PDA

View Full Version : honda cbr 125cc (γνώμες)



KyleKatarn
04/05/2004, 13:39
Παιδιά γειά σας.
Είμαι νέος στο forum (μόλις σήμερα γράφτηκα) και ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Εδώ και τεσσεράμιση χρόνια έχω μια πάπια, όχι τίποτα το σπουδαίο, ινδονησιακό, 110cc της πλάκας και έχει φτάσει πια ο κόμπος στο χτένι...
Μόλις κατάφερα και πούλησα το αυτοκίνητό μου, οπότε έχω περίπου 3.000 ευρώ για αγορά μηχανής. Έχω ψιλοκαταλήξει στο Honda CBR 125, αφενός γιατί είναι στα λεφτά μου (2.850 ευρώ περίπου), αφετέρου γιατί το δίπλωμά μου είναι μέχρι 125 κυβικά...
Επειδή μένω Κερατσίνι και δουλεύω Άνω Πατήσια, άρα με τρώει κάθε μέρα το ποτάμι και πολλές φορές μπαίνω Αττική οδό (και τα 'χω δει όλα με την πάπια που δεν πάει ούτε 90-100) ήθελα να πάρω κάτι με καλύτερη τελική...
Εντάξει, το CBR δεν είναι ακριβώς μηχανή αλλά είναι ψιλομούρικο και πληρεί κάποιες προϋποθέσεις μου...
Θα ήθελα αν κάποιος έχει το μηχανάκι αυτό ή έχει κάτι να προτείνει να με βοηθήσει με όποια σχόλια έχει...

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

sniper
04/05/2004, 13:50
τελική γύρω στα 145 κοντερίσια, καλή θέση οδήγησης, ψιλοπροστασία από αέρα..... Ίσως ότι καλύτερο για μέχρι 125

ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ HONDA!!

Και είναι μηχανή.. Τι εννοείς δεν είναι μηχανή; Άντε μάθαμε όλοι τα 2000cc :hypnotize

:wave2:

periklisk
04/05/2004, 13:53
Είναι μια μικρή μοτοσυκλέτα.... Σε αυτά τα λεφτά αν σκέφτεσαι μόνο για καινούργιο είναι η καλύτερη πρόταση..... πάρτο!!!

Το μοναδικό μειον είναι ο Σαρακάκης......

KyleKatarn
04/05/2004, 14:01
Μάλλον τελικά θα το πάρω...
Λέγοντας ότι δεν είναι ακριβώς μηχανή εννοούσα ότι δεν έχει τον όγκο των κλασσικών street, έστω και 250 κυβικών... Για μένα ήταν ένα θέμα, μιας και είμαι περίπου 1.85 και γύρω στα 100 κιλά.

Πάντως ευχαριστώ που απαντήσατε τόσο γρήγορα...
Αν πάντως κάποιος το έχει καβαλήσει, θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις...

Ευχαριστώ.

milaber
04/05/2004, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
τελική γύρω στα 145 κοντερίσια, καλή θέση οδήγησης, ψιλοπροστασία από αέρα.....

Μάλλον σου ξέφυγε λίγο η τελική ή αυτό που είδες εσύ έκλεβε ή ήσουν ζαλισμένος.
Πιάνει τα 139 θεωρητικά μόνο και στην πράξη τα 122 πραγματικά!

Εμένα το συγκεκριμένο μηχανάκι από την αρχή δεν μου άρεσε...

idi
04/05/2004, 15:09
me to "mikro" diplonma mporeis na exeis kai mixani panw apo 125 cc, arkei na einai 35 aloga kai katw.

mh pareis to cbr125 (kai oxi mono giati einai Honda) pare motosykleta

egw protinw gymna....
:beer: :beer: :beer: :beer:

kalosirthes:wave2:

darkCount
04/05/2004, 16:36
Ela re Jedi Knight:wave2: Kalwsorises

Kalws na thn pareis kai na thn xareis kiolas (an kai den exw thn paramikrh idea gia pia mhxanh milas)

Bebaia prosoxh ston Darth-Sarakakious.......Sith Lord me ta oula tou:evil:

DUKASII
04/05/2004, 16:40
NA AFHSEIS TI MALAKIES[HONDA CBR 125 ] KAI KOITA NA PAREIS KAMIA MOTOSYKLETA OK;;;

AKOY EKEI CBR 125.....


RE PATE KALA;;;;KAI POSOO;;;POSOOOOOOOOO;;;;

ELA ALEKO....POSO TO CBR TO 125..???:lol: :lol:

KyleKatarn
04/05/2004, 17:34
Καλά ρε παιδιά, μη φωνάζετε...

Να σας πώ κι εγώ ήθελα ένα R6, αλλά απ'τη μια είναι το οικονομικό, απ'την άλλη το πιο σημαντικό ότι εγώ όλη μέρα μπορεί να είμαι πάνω στη σέλα μεσ' την κίνηση στο κέντρο, να βγώ δυο φορές εθνική, τρεις Αττική οδό και να περάσω από τους χειρότερους δρόμους του λεκανοπεδίου...
Εκ των πραγμάτων λοιπόν θέλω κάτι όχι πολύ φαρδύ που να μπορεί να ελίσσεται αρκετά, αλλά και να έχει μια σχετική σταθερότητα και ταχύτητα όταν βγω σε ανοιχτό δρόμο...
Σίγουρα σε μερικά χρονάκια που θα ησυχάσω από το άγχος της καθημερινής εργασίας με μηχανάκι θα επενδύσω σε κάτι που να μου αρέσει...
Χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν έχω σκεφτεί για τώρα και την πιθανότητα μεταχειρισμένης 250άρας ή και 400άρας... Απλά δεν έβρισκα σε street κάτι που να μου αρέσει και στα λεφτά μου και έτσι -σχεδόν- κατέληξα στο CBR... Κανονικά βέβαια θα έπρεπε να πάρω crossάκι, αλλά αυτό μου άρεσε περισσότερο...
Εσείς σε δυομισάρα μέχρι 3.000 τί θα προτείνατε;

KyleKatarn
04/05/2004, 17:41
Μεταχειρισμένο πάντα...

το Honda CBR 125 είναι αυτό...


1709

alex14
04/05/2004, 17:45
HONDA CB 250 3.900 EURO ME TO KLEIDI STO XERI.

KyleKatarn
04/05/2004, 17:55
Καινούργιο; Γιατί είναι χίλια ευρώ πάνω από όσα μπορώ να δώσω...
Μεταχειρισμένο με τρία χιλιάρικα δηλαδή δεν παίρνω;
Μπουουουχουουου!!!!!

KyleKatarn
05/05/2004, 00:44
σήμερα είδα σε ένα μαγαζί ένα μεταχειρισμένο Hornet 250 κυβικά με 22.000 χιλιόμετρα περίπου. Τιμή 3.500 ευρώ και μου φαίνεται ψιλοτουμπαρισμένο. Ψιλό όμως... Δεν είναι πολλά αφού το καινούργιο CBF 250 κάνει 3.900 ή είναι καλύτερο το Hornet;

milaber
05/05/2004, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
me to "mikro" diplonma mporeis na exeis kai mixani panw apo 125 cc, arkei na einai 35 aloga kai katw.

mh pareis to cbr125 (kai oxi mono giati einai Honda) pare motosykleta

egw protinw gymna....
:beer: :beer: :beer: :beer:

kalosirthes:wave2:

Ναι έτσι είναι αλλά μόνο αν το έχεις πάρει μετά την ρύθμιση!
Δηλαδή αν το παιδί έχει το δίπλωμα του παραπάνω από ένα περίπου χρόνο αναγκαστικά θα πάει για 125.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ της "Α μικρής" (αυτή είναι η νέα κατηγορία) και της "Α1" (αυτή είναι η παλλιά).

NLS
05/05/2004, 10:14
εγώ λέω πάρε το - αν σου αρέσει το είδος

έχω ξαναγράψει για αυτό το μηχανάκι τη συμπάθεια μου

αν πάλι θες να πας σε άλλα μονοπάτια (και κυριολεκτικά σε μονοπάτια) πες μας :)

milaber
05/05/2004, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
εγώ λέω πάρε το - αν σου αρέσει το είδος

έχω ξαναγράψει για αυτό το μηχανάκι τη συμπάθεια μου

αν πάλι θες να πας σε άλλα μονοπάτια (και κυριολεκτικά σε μονοπάτια) πες μας :)

Ποιό είδος;
Το παποracer;
Το πήγα να καλύψω το NSR αλλά μου λείπουν δυό ντουζίνες άλογα;
Το δείχνω supersport και με περνάν και τα choper στο δρόμο;
Το έχω στενότερες ρόδες και από το Innova;

hornet
05/05/2004, 10:17
To hornet 250 ειναι πολυ καλη μηχανη αλλα δεν εισαγεται στην ελλαδα με ολα τα συνεπακολουθα.
Το cbf ειναι ομορφουλι και αυτο για καινουριο στο συνιστω ανεπιφυλακτα

milaber
05/05/2004, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Το cbf ειναι ομορφουλι και αυτο για καινουριο στο συνιστω ανεπιφυλακτα

Πολύ σωστή πρόταση!

NLS
05/05/2004, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ποιό είδος;
Το παποracer;
Το πήγα να καλύψω το NSR αλλά μου λείπουν δυό ντουζίνες άλογα;
Το δείχνω supersport και με περνάν και τα choper στο δρόμο;
Το έχω στενότερες ρόδες και από το Innova;

χοχοχο τα τσόπερ δεν περνάν ούτε πεζό

επίσης ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα έχει στενές ρόδες και θα ήταν ΚΑΡΑλάθος να μην έχει (μπας και ξέρεις γιατί; )

KyleKatarn
05/05/2004, 11:41
Εγώ πάντως ξέρω γιατί...
Απλή πυρηνική φυσική. Αλλά το θέμα είναι ότι αν κάθε πρωϊ πρέπει να κάνεις το μεγάλο σλάλομ που λέγεται Πέτρου Ράλλη και τον καταπληκτικό αγώνα αντοχής cross country που λέγεται ποτάμι, ε, τότε καλό είναι να είσαι λίγο στενούλης...
Ή κάνω λάθος;

Αλλιώς να έπαιρνα καμμιά Goldwing μπας και θέλω να πάω Γερμανία άνετα... Ξέρω γω...
Όσον αφορά το θέμα του διπλώματος εγώ το πήρα Δεκέμβρη του '99 που αν θυμάστε ήταν μια μεταβατική περίοδος... Τώρα το τί ισχύει δεν ξέρω...
Πάντως ευχαριστώ για την βοήθειά σας παιδιά...

NLS
05/05/2004, 11:44
η goldwing δεν είναι μηχανή, απλά έχει 2 ρόδες

τέσπα άλλο λεπτά λάστιχα (για αυτά είπα), άλλο όλη η μηχανή λεπτή - τα λεπτά λάστιχα έχουν το ρόλο τους

milaber
05/05/2004, 11:46
Θα μπορούσε να έχει και λίγο φαρδύτερες...
Το παπί μου έχει φαρδύτερες...

Το δίπλωμα σου φίλε μου θα γράφει πάνω "Α1" ή "Α μικρή".
Έτσι θα το καταλάβεις.

monstermind
05/05/2004, 11:54
tsimpa to, to mixanaki pou les... einai mia xara kai poli kali epilogi gia ta lefta pou exeis...

parto, kai ksekina na mazebeis gafra na pareis se kana xrono ena megalitero,

eidi to cbr125 exei poulisei... kai tha kratisei aksia metapwlisis...

outws i allws me kapia mikri mixani tha ksekinages... mia xara einai auti pou vrikes...

kali agora, kala km... oti kai an pareis

NLS
05/05/2004, 11:56
μια ερώτηση προς μίλαμπερ

δεν μας είπες βρε μίλαμπερ τι προτείνεις

να πάρει ινόβα αντί αυτό;

(για χαζούς ψάχνεις; )

αν έχεις να προτίνεις κάτι άλλο με τα 3000 που λέει, πες

milaber
05/05/2004, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
μια ερώτηση προς μίλαμπερ

δεν μας είπες βρε μίλαμπερ τι προτείνεις

να πάρει ινόβα αντί αυτό;

(για χαζούς ψάχνεις; )

αν έχεις να προτίνεις κάτι άλλο με τα 3000 που λέει, πες

Φυσικά και όχι Innova (αν και ως γνωστόν μαμάει! :winka: )
Εγώ θα έδινα τα 3 χιλιάρικα, θα έβαζα ακόμα ένα χιλιάρικο σε δόσεις και θα τσιμπούσα το CBF250 (κλάσεις ανώτερο μηχανάκι)!
Ούτως ή άλλως θα ένιωθα να κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν έπειρνα "supersport" με 12 αλογα...
Και λίγα για το Innova γιατί το ψευτο- CBR μια χαρά το παίρνει! :D

NLS
05/05/2004, 12:04
να σου πω κάτι;

δεν το παίρνει

---

btw, για το CBF συμφωνώ

KyleKatarn
05/05/2004, 12:06
ΟΚ τελικά θα το πάρω...

Και όπως είπε και ο φίλος monstermind θα αρχίσω με τη μια να μαζεύω για μεγάλη...
Ευχαριστώ πάντως παιδιά...

NLS
05/05/2004, 12:11
ride safe

άντε να έρθεις και σε καμιά κοντινή εκδρομούλα

(όπως εγώ που πάω συχνά με τους τσαντάκιδες εδώ χεχεχε)

LINA
05/05/2004, 12:17
ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΟΙ ΚΩΛΟΓΙΑΠΟΝΕΖΟΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΕ 400 ΚΥΒΙΚΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ΤΑ 400αρια ΤΑ ΞΕΧΑΣΑΝΕ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΟΤΑΝ Ο ΚΟΣΜΑΚΗΣ, ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΠΙΑ. ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΓΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ CBRaki 125 ΚΑΙ ΜΕ 400 ΚΥΒΙΚΑΚΙΑ?????? ΓΑΜΩΤΟ

milaber
05/05/2004, 13:22
να σου πω κάτι;

δεν το παίρνει

Το ξέρω ρε!
Μια πλάκα κάνω...
Αν και αν δεν το πάει το "CBR" ο οδηγός του,παίζουν στα ίσα.

Ξέρεις τι είναι το πιό γελοίο;
Το "R" στην κατάληξη (CBR125R)!
Άκου εκεί "R"!

:lol:

KyleKatarn
05/05/2004, 15:37
Αντε θα μαζέψω να του πετάξω κάνα NOS επάνω και τότε...

Θα με μαζεύουνε...


1736

gtsiros
05/05/2004, 15:48
Πωπω...

Καλά ε, παίζει να πάει και με ΕΚΑΤΟ στη φωτογραφία!


χιχιχι πλάκα κάνω... μια χαρά είναι το μηχανάκι

afrotwin
05/05/2004, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KyleKatarn
Μάλλον τελικά θα το πάρω...
Λέγοντας ότι δεν είναι ακριβώς μηχανή εννοούσα ότι δεν έχει τον όγκο των κλασσικών street, έστω και 250 κυβικών... Για μένα ήταν ένα θέμα, μιας και είμαι περίπου 1.85 και γύρω στα 100 κιλά.

Πάντως ευχαριστώ που απαντήσατε τόσο γρήγορα...
Αν πάντως κάποιος το έχει καβαλήσει, θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις...

Ευχαριστώ.

kala re file ise 1,85 ke 100 kila
diladi teras (me tin kali enia)
ke 8a pas na paris afto to mixanaki pou ine gia anilikous ke adinatous....
apo pou 8a pernas ke den 8a pe8enoun sta gelia?
min akous kapion filo mi8omani pou exi kani opos poli ta xiliometra stragalia ke 8a pigenis 145 xaxaxaxaxaxaxaxa
afti i tipi ine gia xontres fapes:lol: :lol:

lipon afou ise aftos pou ise orimase ke pigene pare kamia mixani tis prokopis esto ke metaxirismeni.
akomi ke stin xrisi efkeria poulane idiotes tis mixanes tou pou i perisoteres ine se kali katastasi ke min ksexnas oti iparxi nomos pou se kalipti se periptosi pou se koroidepsi kapios ke na tou to episimanis afto.
ke min mas les oti exis 3000 euro diladi den 8a ksanapiasis lefta sta xeria sou?
me afta ta lefta 8a minis stin zoi?
min mas trelanis tora
pigene dosta prokatavoli ke pare oti sou goustari ke vale ke merika gramatia sto xalaro ke telioses
ti to skeftese? ke afti i periptosi afora ke kenourio mixanaki ama goustaris
ke se 35 aloga pou mporis na odigas iparxi poli prama
pare ke ena periodiko me texnikes plirofories gia mixanes ke kita pies ine mexri 35 aloga ke pigene xtipato
ke min pedevese edo mesa me tetiou idous erotisis
ke epidi ise megalosomos pare kati psilo min paris kana kontostoupiko prapra ke akoumpane ta gonata sto sagoni

:lol: :lol:

ke ase tous arxeologous edo mesa na skavoune
:lol: :lol:

Todi
05/05/2004, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kala re file ise 1,85 ke 100 kila
diladi teras (me tin kali enia)
ke 8a pas na paris afto to mixanaki pou ine gia anilikous ke adinatous....
apo pou 8a pernas ke den 8a pe8enoun sta gelia?
min akous kapion filo mi8omani pou exi kani opos poli ta xiliometra stragalia ke 8a pigenis 145 xaxaxaxaxaxaxaxa
afti i tipi ine gia xontres fapes:lol: :lol:

lipon afou ise aftos pou ise orimase ke pigene pare kamia mixani tis prokopis esto ke metaxirismeni.
akomi ke stin xrisi efkeria poulane idiotes tis mixanes tou pou i perisoteres ine se kali katastasi ke min ksexnas oti iparxi nomos pou se kalipti se periptosi pou se koroidepsi kapios ke na tou to episimanis afto.
ke min mas les oti exis 3000 euro diladi den 8a ksanapiasis lefta sta xeria sou?
me afta ta lefta 8a minis stin zoi?
min mas trelanis tora
pigene dosta prokatavoli ke pare oti sou goustari ke vale ke merika gramatia sto xalaro ke telioses
ti to skeftese? ke afti i periptosi afora ke kenourio mixanaki ama goustaris
ke se 35 aloga pou mporis na odigas iparxi poli prama
pare ke ena periodiko me texnikes plirofories gia mixanes ke kita pies ine mexri 35 aloga ke pigene xtipato
ke min pedevese edo mesa me tetiou idous erotisis
ke epidi ise megalosomos pare kati psilo min paris kana kontostoupiko prapra ke akoumpane ta gonata sto sagoni

:lol: :lol:

ke ase tous arxeologous edo mesa na skavoune
:lol: :lol:



Συμφωνω σε ολα...........

το μικρο CBRακι ειναι μηχανακι χωρις λογο υπαρξης, εστω και αν σου αρεσει εξωτερικα (εξαιρετικα υποκειμενικο θεμα-καθως κατ'εμε ειναι .. απαισιο)

NLS
05/05/2004, 23:04
η αλήθεια είναι ότι δεν έδωσα βάσεις στις διαστάσεις του φίλου

μάλλον δεν του κάνει

πράγμα που θα ανακαλύψει όταν το καβαλήσει όμως

milaber
05/05/2004, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TODi999R
Συμφωνω σε ολα...........

το μικρο CBRακι ειναι μηχανακι χωρις λογο υπαρξης, εστω και αν σου αρεσει εξωτερικα (εξαιρετικα υποκειμενικο θεμα-καθως κατ'εμε ειναι .. απαισιο)

Ακούς NLS;
Δεν είμαι ο μόνος που βλέπω την Αλήθεια!

:winka:

NLS
05/05/2004, 23:46
whatever

εξάλλου δεν με αφορά

όποιος θέλει ας πάρει ότι θέλει

George-3-
20/09/2004, 23:12
To CBR 125R (RR XX) ειναι ενα παρα πολυ ομορφο μηχανακι που ομως αν με πληρωναν λιγοτερα απο 1000 ευρω την μερα δεν θα τοωοδηγουσα....:lol:

CBF που ξεγελαει για 400αρι ανετα παρε.....αλλιως μεταχειρο...



Φιλε Afrotwin το νομο πες μας

Α....Που δουλευεις Ανω Πατησσια?

vassilis88
07/11/2004, 18:17
ego mallon tha paro cbr ta xristougenna kai eno eixa akousei ta kalytera logia tora apogoitevomai.alla ego pou eimai 16 xronon den exo alli epilogi.exo?de thelo papia i scooter,oute 2xrona pou kanoun 5000euro.ara to cbraki einai monodromos!

killbill
05/01/2005, 09:59
Geia se olous

Kata th gnomh mou os katoxos CBR 125 R exo na po ta exhs:

To mhxanaki einai poly omorfo exoterika exei poly kalh odhgikh symberifora, apsoga frena kai ikanopoihtikh dynamh panta gia 125 kybika etsi

Exo dianysei mexri tora 7000 Km kai den me exei apogoitefsei se dyskoles katastaseis pou xreiasthke na kano kapio extreme frenarisma h eligmo.

Einai poly evelikto gia thn poly kai boreis na kykloforiseis kai paraexo.
Oso gia thn telikh den to exo ftasei kofth me thn 6h alla exo dei mexri 135 Km (Vasika prepei na gemizeis oles tis taxythtes.)
Einai mia kalh epilogh gia metavasi se megalyterh street mhxanh.
To mono meion gia mena htan pos to piso elastiko glystraei elfros sto plagiasma opote an to theleis gia tetoia xrhsh prepei na allaxei lastixo piso.

Synoptika : Poly kalh sxesh timhs-exsoplismou(Ygropsikto, 2 diskofrena, Kalos kinhthras)
Evelikto me megalh asfaleia /kamia sxesi me ta papia.
13.2 HP /140Km telikh /11000 strofes kokkino/roph apo xamhla

An exeis kamia allh erothsh kane post sto forum


Bill
CBR 125 R (Black)

KyleKatarn
18/01/2005, 18:16
Παιδιά τελικά το πήρα το μηχανάκι, του έχω κάνει 11.000 χιλιόμετρα και οφείλω να πω ότι όπως το περίμενα έχει αρκετά θετικά αλλά και αρνητικά. Το πλέον βέβαια αρνητικό είναι η δύναμή του, που πρέπει να πω ότι με έχει ζορίσει αρκετά, αλλά μόνο σε φάση Εθνικής - Αττικής οδού. Εκεί αν έχω και λίγο κόντρα άνεμα με κατεβάζει στα εκατό - ζορισμένα - και πρέπει να πέσω πάνω στο ντεπόζιτο μπας και φτάσω τα 110 - 120. Σε καλές φάσεις έχει φτάσει και τα 140 και στα πρώτα κόκκινα τα 150...
Ψάχνομαι όμως σιγά - σιγά πώς να το βελτιώσω όσο γίνεται γιατί δεν με βλέπω ακόμα για αγορά νέου.
Ξέρει κανείς τίποτα από βλετιώσεις για το μηχανάκι αυτό (ο,τιδήποτε, περιοδικά, internet, κλπ) ;
Ευχαριστώ...

Και προσέχτε, εκεί έξω είναι πόλεμος...

tz0ni
31/10/2008, 11:27
θα κανω μια ερωτηση .. και πολλοι μπορει να γελαστετε.. αλλα what the hell :P

ειμαι αναμεσα σε yamaha crypton X 135 και το CBR125R .. Και εχω φαει κολλημα..

μενδιαφερει πιο πολυ για μετακινησεις στην πολη.. και αμα χρειαστει το καλοκαιρακι να πεταγομαι ανετα και λιγο πιο εξω
πιο απο τα δυο ειναι πιο οικονομικο? ποιο εχει πιο καλη οδικη συμπεριφορα? ποιο εχει πιο καλο κινητηρα?


διαβαζα πριν αυτα που γραφατε και δεν καταλαβαινω μερικους..
η εμφανιση ειναι κριτηριο καθαρα αντικειμενικο.. δεν μπορει καποιος να πει σε καποιον αλλο, οτι το cbr πχ δεν ειναι ωραιο! και ουτε θα παρουμε cbr για να κοντραρουμε στους δρομους παπια και σκουτερακια! την δουλεια μας να κανουμε και να πουλησουμε και λιγη μουρη :P

εγω για παραδειγμα ειμαι 30 (1,76 70 κιλα :P).. χρησιμοποιω innova για την πολη και τις μετακινησεις.. θελω να το αλλαξω και ειμαι αναμεσα στα παραπανω δυο.. απλα πραγματα.. στην θεση μου πιο θα διαλεγατε?

id12586
31/10/2008, 13:49
crypton με χίλια! :wave2:

johnny cbrr
15/11/2008, 15:15
cbraki me 2000 einai aneto me megalh aftonomia egw stroshmo eixa kanei ena gemhsma 530 xiliometra kai einai korifh kai ftaxnete kai trela !!!!http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/06cbr125/default.asp?i=1462139&s=0 des afthn thn selhda kai des kai thn kentrikh selhda !!! \\



KAI MHN XEXNAS EIAI HONDA OLO PROSONDA KAI SKULIA MAURA !!!!!

tz0ni
23/11/2008, 21:34
αμα σου πω οτι ειχα πεσει πανω στις φωτογραφιες αυτες πριν καιρο, οπως εψαχνα να δω στο bikepics , θα με πιστεψεις? :D

Λοιπον το cbr ειναι με 7500 χλμ και το δινει 1500 ευρω.. λεω να κανω το βημα.. :beer:

johnny cbrr
23/11/2008, 22:02
polu lig axiliometra kai luga lefta an einai moterisia kople mia xara parto !! des tis foto xana gt ebala kainourgies foto

catmaster
30/12/2008, 04:40
το υπόλοιπο της συζήτησης μεταφέρθηκε στις αντιπαραθέσεις εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=72516&perpage=15&pagenumber=1) ....

:rolleyes:

johnny cbrr
30/12/2008, 12:04
XAXAXA RRHXTE MIA MATIA http://www.bikepics.com/members/cbr125rjohnny/06cbr125/default.asp?i=1462139&s=0