PDA

View Full Version : aftermarket πισω δισκοπλακα?



n1k3man
24/05/2006, 19:35
καλησπερα παιδια. φιλος εχει ενα SV650 '99 ξεχαστηκε και ξεκινησε με την κλειδαρια στο πισω δισκοφρενο... του ειπα να παει απο Τογελο για aftermarket αλλα θελουν δειγμα για να δουν αν ταιριαζει αλλου μοντελου. ξερει κανεις κωδικο ή που θα βρει? επισης αν δινει καποιος μεταχειρισμενη μου ειπε δεχεται..

gcrook
24/05/2006, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από n1k3man
καλησπερα παιδια. φιλος εχει ενα SV650 '99 ξεχαστηκε και ξεκινησε με την κλειδαρια στο πισω δισκοφρενο... του ειπα να παει απο Τογελο για aftermarket αλλα θελουν δειγμα για να δουν αν ταιριαζει αλλου μοντελου. ξερει κανεις κωδικο ή που θα βρει? επισης αν δινει καποιος μεταχειρισμενη μου ειπε δεχεται..

Δειγμα;;;!!!
Λες και ειναι κανα μηχανακι εικοσαετιας και βαλε.
Ξεχνα τον Τογελιο:rotflmao: :rotflmao:
Ολες οι εταιρειες που βγαζουν δισκοπλακες βγαζουν και για τα SV,και μαλιστα σε 2 τυπους, απλες,μαργαριτες κτλ.
Braking(αυτες θα εβαζα προσωπικα),Ebc,Brembo και αλλες πολλες που μου διαφευγουν.
Αλλα αν θελει μονο μια δισκοπλακα και η αλλη ειναι σε καλη κατασταση, γιατι δεν ρωταει και στην Σουζουκι, μπορει να συμφερει οικονομικα.
Προς ebay μερια δεν πολυκοιτατε ε;

n1k3man
24/05/2006, 22:27
βασικα δεν βολευει ebay λογω καθυστερησης. και το πισω φρενο χτυπαει ασχημα οποτε χρειαζεται και αμεση αλλαγη. braking που θα βρει, αλεξοπουλο?

gcrook
25/05/2006, 00:01
Ωπ μαλακια διαβασα βιαστικα το ποστ και νομισα οτι ηταν η μπροστινη:bigcry:

Δυστυχως δεν θυμαμαι αυτη την στιγμη τους εισαγωγεις, αλλα μπορεις να τους βρεις λογικα και απο την αρχικη σελιδα του μοτο.gr, στο δεξι frame με τον τιτλο καταστηματα, η ανοιγοντας καποιο περιοδικο μοτοσυκλετας.
Αλλα μιας και εχεις ιντερνετ δεν κανεις και μια αναζητηση στο google για brakes, disk pads?
Στην τελικη δες τα λινκ εδω στα V2(ολο και κατι θα εχει), η στην ενοτητα "προστατευτικος εξοπλισμος" το πρωτο ποστ που ειναι sticky.

Ενα εκατομμυριο επιλογες εχεις, σου φτανουν η να σου αραδιασω και αλλες;:wave2:

n1k3man
25/05/2006, 15:29
οκ. πηρε απο αλεξοπουλο τελικα. 54ευρα δισκοπλακα, 13τακακια!

gcrook
25/05/2006, 16:53
54 μονο;
Τι δισκοπλακα ειναι θυμασαι;

n1k3man
25/05/2006, 18:53
νομιζω PFX. δεν την εχω δει αλλα μου ειπε ειναι κακασχημη και απλα την πηρε για να κανει την δουλεια του...

τακακια newfren

alexioannides
02/06/2006, 13:43
kana metaxeirismeno antalaktiko de goustarete re paidia apo sv650 k3??? ti 8a ginei 8a ta dwsw pou8ena??