PDA

View Full Version : πληροφορίες για ασφασλιστική sinco???



zzr2005
24/05/2006, 19:14
έχει κανείς πληροφορίες ή προσωπική εμπειρία για την ασφαλσιτική εταιρία sinco...????
έχει αρκετά καλές τιμές και αν ισχύουν αυτά που λέει στο site είναι αντιπρόσωποι του Loyds που σίγουρα προσφέρει φερεγγυότητα....
όποιος γνωρίζε κάτι παραπάνων θα ήθελα να μάθω γιατί σε λίγες μέρες πρέπει να ανανεώσω το ασφαλιστήριο...

mike1821
24/05/2006, 19:29
Έχω ασφαλίσει το αυτοκίνητο στην sinco.

Να χτυπήσω ξύλο δεν έχει τύχει να την χρησιμοποιήσω αλλά η συμπεριφορά τους τουλάχιστον μέχρι τώρα είναι αρκετά επαγγελματική.

Επίσης ξέρω οτι τα περί οδικής βοήθειας κ.τ.λ ισχύουν μια χαρά.

Α! Να μην ξεχάσω δίνουν και δωροεπιταγή 15Ε για τα super market Γαλαξίας. Εγώ πάντως ακόμα ψάχνω να βρώ ένα.

toyota
25/05/2006, 08:18
Και γω έχω ασφαλισμένα τις 2 μοτο και το αυτοκίνητο που έχω.Μέχρι στιγμής δεν έχω χρειαστεί κάτι από ατύχημα.Χρειάστηκα μόνο οδική βοήθεια για να μεταφέρω τη μοτό που έμεινε -όχι από ατύχημα- και άλλη μια φορά για να μου βάλει μπρος το αυτοκίνητο που είχε μείνει από μπαταρία.Η οδική είναι η europe assistance.

zzr2005
25/05/2006, 11:17
οι εντυπώσεις από την οδική βοήθεια?
με ενδιαφέρει πολύ το κομμάτι της οδικής βοήθειας...να είναι γρήγοροι εξυπηρετικοί κτλ...

idi
25/05/2006, 11:25
ναι ΗΜΟΥΝ ασφαλισμενος μεχρι που εμαθα οτι ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟΥΣ ΤΣΟΥΚΑΛΑΔΕΣ και τα πηρα στο κρανιο

εφυγα στην επομενη ανανεωση και οταν με πηρε τηλ η κοπελα της ειπα τον πραγματικο λογο και γελαγε :lol: :lol: :lol: (εγω γελαγα καλυτερα γιατι η Intersalonika ειναι πιο φτηνη!) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Daedalus
25/05/2006, 11:39
Είμαι 2 χρόνια στη SINCO, πάω για το τρίτο, και είμαι εντάξει!!


Δίνει ένα και μόνο ένα standard πακέτο για ΜΟΤΟ

Αστική Ευθύνη+Νομική Προστασία+Οδική Βοήθεια

Για τα 600cc μου, δίνω 180Ευ το ΧΡΟΝΟ..φέτος θα πέσει στα 140 λογικά..

Οδική βοήθεια χρειάστηκα 2 φορές φέτος, οπότε τα έβγαλα τα λεφτά μου..

Για αποζημιώσεις και πώς πληρώνει δεν ξέρω τίποτα...ελπίζω να μην χρειαστεί ποτέ..

Μία φορά χρειάστηκε να καλέσω τον ασφαλιστή να καταγράψει ζημιές, τορπιλισμός απο crypton100 με μεθυσμένο Ρουμάνο στην Σταδίου :hypnotize (πιιιιιισω..το οικόπεδο το έχω βάλει στο κτηματολόγιο), και ο τύπος ήρθε στο μισάωρο ευγενικότατος-τυπικός έβγαλε photos όλα καλά..

Γενικά μου εμπνέουν εμπιστοσύνη, και το σύστημα τους είναι πιστοποιημένο κατά ISO9001 (αν λέει κάτι αυτό για τα Ελληνικά δεδομένα)..

P.S. Η οδική βοήθεια δεν ειναι και η και σούπερ γρήγορη αλλα δεν μπορώ να πώ οτι έρχεται και με το πάσο της...Βασικό είναι οτι θα έρθει ανεξάρτητα απο το πόσες φορές θα την χρειαστείς..Την έχω χρειαστεί μονο εντος Αττικής 2 φορες, την πρώτη ήρθε στα 40 λεπτά την δεύτερη σε 30...no problems...

:wave2:

:beer: :beer:

nasos75
25/05/2006, 16:51
Απο δευτερο σε τριτο χρονο ειμαι εκει, σταθερα στα 150? με ολα τα παρελκομενα, και μαλιστα "μεταβιβασα" το Ζ εκει αφου πριν ειχα ΚΛΕ, χωρις ουτε ενα ?..

:wave2:

zzr2005
25/05/2006, 17:21
ευχαριστώ παιδιά.
πέρασα από τα γραφεία του και μάλλον θα κάνω συμβόλαιο
το μόνο που ξενέρωσα ήταν ότι δεν είχαν 6μηνο πακέτο παρά μόνο 12μηνο...τέλως πάντων
με βλέπω και εμένα για sinco ..

o_gavros
25/05/2006, 17:35
δε μου λέτε ρε παιδιά,
δεν σας κάνει κομμάτακι ακριβή η SINCO?
τα χριστούγεννα που ήμουν Ελλάδα,κοίταζα για ασφάλεια για το ΧΤ του αδερφού μου και στον online calculator που έχουν στη σελίδα τους,μου ράψανε ένα κουστουμάκι των 250+κάτι έουρος/χρονο!!!(αν θυμάμαι καλα)
οκ να δεχτώ το "καπέλο" γιατί ο ασφαλιζόμενος είναι κάτω των 23 ,όπου και ζητάνε ένα εξτρα ασφάλιστρο.
Δεν είναι όμως πολλά:confused: :confused:

zzr2005
25/05/2006, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
δε μου λέτε ρε παιδιά,
δεν σας κάνει κομμάτακι ακριβή η SINCO?
τα χριστούγεννα που ήμουν Ελλάδα,κοίταζα για ασφάλεια για το ΧΤ του αδερφού μου και στον online calculator που έχουν στη σελίδα τους,μου ράψανε ένα κουστουμάκι των 250+κάτι έουρος/χρονο!!!(αν θυμάμαι καλα)
οκ να δεχτώ το "καπέλο" γιατί ο ασφαλιζόμενος είναι κάτω των 23 ,όπου και ζητάνε ένα εξτρα ασφάλιστρο.
Δεν είναι όμως πολλά:confused: :confused:

φίλε πήγα σήμερα από τα γραφεία και ρώτησα
από ότι κατάλαβα τσιμπάνε τα ασφάλιστρα στους νέους οδηγούς που σύμφωνα με τις στατιστικές τους προξενούν τα περισσότερα ατυχήματα...
αντίθετα για εμένα μου φάνηκε αρκετά φτηνή 150 ευρώ το χρονο. για 400αρι όμως
μου είπε ότι δεν λαμβάνουν καθόλου υπόψιν το bonus malus αλλά κυρίως την ηλικία του οδηγού και το πόσο καιρό έχει το δίπλωμα

cityfly
26/05/2006, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
Η οδική βοήθεια δεν ειναι και η και σούπερ γρήγορη αλλα δεν μπορώ να πώ οτι έρχεται και με το πάσο της...Βασικό είναι οτι θα έρθει ανεξάρτητα απο το πόσες φορές θα την χρειαστείς..Την έχω χρειαστεί μονο εντος Αττικής 2 φορες, την πρώτη ήρθε στα 40 λεπτά την δεύτερη σε 30...no problems...

:wave2:

:beer: :beer:

κι εγώ εκεί είμαι, μια φορά χρειάστηκα την οδική, και μάλιστα 9 παρά το πρωί που έχει σχετική κίνηση και ήρθε περίπου στα 15 - 20 λεπτά, τώρα βέβαια αυτά είναι και θέμα τύχης, πού είσαι, πού υπάρχει κοντά διαθέσιμο όχημα κλπ
πάντως η europ assistance είναι από τις καλές εταιρίες έτσι κι αλλιώς