PDA

View Full Version : Μου την πεταξαν κατω!!!



costas81
24/05/2006, 09:17
Παω χθες το βραδυ σε μια δουλιτσα και αφηνω την μηχανη (dl650 k6) σε ενα πεζοδρομιο που η εταιρια το χρησιμοποιει σαν παρκιν!Αφηνω την μηχανη και ανεβαινω!!
Μετα απο καμια ωρα ακουω συναγερμο και τρεχω!
Τι να δω????????????
Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΤΑΜΕΝΗ ΚΑΤΩ!!!!!!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Τρελαθηκα εβγαλα φωτιες μιλαμε!Ιδρωσα ειχα γινει.....:evil: :evil: :evil:

Αποτελεσμα: Σπασμενη χουφτα αριστερη γρατζουνιες στο αριστερο φλας στην βαλιτσα και στα καγκελα!Ετυχως τα πλαστικα δεν βρηκαν κατω εκτος απο ενα σημαδακι σαν τελιτσα!

Το περιεργο ειναι οτι εκει που την εβαλα δεν χωραει αυτοκινητο οποτε καποιος πεζος την εριξε!Κ πως την εριξε αφου και ταχυτητα ειχα μεσα και ολα!!


Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα το ματι μου ολο πανω στα σημαδια παει οποτε την κοιταω!!

Μια αριστερη χουφτα που θα βρουμε?

x-rider
24/05/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Παω χθες το βραδυ σε μια δουλιτσα και αφηνω την μηχανη (dl650 k6) σε ενα πεζοδρομιο που η εταιρια το χρησιμοποιει σαν παρκιν!Αφηνω την μηχανη και ανεβαινω!!
Μετα απο καμια ωρα ακουω συναγερμο και τρεχω!
Τι να δω????????????
Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΤΑΜΕΝΗ ΚΑΤΩ!!!!!!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Τρελαθηκα εβγαλα φωτιες μιλαμε!Ιδρωσα ειχα γινει.....:evil: :evil: :evil:

Αποτελεσμα: Σπασμενη χουφτα αριστερη γρατζουνιες στο αριστερο φλας στην βαλιτσα και στα καγκελα!Ετυχως τα πλαστικα δεν βρηκαν κατω εκτος απο ενα σημαδακι σαν τελιτσα!

Το περιεργο ειναι οτι εκει που την εβαλα δεν χωραει αυτοκινητο οποτε καποιος πεζος την εριξε!Κ πως την εριξε αφου και ταχυτητα ειχα μεσα και ολα!!


Σημερα ειμαι λιγο καλυτερα αλλα το ματι μου ολο πανω στα σημαδια παει οποτε την κοιταω!!

Μια αριστερη χουφτα που θα βρουμε?


ΤΡΑΥΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ

μην στεναχωριεσαι για ναμην στη ματιαζουν εγινε

Α, να σου πω αν βρεις κανενα να δινει αριστερες χουφτες

θελω και εγω μια!

να μαστε καλα , καλημερα

:beer: :sun:

kerasaki
24/05/2006, 10:12
:a26: που θέλουν μερικοί!
μήπως έπεσε μόνη της λόγω σταντ?
πάντως είναι μικρή η ζημιά οπότε don't worry
Έγω που είχα αφήσει το zxr έξω από ένα σουβλακομάγαζο και όταν βγήκα έξω την είχε ρίξει ένας τυπάς με το αμάξι του.Με την πρώτη ματιά φάνηκε οκ αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι είχε στραβώσει το δισκόφρενο!180ευρώ ζημιά :a018:
εμείς να είμαστε καλά
:beer:

costas81
24/05/2006, 10:24
οχι δεν επεσε μονη της δεν υπαρχει περιπτωση!
Το σημειο ειναι ολοισιο δεν εχει καθολου κλιση και ειχα και ταχυτητα μεσα!
Δεν κουνιετε η μηχανη!Αφου προσπαθουσα μετα να το επαναλαβω να δω πως εγινε και δεν μπορουσα να την ριξω με τιποτα!Λες και πηγε καποιος και τραβηξε το σταντ και την πεταξε κατω επιτηδες!!
Τι να πω ρε πουστη δεν σεβονται τον κοπο του αλλου?
Δεν λυπουνται που το βλεπουν καινουργιο να το χαλασουν?

x-rider
24/05/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
οχι δεν επεσε μονη της δεν υπαρχει περιπτωση!
Το σημειο ειναι ολοισιο δεν εχει καθολου κλιση και ειχα και ταχυτητα μεσα!
Δεν κουνιετε η μηχανη!Αφου προσπαθουσα μετα να το επαναλαβω να δω πως εγινε και δεν μπορουσα να την ριξω με τιποτα!Λες και πηγε καποιος και τραβηξε το σταντ και την πεταξε κατω επιτηδες!!
Τι να πω ρε πουστη δεν σεβονται τον κοπο του αλλου?
Δεν λυπουνται που το βλεπουν καινουργιο να το χαλασουν?


ξερεις μερικοι @87*& πατανε ετσι χωρις λογο και τις μανετες

σε μηχανακια που τους αρεσουν

μηπως ηταν κατηφορα καιτο ειχες με ταχυτητα?

costas81
24/05/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ξερεις μερικοι @87*& πατανε ετσι χωρις λογο και τις μανετες

σε μηχανακια που τους αρεσουν

μηπως ηταν κατηφορα καιτο ειχες με ταχυτητα?


οχι δεν ηταν κατηφορα ηταν ισιωμα μια χαρα ευθεια!!και εκτος απο ταχυτητα ειχα και το disclock!!!
σιγουρα την παταξαν επιτηδες δεν πεφτει μια μηχανη ετσι απο το πουθενα!Κ οπως ειπα πιο πανω δεν χοραζε εκει αυτοκινητο να με χτυπησει!!

MOZART
24/05/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
οχι δεν ηταν κατηφορα ηταν ισιωμα μια χαρα ευθεια!!και εκτος απο ταχυτητα ειχα και το disclock!!!
σιγουρα την παταξαν επιτηδες δεν πεφτει μια μηχανη ετσι απο το πουθενα!Κ οπως ειπα πιο πανω δεν χοραζε εκει αυτοκινητο να με χτυπησει!!
ζηλευουν τα μαλ@κισμενα.Ρε παιδια ειναι αδυνατον να ακουμπησεις μια μηχανη και να πεσει.Συνηθως καποιοι πανε να την καβαλησουν για να βγαλουν φωτο και τους πεφτει απο την αλλη.
Παντως τσαμπα την εβγαλες.Εμενα 1150 ευρω σημερα η ζημια απο πτωση.636 βλεπεις και τα πλαστικα κοστιζουν παραπανω απο χρυσαφι:mad:

makis206
24/05/2006, 10:53
Μόνο η τρεχάλα να την ξαναφτιάξεις, φτάνει για να σου χαλάσει όλη τη διάθεση.

Τι να πεις ρε Κωστή, πάλι καλά που η ζημιά τουλάχιστον είναι μικρή.

Καλά, γρήγορα και φτηνά ξεμπερδέματα εύχομαι !

:beer: :beer:

costas81
24/05/2006, 10:59
παλια καλα που δεν ημουν κοντα να δω ποιος την εριξε και γιατι!!
δεν ξερω αν θα μπορουσα να συγκρατηθω!!

τελος παντων οτι εγινε εγινε αλλα εχω ξενερωσει ασχημα!!

kalant
24/05/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
παλια καλα που δεν ημουν κοντα να δω ποιος την εριξε και γιατι!!
δεν ξερω αν θα μπορουσα να συγκρατηθω!!

τελος παντων οτι εγινε εγινε αλλα εχω ξενερωσει ασχημα!!

Κριμα ρε φιλε, μου ειχε πεσει κι εμενα απο το σταντ και ξερω πως ειναι να την βλεπεις κατω...

Θελω κι εγω να αλλαξω το αριστερο αντιβαρο, γνωριζει κανεις ποσο εχει?

mystique
24/05/2006, 11:09
ti na peis re gmt!

einai adikia....afto einai pou mou ti dinei : sou kanoun zimia k fevgoun ...

einai na min :a023: !!!!


vevaia kalytera na min ginotane
alla ... "ok! yparxoun k xeirotera!"
i mixani einai sidero (akrivo men) alla sidero...

kala na eisai k ola pernane!!!!


:beer: :beer: :beer:

TROOPER
24/05/2006, 12:02
kostaki mia i eksigisi!!!!!!!!!!!!!!!

efages skoni proxthes kai eknevristike to suzukaki sou kai epese mono tou apo tin tsatila tou!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol:

sovara tora

re file mi stenaxoriesai
katalavaino apolita ti zouxada alla tora egine...ti na po...
as einai to teleftaio

tha ta poume re si

avrio meta ti douleia tha paro til na do ama tha eisaste akoma kantina.teleiono 8 opote meta....ta leme
:wave2: :beer:

costas81
24/05/2006, 13:47
Εγω πιστευω οτι μου το ματιαξες ετσι οπως δεν το εβλεπες πουθενα!!
Ανοιγα με εκτη ειχες τεταρτη και παλι επρεπε να κοψω για να με περασεις!!!
Δωσε βρε το fazer να παρεεις μια μηχανη της προκοπης!!!
Α λαδι να μην ξεχασεςι να ριξεις στο συμπλεκτη για να μην κολησει!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
24/05/2006, 14:43
κλασική περίπτωση για να σου χαλάσει τη μέρα!!!:mad: :mad: :mad:

Άν το έγινε επίτηδες από κάποιον του έυχομαι να του πέσει κ να μη του ξανασηκωθεί!!!!!:mad: :mad:

makis206
24/05/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Άν το έγινε επίτηδες από κάποιον του έυχομαι να του πέσει κ να μη του ξανασηκωθεί!!!!!:mad: :mad:

:lol: :lol:

Η να πέσει ένα αδέσποτο Βε-Στρομ απάνω στο λιλί του !:evil:


:lol: :beer: :lol:

tifoefs
24/05/2006, 15:01
Να βγαλουν καλογερο στ' @@ οι βρωμοφουστηδες !

:smokin:

costas81
24/05/2006, 15:06
Ευχαριστω ρε παιδια μου ανεβασατε λιγο το ηθικο!!!
Παντος πιστευω οτι σχετικα φθηνα την γλιτωσα!!
Τα καγκελακια κανανε πολυ καλη δουλεια!!

Και γω το ειπα!! του φουστη να μην του ξανασηκωθεί!!!

Ktm.Prestige
24/05/2006, 15:56
Την περίπτωση να πήγε να στην "φάει" και να είδε κάτι ή να άκουσε να φοβήθηκε και τότε να την πέταξε κάτω το σκέφτηκες καθόλου??:dizzy:
Γιατί σύμφωνα με την περιγραφή σου "ήταν ίσιος ο δρόμος , έιχα βάλει ταχύτητα , την είχα παρκάρει σωστά" .......όλα αυά κάπου εκεί οδηγούν!
Μήπως σε έχουν βάλει στο μάτι?Για πρόσεχε τις προσεχές ημέρες!!
Καλησπέρα απο Κρήτη!:sun:

costas81
24/05/2006, 15:57
Ναι αλλα ουτε κλειδαρια ουτε τιποτα δεν ηταν πειραγμενο!!
Οποτε τι να πω δεν ξερω!!!

sakisp
24/05/2006, 16:26
ρε φιλε η δικια σου ηταν!δεν το πιστευω!!!!!!!
και ενιωθα καποιες τυψεις που σηκξωθηκα και εφυγα!!!!!!!
ηταν στενο το πεζοδρομιο και αθελα μου παρεσυρα το σταντ με τον εργαλειοφορο!!!!!!!!!

αντε βρε περαστικουλια σου!!!!! σε σενα ποιο πολυ γιατι η μηχανη σου δεν επαθε και τιποτα!!!!!
θα σε επερνα χθες για πλακουλα αλλα ο νπαπ μου ειπε οτι ησουν χαλια ψυχολογικα!!!!!!!!

και να σκεφτεσαι κατι καθε εμποδιο για καλο!φανταζεσαι να ησουν πανω!φτου φτου φτου!!!!!!!

:beer: αντε να παμε για καμια μπυρα να τα πουμε:D

npap
24/05/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisp
ρε φιλε η δικια σου ηταν!δεν το πιστευω!!!!!!!
και ενιωθα καποιες τυψεις που σηκξωθηκα και εφυγα!!!!!!!
ηταν στενο το πεζοδρομιο και αθελα μου παρεσυρα το σταντ με τον εργαλειοφορο!!!!!!!!!

:beer: αντε να παμε για καμια μπυρα να τα πουμε:D

τον ειδα κ γω κωστή, αυτος ο αλητηριος ο sakisp ηταν plus οτι του άδιασαν κ όλα τα εργαλεία πάνω στην καλή σου.

ελα καλα να είμαστε κ αυτά φτιάχνουν.:beer:

ειναι που στη ματιάσαμε με τα καινύρια flashaκια.;) ;)

devil's animal
24/05/2006, 17:04
Κωστα περαστικα ρε φιλε....


εμενα εχει πεσει 2 φορεσ σταματημενη και ξερω πως ειναι...

αλλα επεσε απο δικη μου μ@λακια...το να στην ριχνουν ειναι ψιλοπακετακι!!!:rolleyes: :rolleyes:

:evil: :evil: :evil:

costas81
24/05/2006, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από npap
τον ειδα κ γω κωστή, αυτος ο αλητηριος ο sakisp ηταν plus οτι του άδιασαν κ όλα τα εργαλεία πάνω στην καλή σου.

ελα καλα να είμαστε κ αυτά φτιάχνουν.:beer:

ειναι που στη ματιάσαμε με τα καινύρια flashaκια.;) ;)

Ρε φιλε μην το ξαναπεις οτι την ματιασατε καμια σχεση!
Η μαλλον ναι ναι εσυ φταις!!
Για να επανορθωσεις θα μου κανεις δηλωση οτι μου την εριξες κατω και ειμαστε οκ δεν θα σου κρατησω καμια κακια!!!!

:wacko: :wacko: :wacko:

Ε φανταστικε ΝΙκο?

vagelis900
24/05/2006, 17:47
κωστη περαστικα !!!!!
δε γινεται μια φορα να πιασουμε ενα φουστη την ωρα που κανει το οτιδηποτε στις καλες μας?
τον κλεινεις στο γκαραζ και στελνεις μην. στο μοτο!!
τον εχω απο κατω!!!!!!!!!!:a9: :a9: :a5: :a016: :a016:

miraze
24/05/2006, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagelis900
κωστη περαστικα !!!!!
δε γινεται μια φορα να πιασουμε ενα φουστη την ωρα που κανει το οτιδηποτε στις καλες μας?
τον κλεινεις στο γκαραζ και στελνεις μην. στο μοτο!!
τον εχω απο κατω!!!!!!!!!!:a9: :a9: :a5: :a016: :a016:

Πρίν τέσσερα χρόνια είχαμε πιάσει με το ξαδερφάκι μου δυό τέτοιους μ@λ@κες οι οποίοι (λίγο άσχετο με τη συζήτηση) σέρνανε ένα παλιό DR. Ξαφνικά εμφανίζετε από ένα στενάκι πρίν ο ιδιοκτήτης που φώναζε ΚΛΕΦΤΕΣ!!!:a4: :a4: :a4: :a4:

Τον έναν που μπορέσαμε και πιάσαμε μιλάμε έφαγε το ξύλο της ΑΡΚΟΥΔΑΣ μέχρι να έρθουν τα Στρουμφάκια!
Παιδιά μιλάμε ακόμα το σκέφτομαι και:D :D :D :D :D

Ζ109
24/05/2006, 18:27
Φίλε,κουράγιο... Σίγουρα είναι πακέτο χοντρό να βλέπεις τη καλή σου ξάπλα,αλλά υπάρχουν και χειρότερα.Πάντως αν μου συνέβαινε εμένα το ίδιο και τύχαινε να πιάσω αυτόν που το έκανε... και αν διαπίστωνα οτι το είχε κανει και επίτηδες... :evil: :evil: :evil: ΤΙΜΩΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ... ΚΑΤΣΕΙ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ!

arxaios
24/05/2006, 20:52
Πάντως υπάρχουν και χειρότερα..... όπως να παρκάρει εξάχρονο το ποδηλατάκι του με το τιμόνι να σου γδέρνει το ντεπόζιτο της εδώ και μόλις 6 ημερών μηχανής σου.............
ΗΡΩΔΗ, ΗΡΩΔΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;;;;;;;;;;;;;

nassosxlvbros
24/05/2006, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Πάντως υπάρχουν και χειρότερα..... όπως να παρκάρει εξάχρονο το ποδηλατάκι του με το τιμόνι να σου γδέρνει το ντεπόζιτο της εδώ και μόλις 6 ημερών μηχανής σου.............
ΗΡΩΔΗ, ΗΡΩΔΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;;;;;;;;;;;;;

τι να μαλωσεις παιδακι ειναι....
αλλα το καθικι τον ασυνειδητο που πεταει το κοπο μιας ζωης-για μενα,δε ξερω για σας-κατω θελει πολλες φαπες....:evil: :evil:

integrale
24/05/2006, 21:20
Έλα ρε φίλε,τι ήταν και αυτό.Τώρα το είδα το thread και καράφλιασα!Πάλι καλά!Επειδή υπάρχουν μ@#$%κες παντού συνηθιζω να την στερεώνω με το κεντρικό και ανοίγω και το πλαϊνο!Αλλά άμα θέλουν να στην κάνουν ότι και να βάλεις.....!Αλλά ρε φίλε λίγο κουφό να την πετάξουν επίτηδες,μπας και έκανε κανένας όπισθεν και.....Τι να πω:uplate: :mad: :mad:

costas81
25/05/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από integrale
Έλα ρε φίλε,τι ήταν και αυτό.Τώρα το είδα το thread και καράφλιασα!Πάλι καλά!Επειδή υπάρχουν μ@#$%κες παντού συνηθιζω να την στερεώνω με το κεντρικό και ανοίγω και το πλαϊνο!Αλλά άμα θέλουν να στην κάνουν ότι και να βάλεις.....!Αλλά ρε φίλε λίγο κουφό να την πετάξουν επίτηδες,μπας και έκανε κανένας όπισθεν και.....Τι να πω:uplate: :mad: :mad:

οχι ρε Γιωργο δεν χωραγε αυτοκινητο εκει!!
Ασε μ###κα τα ειδα ολα εκεινη την στιγμη!!
Μακρια απο ολους τετοια σκηνικα!!!

arxaios
25/05/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
τι να μαλωσεις παιδακι ειναι....
αλλα το καθικι τον ασυνειδητο που πεταει το κοπο μιας ζωης-για μενα,δε ξερω για σας-κατω θελει πολλες φαπες....:evil: :evil:

Ναί, παιδάκι είναι και δεν το μάλωσσα αλλά έχεις ακούσει μήπως ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ένα καινούργιο ντεπόζιτο;;;;;;;;;;

ΚΑΙ ΞΑΝΑΤΟΝΙΖΩ μιας εβδομάδας μηχανή.............

Δεν το μάλλωσα, αλλά καπνούς από τα αυτιά έβγαλα......................

latris mixanis
25/05/2006, 22:19
Θέλει ακόμη μεγαλύτερη προσοχή το που αφήνεις τη μηανή, δεν ξέρεις ποτέ τι θα γίνει:look: :sick:

SUPERMARIO
25/05/2006, 23:52
δεν το διαβασα νωριτερα ρε φιλε και την ειδα σημερα απο κοντα στη καντινα.θελω να πιστευω οτι δεν εγινε επιτηδες αλλα αν εγινε καλυτερα που δεν ησουν μπροστα γιατι ενας θεος ξερει τι θα του εκανες του κερατα.:a021:

zolotas
26/05/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
.Εμενα 1150 ευρω σημερα η ζημια απο πτωση.636 βλεπεις και τα πλαστικα κοστιζουν παραπανω απο χρυσαφι:mad:

παλι εξυνες την ασφαλτο????? :confused: ........μη μασας ...:beer:

zolotas
26/05/2006, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
αλλα το ματι μου ολο πανω στα σημαδια παει οποτε την κοιταω!!



αμαρτια ειναι .......τα στραβαδια :mad:

doul
26/05/2006, 09:16
ΚΑΙ ΓΩ ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ, ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΕ 5 ΜΗΧΑΝΕΑ ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΕΒΑΨΑ ΤΟ DT ΤΟ ΑΦΗΣΑ 5 ΜΕΤΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΟΔΗΓΗ ΚΛΑΣΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ!!!!!!! ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΣΕ ΜΟΥ ΠΟΝΕΣΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ! ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΘΑ ΠΑΘΕΝΑ ΜΟΥ ΡΘΕ ΝΑ ΤΗ :a29: :evil: :evil: ΔΕΙΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]

matsamitsou
26/05/2006, 09:27
Ψυχραιμία Κωστή ...
τουλάχιστον μέχρι να πετύχεις τον φ@ύστη που στην έριξε, μετά μπορείς να την χάσεις. :a26:

Innersense
26/05/2006, 18:28
μάλον το έχεις αναστατώσει πολύ το μηχανάκι και σε περίμενε ξάπλα για να σου κάνει παιχνίδια τρελά λέμε!!!

άντε περαστικά και θα τα πούμε απο κοντά!

MOZART
27/05/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
παλι εξυνες την ασφαλτο????? :confused: ........μη μασας ...:beer:
οχι ο φιλος μου με το αυτοκινητο φροντισε να ξυσει το 636 ασφαλτο.Ευτυχως θα τα παρω απο την ασφαλεια του