PDA

View Full Version : Ερωτήσεις...



sub_zero
23/05/2006, 13:51
Χαιρουτε κύριοι...

Μόλις έγινα νέος κάτοχος ΚΤΜ Prestige :a2: :a25: :a54: (οκ... εδω και καμια 15 μερες... μη βαρας ρε sapilla) ...

Εχω μερικές ερωτήσεις...

Πέρα από αυτά που γράφει το manual σχετικά με το στρώσιμο, θα πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο κατα την διαδικασία? κατι το οποίο έχετε βιώσει και χρήζει προσοχής (Στρωσίματος...πάντα).

Οσον αφορά τα service... που πηγαίνετε συνήθως και ποιόν θεωρείτε αξιόλογο (και γνώστη του αθλήματος-ΚΤΜ). Εχω δεί τα σχετικά link's εδω μέσα (οπότε μην βιαστείτε να βάλετε link εσεις οι γνωστοί-αγνωστοι.... :a22: :a22: )...

Επίσης tips και Hints σχετικά με το μηχανάκι είναι ευπρόσδεκτα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... (μα τι ευγένεια αυτό το παιδι :eyepop: :eyepop: ...)

DUKASII
23/05/2006, 14:23
φιλε..

καλορίζικο και καλα και ορθια χιλιομετρα.


εγω με τετοια ζέστη το μηχανακι θα το κυκλοφοροσα το βραδακι που εχει και δροσουλα και δε θα βράζει ..

επίσης μη κανεις πολλα συνεχομενα χιλ αλλα σταματα και αφηνε το μοτερ να κρυωνει λιγο.


και κανε καποια διαδρομη με στροφες...που να δουλευεις και σασμαν κτλ..
γιατι δε στρώνεις μονο το πιστονι..οποτε μη το βγαλεις με 5 σε καμια αττικη οδο για να γράψει απλα τα χιλ που σου λεει το μανουαλ.
μη το αφήνεις να σκορταρει..δουλευε το στη ροπή του το μοτερ..και καλό στρώσιμο.

για σερβις βρες καποιον να του εχεις εμπιστοσυνη..και μη διαλεξεις πολυδιαφημισμενα συνεργεία..γιατι δαγκωνουν για να σου κανουν απλα πραμματα.

xaris_sm
24/05/2006, 16:51
καλοριζικο φιλαρακι και παντα ορθιος,


απο μενα απλα περα απο τα τακτικα servis ριχνε μια ματια καθε 20 μερες στο δεικτη λαδιου (για να προλαβεις οποιαδηποτε στραβη)...συμπληρωσε παραφλου αν χρειαζεται (η κεφαλη δεν χαριζει αν δεν την προσεξεις), εξαερωση στις μπουκαλες (δυο βιδουλες στο πανω μερος,εχει και ενα αλλο ζευγαρι βιδουλες που ριθμηζεις αποσβεση-συμπιεση κατι τετοιο δες το μανουαλ για σιγουρα) γρασαρισμα στην αλυσιδα σου, αερα στα λαστιχα,
οχι ταπα συνεχεια βλεπε εθνικη και 150+ αλλα πορεια με 130... και φυσικα παραπανω αλα οχι για πολυ ωρα...μμμμ αυτα


:wave2: