PDA

View Full Version : Αλήτης αντιπρόσωπος – συνεργείο



LordDorian
23/05/2006, 12:21
Που λέτε, καθώς έχω συμπληρώσει τα 1000 ΚΜ πάω κι εγώ την καλή μου για το πρώτο service. Για κακή μου τύχη εργάζομαι στη ΚΩ και το βιβλιαράκι της εγγυησης δεν έχει έρθει ακόμα στα χέρια μου παρά το γεγονός ότι έχω κάνει τις απαραίτητες ενέργειες από τη πρώτη μέρα που πείρα τη μηχανή. Πληροφορήθηκα πως εδώ στη Κω επίσημος αντιπρόσωπος και συνεργείο είναι ο κύριος ( ο θεός να τον κάνει κάποια στιγμή) ΚΑΣΕΤΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ Σ κάτοχος του μαγαζιού ΚΩΣ Νο1. Μια και δυο πάω στο κατάστημα και του λέω πως θέλω να κάνω το service αλλά δεν έχω στα χέρια μου ακόμα την εγγυηση. Το πρώτο πράγμα που μου είπε ο τύπος είναι ότι δεν κάνει service σε μηχανάκια παρεισαγωγής. Ξανάεξηγώ λοιπών πως δεν είναι παρεισαγωγής αλλά πως απλά περιμένω την εγγυηση και τον παρακαλώ να κάνουμε το service και το βιβλιαράκι το σφραγίζει μετά. Αυτό λέει δεν μπορεί να το κάνει γιατί δεσμεύεται από τη Suzuki να μη κάνει service χωρίς το βιβλιαράκι και το κάνει μονό στα μηχανάκια που αυτός γνωρίζει πως είναι γνήσια όπως αυτά που ο ίδιος εμπορεύεται.. Με τα πολλά τον πείθω να πάρει τηλ στην αντιπροσωπεία όπου τελικά μέσω του αριθμού πλαισίου βρέθηκε το μηχανάκι μου καθώς και τα στοιχειά μου. Πάλι τίποτα.. Να λέει πως δεν τον κατοχυρώνει κανένας αυτόν και πως αν το είχα πάρει μόνο από αυτόν η από κάποιον από τους αντιπροσώπους που γράφει το βιβλιαράκι θα μου έκανε το service..
Ρωτώ δηλ αν εγώ πάω ένα ταξίδι και τα κάνω τα ΚΜ σε μια μέρα τι γίνεται δεν έχω service ; Η απάντηση λοιπών ήταν πως το service γίνεται μόνο με το βιβλιαράκι και πως όταν το έχω θα χαρεί να με εξυπηρετήσει..
:mad:

Cpt. Haddock
23/05/2006, 12:24
:wave2: :wave2:

Κάποια βεβαίωση αγοράς η/και εγγύσης δεν μπορούν να σου στείλουν με Fax?
:confused:

Γιατί δεν έχεις παρει ακόμα το βιβλίο εγγύησης;

LIBYKOS
23/05/2006, 12:36
Και σε μένα όταν το πήρα δεν μου έδωσαν αμέσως το βιβλιαράκι της εγγύησης. Το πήρα μετά από 10 μέρες περίπου.
Το πρώτο όμως σέρβις ( αλλαγή λαδιών πιο σωστά) το έκανα κανονικότατα χωρίς το βιβλιαράκι.

argy_kap
23/05/2006, 12:52
Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο τον Σφακ να τους πεις εσύ το και το εγινε και ο τύπος δεν μου κάνει το service γιατί δεν πήρα μηχανάκι απο αυτόν!

Αλλά είναι τόσο βλάκας που θα σε χάσει και εσένα και άλλους γιατί δεν θα μείνει κρυφό!

Πάρε τον Σφακ!

Tropeas
23/05/2006, 13:17
Για να σου εκδόσουν καινούριο βιβλιαράκι απο τον Σφακιανάκη είναι δουλειά 5 λεπτών... πες στον εξουσιοδοτημένο μηχανικό σου να ζητήσει να σου επανεκδώσουν ένα απο τα κεντρικά ή στειλτους εσύ ένα φαξ , και να το στείλουν με courier στο μαγαζί του μηχανικού σου, (που δεν πληρώνουν και τιποτα έτσι και αλλιώς η Speedex του ομίλου Σφακιανάκη είναι...) και να γίνουν όλα καλά...
Αν θες στείλε πμ να σου δώσω τηλ. να μιλήσεις με κάποιον ποιο υπεύθυνο...:beer:

argy_kap
23/05/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Για να σου εκδόσουν καινούριο βιβλιαράκι απο τον Σφακιανάκη είναι δουλειά 5 λεπτών... πες στον εξουσιοδοτημένο μηχανικό σου να ζητήσει να σου επανεκδώσουν ένα απο τα κεντρικά ή στειλτους εσύ ένα φαξ , και να το στείλουν με courier στο μαγαζί του μηχανικού σου, (που δεν πληρώνουν και τιποτα έτσι και αλλιώς η Speedex του ομίλου Σφακιανάκη είναι...) και να γίνουν όλα καλά...
Αν θες στείλε πμ να σου δώσω τηλ. να μιλήσεις με κάποιον ποιο υπεύθυνο...:beer:

Λάμπρο, εαν ποτέ σκεφτείς να ανοίξεις γραφείο για να λύνει μηχανο-προβλήματα στείλει ΠΜ να σε μανατζάρουμε!

Tropeas
23/05/2006, 13:51
Παιδιά χαίρομαι να χαλαρώνω την διαδίκασία για οποιονδήποτε, να την απλοποιώ , εφόσον εγώ έχω ταλαιπωρηθεί, για να μην ταλαιπωρηθεί και άλλος...

Αυτό περιμένω και θα ήθελα να το κάνουμε όλοι απο μεριά μας... :rolleyes:

Τότε θα διορθώνονται όλα πιο γρήγορα... ;)

integrale
23/05/2006, 15:51
Ο Λάμπρος είναι "παιδί" του Σφακιανάκη πλέον.Παίρνει τηλ στα κεντρικά και αρχίζουν όλοι πεοθηλασμό!Οπότε έχει απάντηση και λύνει τα πάντα!Διαθέτουμε και νομική καλύψη,ε καλέ μου φίλε Λάμπρο?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
23/05/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από integrale
Ο Λάμπρος είναι "παιδί" του Σφακιανάκη πλέον.Παίρνει τηλ στα κεντρικά και αρχίζουν όλοι πεοθηλασμό!Οπότε έχει απάντηση και λύνει τα πάντα!Διαθέτουμε και νομική καλύψη,ε καλέ μου φίλε Λάμπρο?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Δεν είναι έτσι ακριβώς και ας το πες ευγενικά...
Μάλλον το αντίθετο θα έλεγα, αν κρίνω απο την κατάσταση που παρέλαβα,... αλλά απλά δεν μπορούν να με αποφύγουν... :D :rolleyes: :p

LordDorian
23/05/2006, 17:07
:wave2: :wave2: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Sas euxaristo olous gia tis sumbules. Molis me meire til o aderfos mou pige Sfakianaki kai parelabe to bibliaraki :winka:

O tupos edo kanei tis magkies giati polu apla den uparxei kapoios allos eksousiodotimenos mixanikos opote anagkastika pali s auton tha pane... :a37:

Fusika tha frontiso to epomeno service na erthei etsi pou na ta kano Athina :a39:

Molis ksemperdepso mazi tou tha sas enimeroso kai gia to ti douleia ekane telika.. :a26:

Asxeto : sto kafe tis lesxis einai kaneis Sabbatokuriako? Tha briskomai Athina 10/6 kai tha thela na peraso mia bolta na grafto na sas gnoriso klp. :a20:

WWW
23/05/2006, 17:31
Βρε λεβέντες κάπου νομίζω πως υπάρχει μια ευρωπαίκη οδηγία η οποία ουσιαστικά θέτες εκτός τους εξουσιοδοτημένους. Έχετε κάτι υπόψη ????

gcrook
23/05/2006, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από LordDorian

Asxeto : sto kafe tis lesxis einai kaneis Sabbatokuriako? Tha briskomai Athina 10/6 kai tha thela na peraso mia bolta na grafto na sas gnoriso klp. :a20:

Πληροφοριες για την Λεσχη θα βρεις ΕΔΩ!! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=5639)

Mototaxidiotis
02/06/2006, 23:31
οτι πληροφορία θες για την λέσχη φίλε μου να στελνεις μαιλ μεσα απο την ιστοσελιδα της λεσχης και θα σου απαντάμε για να μην δημιουργούντε παρεξηγησεις στο φορουμ....
οσο για το προβλημά με το συνεργείο επρεπε να τον "δωσεις"... ειναι ανεπίτρεπτο αυτο που εκανε διοτι ξερει αν ειναι 'η οχι παραεισαγωγής μια μοτοσυκλετα....και επισης ξερει πως το βιβλιο της εγγυησης το περνεις μεσα σε 10 μερες απο την αγορα...