PDA

View Full Version : enfield bullet 500



lord_dimos76
20/05/2006, 19:13
ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ,ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ 3-4 ΕΤΩΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΟΣΤΟΣ 2-2.500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗ,ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΕΝΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ!ΑΠΟ AFTER-SALES ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

naxiotis
20/05/2006, 20:40
ε'ιχα μιά τέτοια για περίπου 2 χρόνια.έκανα την μ@λ@κί@ αντί για παπί να την πάρω για μούρη(τρομάρα μου).την είχα πάρει μεταχειρισμένη με 35000 κμ αλλά από γενική επισκευή στην αντιπροσωπεία.τώρα τι να σου πώ:ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑήταν το μόνο μηχανάκι που δεν ήξερα αν θα φτάσω στον προορισμό μου.όλο και κάτι έβγαζε.άσε που μες στην κίνηση ζεσταίνετε και αρχίζε να μυρίζει λαδίλας:eek: :mad: είναι μόνο για κοντινές βόλτες εκτός αθηνώνΧΑΛΑΡΑΜΕ ΤΟ ΡΊΣΚΟ ΝΑ ΣΠΡΏΧΝΕΙς.ά ,και μην το ξεχάσω κατάφερα :a2: :a2: :a2: να την πουλήσω ύστερα από 1,5χρόνο.πάντως έχει ανταλλακτικά αρκεί να έχεις όρεξη να πληρώνεις συνέχεια:wave2: :wave2:

kalant
20/05/2006, 22:05
Πως του ηρθε ρε φιλε η αγορα μιας τετοιας μοτο? Εχω ακουσει κι εγω οτι οι λιγες που κυκλοφορουν βγαζουν προβληματα...

Γιατι δεν περνει κατι αλλο αξιοπιστο και πιο ομορφο?

n1k3man
20/05/2006, 22:25
εμενα μου αρεσε παντως που την ειδα στο κεντρο της Αθηνας. ο τυπος που την ειχε ηταν παππους και μαλλον την χαιροτανε!

οπως και να χει ειναι μηχαναρα!

catmaster
20/05/2006, 23:08
Δεν το ξερω το μηχανακι καθολου...
Το γεγονος παντως οτι οσα κυκλοφορουν ειναι μετρημενα σε μια παλαμη μου κανει κατιτις..:sick:

Σε τετοιο στυλ μοτο θα σου ελεγα να δωσεις κατι παραπανω και να πας για κανα Kawasaki W650 που ειναι και ομορφο και αξιοπιστο..

:beer:

n1k3man
20/05/2006, 23:13
ωραιο και το kawa! και σιγουρα πιο αξιοπιστο :winka:

naxiotis
21/05/2006, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man


οπως και να χει ειναι μηχαναρα! αυτό μέφαγε και μένα .κακά τα ψέματα εόιναι μηχανή που δεν περνάς απαρατήρητος.είχα πάει με αυτή διακοπές ΣΑΝΤΟΡΊΝΗ και οι ΑΓΓΛΟΙ κόβανε φλέβες.άλλο πράγμα όμωσ το made in GREAT BRITAIN και άλλο το made in INDIA.μα καμία σχέση μιλάμε τα μέταλλα.φαντάσου ότι στην δικιά μου σπάγανε κομάτια από τις ψύκτρες του κινητήρα.θπόψιν οτι είχα την έκδοση με τις ταχύτητες δεξιά και το φρένο αριστερά.μπέρδεμα μιλάμε αν και μου άρεσε.πάρτε και μία φωτογραφία


48673

hdbiker
21/05/2006, 14:45
ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΚΙΖΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ!ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΡΕΤΤΑΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΙΝΔΙΚΟ)ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΟΔΗΓΗΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ ΕΚΕΙ ΦΙΛΕ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΑΓΓΛΟ/ΙΤΑΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΣΧΙΣΤΟΜΑΤΗΔΩΝ!!!!
ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΟΗΤΕΙΑ!:cool:

lord_dimos76
22/05/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
αυτό μέφαγε και μένα .κακά τα ψέματα εόιναι μηχανή που δεν περνάς απαρατήρητος.είχα πάει με αυτή διακοπές ΣΑΝΤΟΡΊΝΗ και οι ΑΓΓΛΟΙ κόβανε φλέβες.άλλο πράγμα όμωσ το made in GREAT BRITAIN και άλλο το made in INDIA.μα καμία σχέση μιλάμε τα μέταλλα.φαντάσου ότι στην δικιά μου σπάγανε κομάτια από τις ψύκτρες του κινητήρα.θπόψιν οτι είχα την έκδοση με τις ταχύτητες δεξιά και το φρένο αριστερά.μπέρδεμα μιλάμε αν και μου άρεσε.πάρτε και μία φωτογραφία





Η ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΞΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 350?ΑΝ ΝΑΙ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ,ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ!

naxiotis
22/05/2006, 12:44
ΟΧΙ.εμένα ήταν το 500.πιο παλιά έβγαινε μόνο έτσι.τώρα τελευταία 3-5 χρόνια έρχεται και με τίς ταχύτητες αριστερά σαν επιλογή.πάντως από ποιότητα ΑΣΤΑ και τότε και τώρα.

hdbiker
23/05/2006, 05:26
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ Κ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΡΣΑΡΟ ΜΟΥ.ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 4 ΜΟΤΟ ΜΟΡΙΝΙ 350 ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΞΙΟΤΑΧΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η HD SPORTSTER IRONHEAD 1000 ΤΟΥ 1973 ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ.ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑ.ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΔΗΓΟΥΣΑ Κ ΤΟ HONDA CB 450 BLACK BOMBER MOY ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΚΑΡΦΩΝΑ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΦΡΕΝΟ....
ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΤΕΡ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΝΟΥΝ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΛΑΔΑΚΙΑ!!!
:beer:

naxiotis
23/05/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από hdbiker
.
ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΤΕΡ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΣ ΧΑΝΟΥΝ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΛΑΔΑΚΙΑ!!!
:beer: για τα αγγλικά συμφωνώ.για τα ινδικά όμωςΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑ:wave2:

ptc
01/08/2018, 21:16
Royal Enfield Bullet 350

Μαγκες τι ξερουμε για το συγκεκριμενο μοντελο; Θα μπλεξω πολυ ασχημα σε περιπτωση που το παρω; :rolleyes:
Μιλαμε προφανως για δευτερη μηχανη, χρηση χαλαρης βολτας μια φορα στο τοσο, φαση να μυριζουμε τα λουλουδακια και να ακουμε τα πουλακια...
Θα γινεται η βολτα ή θα περναει πιο πολυ καιρο στο συνεργειο παρα στο γκαραζ μου;

Επεσα πανω σε αυτην (https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/14110772/) την αγγελια και μου περασε απο το μυαλο η σκεψη να παω να ριξω μια ματια. Η αληθεια ειναι πως εχω καιρο τωρα το νου μου για κανα προσεγμενο GN250, αλλα δεν εχει βρεθει κατι αξιολογο στη σωστη τιμη.

πυξιδας990
02/08/2018, 09:07
Royal Enfield Bullet 350

Μαγκες τι ξερουμε για το συγκεκριμενο μοντελο; Θα μπλεξω πολυ ασχημα σε περιπτωση που το παρω; :rolleyes:
Μιλαμε προφανως για δευτερη μηχανη, χρηση χαλαρης βολτας μια φορα στο τοσο, φαση να μυριζουμε τα λουλουδακια και να ακουμε τα πουλακια...
Θα γινεται η βολτα ή θα περναει πιο πολυ καιρο στο συνεργειο παρα στο γκαραζ μου;

Επεσα πανω σε αυτην (https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/14110772/) την αγγελια και μου περασε απο το μυαλο η σκεψη να παω να ριξω μια ματια. Η αληθεια ειναι πως εχω καιρο τωρα το νου μου για κανα προσεγμενο GN250, αλλα δεν εχει βρεθει κατι αξιολογο στη σωστη τιμη.
παρτο φιλε,αλλωστε δεν εχει καμια τρελη τεχνολογια...

gior-gos
02/08/2018, 09:14
Προσωπικα, κι ετσι οπως το βλεπω στις φωτο, και να μου το χαριζαν..

Χαλαρη βολτα και ν ακους τα πουλακια μ αυτο το πραμα, μόνο στις (ρομαντικες) ταινιες :lol:

Προφανως ομως σ αρεσει (οπως αρεσει σε πολυ κοσμο αυτη η κατηγορια πλεον) οπότε.. ;)

Φανταζομαι γυρω στο 1000αρικο θα το παρεις, δε χαθηκ ο κοσμος.

Gn 250 σαφως προτιμοτερο.

buckley
02/08/2018, 09:15
Καλύτερα κανά παλιό γιαπωνέζικο.

Tycho Moon
02/08/2018, 09:52
Εγώ θα έκανα υπομονή να βρω κανά Estrella 250. Ίδιο σουλούπι με Enfield και αξιόπιστο.

ptc
02/08/2018, 12:40
Προσωπικα, κι ετσι οπως το βλεπω στις φωτο, και να μου το χαριζαν..

Χαλαρη βολτα και ν ακους τα πουλακια μ αυτο το πραμα, μόνο στις (ρομαντικες) ταινιες :lol:

Προφανως ομως σ αρεσει (οπως αρεσει σε πολυ κοσμο αυτη η κατηγορια πλεον) οπότε.. ;)

Φανταζομαι γυρω στο 1000αρικο θα το παρεις, δε χαθηκ ο κοσμος.

Gn 250 σαφως προτιμοτερο.

Δεν εχω κανα κολλημα με τα royal enfield, τουναντιον. Γενικα κοιταω για κατι παλιοτερο σε λιγα κυβικα (200-400) για χαλαρη χρηση. Ουτε ψαχνω για τοσο πουλ μουρ μηχανακι (οπως το συγκεκριμενο), ιδανικα θα μου αρεσε ενα μαμα gn250. Απλα το συγκεκριμενο το ειδα σε πολυ καλη τιμη και το παιδι οντως φευγει συντομα εξωτερικο, οποτε η τιμη θα κατεβει σιγουρα κι αλλο. Το βλεπω δηλαδη και λιγο ως "επενδυση". Οχι να βγαλω λεφτα προφανως, αλλα οτι και σε πεντε χρονια να το δωσω το χιλιαρικο θα το παρω πισω. Το θεμα ειναι τι θα μου εχει στοιχισει στο ενδιαμεσο.

Τεσπα, θα παω να του ριξω μια ματια μαλλον, αλλα κρατωντας μικρο καλαθι.

gior-gos
02/08/2018, 12:45
To gn250 ειναι κουκλακι (υποκειμενικο) και τερας αξιοπιστιας (αντικειμενικο). Αλλά δε βρισκεις..

ptc
02/08/2018, 12:49
To gn250 ειναι κουκλακι (υποκειμενικο) και τερας αξιοπιστιας (αντικειμενικο). Αλλά δε βρισκεις..

Συμφωνω απολυτα. Το οδηγησα κιολας και μου αρεσε παρα πολυ, πολυ βολικη θεση και μαζι με το ψευτοκαστομ τιμονακι του ειναι σουπερ.
Το θεμα ειναι πως ή θα ειναι σε καλη τιμη αλλα παρατημενα ή θα εχουν γινει φραπε ρεισερ και θα τα ζητανε τρια χιλιαρικα.

BabisStinson
02/08/2018, 13:29
Ωραίο το Enfield!
Εισαι για κάτι τέτοιο μήπως? https://www.car.gr/classifieds/bikes/photos/14491361/