PDA

View Full Version : Monoposto



tsoukas77
23/05/2006, 20:53
Καλησπερα παιδες,

θελω να κανω την 748 monoposto.Εχω βρει ενα καπακι στο διαδικτυο για το σελακι του συνεπιβατη,αλλα δεν ξερω πως θα δειχνει πανω στην μοτοσυκλετα.

Η αλλη λυση φυσικα,ειναι να βγει το τωρινο και να μπει το original monoposto της Duc.Το εχω βρει και αυτο στο διαδικτυο,αλλα ψαχνω πρωτα εδω.

Αν γνωριζει καποιος κατι,ας με ενημερωσει...

DimST
24/05/2006, 13:48
Καλύτερα αγόρασε απευθείας το μονοπόστο... στο παρελθόν που είχα ψάξει το είχα βρεί σε καλή τιμή... είναι και πανέμορφο :winka:
Αν βάλεις κάποιο κάλυμα δεν ξέρω πόσο θα του πηγαίνει. Σε τελική κρατάς και τις δύο ουρές και ξεμπερδεύεις.


:beer: :wave2:

stratospr
24/05/2006, 13:54
Δες μόνο μήπως το monoposto έχει διαφορετικό υποπλαίσιο από το biposto και δεν έχουν τις ίδιες βάσεις για να βιδώσει η ουρά.
Βρες τo spare parts list και για τις δυο εκδόσεις και τσέκαρε αν έχουν τον ίδιο κωδικό για το υποπλαίσιο.

edit - απ'ότι είδα τελικά έχουν το ίδιο υποπλαίσιο. Επομένως μπορεί να βιδωθεί άνετα η monoposto ουρά

stratospr
24/05/2006, 13:59
Υπάρχει και η περίπτωση όντως να έχουν διαφορετικό κωδικό για το υποπλαίσιο και η μόνη διαφορά τους να είναι η παρουσία ή όχι των βάσεων για τα μασπιέ του συνοδηγού.

Δεν ξέρω αν έχουν και κάποια άλλη διαφορά στο σημείο που πιάνει το υποπλαίσιο στο πλαίσιο...

stratospr
24/05/2006, 14:02
Να υποθέσω ότι το ξέρεις αυτό το site?

Ducati Kaemna (http://www.ducati-kaemna.de/cms_en/katalog.htm?&katalog=1)

tsoukas77
24/05/2006, 15:49
Ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις.

Δεν καταλαβα ομως τι σχεση εχει το υποπλαισιο.Πως επηρεαζει και γιατι να εχει διαφορα;Περα βεβαια απο τα μαρσπιε του συνοδηγου.

Το site το ξερω,απλα ελεγα μηπως μπορεσω να βρω εδω κατι,ωστε να αναλαβουν και το περασμα...

stratospr
24/05/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Ευχαριστω για το ενδιαφερον και τις απαντησεις.

Δεν καταλαβα ομως τι σχεση εχει το υποπλαισιο.Πως επηρεαζει και γιατι να εχει διαφορα;Περα βεβαια απο τα μαρσπιε του συνοδηγου.

Το site το ξερω,απλα ελεγα μηπως μπορεσω να βρω εδω κατι,ωστε να αναλαβουν και το περασμα...

Είχα την εντύπωση ότι το υποπλαίσιο στο monoposto είναι διαφορετικό από το biposto ως προς τις βάσεις που βιδώνει η ουρά. Απο την στιγμή όμως που είναι ίδια τότε η ουρά βιδώνει χωρίς πρόβλημα.