στη τσέπη και μεγιστοποιείται η αποδοτικότητα της ερ-γασίας.
Ο τύπος κουνάει το καφάλι του φανερά εντυπωσιασμένος. «Τι σου κάνει η επιστήμη σκέφτεται» και στη συ-νέχεια δίνει την παραγγελία του.
Αφού τρώει τα παραγματικώς πολύ ωραία εδέσματα του καταστήματος, τρώει το φρουτάκι του, πίνει το κα-φεδάκι του, στο τέλος φωνάζει και για τη λυπητερή. Οπως τον πλησιάζει το γκαρσόνι, βλέπει ένα σπάγγο που κρεμόταν από το άνοιγμα του παντελονιού του.
-Συγγνώμη φίλε που στο λέω, αλλά κρέμεται ένας σπάγγος από τα μαγαζιά σου.
-Το ξέρω κύριε - απαντά αμέσως το γκαρσόνι χωρίς να κοιτάξει καν μπροστά του. Ο ίδιος σύμβουλος μέ-τρησε ότι ο χρόνος που χρειάζεται για να πλύνουμε τα χέρια μας μετά που πηγαίνουμε στη τουαλέτα για κατούρημα, είναι πολύ σημαντικός και μειώνεται η αποδοτικότητα της εργασίας. Οπότε όλα τα γκαρσόνια έχουμε δέσει το πουλί μας με ένα σπάγγο και όταν πάμε στη τουαλέττα απλά τραβάμε το σπάγγο. Ετσι δεν πιάνουμε καθόλου το πουλί μας οπότε δεν χρειάζεται να πλύνουμε τα χέρια μας μετά. Εχει διαπιστωθεί ότι έτσι μεγαλώνει η αποδοτικότητα της εργασίας κατά 7,64%.
-Για σιγά άνθρωπέ μου - του λέει με απορία ο πελάτης. Και πως βάζετε το πουλί σας πάλι μέσα μετά, χωρίς να το πιάσετε;
-Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι κύριε - απαντά με φυσικό ύφος το γκαρσόνι. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το κου-τάλι.

cityfly
22/05/2006, 08:54
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
22/05/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Mπαίνει ένας τύπος σε ένα καλό εστιατόριο και κάθεται στο μοναδικό ελεύθερο τραπέζι που υπάρχει.
Oπως πάει να απλώσει τα χέρια του στο τραπέζι, δίνει μια με τον αγκώνα του και πετάει κάτω το κουτάλι από το ωραία τακτοποιημένο σερβίτσιο. Αμέσως πετάγεται ένα γκαρσόνι και βγάζοντας από την τσέπη του ένα καθαρό κουτάλι το βάζει προσεκτικά στη θέση του στο σερβιτσιο. Ο τύπος τον κοιτάει όλος απορία και του λέει:
-Καλά δεν μου λές ρε φίλε, όλα τα γκαρσόνια κουβαλάτε κουτάλια στη τσέπη σας;
-Μάλιστα κύριε - απαντά το γκαρσόνι. Μετά από μια έρευνα που έκανε ένας ειδικός σύμβουλος που προσ-λάβαμε, απεδείχθει ότι 26,7 % των πελατών ρίχνουν το κουτάλι τους με τον αγκώνα τους. Ετσι κερδίζουμε σημαντικό χρόνο έχοντας πάντα ένα καθαρό κουτάλι στη τσέπη και μεγιστοποιείται η αποδοτικότητα της ερ-γασίας.
Ο τύπος κουνάει το καφάλι του φανερά εντυπωσιασμένος. «Τι σου κάνει η επιστήμη σκέφτεται» και στη συ-νέχεια δίνει την παραγγελία του.
Αφού τρώει τα παραγματικώς πολύ ωραία εδέσματα του καταστήματος, τρώει το φρουτάκι του, πίνει το κα-φεδάκι του, στο τέλος φωνάζει και για τη λυπητερή. Οπως τον πλησιάζει το γκαρσόνι, βλέπει ένα σπάγγο που κρεμόταν από το άνοιγμα του παντελονιού του.
-Συγγνώμη φίλε που στο λέω, αλλά κρέμεται ένας σπάγγος από τα μαγαζιά σου.
-Το ξέρω κύριε - απαντά αμέσως το γκαρσόνι χωρίς να κοιτάξει καν μπροστά του. Ο ίδιος σύμβουλος μέ-τρησε ότι ο χρόνος που χρειάζεται για να πλύνουμε τα χέρια μας μετά που πηγαίνουμε στη τουαλέτα για κατούρημα, είναι πολύ σημαντικός και μειώνεται η αποδοτικότητα της εργασίας. Οπότε όλα τα γκαρσόνια έχουμε δέσει το πουλί μας με ένα σπάγγο και όταν πάμε στη τουαλέττα απλά τραβάμε το σπάγγο. Ετσι δεν πιάνουμε καθόλου το πουλί μας οπότε δεν χρειάζεται να πλύνουμε τα χέρια μας μετά. Εχει διαπιστωθεί ότι έτσι μεγαλώνει η αποδοτικότητα της εργασίας κατά 7,64%.
-Για σιγά άνθρωπέ μου - του λέει με απορία ο πελάτης. Και πως βάζετε το πουλί σας πάλι μέσα μετά, χωρίς να το πιάσετε;
-Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι κύριε - απαντά με φυσικό ύφος το γκαρσόνι. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το κου-τάλι.


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

geopitt
22/05/2006, 14:04
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
22/05/2006, 14:13
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: