PDA

View Full Version : Ιδέα μου είναι...



Cpt. Haddock
24/05/2006, 11:24
... ή έχουν λιγοστέψει τα "κρανωμένα" κεφάλια στους δρόμους;

:rolleyes:

Krokodilos001
24/05/2006, 11:26
exo den exo dei kanena akranoto


:lol:

dukeandthecity
24/05/2006, 11:28
καθόλου ιδεα σου.....

επισης εχουν αυξηθει (επικινδυνα) οι συνδιασμοί

1) τζινακι - παντοφλα
2) φουστιτσα - στρινγκακι
3) γιαλι - μαλλι
4) σακακι - μεγκασκουτερ

byron
24/05/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... ή έχουν λιγοστέψει τα "κρανωμένα" κεφάλια στους δρόμους;

:rolleyes:

Δυστηχώς δεν είναι η ιδέα σου....
Και γω το ίδιο παρατηρούσα τις τελευταίες ημέρες....

GST
24/05/2006, 11:49
Σε σχεση με τι;

με τους χειμωνιατικους;

με τους καλοκαιρινους τους περσυνους ;

με τους προπερσυνους;

με αυτους που φορουσαν πριν 10 χρονια;

με το ποσοστο αυξησης των δυκικλων σε σχεση με τους ξεκρανωτους;

γιατι παλι θα αρχισουμε ολοι οι σουπερ ντουπερ μηχανοβιοι να αφοριζουμε και να ανεβαινουμε ψυχολογικα εμεις που τα κανουμε ολα σωστα ...
και στο φιναλε ο καθενας οτι γουσταρει κανει ... ξερει τις συνεπειες χωρις κρανος και κανει ΟΤΙ γουσταρει!

evvou
24/05/2006, 11:50
:rolleyes: ρε σεις οταν εχει ζεστη δε πεφτουν μηχανακια δε το ξερατε? :rolleyes:


να ναι καλα ολα τα παιδια πανω σε 2 τροχους....αλλα ρε γμτ...λιγη λογικη..:( στεναχωριεμαι οταν τους βλεπω απροστατευτους πανω στις μηχανες :(

τον κολλητο μου τον παρακαλαω να βαλει εξοπλισμο το καλοκαιρι :( :( :( :(

Kizoku
24/05/2006, 11:51
Δεν αυξήθηκαν οι ακράνωτοι!
Οι ανεγκέφαλοι αυξάνονται!

EVI
24/05/2006, 11:55
ΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧΚΑΝΕΙΖΕΣΤΗΓΚΟΥΧΓΚΟΥΧ


γνωστο μελος του φορουμ εβαλε τις φωνες οταν με ειδε με κοντομανικο -αλλα με κρανος- και ακουστικα στα αυτια να ακουω μουσικη


ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


οκ δικαιο δικαιο


αλλα τι απολαυση ηταν αυτη χτες βραδυ με το κοντομανικο

ανετη

να ακουω μουσικη



ντακς αργα αργα απο την δεξια


ανοιγα την ζελατινα

αχχχχ καλοκαιρι


ακομα και μες την πολη με ολους τους καφρους.........



βεβαια το πληρωσα


πριν απο λιγο με πληροφορισαν οτι μου εχουν ενα ωραιοτατο διατριτο μπουφανακι


παει το κοντομανικο........................


:smokin:

dukeandthecity
24/05/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
Σε σχεση με τι;

με τους χειμωνιατικους;

με τους καλοκαιρινους τους περσυνους ;

με τους προπερσυνους;

με αυτους που φορουσαν πριν 10 χρονια;

με το ποσοστο αυξησης των δυκικλων σε σχεση με τους ξεκρανωτους;

γιατι παλι θα αρχισουμε ολοι οι σουπερ ντουπερ μηχανοβιοι να αφοριζουμε και να ανεβαινουμε ψυχολογικα εμεις που τα κανουμε ολα σωστα ...
και στο φιναλε ο καθενας οτι γουσταρει κανει ... ξερει τις συνεπειες χωρις κρανος και κανει ΟΤΙ γουσταρει!


εγω πάλι για να σου πω την γνώμη μου πιστεύω οτι φταιει ο χριστιανισμός που θεωρεί την αυτοκτονία ΜΕΓΑ αμάρτημα.

Δικη μου ειναι η ζωη αμα θελω την σπαταλάω ακρανωτος, καπνίζοντας σαν το π@υστη - βαρώντας πρεζες μεχρι να "λιώσω".

Σας διαβάζουν και μικρα παιδια.... υπευθηνοτης

byron
24/05/2006, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
Σε σχεση με τι;

με τους χειμωνιατικους;

με τους καλοκαιρινους τους περσυνους ;

με τους προπερσυνους;

με αυτους που φορουσαν πριν 10 χρονια;

με το ποσοστο αυξησης των δυκικλων σε σχεση με τους ξεκρανωτους;

γιατι παλι θα αρχισουμε ολοι οι σουπερ ντουπερ μηχανοβιοι να αφοριζουμε και να ανεβαινουμε ψυχολογικα εμεις που τα κανουμε ολα σωστα ...
και στο φιναλε ο καθενας οτι γουσταρει κανει ... ξερει τις συνεπειες χωρις κρανος και κανει ΟΤΙ γουσταρει!



Δεν αφορίζουμε κανέναν. μεγάλα παιδιά είναι όλοι, ξέρουν τι κάνουν.
Απλή παρατήρηση είναι.
Σε σχέση με 10 χρόνια πρίν, το ποσοστό των κρανωμένων είναι πολύ μεγαλύτερο.

kaps
24/05/2006, 12:16
Ομως είναι και εποχή που κλασσικοί κουτάκιδες που το χειμώνα τη έβγαζαν κτυπώντας ενέσεις ηρεμιστικές στο μποτιλιάρισμα και ενίοτε χτυπώντας από τον εκνευρισμό τους και κανέναν από εμάς , τώρα που καλοκαίριασε βούτηξαν και ένα δίκυκλο για την ευκολία τους και σίγουρα σε αυτούς θα βρούμε το μεγαλύτερο ποσοστό ξεκράνωτων . Και όχι μόνο αυτό αλλά πάσχουν και από σχετική έλλειψη εμπειρείας οδήγησης .:mad:

GST
24/05/2006, 12:20
πριν 10χρονια λοιπον εγω πιστευω γιατι το ζουσα οι περισσοτεροι ηταν ακρανωτοι και μιλαω για μεσα στη πολη ...και μιλαω και για παπακια που και αυτα μηχανες ειναι και ισως να εχουν και τα περισσοτερα δυστηχηματα ...στις μερες μας εχουν αυξηθει τα δικηκλα και εχεουν φυσικα αυξηθει και οι ακρανωτοι....α και επισεις το παπακι αντικατασταθηκε απο μηχανες μεγαλητερου κυβισμου ....

απλα επειδη συχνα πυκνα διαβαζω εδω μεσα διαφορα του στυλ .. α ναι εγω ειδα αυτο και κεινο και απο πισω 10 μηνυματα ...ναι μπραβο ...εγω ποτε ...και κατι τετοια κατινιστικα γιαυτο τα περνω!

και οταν θελουμε να κανουμε συγκρισεις πρεπει να μετραμε νουμερα και οχι το τι βλεπουμε γιατι πολλες φορες τα φαινομενα απατουν...πχ ποσα μηχανακια πουληθηκαν το 2005 ...ποσα κρανη ; ποσα το 96 και διαφορα τετοια συγκριτικα ...

το 90 που ηρθα αθηνα κυκλοφορουσα με κρανος και με βλεπαν σαν αλιεν μεσα στη αθηνα ...καλα αμα εβλεπες παπι με κρανος εκανες ευχελαιο ...

ενταξ το υφος μου μπορει να ηταν λιγο καπως αλλα δουκα της πολης στη θεσσαλονικη που ανεβηκα πριν ενα μηνα το τι μηχανακι ξεκρανωτο ειδα δεν μπορεις να φανταστεις ...δεν φανταζομε να ησουν εσυ;:lol: :wave2:

George-3-
24/05/2006, 12:38
Nομιζω πως ειναι και οτι λογο που ανοιγει ο καιρος και ειναι περισσοτεροι οι περιστασιακοι μηχανανακιδες... εγω παλι επειδη σκεφτομαι κρανος+μπουφαν+ζεστη= κολλαση λεω αν επαιζε τουτου τουτου+κινηση-μπουφαν-κρανος-φραπεδοχυμος παγωμενος και υπομονη αλλα οχι ακρανωτος και κατι δεν μου παει και για το αμπουφανος με αυτα που εχω δει εδω μεσα.

Θάνος
24/05/2006, 12:40
Καλά... 100 φορές να το έχουμε συζητήσει;

Αν κάποιος από αυτούς που κάνουν Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ τελικά πέσει, δεν θα τον αφήσουμε να πεθάνει. Θα τον πάμε στο νοσοκομείο, θα πιάσει μία θέση σε ένα δωμάτιο, θα πιάσει ένα κρεβάτι, θα απασχολήσει τους γιατρούς και τις νοσοκόμες, θα του δωθούν φάρμακα....

Και γεμίζουμε το ΚΑΤ και τα υπόλοιπα νοσοκομεία εις βάρος τον υπόλοιπων και πληρώνουμε και υποχρεώνεται και η οικογένεια του μετά να σκλαβώνεται για να τον φροντίζει, χώρια η αγωνία και η ανησυχία που τους προκαλεί συν το κόστος...

Και όλα αυτά γιατί δική τους είναι η ζωή και αφού ξέρουν τις συνέπειες Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ;

Ωραίο που το σκέφτεστε... Προφάσεις αμαρτιών λέγονται αυτά γιατί επιχειρήματα δεν είναι και δεν πείθουν κανένα.

Άντε πάλι απ'την αρχή λοιπόν τα ίδια να λέμε...

Maira
24/05/2006, 12:42
Εδώ ισχύει ο κανόνας για τους αντιστρόφως ανάλογους αριθμούς!

Από τη μια βάζεις τη θερμοκρασία και από την άλλη αυτούς που φοράνε κράνος!!!!!

Όσο αυξάνει η θερμοκρασία (αργά αλλά σταθερά)

τόσο μειώνονται τα κράνοι (με γεωμετρική πρόοδο!)

:eyepop: :hypnotize :eyepop:

lammadin
24/05/2006, 15:32
Εγω παντως σημερα δεν αντεξα εβγαλα το μπουφαν....

Πειτε με :a31: αλλα κοντεψα να λιποθυμισω...

πρεπει οπωσδηποτε να παρω ενα καλοκαιρινο γιατι αλλιως.....:cry: :cry:

Ktm.Prestige
24/05/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Δεν αυξήθηκαν οι ακράνωτοι!
Οι ανεγκέφαλοι αυξάνονται!

:lol: :a18:

Λεωνίδας
24/05/2006, 15:36
Είναι που είσαι αδύνατος, γι'αυτό άντεξες μέχρι σήμερα :winka:
Εγώ δυστυχώς το έβγαλα από τη Δευτέρα :(

Kizoku
24/05/2006, 15:45
Πόσο πάνε τα καλοκαιρινά πάνω κάτω???

Έχω το χειμερινό ακόμη χωρίς την επένδυση αλλά στα φανάρια αισθάνομαι ότι θα εξατμιστώ από τη ζέστη.
Και που να μπει γερά το καλοκαίρι.

Λεωνίδας
24/05/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Πόσο πάνε τα καλοκαιρινά πάνω κάτω???

Έχω το χειμερινό ακόμη χωρίς την επένδυση αλλά στα φανάρια αισθάνομαι ότι θα εξατμιστώ από τη ζέστη.
Και που να μπει γερά το καλοκαίρι. Αυτό μάλλον θα το ψάξεις εδώ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=35) :wave2:

costas81
24/05/2006, 15:56
Εγω με καλοκαιρινο στην πειραιως και ταχα δει ολα!
Δεν αντεξα σταματησα και το εβγαλα!
Πιστευω ειναι πολυ σημαντικο να νιωθεις ανετα (κ οχι πνηγμενος) οταν οδηγας!

Kizoku
24/05/2006, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Αυτό μάλλον θα το ψάξεις εδώ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=35) :wave2:

Ok thanks!!!

Sorry και για το άσχετο post!

Akis@SF
24/05/2006, 17:38
Ιστοριούλα.........
Ήμουνα προχτές το μεσημεράκι στην παραλιακή και βλέπω ένα τυπά με adventure: Μαλλί......γυαλί.....φανελάκι....βερμούδα.....και σαγιονάρα!!!! :look: :look: :look:
Με περνάει και λίγο αργότερα τον βλέπω να ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ στην κυριολεξία!!!!!!!!!
Του είχε σκάσει μες στη μούρη ένα bug γίγαντας και είχε αφήσει μια πρασινίλα.....τσίλα σε γυαλί.....μαλλί....κτλ. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Sorry παίδες....αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα!!!!!!!

Και γιά όσους κύριους θέλουν να πουλάνε την μούρη τους.........ας αφήσουνε την μηχανούλα και να πάρουν ένα cabrio:evil: :evil:

!!!!!!!!Koble????????

odt
24/05/2006, 17:39
κατ'αρχήν να χαιρετήσω τον κόσμο που διαβάζει γιατί αυτό είναι το παρθενικό μου ποστ...


Και επανέρχομαι στο θέμα....σήμερα δεν την πάλεψα...αφού χθές γύρισα από τη δουλειά και έσταζα, σήμερα είπα θα πάω στη δουλειά με κοντομάνικο...και λινό παντελόνι και πήγα μια χαρα...χαλαρά, και στο γυρισμό δεν ίδρωσα και πήρα και χρωματάκι,πρέπει να πάρω καλοκαιρινό μπουφάν οπωσδήποτε...δεν περνάει και ο Μάιος να πληρωθούμε...τώρα όσο για το κράνος ειδικά με τη μεγάλη ηλιοφάνεια τα μεσημέρια νιώθω καλύτερα όταν το φοράω και δεν με χτυπάει ο ήλιος κατακέφαλα...

adam_tsouk
24/05/2006, 22:09
καλοκαιρακι λεμεεεεεεεεε



:D

zolotas
24/05/2006, 22:23
αν δεν παθεις πως θα μαθεις????? δυστυχως αυτο ισχυει για τους φιλους εκει εξω ........

αλλα και οσοι δεν επαθαν τουλαχιστον εχουν δει ,εχουν ακουσει τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις........

οικογενειακη γαλουχιση..........

SUPERMARIO
24/05/2006, 22:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
[B]καθόλου ιδεα σου.....
επισης εχουν αυξηθει (επικινδυνα) οι συνδιασμοί
2) φουστιτσα - στρινγκακι
------------------------------------------------------

δεν με χαλαει καθολου ο συγκεκριμενος συνδιασμος:D



------------------------------------------------------------------
καλοκαιρινο εξοπλισμο δεν εχω, εκτος απο κρανος και γαντια και ναι κυκλοφορω (δεν οπλοφορω) με κοντομανικο.συγνωμη παιδια αλλα Αθηνα και μπουφαν δεν παλευεται.αυτο που κανω μονο ειναι να εχω τα ματια μου 14 αργα και σταθερα.δοξα τον θεο απο τα 17μου (που οδηγω μηχανη)δεν εχω χτυπησει ποτε.(τουλαχιστον να μεινω στο κρεβατι).ομως οτι εχει ο καθενας καλο ειναι.μη ξεχνατε και το οικονομικο που ειναι απαγορευτικο για αρκετους για τετοιες πολυτελειες.(ωωω!!! ναι ειναι πολυτελεια να εχεις χειμωνιατικο ΚΑΙ καλοκαιρινο εξοπλισμο):wave2:

michael110
25/05/2006, 22:19
Σκεφτόμουν για καλοκαίρι -επειδή πραγματικά εκτός του κράνους τα άλλα όλα δεν τα ανέχομαι αν θα μπορούσαμε να φοράμε μόνο προστατευτικά αγκώνων γάντια και ίσως γιλεκάκι;

Kizoku
26/05/2006, 10:39
Και πως τυχαίνει και με ρωτάει χθές ένας γνωστός μου που με είδε με το κράνος (δεν τον συμπαθώ και πολύ οπότε φανταστείτε).

"Καλά τρελός είσαι φοράς κράνος με τέτοια ζέστη;"
Του απαντάω ψύχραιμα: "Τρελός θα ήμουν αν δεν το φορούσα"
Και η αποστομοτική απάντηση: "αααα παίζει να σε γράψουν ε?"

:a26: :a26: :a26:
"Μπράβο το βρήκες!!!!!"

KamenosAfrican
26/05/2006, 11:37
Το καλοκαιρινο μπουφαν δεν ειναι μονο για την προστασια απο πεσιμο αλλα και απο εναν πιο σημαντικο παραγωντα αγνωστο σε πολυ κοσμο. Ως γνωστον το σωμα για να ψυχθει ιδρωνει και το απαλο αερακι που αισθανομαστε πανω στην μηχανη (ακομη και 15χλμ/ωρα) μας δροσιζει εξατμιζοντας τον ιδροτα μας.

(Σας εχει συμβει μετα απο 3-4 ωριστες μεσα στην πολη να εσθανεστε αδυναμοι και με μια ελαφρια ζαλαδα?)

Αυτο ειναι αφυδατοση και αυτη ειναι τη πιο σημαντικη προστασια που προσφερει το μπουφαν. Δεν επιτρεπει, δηλαδη, την ακατασχετη απολια νερου απο την επιφανια του δερματος μας.

Ενα ταξιδακι αναψυχης με 50-60χλμ ως Γαλαξιδη με κοντομανικο (καλοκαιρι) ειναι αρκετο για να χασετε 3-3.5 λιτρα νερου.

Μικρή Λουλού
26/05/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican
Το καλοκαιρινο μπουφαν δεν ειναι μονο για την προστασια απο πεσιμο αλλα και απο εναν πιο σημαντικο παραγωντα αγνωστο σε πολυ κοσμο. Ως γνωστον το σωμα για να ψυχθει ιδρωνει και το απαλο αερακι που αισθανομαστε πανω στην μηχανη (ακομη και 15χλμ/ωρα) μας δροσιζει εξατμιζοντας τον ιδροτα μας.

(Σας εχει συμβει μετα απο 3-4 ωριστες μεσα στην πολη να εσθανεστε αδυναμοι και με μια ελαφρια ζαλαδα?)

Αυτο ειναι αφυδατοση και αυτη ειναι τη πιο σημαντικη προστασια που προσφερει το μπουφαν. Δεν επιτρεπει, δηλαδη, την ακατασχετη απολια νερου απο την επιφανια του δερματος μας.

Ενα ταξιδακι αναψυχης με 50-60χλμ ως Γαλαξιδη με κοντομανικο (καλοκαιρι) ειναι αρκετο για να χασετε 3-3.5 λιτρα νερου.






λες και ειναι μαλακες οι κατοικοι Αφρικανικων χωρων που ντυνονται ετσι(μακρυμανικα,κελεμπιες,2-3 ρουχα)...

μπραβο ρε Χρηστο για την παρατηρηση :)
:beer:

adam_tsouk
26/05/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican
Ενα ταξιδακι αναψυχης με 50-60χλμ ως Γαλαξιδη με κοντομανικο (καλοκαιρι) ειναι αρκετο για να χασετε 3-3.5 λιτρα νερου.


το ηξερα, αλλα τοσο πολυ; :uplate:

OldMan
26/05/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ντερτι-moto
λες και ειναι μαλακες οι κατοικοι Αφρικανικων χωρων που ντυνονται ετσι(μακρυμανικα,κελεμπιες,2-3 ρουχα)...

Οι καμήλες "τελικιάζουν" στα 60 χλμ/ώρα ???

:confused: :confused: :confused:

KamenosAfrican
26/05/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οι καμήλες "τελικιάζουν" στα 60 χλμ/ώρα ???

:confused: :confused: :confused:


17χλμ cruising

45χλμ τελικιασμενη




National Geografic

adam_tsouk
26/05/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οι καμήλες "τελικιάζουν" στα 60 χλμ/ώρα ???

:confused: :confused: :confused:

εξαρταται το μοντελο


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μικρή Λουλού
26/05/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican
17χλμ cruising

45χλμ τελικιασμενη




National Geografic





μη τα λες σε μενα,στο κακιασμενο το γεροντοανθρωπακι πεστα!!! :lol: :lol: :lol:

b_bong12
26/05/2006, 12:10
Χρησιμη η πληροφορια του καμενου

Οσο για τα μπουφαν.Τουλαχιστον μεχρι να παρετε καλοκαιρινο, για δεν ανοιγετε το ζιπ μεχρι ενα σημειο να σας χτυπαει ο αερας και τα βγαζεται τελειως?Δεν ειναι πολυ αλλα κατι κανει.

Οσον αφορα τα κρανη cpt haddock αστους.Τι σε νοιαζει εσενα.Δικο τους ειναι το κεφαλι.Χθες το βραδυ ειδα εναν με jockey.Και του λεω.Ωραιο κρανος φιλαρακο.χαχαχα.Δεν ειπε τιποτα..

Εμεις μαλακες ειμαστε που σταζουμε ιδρωτα μεσα απο το κρανος.

Αστους και μην ασχολεισαι.Νομιζουν πως η μηχανη δενει με την φατσα.Τους καραγκιοζιδες.
Επειδη αυτες τις μερες ειχα τη μοτο για αλλαγη ελαστικων κυκλοφορουσα με το gillera και φυσικα το κρανος με την σκουρα ζελατινα.Και με βλεπανε κατι ξεκρανωτοι ssαδες και γελουσαν.
Τους καραγκιοζιδες...

Λεωνίδας
26/05/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KamenosAfrican
17χλμ cruising

45χλμ τελικιασμενη




National Geografic V2καμπούρες πάει καλύτερα;

devil's animal
26/05/2006, 15:31
τωρα που εχω το μωρο στο συνεργειο....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
δερμα dainese μπουφαν...

κρανακι...


και βεσπα...


με βλεπουν στα φαναρια και γενικα στον δρομο και νομιζουν οτι βλεπουν κανεναν εξωγηινο...

























































οταν τους τσαγιαζω κανονικοτατα....ομως το καταλαβαινουν
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μου θελουν και μεγαλη μηχανη!!!

που πα ρε καραμητρο???
"το ρασο κανει τον παπα!!"
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
26/05/2006, 15:44
Εμένα με την πάπια ένας γνωστός συμφορουμίτης με νόμιζε για αλβανό....

Ρε το δερμάτινο Dainese και τα γάντια δεν τα είδες??? :D :lol: :rotflmao: :lol: :bawl:

J.R
26/05/2006, 15:45
Οι ακρανωτοι οχι μονο δεν μειωνονται αλλα βγαινουν και εθνικη πλεον:eek: :eek:
Γυρνωντας απο Αστρος σημερα εθνικη Αθηνων - Κορινθου (ισως η χειρωτερη) βλεπω ενα Adventure με 2 παλικαρια ανετοι να κανουν τη βολτουλα τους:hypnotize ! Ο ενας μαλιστα φοραγε και καπελακι και απορησα πως δεν του εφυγε μαζι με το κεφαλι!!!και μετα λενε οτι φταιει το αμαξι που θα τον κλεισει:yuck: :yuck:

Anritsu
28/05/2006, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... ή έχουν λιγοστέψει τα "κρανωμένα" κεφάλια στους δρόμους;

:rolleyes:

Τα μονίμως ανοιχτά σίγουρα .Εκτός και να είναι όλοι τους κλειστοφοβικοί πια .

:wave2:

fasma
29/05/2006, 06:43
Ολα καλα και ωραια σχετικα με την ασφαλεια,αλλα αν η παραλια απεχει 1 χμ απο το σπιτι σου,εξω εχει 38 βαθμους υπο σκια,τι γινεται?Πιστευω οτι απ'ολους τους εγγεγραμμενους χρηστες το πολλη 5 θα ειναι αυτοι που θα βαλουν εξοπλισμο!!Μιλαμε για μπουφαν,μποτες κ.λ.π. Κρανος παντα.Φανταστειτε οτι ολη η διαδρομη θα ειναι οχι πανω απο 4 λεπτα και μονο ντυσου- γδυσου θα χρειαζεται 30 λεπτα.Συμφωνω με την ασφαλεια αλλα πραγματικα ποσοι απο εμας θα το εκαναν?

Kizoku
29/05/2006, 12:17
Πάντως όσο σφίγγουν οι ζέστες όλοι γδύνονται όλο και περισσότερο.

Την Κυριακή νωρίς το μεσημεράκι ήταν οι περισσότεροι με τα αμάνικα και καθόλου κράνος εννοείται.
Είδα και τύπο με R-6 ακράνωτο-αμάνικο-βερμούδα και....παντόφλα!!!!
Μάλιστα πολλοί με έβλεπαν και ψιλογέλαγαν.

webman
29/05/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Ολα καλα και ωραια σχετικα με την ασφαλεια,αλλα αν η παραλια απεχει 1 χμ απο το σπιτι σου,εξω εχει 38 βαθμους υπο σκια,τι γινεται?Πιστευω οτι απ'ολους τους εγγεγραμμενους χρηστες το πολλη 5 θα ειναι αυτοι που θα βαλουν εξοπλισμο!!Μιλαμε για μπουφαν,μποτες κ.λ.π. Κρανος παντα.Φανταστειτε οτι ολη η διαδρομη θα ειναι οχι πανω απο 4 λεπτα και μονο ντυσου- γδυσου θα χρειαζεται 30 λεπτα.Συμφωνω με την ασφαλεια αλλα πραγματικα ποσοι απο εμας θα το εκαναν?

Η αλήθεια είναι πως σχεδόν ΚΑΝΕΙΣ!

PortisHead
29/05/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Καλά... 100 φορές να το έχουμε συζητήσει;

Αν κάποιος από αυτούς που κάνουν Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ τελικά πέσει, δεν θα τον αφήσουμε να πεθάνει. Θα τον πάμε στο νοσοκομείο, θα πιάσει μία θέση σε ένα δωμάτιο, θα πιάσει ένα κρεβάτι, θα απασχολήσει τους γιατρούς και τις νοσοκόμες, θα του δωθούν φάρμακα....

Και γεμίζουμε το ΚΑΤ και τα υπόλοιπα νοσοκομεία εις βάρος τον υπόλοιπων και πληρώνουμε και υποχρεώνεται και η οικογένεια του μετά να σκλαβώνεται για να τον φροντίζει, χώρια η αγωνία και η ανησυχία που τους προκαλεί συν το κόστος...

Και όλα αυτά γιατί δική τους είναι η ζωή και αφού ξέρουν τις συνέπειες Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ;

Ωραίο που το σκέφτεστε... Προφάσεις αμαρτιών λέγονται αυτά γιατί επιχειρήματα δεν είναι και δεν πείθουν κανένα.

Άντε πάλι απ'την αρχή λοιπόν τα ίδια να λέμε...

Καλα που διαβασα ολα τα posts και δεν εγραφα άδικα......
Με κάλυψες απόλυτα

fazerakis
29/05/2006, 14:43
Δυστυχώς το καλοκαίρι είναι βαρύ για σωστή ένδυση.

Το κράνος όμως είναι αδικαιολόγητο να μην το φοράμε σε οποιαδήποτε διαδρομή πέρα των 500μέτρων (όχι οτι δεν μπορεί και εκεί να συμβεί κάτι).

Ένα εντουράδικο γάντι ακόμα δεν πρόκειτε να ζεστάνει κανέναν και δεν υπέρχει λογος να μην το φοράμε.

Προσωπικά το μόνο που δεν φοράω πλέον στην καθημερινή μετακίνηση (περνάω από Αττική όδο βέβαια) είναι η μπότα.

Γι'αυτό λοιπόν προσοχή, πιο χαμηλές ταχύτητες και καλο καλοκαίρι.