PDA

View Full Version : Διπλο σταντ...



Σελίδες : [1] 2

kalant
24/05/2006, 15:03
Θελω να βαλω διπλο σταντ,

για πειτε τιμες, μαγαζι για τοποθετηση κλπ...

και μονο για το λαδωμα της αλυσιδας πιστευω ειναι απαραιτητο,

Βαλτε και καμμια φωτογραφιουλα αν υπαρχει...

braingd
24/05/2006, 15:23
Έχω βάλει στο δικό μου VStrom της Mo-Tech.

Δες εδώ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=18&pf%5Fid=HPS%2D0525710&showPath=Stands+%5C+SW%2DMotech)

Να και photo.


49251

kalant
24/05/2006, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από braingd
Έχω βάλει στο δικό μου VStrom της Mo-Tech.

Δες εδώ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=18&pf%5Fid=HPS%2D0525710&showPath=Stands+%5C+SW%2DMotech)

Να και photo.

Φιλε το link που εχεις βαλει δεν ανοιγει...

στη φωτογραφια ωραιο φαινεται

ποσο κοστισε?

:sick:

braingd
24/05/2006, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Φιλε το link που εχεις βαλει δεν ανοιγει...

στη φωτογραφια ωραιο φαινεται

ποσο κοστισε?

:sick:

Απο εδώ είναι το link.
http://www.motoroda.gr

kalant
24/05/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από braingd
Απο εδώ είναι το link.
http://www.motoroda.gr

οκ το ειδα...

φθηνο μου φαινεται,

μαζι με τοποθετηση ποσο παει?

braingd
24/05/2006, 15:46
Έχω να πω ακόμα ότι στο VStrom μου παρατηρώ ένα συντονισμό και δεν έχω βρει από τι προέρχεται, και θα δοκιμάσω να το βγάλω για να δω εάν φταίει το κεντρικό stand.

:confused:

braingd
24/05/2006, 15:52
Δεν γνωρίζω να σου πω γιατί εγώ το έβαλα σε γνωστό μου εκτός Αθηνών, αλλά είναι εύκολο να το βάλεις έχει και οδηγίες για την τοποθέτηση, από εργαλεία είναι από αυτά που έχει το VStrom κάτω από την σέλα.
:wave2:

kalant
24/05/2006, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από braingd
Δεν γνωρίζω να σου πω γιατί εγώ το έβαλα σε γνωστό μου εκτός Αθηνών, αλλά είναι εύκολο να το βάλεις έχει και οδηγίες για την τοποθέτηση, από εργαλεία είναι από αυτά που έχει το VStrom κάτω από την σέλα.
:wave2:


ωραια !!!

αμα δεις απο που προερχεται ο συντονισμος ριξε ενα ποστ αν δεν σου κανει κοπο...

Ευχαριστω

:wave2:

braingd
24/05/2006, 16:00
Ok θα βάλω και μερικές photo από το δικό μου για να το δεις και από άλλη οπτική γωνία.

:wave2:

DPF
24/05/2006, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από braingd
Έχω βάλει στο δικό μου VStrom της Mo-Tech.

Δες εδώ (http://www.motoroda.gr/motoroda/product.asp?root%5Fid=3&root%5Fname=%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%7CAccessories&dept%5Fid=18&pf%5Fid=HPS%2D0525710&showPath=Stands+%5C+SW%2DMotech)

Να και photo.

ΛΟΙΠΟΝ ΕΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΤΟ ΣΤΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ AFTERMARKET. ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ.........!!!!

:beer: :wave2:

makaronachis
24/05/2006, 21:59
Πριν να βάλω σταντ κεντρικό δοκίμασα και της μαμάς και της motech.Και έβαλα της μαμάς. Με της Motech το σταντ ναι μεν είναι πιο εύκολο να τη σηκώσεις αλλά επίσης είναι πάρα πολύ εύκολο να την κατεβάσεις.Με λίγο κούνημα η μηχανή έχει φύγει από το σταντ.Γνώμη μου:Δεν προσφέρει καμιά ασφάλεια.Της μαμάς είναι πού καλύτερο.

painterakis
25/05/2006, 09:45
το διπλο σταντ της HEPCO & BECKER το εχει βαλει καποιος;
αξιζει;εχει πολυ καλη τιμη (119 ευρω) για αυτο...

LordDorian
26/05/2006, 16:07
:wave2: Ap oti legetai to mono pou einai polu "aneto" einai to mamisio. Me ta alla sou bgainei i mesi.. Episeis akousa pos me tis mamas den xriazetai na bgei to plaino stand kai pos den briskei katholou. :wacko:

Vasilis_Strom
26/05/2006, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
το διπλο σταντ της HEPCO & BECKER το εχει βαλει καποιος;
αξιζει;εχει πολυ καλη τιμη (119 ευρω) για αυτο...

Αυτό έχω βάλει και είναι πολύ καλό, έχει πολύ καλό μοχλό και την μηχανή την ανεβάζει ακόμα και ένα παιδάκι 5 χρονών. Τοποθέτηση κάνεις και μόνος σου είναι πολύ απλό. :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από LordDorian
:wave2: Ap oti legetai to mono pou einai polu "aneto" einai to mamisio. Me ta alla sou bgainei i mesi.. Episeis akousa pos me tis mamas den xriazetai na bgei to plaino stand kai pos den briskei katholou. :wacko:

Και το HEPCO & BECKER που έχω βάλει είναι πολύ άνετο και δεν σου φεύγει η μέση. Όλα τα κεντρικά σταντ μπαίνουν μαζί με το πλαϊνό, δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης του. Και επίσης όλα τα κεντρικά σταντ χαμηλώνουν λίγο την μηχανή :wave2:

kalant
26/05/2006, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Αυτό έχω βάλει και είναι πολύ καλό, έχει πολύ καλό μοχλό και την μηχανή την ανεβάζει ακόμα και ένα παιδάκι 5 χρονών. Τοποθέτηση κάνεις και μόνος σου είναι πολύ απλό. :wave2:




Και το HEPCO & BECKER που έχω βάλει είναι πολύ άνετο και δεν σου φεύγει η μέση. Όλα τα κεντρικά σταντ μπαίνουν μαζί με το πλαϊνό, δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης του. Και επίσης όλα τα κεντρικά σταντ χαμηλώνουν λίγο την μηχανή :wave2:

Οταν λες "όλα τα κεντρικά σταντ χαμηλώνουν λίγο την μηχανή"

τι εννοεις, μαλλον μειονεται η αποσταση απο το εδαφος φανταζομαι...

Vasilis_Strom
26/05/2006, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
........μαλλον μειονεται η αποσταση απο το εδαφος φανταζομαι...

Το διατύπωσες καλύτερα :winka:

LordDorian
27/05/2006, 13:48
To mamisio posso kostizei? Edo sti ko to exoun 175e :confused:

suzukimaniac
27/05/2006, 17:29
και εγω της motech εβαλα εντελως στο ασχετο χωρισ να ψαξω και πολυ και ειμαι ευχαριστημενος. Οντως ειναι πανευκολο να την ανεβασεις την μηχανη. Αλλα τα υπολοιπα σχολια περι οτι σου βγαινει η μεση, πεφτει με το παραμικρο και πρεπει να βγαλεις το πλαινο δεν τα υποστηριζω. .. www.motoluis.gr, 150 ευρω με εγκατασταση.

athandim
27/05/2006, 18:07
Τα μάτια σας δεκατέσσερα οι κάτοχοι κεντρικού σταντ :

Στο λάδωμα - καθαρισμό αλυσίδας το πίσω γρανάζι...

κόβει δάχτυλα για πλάκα... :uplate:

Vasilis_Strom
27/05/2006, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Τα μάτια σας δεκατέσσερα οι κάτοχοι κεντρικού σταντ :

Στο λάδωμα - καθαρισμό αλυσίδας το πίσω γρανάζι...

κόβει δάχτυλα για πλάκα... :uplate:

Πάντα με σβηστή την μηχανή, και γύρισμα η ρόδα με το χέρι. Προσέχουμε για να έχουμε :winka: :wave2:

suzukimaniac
28/05/2006, 08:52
Αληθεια, τωρα που αναφερθηκε....γρασαρισμα της αλυσιδας καθε ποτε κανετε και πως το κανετε...? για να ξερουμε καλυτερα τι μας γινεται...

kalant
28/05/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από suzukimaniac
Αληθεια, τωρα που αναφερθηκε....γρασαρισμα της αλυσιδας καθε ποτε κανετε και πως το κανετε...? για να ξερουμε καλυτερα τι μας γινεται...


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19075

suzukimaniac
29/05/2006, 14:05
Thank you.....:a013:

painterakis
31/05/2006, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Αυτό έχω βάλει και είναι πολύ καλό, έχει πολύ καλό μοχλό και την μηχανή την ανεβάζει ακόμα και ένα παιδάκι 5 χρονών. Τοποθέτηση κάνεις και μόνος σου είναι πολύ απλό. :wave2:
Και το HEPCO & BECKER που έχω βάλει είναι πολύ άνετο και δεν σου φεύγει η μέση. Όλα τα κεντρικά σταντ μπαίνουν μαζί με το πλαϊνό, δεν υπάρχει λόγος αφαίρεσης του. Και επίσης όλα τα κεντρικά σταντ χαμηλώνουν λίγο την μηχανή :wave2:
να ρωτησω κατι;το συγκεκριμενο σταντ τα εχει ολα μεσα π.χ. οπως και το λαστιχακι που μπαινει στο λαιμο της εξατμησης ωστε να μην χτυπαει ή τη προεκταση στο πατακι του λεβιε ταχυτητων ή θα χρειαστει κατι;
και κατι αλλο την κραταει καλα ή με καποιο σπρωξημο απο πισω μαζευει το σταντ;
ευχαριστω

Bil
01/06/2006, 08:02
Και εγώ της SW-Motech έχω το stand,αγορασμένο από www.motoroda.gr
τιμή συνολικά με έξοδα αποστολής : 105 Ευρώ (κάνουν μια έκπτωση για παραγγελίες οnline)
Δεν χρειάζεται να κάνεις καμία μετατροπή, σηκώνεται πολύ εύκολα,αλλα δεν είναι και το πιο σταθερό stand του κόσμου...
Είναι αλήθεια οτι σου εμπνέει μια ελαφρά ανησυχία...:winka:

airborn
07/06/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
να ρωτησω κατι;το συγκεκριμενο σταντ τα εχει ολα μεσα π.χ. οπως και το λαστιχακι που μπαινει στο λαιμο της εξατμησης ωστε να μην χτυπαει ή τη προεκταση στο πατακι του λεβιε ταχυτητων ή θα χρειαστει κατι;
και κατι αλλο την κραταει καλα ή με καποιο σπρωξημο απο πισω μαζευει το σταντ;
ευχαριστω
Γειά σας παιδιά
Σήμερα έβαλα της H&B .
Είναι μια χαρά ,σηκώνεις την μηχανή εύκολα,(βρίσκει λίγο το πόδι στο πίσω μαρσπιέ όταν την σηκώνεις),είναι κομπλέ με το λαστιχάκι και σταθερό και φθηνό.
Το πήρα απο Dirty team μαζί με σωληνάκια υψηλής ,το πλήρωσα αντικαταβολή και μου έκανε και καλύτερη τιμή.

costas81
08/06/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από airborn
Γειά σας παιδιά
Σήμερα έβαλα της H&B .
Είναι μια χαρά ,σηκώνεις την μηχανή εύκολα,(βρίσκει λίγο το πόδι στο πίσω μαρσπιέ όταν την σηκώνεις),είναι κομπλέ με το λαστιχάκι και σταθερό και φθηνό.
Το πήρα απο Dirty team μαζί με σωληνάκια υψηλής ,το πλήρωσα αντικαταβολή και μου έκανε και καλύτερη τιμή.


καλυτερη τιμη οκ!
δηλαδη πόσο ??????

painterakis
09/06/2006, 07:07
πρεπει 119 ευρω για το 650 (καπου το ειδα)

airborn
10/06/2006, 20:37
Το στάντ το είχε 119 E, τα σωληνάκια 160, σύνολο 279, μου τα άφησε 250.

Suner
15/06/2006, 08:15
paidia sto sfakianaki na pao gia mamisio 2plo stand?
exei kana allo pu ta exei se kalyteres times?
na perimeno kapou sta 175 evrakia?(xoris egkatastash panta):wave2: :wave2:

painterakis
22/06/2006, 08:27
εδω και δυο μερες εχω βαλει το διπλο σταντ της HEPCO & BECKER και ειμαι ικανοποιημενος, καλη τιμη (119) και καλη ποιοτητα.

Respect
07/09/2006, 10:05
Με μιά έκπτωση που έγινε λόγο κάποιας γνωριμίας πήρα της Suzuki με 155€. Λέω να μη ρισκάρω όμως βαζοντάς το μόνος μου από τις οδηγίες που έχει. :(

Suner
07/09/2006, 10:09
Μπορείς να το βάλεις αλλά με βοήθεια απο κάποιο φιλαράκι σου.Επίσης θα θέλεις γράσο και locktide για να γίνει καλή δουλειά.

αντε και καλη εφαρμογή:beer:

Grammarios
07/09/2006, 21:39
Νομίζω ότι το μαμίσιο είναι καλύτερη επιλογή.Για τα άλλα δεν είσαι και τόσο σίγουρος για την σταθερότητά τους και είναι κρίμα να το βρεις ξάπλα το εργαλείο...

Respect
07/09/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Suner
Μπορείς να το βάλεις αλλά με βοήθεια απο κάποιο φιλαράκι σου.Επίσης θα θέλεις γράσο και locktide για να γίνει καλή δουλειά.

αντε και καλη εφαρμογή:beer: Το γράσο το καταλαβαίνω αλλά το locktide δε ξέρω καν τι είναι.. :confused: Για πες λοιπόν.. :wave2:

PanVas
08/09/2006, 12:40
Επειδή forum μονο με παρακολούθηση δεν γίνεται, αλλά θέλει και συμμετοχή, να πω και εγώ την εμπειρία μου...

Με την αγορά της μηχανής χωρίς δεύτερη σκέψη τοποθέτησα διπλό σταντ, κάγκελα μπροστά, τριπλέτα-βαλίτσες πίσω, όλα από την μαμά HEPCO & BECKER. Ίσως η πιο ακριβή λύση, αλλά οι διαφορές είναι μεγάλες. Την αγαπάμε την μηχανή μας, την χρησιμοποιούμε κάθε μέρα, και τα 30, 40 ή και 50 euros διαφοράς, θα τα απολαμβάνουμε κάθε μέρα κατά την διάρκεια της συμβίωσης. Τα βάζεις σε δόσεις και απλά τα πληρώνεις, λέω εγώ τώρα...

Πλαινές βαλίτσες και διπλό σταντ HEPCO & BECKER είχα και στο Freewind, όπως είχε έρθει από Γερμανία (εισαγωγής) και ήμουν απολύτος ευχαριστημένος.

Σε πολλά forums και γενικότερα ξένα sites είχα διαβάσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο σταντ.

Εύκολη τοποθέτηση, καλή τιμή, γερμανική κατασκευή- στιβαρό και κυριλέ, σταθερό, πολύ καλό μοχλικό και ότι ψάχνει κανείς από το διπλό του σταντ.


Το μοναδικό αρνητικό του σημείο??
Χαμηλώνει αρκετά η μοτοσυκλέτα! Και όταν λέμε αρκετά? Ε αρκετά.
Σε άσφαλτο με δικάβαλο και λακούβα σε ομαλή στροφή, έχω πετάξει σπίθες. Αν και δεν το πίστευα, το δοκίμασα και μόνος μου χωροπιδώντας μεσα σε στροφή, και όντως βρίσκει...
Σε χώμα δικάβαλο και τριπλέτα? Δεν το συζητάω...
Σε αυλακώσεις, αντίστοιχα πεζοδρόμια, θέλει πάρα πολύ προσοχη...
Στην πραγματικότητα βρίσκουν πρώτα οι δύο κάθετες βάσεις (νούμερο 2 και 3 στο σκίτσο) που στηρίζουν το σταντ και μετά κατα την έξοδο της πίσω ρόδας από την αυλάκωση, βρίσκει το ίδιο το σταντ (1). Ανάλογα με πόσα πας, μιλάμε για ταχύτητες 20-30χμλ/ω, και πάντα με φορτίο, αλλά και πόσο έχεις τερματίσει την πίσω ανάρτηση φρενάροντας, φοβούμενος ότι περνάς με πολλά το εμπόδιο, θα είναι και ανάλογη η πίεση που θα δεχθεί το σταντ.
Προσωπικά σε μία περσινή εξόρμιση Κεφαλλονιά-Ιθάκη-Γύρο Πελλοπονήσου (δικάβαλο, τριπλέτα, σκηνή κτλ...) με αρκετά χωμάτινα χιλιόμετρα είχα σαν αποτέλεσμα τα εξής:
1) Λασκάρισμα του μεταλλικού πύρου (νούμερο 5 στο σκίτσο) που στηρίζει το τερματικό λαμάκι μαζί με το λάστιχο, από τα πολλά χτυπήματα
2) Χάσιμο του παραπάνω εξαρτήματος κάπου στον Ταύγετο
3) Στράβωμα της βάσης που στηρίζεται το παραπάνω εξάρτημα (βέλος), η οποία ουσιαστικά είναι μέρος της εξάτμησης
4) Τερματισμός του σταντ με αποτέλεσμα να βρίσκει η αλυσίδα όταν δεν είχε φορτίο ή στις λακούβες...
5) Νεύρα πολλά και πατέντες της πατέντας με ότι εργαλεία είχα κτλ...

Τέλικά? Γυρνώντας Αθήνα, δωρεάν το εξάρτημα από τα παιδιά στο PRS, επισκευή από τον μηχανικό μου και επαναφορά της βάσης στην εξάτμηση, (χρειάστηκε και οξυγονοκόλληση...) και όλα καλά!!

Δεν ξέρω τι θα γινόταν με άλλο σταντ ή με άλλον οδηγό. Μπορεί κάποιο Ιταλικό να είχε σπάσει, μπορεί της "μαμας" (μαλακίες, ότι θέλει φέρνει ο Σφακ και το μοσχοπουλάει...) να μην έβρισκε καν.
Μπορεί να είχα κάνει και ζημιά στην μηχανή.

Για μένα οι Γερμανοί μου βγάζουν κάτι θετικότερο από τους Ιταλούς. Να τα ψάξουμε τα οικονομικά, αν και στην προκειμένη περίπτωση το Γερμανικό βγαίνει φθηνότερο... Ολοι περνάμε δύσκολες ώρες, αλλά με δεδομένο ότι βγαίνουμε για ποτό και μας κόβουν τον κ@λ@, ας πάρει ο καθένας ότι του γεμίζει το μάτι άσχετα με το κόστος μιας και θα το χρησιμοποιεί κάθε μέρα...


60960

zeremefico
08/09/2006, 14:24
Φίλε PanVas,να γράφεις πιο συχνά στο Forum...:)

Respect
10/09/2006, 12:49
Λοιπόν!..το μαμίσιο μπήκε και απλά είναι τέλειο από κάθε άποψη!! Απόλυτα σταθερό και ασφαλές. Το ύψος από το έδαφος έχει μεταβληθεί λίγο περισσότερο από 1\2cm.


61221

Respect
10/09/2006, 12:51
*


61222

nickmavros
15/09/2006, 08:33
Ρώτησα χθες για διπλό σταντ. Μου φαίνεται της Motech (μπορεί να κάνω κ λάθος) στα 145?.
Το θέμα δεν είναι μόνο η τιμή.
Μου είπε ότι το παίρνεις με δεδομένο ότι θα βρίσκει κάποιες φορές κάτω...
Εγώ ρε παιδιά ανεβαίνω κάθε μέρα πεζοδρόμιο για να παρκάρω τη μηχανή...αν είναι να βρίσκει συνεχώς τότε τι να το κάνω;
Στα αλήθεια εμένα δε μου ακούγεται κ πολύ χρήσιμο... Αν είναι μόνο για να λαδώνω την αλυσίδα φωνάζω ένα φιλαράκι κ το κάνουμε στο λεπτό.
Όσο για τη σταθερότητα που προσφέρει...εντάξει ρε παιδιά τη μηχανή στο 99% τον περιπτώσεων την παρκάρουμε σε καλό έδαφος στην πόλη κ δεν έχει πρόβλημα ενώ σε πλοία πόσες φορές να μπεις τον χρόνο; Όσες φορές κ αν μπήκα δεν είχα πρόβλημα...
Εσείς που έχετε βάλει τι λέτε;

Suner
15/09/2006, 10:40
1)Λάδωμα - καθάρισμα αλυσιδας γρήγορα, ευκολα και πολύ πιό άνετα απο το καθάρισμα με ενα φιλαρακι...
2)Σφίξιμο αλυσίδας χωρίς τη βοήθεια απο το φιλαράκι, οπου και οποτε γουστάρω.
3)Πρατήριο βενζίνης, γέμισμα ντεποζιτου μέχρι το τέρμα.
4)Ταξίδι, πλαϊνές τσάντες, χειρισμός πιο εύκολος.


Ανεβαίνω κ εγώ πεζοδρόμια με το Motech μου και δεν αγκλιζει απο κάτω.
Κάνω ταξίδια με συνεπιβάτη και δεν αγκίζει απο κάτω

Off road δεν εκανα σε βράχια κτλ έτσι δεν ξέρω να σε πω.

Γούστα είναι.
:beer:

Suner
15/09/2006, 10:42
και κάτι που ξέχασα.

118 ευρά με την εφαρμογή.(Κύπρος)

και στην Ελλάδα καπου τόσο πάει.
Ψάξε το.. Γίνεται:smokin:

nickmavros
15/09/2006, 11:09
Από όλα αυτά που μου είπες σε αυτό που πραγματικά είναι χρήσιμο είναι το καθάρισμα της αλυσίδας. Όλα τα άλλα γίνονται αρκετά εύκολα ώστε να μην σου είναι απαραίτητο.

Αλλά αν όπως λες δεν βρίσκει από κάτω, ή τουλάχιστον να βρίσκει σπανίως, τότε είναι υπό σκέψη...

Το θέμα είναι αν είσαι φορτωμένος με τριβάλιτσο κ δικάβαλος κ πετύχεις μια λακουβίτσα (πράγμα πολύ πιθανό στους ελληνικούς δρόμους) να μη σου μείνει στο χέρι το διπλό σταντ.Στην ευθεία χαίρω πολύ ότι δεν θα βρίσκει...

Αυξάνει καθόλου το βάρος της μηχανής; Μη ζυγίζει ας πούμε 20 κιλά παρά πάει...αν και από ότι τα είδα δε νομίζω να είναι τόσο βαρύ.

Α κάπου που χρησιμεύει επίσης, είναι να μην πέφτει το βάρος της μηχανής στα λάστιχα ειδικά αν η μηχανή μένει για μεγάλο χρονικό διάστημα ακίνητη...

Suner
15/09/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros

Αυξάνει καθόλου το βάρος της μηχανής; Μη ζυγίζει ας πούμε 20 κιλά παρά πάει...αν και από ότι τα είδα δε νομίζω να είναι τόσο βαρύ.


Το σήκωσα με το χέρι και απο ότι υπολογίζω είναι 3 κιλάκια:ninja:

το motech επίσης είναι πιο συμμαζεμένο στα πλαγια απο το μαμίσιο και πλάγιαζεις τη μηχανη (ω ναι ,πλαγιαζει πολυ η άτιμη),
χωρίς να τρίβεις το σταντ.

σιγουρα χαμηλώνει η μηχανη αλλά κάπου στα 1,5 εκατοστα απο οτι θυμάμαι. Στις λακουβίτσες δεν βρίσκει.Ξέρω απο πρώτο χέρι γιατι και στην Κύπρο οι δρόμοι μας συναγωνιζονται τους Ελληνικούς:uplate:

Respect
15/09/2006, 13:46
Και κάτι ακόμα.. όσο τη κοιτώ επάνω στο διπλό, συνειδητοποιώ.. ό,τι είναι πολύ "γαϊδούρι" λέμε!!!! :wave2:

edie
16/09/2006, 10:57
η μαμα suzuki ανεβασε την τιμη του κεντρικου σταντ τωρα 220ε φυγαμε για ΗΒ

Respect
03/01/2007, 03:02
Μετά από αρκετό καιρό και διάφορα πειράματα καταλήγω πως της μαμάς το διπλό δε βρίσκει κάτω με τίποτα!!!.- :a013:

Grammarios
03/01/2007, 03:06
Εμένα μου έχει βρει σε ορισμένα ψιλοψηλά πεζοδρόμια αλλά χωρίς να πάθει κάτι άλλο από γρατζουνιές (το σταντ).

Suner
04/01/2007, 08:06
ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!

miraze
04/01/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από edie
η μαμα suzuki ανεβασε την τιμη του κεντρικου σταντ τωρα 220ε φυγαμε για ΗΒ

Σήμερα που ρώτησα με είπαν 180 Ευρά το μαμά ΣΤΑΝΤ με την τοποθέτηση και μάλιστα στα Γιάννενα.

Νομίζω ότι δεν αξίζει η διαφορά για να βάλω κάποιο άλλο.

Respect
04/01/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
Σήμερα που ρώτησα με είπαν 180 Ευρά το μαμά ΣΤΑΝΤ με την τοποθέτηση και μάλιστα στα Γιάννενα.

Νομίζω ότι δεν αξίζει η διαφορά για να βάλω κάποιο άλλο. Ούτε να το συζητάς.. :nono: Το μαμά είναι άψογο!! Βάλτο και θα καταλάβεις!! :a013:

DPF
04/01/2007, 18:43
ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΒΑΛΑΜΕ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ 175Ε .
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ AFTER ΔΕΝΕΙ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΜΕ ΚΟΥΖΙΝΕΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗ .ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΒΑΛΟΙ. ΟΤΙ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕ ΠΟΤΕ ΚΑΤΩ.


:beer: :wave2:

low__rider
01/02/2007, 14:36
K εγω το μαμα εβαλα αλλα 190 ευρω :rolleyes: ...τελοσπαντων ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! :smilea: :cool: ...γιατι οταν πηγα να το βαλω ηταν κ ενα αλλο v-strom που φορουσε ενα aftermarket stand και οι 2 του ροδες ακουμπουσαν κατω οταν ηταν πανω στο stand...ειχε ανοιξει δηλαδη! :p :rotflmao: και ετσι ηρθε να βαλει το μαμα!

alex-vstrom
16/04/2007, 12:40
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΡΓΑ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΔΙΠΛΟΥ ΣΤΑΝΤ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ Ο ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΛΗΣΕΙ ΚΑΠΙΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΚΣΩ.
Ο ΣΦΑΚ ΔΙΝΕΙ 190Ε ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ. Ο ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 120Ε ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ ΨΕΦΤΙΚΟ ΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΣΠΡΑΨΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΟΥΝΤΟ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΑ. ΕΤΣΙ ΜΟΤ ΓΑΝΙΚΕ ΠΑΝΤΟΣ ΜΕ ΛΙΓΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ.
ΕΣΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:beer:

low__rider
16/04/2007, 14:58
Κοιτα για τα αλλα δεν ξερω...αλλα οπως προειπα το γνησιο μπορει να τσιμπαει λιγο,οσο αφορα την τιμη του, αλλα σιγουρα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο ολες τις αποψεις!



:wave2:

pepes2gr
16/04/2007, 19:48
Πριν λίγες μέρες έβαλα το γνήσιο με 200ευρώ και ένας φίλος έβαλε το after market με 160.Πάντα μιλάω για σταντ σε v-stom.Η διαφορά τώρα που είναι καινούργια δεν είναι τρομερή αλλά μετά από κάμποσο καιρό θα δείξει πιστεύω υπέρ μου.....

Respect
17/04/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes2gr
Πριν λίγες μέρες έβαλα το γνήσιο με 200ευρώ και ένας φίλος έβαλε το after market με 160.Πάντα μιλάω για σταντ σε v-stom.Η διαφορά τώρα που είναι καινούργια δεν είναι τρομερή αλλά μετά από κάμποσο καιρό θα δείξει πιστεύω υπέρ μου..... Καθώς και σε πεζοδρόμια, τούμπια..

K0K0$
17/04/2007, 15:32
Εμενα παντως μεχρι τωρα εχει βρει η εξατμιση (ενωση πισω με μπροστα σωληνα) σε πετρα μια φορα και το μαμα σταντ δεν εχει βρει ακομα!

pepes2gr
25/04/2007, 19:03
Προσπάθησα να ανέβω σε πλατεία με ένα σκαλοπατάκι 15cm αλλά διπλός και έφαγα για πρώτη φορά το μαμίσιο στάντ.Αυτά για να βάλω μυαλό και να θυμάμαι την επόμενη φορά.......

low__rider
25/04/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από pepes2gr
Προσπάθησα να ανέβω σε πλατεία με ένα σκαλοπατάκι 15cm αλλά διπλός και έφαγα για πρώτη φορά το μαμίσιο στάντ.Αυτά για να βάλω μυαλό και να θυμάμαι την επόμενη φορά.......

μια απο τα ιδια και γω διπλος πηγα να καβαλησω πεζοδρομιο και βρηκε απο λιγο την αριστερη πλευρα!

εδω να πω οτι ο 2ος ηταν 2 μετρα κοντα στα 100 κιλα:p :p


Μονος το καβαλησα μια χαρα!:cool:

alex-vstrom
26/04/2007, 10:56
O SFAK THN DINEI 190 E + 15 ME 20 E H TOPO8ETHSH AYTA APO TON SFAK

alex-vstrom
30/04/2007, 17:44
ΜΗΠΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΟ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΑΝΤ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΗΠΩΣ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΚΑΠΙΑ ΕΚΤΩΣΗ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΜΕΤΟΧΗ :blush:

painterakis
01/05/2007, 08:01
το Η&Β ειναι φτηνο και σταθερο αλλα αμα πλαγιαζεις πολυ στις στροφες διπλος το ξυνεις χαλαρα.
εγω το εχω λιμαρει :lol: και αριστερα και δεξια.

alex-vstrom
02/05/2007, 11:22
ΜΗΠΩΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΟ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΑΝΤ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΗΠΩΣ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ ΚΑΠΙΑ ΕΚΤΩΣΗ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΜΕΤΟΧΗ

ΟΛΟΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ ΜΟΝΟΣ

alex-vstrom
17/05/2007, 06:52
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΙΜΗ 162 Ε ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΚΑΠΩΣ. ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΠΙΟ AFTER ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SUZUKI

alex-vstrom
13/09/2007, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Με μιά έκπτωση που έγινε λόγο κάποιας γνωριμίας πήρα της Suzuki με 155€. Λέω να μη ρισκάρω όμως βαζοντάς το μόνος μου από τις οδηγίες που έχει. :(

ΤΕΛΙΚΑ Respect ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΣΤΑΝΤ Η ΟΧΙ Ε.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΑΝ ΝΑΙ ΤΙ

MARKOS-V
13/09/2007, 18:24
ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΑΝΤ.ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΒΙΝΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΟ ΠΟΘΕΤΗΣΕΙ .ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ....ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΑ 2 ΕΛΑΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΗΛΛΟΥΣ ΠΥΡΟΥΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑ ΟΛΑ ΟΚ.

alex-vstrom
13/09/2007, 19:04
ΕΥΚΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΜΑΤΑ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΤΣΙ.

plumber
13/09/2007, 19:38
απλα να γνωριζετε οτι το διπλο σταντ ΔΕΝ μπανει σε vstrom που εχει αλλαχθει η εξατμιση του απο λαιμους.

Respect
13/09/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
ΤΕΛΙΚΑ Respect ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΣΤΑΝΤ Η ΟΧΙ Ε.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΕΑΝ ΝΑΙ ΤΙ Δε το έβαλα εγώ αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο! Το μόνο μανίκι όπως λέει και ο MARKOS-V είναι να μπορέσεις να τεντώσεις τα ελατήρια.

ak2
14/09/2007, 00:25
και πως θα ξερουμε αν τοστανδ ειναι της μαμασ suzuki και οχι μια απλη αντιγραφη?????γραφει πουθενα suzuki?το ιδιο προβλημ και στα καγκελα.Υπαρχουν τα suzuki-motech αλλα υπαρχει και ελληνας κατασκευαστης σαφος ποιο φθηνος αρα και οικονομικος για τουσ οωλητες....σου λενε παρε γνησιο ειναι και μετα γεια σας.......

alex-vstrom
14/09/2007, 07:38
MARKOS-V
εγω θα βαλω το σταντ και εσυ τα ελατηρια μαλων ετσι εκλεισε το θεμα:beer: :winka:
αντε να δουμε

MARKOS-V
14/09/2007, 09:26
TA ELATHRIA EINAI ...POLY DISKOLA NA TA TENTWSEIS.MHN TO KANETE MONOI SAS.

K0K0$
14/09/2007, 09:57
Εναλλακτικος τροπος Α: :a53: :a47:

http://www.twistedthrottle.com/ezimagecatalogue/catalogue/variations/2687-500x600.jpg

Απ'οτι καταλαβαινω, αυτο που δειχνει η φωτο ειναι ιμαντας ρυμουλκισης που τεντωνει το ελατηριο χρησιμοποιοντας ενδιαμεσα συρμα. Φανταζομαι οτι μολις το ελατηριο περασει πισω απο το σταντ και ειναι στη θεση του κοβεις το συρμα και καθεται το ελατηριο...

(τωρα ή τροπος τοποθετησης ελατηριου ειναι ή το "πως να κανετε τη μηχανη σας σφεντονα") :p



Εναλλακτικος τροπος Β:

Τοποθετεις το σταντ, το δενεις με ενα bungee cord απο τη σελα να μην σερνεται κατω, και πας στο πλησιεστερο συνεργειο να σου περασει το ελατηριο :cool:

MARKOS-V
14/09/2007, 10:04
ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΑΣΤΑΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΗΤΑΙ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ.


ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΤΑΝΤ ΜΟΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ..ΞΑΝΑΚΑΝΩ:nono: :nono:

alex-vstrom
14/09/2007, 11:55
πω πω την ....σαμε το λοιπον
θα βαλω των αδερφο μου να τραβηξει το ελατηριο η με το τζιπ με το τον γερανο(παπαγαλο) του φορτηγου:a4: :a5:

pissaman
14/09/2007, 14:26
κεντρικά σταντ της Mo-tech παίζουν και εδώ:

http://www.louis.de/_40ef7f34b36f0cffca1931bbf0a06b4254/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&MARKEN_ID=13&CCM=4&typ_id=WVB1&list_total=47&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10046700

MARKOS-V
14/09/2007, 16:06
ALEX VSTROM ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΦΕΡΦΙ ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΣΤΑΕΙ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΕΝΑ ΓΑΝΤΖΟ Η ΚΑΒΟΥΡΑ Η ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΘΑ ΤΡΑΒΑΣ ΤΟ ΕΛΕΤΗΡΙΟ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΟΝΤΡΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΣΤΗ ΠΙΣΩ ΡΟΔΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.
Α ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ...ΜΕΓΑΛΟ.
ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ;)

alex-vstrom
14/09/2007, 17:50
:winka:

alex-vstrom
14/09/2007, 19:28
ΜΩΛΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ ΦΡΕΣΚΟ ΠΡΑΓΜΑ


103858

alex-vstrom
15/09/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Με μιά έκπτωση που έγινε λόγο κάποιας γνωριμίας πήρα της Suzuki με 155€. Λέω να μη ρισκάρω όμως βαζοντάς το μόνος μου από τις οδηγίες που έχει. :(


155 o Respect 161.47 εγω για να δειτι τιο κερδος εχουν τα λαμογια και θελουν και 15 με 20 τοποθετηση

apav
15/09/2007, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-vstrom
155 o Respect 161.47 εγω για να δειτι τιο κερδος εχουν τα λαμογια και θελουν και 15 με 20 τοποθετηση

:rolleyes:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Με μιά έκπτωση που έγινε λόγο κάποιας γνωριμίας πήρα της Suzuki με 155

:p

vandrielos
22/10/2007, 12:57
loipon o tzivarakis vazei diplo stand me mikroteri eksoxi apo auto tis mamas suzuki to idio kalo 120E mazi me tin topothetisi. kanoniste kai peite an einai na kanoume omadiki paragelia

jokey
15/11/2007, 12:59
Επειδή χρειάζομαι κάτι που να στηρίζει το στρομάκι όταν αλλάζω λάδια και όταν λαδώνω την μηχανή αλλά επ ' ουδενί δεν θέλω να χάσω σε ύψος , αφήστε που από σταθερότητα με τίποτα δεν μου γεμίζει το μάτι , αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι παρόμοιο με τις μηχανές δρόμου όπου πιάνουν στους πύρους του πίσω τροχού για να γίνουν αυτές οι δουλίτσες . Παρεπιπτώντος δεν θέλω να χαλάσω μια περιουσία για κάτι τόσο απλό . Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι ? Και αν πιστεύετε ότι θα είναι αρκετά σταθερή γιατί το ύψος και το βάρος δεν είναι ss

pissaman
15/11/2007, 14:44
http://www.louis.de/_108185772d5441f05d37f5b44c413a76bb/index.php?topic=search&searchterm=10003368
Και έλυσες το πρόβλημα σου

jokey
15/11/2007, 18:23
Σ ' ευχαριστώ μια χαρά είναι και οικονομικό, απλά κάτι γράφει στα γερμανικά για 150 κιλά max ξέρει κανείς τι ακριβώς σημαίνει και αν κάποιος φέρνει από τον Λούη τα πράγματα ?

Ευχαριστώ για τη βοήθεια φίλε να ΄σαι καλά.

pissaman
16/11/2007, 10:51
Τα 150 κιλά ισχύουν. Πάντως ένα ΧΧ που είχα σηκώσει και με εμένα πάνω δεν έπαθε τίποτα.
Αυτό συμβαίνει γιατί μπορεί το ΧΧ να είναι 230++++ και εγώ άλλα 85, αλλά μοιράζεται το βάρος και με την μπροστινή ρόδα! ;)

paranoid
16/11/2007, 12:07
Πισσάνθρωπε..:smilea: εσύ νομίζω φέρνεις πράγματα απο τον Louis??
Το συγκεκριμένο στήριγμα το έχεις ή ακόμα καλύτερα το ακόλουθο http://www.louis.de/_105045cf3c2ce94b8367113a03103a9972/shop/katalog/2007/pdf/0721.pdf , το οποίο μαζεύει κιόλας???

pissaman
16/11/2007, 13:30
ναι τα φέρνω.
Τα έχω και τα δύο εδώ.

nik7119
17/07/2008, 16:39
παιδια γιατι αντι για το κεντρικο σταντ δεν αγοραζετε αυτα τα κιλιομενα σταντ με τα ροδακια οπο στιριζουν την μοτο στο πισω ψαλιδι?δεν ειναι μια καλη ληση για λαδωμα τεντωμα αλησιδας?

pissaman
17/07/2008, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
παιδια γιατι αντι για το κεντρικο σταντ δεν αγοραζετε αυτα τα κιλιομενα σταντ με τα ροδακια οπο στιριζουν την μοτο στο πισω ψαλιδι?δεν ειναι μια καλη ληση για λαδωμα τεντωμα αλησιδας?
Για τέντωμα - λάδωμα ναι
Για να βγάλεις ρόδα όχι. Με το σταντ ψαλιδιού συνδυάζεις και τα δύο!

nik7119
17/07/2008, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Για τέντωμα - λάδωμα ναι
Για να βγάλεις ρόδα όχι. Με το σταντ ψαλιδιού συνδυάζεις και τα δύο! εχεις δικιο.. ξερεις κανενα καλο,, για το στρωματακι?

pissaman
17/07/2008, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
για το στρωματακι? :confused: :confused: :confused: :confused:

nik7119
17/07/2008, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
:confused: :confused: :confused: :confused: σορυ εχεις δικιο,,ειμαι αναμεσα στο HEPCO & BECKER και σε ενα που πουλαει καποιος τζιβαρακης στον πειρεα

pissaman
17/07/2008, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nik7119
σορυ εχεις δικιο,,ειμαι αναμεσα στο HEPCO & BECKER και σε ενα που πουλαει καποιος τζιβαρακης στον πειρεα
Mo-Tech
Πολύ καλά.
Και τα hepco είναι πολύ καλά.
Το άλλο, δεν το γνωρίζω.

nik7119
17/07/2008, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Mo-Tech
Πολύ καλά.
Και τα hepco είναι πολύ καλά.
Το άλλο, δεν το γνωρίζω. ποσο εχει το HEPCO & BECKER

Bil
17/07/2008, 17:39
Καλό το Mo-Tech και φθηνό , (το έχω σχεδόν 3,5 χρόνια τώρα) αλλά ΔΕΝ εμπνέει και την μεγαλύτερη σιγουριά :nono: ...

nik7119
17/07/2008, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Καλό το Mo-Tech και φθηνό , (το έχω σχεδόν 3,5 χρόνια τώρα) αλλά ΔΕΝ εμπνέει και την μεγαλύτερη σιγουριά :nono: ... ναι το εχω ακουσει..οπτικα δεν μου πολυαρεσει

Georgaras
17/07/2008, 22:46
Εβαλα χτες το απογευμα το γνησιο κεντρικο σταντ και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ σταθερο,

η τοποθετηση του ειναι απλη, με εξαιρεση τα ελατηρια τα οποια με δισκολεψαν λιγο αλλα τα καταφερα!!!.

:D :D :D :D :D

deusXT
18/07/2008, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Εβαλα χτες το απογευμα το γνησιο κεντρικο σταντ και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ σταθερο,

η τοποθετηση του ειναι απλη, με εξαιρεση τα ελατηρια τα οποια με δισκολεψαν λιγο αλλα τα καταφερα!!!.

:D :D :D :D :D καλοριζικο
απο καιρο σε καιρο ριχνε και λίγο λαδακι στο σημειο συνδεσης αλλιώς εχει μια ταση να σκουριαζει το ατιμολαο να γινονται οι τρυπες οβαλ.