PDA

View Full Version : Γαμω Το Κεφαλι Σας!



stavrobeis
24/05/2006, 11:32
Χθες φευγοντας απο την δουλεια βλεπω τυπο με παπακι Town mate στη γνωστη κατασταση που μπορει να εχει ενα μηχανακι 20 χρονων, γυρω στα 45-50 φυσικα ξεκρανωτος..μεχρι εδω Οκ, ομως μπροστα στη σελα ειχε και ενα παιδακι γυρω στα 5-6 χρονων...

Η προστασια του ανηλικου:

Ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου....:hypnotize

Τον παρακολουθω και παει και γκαζωμενος (40-50, ειναι πολλα για τετοια περισταση...)

Το παιδακι φυσικα ηταν μεστη χαρα...

Δεν αντεξα, και τον πλησιαζω απο διπλα, ακολουθει διαλογος:

- Συγνωμη, το παιδακι δικο σου ειναι?

- Βλεμμα αποριας...

- Το παιδακι δικο σου ειναι?

- Ναι...(βλεμα αποριας με δειγματα τσατιλας)

- Καλα, δεν το λυπασαι? Βαλτου ενα κρανος...(παντα με ευγενικο τονο)

- Βλεμα αποριας...ΤΣΑΤΙΛΑ: Και ποιος εισαι εσυ ρε? Ο προφητης Ηλιας! :confused: :confused:
Ρε αστο διαολο απο δω!

Τι να πω, απλα ανοιξα γκαζι και εφυγα....
Ενα εχω να πω μετα...θα ηθελα να το πω και σαυτον αλλα δεν αξιζε τον κοπο, ασε που ειχε παιδακι μαζι

ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ ΖΩΟ, ΑΧΡΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΕ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ

Ευχομαι να μην κλαις πανω απτο ασπρο φερετρο του παιδιου σου και να χτυπιεσαι φωναζοντας γιατι Θεε μου! Τι αδικια ειναι αυτη...

ΖΩΑ!

Αυτοι οι ανθρωποι θα πρεπει να μυνηονται για εκθεση ανηλικου σε κινδυνο και εγκλημα ΕΚ προ μελετης!!!!

ΖΩΑ ΖΩΑ ΖΩΑ!

Παρτε του το διπλωμα και το μηχανακι , και οτι βρειτε

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ

Kizoku
24/05/2006, 11:33
Δυστυχώς.........

:sick: :sick: :sick:

Tropeas
24/05/2006, 11:36
Αι γεια σου...
πολλές φορές αυτό...και ειδικά με παιδάκια , αλλά έχω δει και βρέφη απάνω...
Στον βωμό της ευκολίας ο άνθρωπος γίνεται ζώο, σήμερα δυστυχώς...

DUKASII
24/05/2006, 11:37
χθες..ειδα ενα τυπο να ερχεται προς το μέρος μου..οδηγώντας ενα παπακι...και κατι να κραταει αγκαλια στο αρριστερο του χερι..


οταν εφτασε κοντα...ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΛΕς και ειναι καμια φρατζολα ψωμι!!!!!!!!



Για σφάξιμο του λεω το πας???:eek: :eek: :eek:

δεν περιμενα απαντηση..

alex14
24/05/2006, 11:51
Πριν μερικες μερες ειδα και εγω παπι τρικαβαλο - 2 μαντραχαλοι και ενα παιδακι μπροστα - φυσικα ολοι ξεκρανωτοι να 'σερνονται΄ στην Εθνικη Αθηνων-Λαμιας με 30-40 χλμ/ω στην μεσαια λωριδα.
Τι να πεις.

x-rider
24/05/2006, 12:33
ετσι ειναι ,

και αυτο που γινεται που το ακουνε ασχετα ,ποπυ τσαντιζοντε

κατι ειναι , ισως να το σκεφτουν την αλλη φορα.

και εγω τους εχω πει μερικες φορες , αλλα δεν περιμενω εκεινη

την στιγμη να συμφωνησει κανεις

stavrobeis
24/05/2006, 16:55
Καλύτερα να ακουσεις 1000 μπινελίκια και να καταφέρεις έτσι να




σώσεις έστω και μία ζωη...

devil's animal
24/05/2006, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Χθες φευγοντας απο την δουλεια βλεπω τυπο με παπακι Town mate στη γνωστη κατασταση που μπορει να εχει ενα μηχανακι 20 χρονων, γυρω στα 45-50 φυσικα ξεκρανωτος..μεχρι εδω Οκ, ομως μπροστα στη σελα ειχε και ενα παιδακι γυρω στα 5-6 χρονων...

Η προστασια του ανηλικου:

Ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου....:hypnotize

Τον παρακολουθω και παει και γκαζωμενος (40-50, ειναι πολλα για τετοια περισταση...)

Το παιδακι φυσικα ηταν μεστη χαρα...

Δεν αντεξα, και τον πλησιαζω απο διπλα, ακολουθει διαλογος:

- Συγνωμη, το παιδακι δικο σου ειναι?

- Βλεμμα αποριας...

- Το παιδακι δικο σου ειναι?

- Ναι...(βλεμα αποριας με δειγματα τσατιλας)

- Καλα, δεν το λυπασαι? Βαλτου ενα κρανος...(παντα με ευγενικο τονο)

- Βλεμα αποριας...ΤΣΑΤΙΛΑ: Και ποιος εισαι εσυ ρε? Ο προφητης Ηλιας! :confused: :confused:
Ρε αστο διαολο απο δω!

Τι να πω, απλα ανοιξα γκαζι και εφυγα....
Ενα εχω να πω μετα...θα ηθελα να το πω και σαυτον αλλα δεν αξιζε τον κοπο, ασε που ειχε παιδακι μαζι

ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ ΖΩΟ, ΑΧΡΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΕ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ

Ευχομαι να μην κλαις πανω απτο ασπρο φερετρο του παιδιου σου και να χτυπιεσαι φωναζοντας γιατι Θεε μου! Τι αδικια ειναι αυτη...

ΖΩΑ!

Αυτοι οι ανθρωποι θα πρεπει να μυνηονται για εκθεση ανηλικου σε κινδυνο και εγκλημα ΕΚ προ μελετης!!!!

ΖΩΑ ΖΩΑ ΖΩΑ!

Παρτε του το διπλωμα και το μηχανακι , και οτι βρειτε

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ



+10000000000000000000000000000
:evil: :evil: :evil:

stavrogin
24/05/2006, 17:42
Κι εμενα με χαλαει το θεαμα απροστατευτων παιδιων σε μηχανακι.Δυστηχως κι εδω ειναι θεμα παιδείας .Οι τυποι δεν εχουν καμια απολυτως αισθηση του κινδυνου.

Οταν στην τηλεοραση παιζει κανενα μηχανακι πχ μεταφορα πολιτικου,ή σε σηριαλ κανας λεβεντης ερωτηλος εχετε δει ποτε να φοραει κανεις κρανος;

Η εικονα της κοινωνιας μας για την μοτοσυκλετα ειναι "ξεκρανωτη" δυστηχως

zolotas
24/05/2006, 21:00
stavrobeis......καλα εκανες και του την ειπες ,ευγενικα μεν ........αλλα ολα εδω πληρωνονται ......

κριμα για το παιδακι μονο........που θα γινει τσογλανος με τετοιο πατερα-ζωον ........δυστυχως

και μετα σου λενε φταιει η νεολαια.........αντε ρε καραγκιοζηδες

DimChios
24/05/2006, 21:14
:a31: :a31: -ίες γονέων....

:a24: :a24:

anf125
24/05/2006, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Αυτοι οι ανθρωποι θα πρεπει να μυνηονται για εκθεση ανηλικου σε κινδυνο και εγκλημα ΕΚ προ μελετης!!!!

ΖΩΑ ΖΩΑ ΖΩΑ!

Παρτε του το διπλωμα και το μηχανακι , και οτι βρειτε

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ

Πάρτε του και την κηδεμονία του παιδιού θα πρόσθετα (χωρίς πλάκα)

anf125
24/05/2006, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Κι εμενα με χαλαει το θεαμα απροστατευτων παιδιων σε μηχανακι.Δυστηχως κι εδω ειναι θεμα παιδείας .Οι τυποι δεν εχουν καμια απολυτως αισθηση του κινδυνου.

Οταν στην τηλεοραση παιζει κανενα μηχανακι πχ μεταφορα πολιτικου,ή σε σηριαλ κανας λεβεντης ερωτηλος εχετε δει ποτε να φοραει κανεις κρανος;

Η εικονα της κοινωνιας μας για την μοτοσυκλετα ειναι "ξεκρανωτη" δυστηχως

Κι εγώ τσαντίζομαι να βλέπω στην τηλεόραση λεβέντες και λεβέντισσες χωρίς κράνος, πάνω σε μεγάλες μηχανές ειδικά. Αν ζούσαμε σε σοβαρή χώρα μπορεί να ασκούσε καμιά αυτεπάγγελτη δίωξη κανένας εισαγγελέας στα κανάλια και τους συντελεστές για προβολή και εξειδανίκευση παράνομης, επικίνδυνης και αντικοινωνικής συμπεριφοράς. Με ανάλογο σκεπτικό που απαγόρευσαν διαφημίσεις τσιγάρων (που δε σε σκοτώνουν από το πρώτο μάλιστα).

xaris_sm
25/05/2006, 13:28
ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΤΟ ΚΛΟΥΒΙΟ ΖΩΟ, ΑΧΡΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΕ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ Χ 1000

ΣΤΗ ΚΡΕΜΑΛΑ!!!!


:yuck:

alexk
25/05/2006, 15:02
Εγώ ο κακόμοιρος, όταν βλέπω κάποιον στο φανάρι και δεν φοράει κράνος, τον ρωτάω συνήθως, γιατί δεν το φοράει.

Το 80% με κοιτάει με ένα ύφος "σιγά ρε μεγάλε, ποιος νομίζεις ότι είσαι?".

Τι κομπλεξισμός είναι αυτός ρε παιδιά?

Όσο για τα παλικάρια στις σειρές της τηλεόρασης, είναι σκέτη απόλαυση. Μιλάμε για κανονικούς καβαλάρηδες, μάγκες, τσίφτες, πάνω στην μηχανάρα, και μπάζουν και το εκάστοτε νινί στην πίσω σέλα έτσι για τη μούρη να πούμε.

Χωμάτινος
25/05/2006, 15:35
Όταν παλιότερα έκανα mountain bike, είχα δει σε ένα ξένο ποδηλατικό περιοδικό μία διαφήμιση που ταιριάζει γάντι σ' αυτήν την περίπτωση.

Η εταιρεία διαφημίζει ποδηλατικά κράνη και θέλει να θίξει το γεγονός ότι ο εκάστοτε γονέας δεν τσιγκουνεύεται 100 ευρώ για αθλητικά παπούτσια του παιδιού του, αλλά δεν δίνει 10 ευρώ γιά ένα κράνος.

DOES YOUR KID HAVE 100 EURO FEET AND A 10 EURO HEAD?

Βαγγελας
25/05/2006, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Πάρτε του και την κηδεμονία του παιδιού θα πρόσθετα (χωρίς πλάκα)


Χωρις πλακα θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΩΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!


τετοιοι τυποι θελουν κρεμασμα δημοσιο !!!!!

Ελλαδα σου λεει η χωρα του χαβαλε και της βλαχιας κακογουστιας και του σταρχιδισμου !!!!!

παιζουμε με το παιδι μας ......... χωρις λογο και ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ και στομα απο πανω !!!!!!!!!!! :eek: :eek:

blueblack
27/05/2006, 06:32
Γιά......
Διαβάστε καί αύτό.....
Παπάκι μέ μπαμπά μπρός ......μαμά πίσω ....καί δύο τρίχρονα - τετράχρονα στή μέση..... ζουλιγμένα σά σαρδέλλες ......!!!!!!!!!!
Ή μάνα μού φαίνεται καθότανε στή σχάρα....!!!!!!!!!!!
Έτοιμο γιά σούζα ήτανε....
Άπλά έπαθα πλάκα...........
Τούς μέτραγα συνέχεια........μήπως κάνω λάθος..!!!!!!!
Καί κάτι γιά τό κράνος........
Ντράπηκα προχθές όταν στό φανάρι ένας πολύ νεώτερος μου...
γύρισε καί μού είπε......
Επ.....πού είναι τό κράνος..??
Όντως μαλακία.....πού δέν τό φοράω τού είπα...!!!!!
ΚΑΜΜΙΑ ΦΟΡΑ.................!!!!!!!!!!!!!!

downhill
27/05/2006, 07:36
Προχθές ένας "μοτοσυκλετιστής" με KLE είχε πάνω στο ντεπόζιτο,ένα κοριτσάκι περίπου 2-3 ετών...Φυσικά χωρίς κράνος αν και απαγορεύεται απ'οτι ξέρω η μεταφορα τόσο μικρού παιδιού με μοτοσυκλέτα.Το θέμα είναι ότι εκεί πού πήγε να στρίψει,με 20-30χαω,γλύστρισε λίγο!Ευτυχώς δεν έπεσε ο μαλάκας.

Εχθές σε peugeot 307 cabrio μια "κυρία" ειχε το παιδάκι να παίζει στο μπροστά κάθισμα,όρθιο,και το παράθυρο του συνοδηγού ανοιχτό μέχρι τη μέση...

Τ'αγαπάνε τα παιδάκια τους...


Προσωπικά πολύ ευχαρίστως θα "εδινα" τέτοιους οδηγούς στην αστυνομία...

makis206
27/05/2006, 09:34
Αυτοί είναι οι άνθρωποι που θα προσφέρουν την παιδεία στις νέες γενιές ;;:mad:

Αυτοί είναι που θα πεταχτούν πρώτοι σαν τις πούτσες όταν δουν κάποιο παλικάρι πεσμένο με τη μηχανή του στο οδόστρωμα και θα πουν "το μαλάκα, δεν πρόσεχε.."

Είναι παντελώς άχρηστοι στο δρόμο ανάμεσά μας, είναι αυτοί που οδηγούν αργά και αριστερά, είναι αυτοί που δεν σέβονται κανέναν γύρω τους, αυτοί που σκοτώνουν τον κόσμο, αυτοί που δημιουργούν τις τόσο μεγάλες θλιβερές στατιστικές...:mad:

Δεν έχουν καν την ανθρωπιά να απαντήσουν με ευγένεια όταν κάποιος τους κάνει μια φιλική και με απλό ενδιαφέρον παρατήρηση του τύπου "γιατί δεν φοράς το κράνος σου;", και απαντούν με το στυλ "σας γαμάω όλους και τραβάτε στη δουλειά σας".

Το κλούβιο το κεφάλι σας δεν το σκέφτεστε και δεν το υπολογίζετε ρε, τα παιδιά τι σας φταίνε ;

Γαμήσι, ξύλο και πέταμα στην υπόγα θέλουνε !:mad:

DimChios
27/05/2006, 10:13
ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....

Χτές στη Λ.Δεκελείας παπί innova με μπαμπά και πιτσιρικά 5-6 χρονών ΚΡΑΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ! :eyepop:
Πολύ το χάρηκα, φτάνοντας το παπί στό φανάρι, τον κοιτάω και του κάνω: :a013: Ωραίος ο φίλος!
Μου κούνησε το κεφάλι και χαμογέλασε!
Το κορυφαίο είναι πως το κράνος του πιτσιρικά πρέπει να ήταν XXS!!! Ή στο νούμερό του το είχε πάρει ή η γυναίκα του εχει πολύ μικρό κεφάλι! :lol:



ΥΓ Makis206, μ'αρέσει ΤΡΕΛΑ αυτό το ύφος σου ΛΕΜΕ!!! :a08:

:a20:

makis206
27/05/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΥΓ Makis206, μ'αρέσει ΤΡΕΛΑ αυτό το ύφος σου ΛΕΜΕ!!! :a08:

Ρε Μήτσο αυτό είναι πιο ωραίο ! :lol: :rotflmao: :lol:

:beer: :beer:


49877

nimbus
27/05/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ....



ΥΓ Makis206, μ'αρέσει ΤΡΕΛΑ αυτό το ύφος σου ΛΕΜΕ!!! :a08:

:a20:

να το υιοθετήσεις:lol: :lol: :lol:

:D :wave2: :lol: :wacko:

nimbus
27/05/2006, 16:07
παιδιά, αναλώνεστε στο να απορείτε για τον κάθε ελεεινό που δεν σέβεται ούτε τον εαυτό του, ούτε το παιδί του το ίδιο...
Με το να χαλάτε την ζαχαρένια σας και να τους ρωτάτε τα δέοντα κι εκείνοι να σας βρίζουν, δεν βγάζετε άκρη:D
Προσωπικά, όταν συναντάω τέτοιες καταστάσεις δεν μιλάω καθόλου...δεν ξέρω πόσο ηλίθια θα συμπεριφερθεί ο κάθε παλαβός. Αλλά τους κοιτάζω προκλητικά:yuck:

Σήμερα, καθώς ερχόμουν από κέντρο Αθήνα, έβλεπα παντού μπατσικά να σταματούν τους λάθος οδηγούς ως συνήθως:bigcry:
Αυτούς που πρέπει να μπουζουριάσουν, τους αφήνουν να πέρνουν στο λαιμό τους την οικογένεια ολάκερη:sick: :hypnotize :sad:

DimChios
27/05/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
να το υιοθετήσεις:lol: :lol: :lol:

:D :wave2: :lol: :wacko:



Έννοια σου και όταν πρέπει το έχω! :cool:

Για τον Makis η αλήθεια είναι πως απόρρησα γιατί δε μας έχει συνηθίσει έτσι!

:smokin:

nimbus
27/05/2006, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Έννοια σου και όταν πρέπει το έχω! :cool:

Για τον Makis η αλήθεια είναι πως απόρρησα γιατί δε μας έχει συνηθίσει έτσι!

:smokin:


όταν συναντά κανείς τα περίεργα σιμά του, και να μην θέλει, αναγκάζεται να ειρωνευτεί:D

καλησπέρα:wave2:

stavrobeis
28/05/2006, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
παιδιά, αναλώνεστε στο να απορείτε για τον κάθε ελεεινό που δεν σέβεται ούτε τον εαυτό του, ούτε το παιδί του το ίδιο...
Με το να χαλάτε την ζαχαρένια σας και να τους ρωτάτε τα δέοντα κι εκείνοι να σας βρίζουν, δεν βγάζετε άκρη:D
Προσωπικά, όταν συναντάω τέτοιες καταστάσεις δεν μιλάω καθόλου...δεν ξέρω πόσο ηλίθια θα συμπεριφερθεί ο κάθε παλαβός. Αλλά τους κοιτάζω προκλητικά:yuck:

Σήμερα, καθώς ερχόμουν από κέντρο Αθήνα, έβλεπα παντού μπατσικά να σταματούν τους λάθος οδηγούς ως συνήθως:bigcry:
Αυτούς που πρέπει να μπουζουριάσουν, τους αφήνουν να πέρνουν στο λαιμό τους την οικογένεια ολάκερη:sick: :hypnotize :sad:

Θα διαφωνισω, εντελως φιλικα...

Αν δεις καποιον στο δρομο να σπαει στο ξυλο ενα 5χρονο παιδακι θα αντιδρασεις? (εννοω πολυ ξυλο...)
Πιστευω ναι...
Το ιδιο και χειροτερο ειναι η περιπτωση με το κρανος...
Γιατι το παιδακι ειναι σιγουρα ποιο ευκολο να σκοτωθει απο πεσιμο χωρις κρανος παρα απο ξυλο...
Ειναι εγληματικη αμελεια και εκθετει ανηλικο σε αμεσο κινδυνο θανατου..
Εγω λεω πως ολοι πρεπει να αντιδρουν , και ας ακουσουμε μπινελικια...
Ειπα πως αν τα χιλια μπινελικια που ακουμε αντιστοιχουν σε μια ανθρωπινη ζωη,
δεν αξιζει τον κόπο?

:beer:

AFTER
28/05/2006, 23:18
Τι σε κανει να πιστευεις οτι οταν μεγαλωσει δεν θα γινει σαν τον πατερα του?

Μην ασχοληστε με ζωα, δεν γινεται τιποτα

stavrobeis
29/05/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι σε κανει να πιστευεις οτι οταν μεγαλωσει δεν θα γινει σαν τον πατερα του?

Μην ασχοληστε με ζωα, δεν γινεται τιποτα

Τιποτα....

Απλα πιστευω οτι πολυ πιθανον να μην μεγαλώσει για να το διαπιστωσουμε....

Εκτος και αν πιστευεις οτι δεν αξιζει τον κοπο να μεγαλωσει επειδη θα γινει πιθανον σαν τον πατερα του....

maintenance
29/05/2006, 11:11
Η κόρη μου ( τα 5 τα κλείνει τον Ιούλιο), για να βάλει ζώνη στο κάθισμα, γινόταν ανταρτοπόλεμος.......

Σε κάποιο ντοκυμαντέρ ξένου καναλιού, έδειχνε κάποια crash test, με τα ανδρείκελα να κοματιάζονται................

Χωρίς δεύτερη κουβέντα.......:Μαρίααααααααααααα, έλα αγάπη μου να δείς κάτι.......

Και της εξηγώ........................................................


Απο τότε, πρίν μπει στο αυτοκίνητο, έχει ήδη βάλει την ζώνη.

Στην μοτό, ακόμα δεν την βάζω, μόνο σταματημένη στο διπλό στάντ, για να συνηθίζει....


Συμπέρασμα (δικό μου) : Αν δεν συζητάς, και δεν εξηγείς, δεν θα κατανοηθεί τίποτις.

Και σαφώς, απο αυτούς τους ανεγκέφαλους γονείς, δεν μπορούμε να ζητούμε τίποτα, γιατί απλά στο κρανίο τους, έχει μεταφερθεί η Ψυττάλεια, και δεν ακούνε και τίποτα.....

:mad: :mad: :mad:

makis206
29/05/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Για τον Makis η αλήθεια είναι πως απόρρησα γιατί δε μας έχει συνηθίσει έτσι!

Όπως κι εσύ, έτσι κι εγώ !

Παίρνω ανάποδες όταν βλέπω ανεύθυνους που παίρνουν στο λαιμό τους πλάσματα που δεν μπορούν να υπερασπίσουν τον εαυτό τους..

Σε γενικές γραμμές όμως είμαι :a05:ούδι !!

:lol: :lol: :beer: :beer:

tsiros_temp
09/06/2006, 10:12
Εγώ δεν έχω περιθώριο να παρακολουθώ ποιός φοράει κράνος κ τί έχει πάνω στο εκάστοτε όχημα, δεν πάει να είναι ό,τι να'ναι.

Είμαι απασχολημένος να προσέχω να επιζήσω εγώ.

Ναι, το παιδάκι δε φταίει σε τίποτα που το κουβαλάει ο άλλος και όσο λυπηρό και εξοργιστικό ]αν είναι, δεν είναι δικό μου παιδάκι. Είναι δικό του.

...

Μόλις θυμήθηκα ότι περίπου πριν 10 χρόνια, είχαμε πάει με τους γονείς μου στην αλόνησο... οπότε κ πήραμε νοικιάρικια μηχανή (μπρρρ) και βουρ στον κατσικόδρομο... ε, τελικά πέσαμε. ακίνητοι. Τελείως ακίνδυνο πέσιμο, αλλά κανείς δε φόραγε κράνος, 3κάβαλοι σε νοικιάρικια μηχανή, ένας θηρίος η γυναίκα του και το βλαμμένο τους... (και οι τρεις με κράνος, ναι πως, ουουου...) :a34:

stavrobeis
09/06/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Εγώ δεν έχω περιθώριο να παρακολουθώ ποιός φοράει κράνος κ τί έχει πάνω στο εκάστοτε όχημα, δεν πάει να είναι ό,τι να'ναι.

Είμαι απασχολημένος να προσέχω να επιζήσω εγώ.

Ναι, το παιδάκι δε φταίει σε τίποτα που το κουβαλάει ο άλλος και όσο λυπηρό και εξοργιστικό ]αν είναι, δεν είναι δικό μου παιδάκι. Είναι δικό του.

...

Μόλις θυμήθηκα ότι περίπου πριν 10 χρόνια, είχαμε πάει με τους γονείς μου στην αλόνησο... οπότε κ πήραμε νοικιάρικια μηχανή (μπρρρ) και βουρ στον κατσικόδρομο... ε, τελικά πέσαμε. ακίνητοι. Τελείως ακίνδυνο πέσιμο, αλλά κανείς δε φόραγε κράνος, 3κάβαλοι σε νοικιάρικια μηχανή, ένας θηρίος η γυναίκα του και το βλαμμένο τους... (και οι τρεις με κράνος, ναι πως, ουουου...) :a34:

Και εγω προσεχω τον ευατο μου στο δρομο...αλλα επειδη το καθε παιδακι δεν ειναι δικο μου, δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι κιολας...

Οσο για την ιστορια που αναφερεις....:confused: