PDA

View Full Version : 950 Adv



gian_nykt
25/05/2006, 13:34
Ρε παιδιά, είδα πάλι αυτο το πράγμε, το KTM 950 Adv και το χαλβάδιαζα. Απο αξιοπιστία τι λέει ?
Ξέρω τα προβλήματα περί καμπάνας των 1ων μοντέλων αλλα διαβάζω και περί μεγάλης κατανάλωσης λαδιού με αποτέλεσμα να πρέπει να κρατάς παρεάκι κι ένα δοχείο λαδιού μαζί σου στα ταξίδια να συμπληρώνεις???

DUKASII
26/05/2006, 08:57
φιλε..

εγω έχω το 990...
το σουπερ ντουπερ δουκα.. ξερω γω..

εχω κανει 12500 χιλ και η κατανάλωση λαδιου του ειναι σε πολυ λογικα πλαισια...

δεν χρειάζεται συμπληρωμα αναμεσα στα σερβις για να καταλαβεις...αλλα και παλι νομιζω οτι αυτα αλλάζουν απο μηχανακι σε μηχανακι.

τωρα τα διαφορα μικροπροβληματα που εχουνε παρουσιαστει κατα καιρους στον μεγάλο v-2 της κτμ..ειναι ο συμπλεκτης..


ο υδραυλικος ..και τιποτα αλλο.


εγω τουλάχιστον ΔΕΝ εχω ακουσει για άλλο προβλημα.

advblack
26/05/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Ρε παιδιά, είδα πάλι αυτο το πράγμε, το KTM 950 Adv και το χαλβάδιαζα. Απο αξιοπιστία τι λέει ?
Ξέρω τα προβλήματα περί καμπάνας των 1ων μοντέλων αλλα διαβάζω και περί μεγάλης κατανάλωσης λαδιού με αποτέλεσμα να πρέπει να κρατάς παρεάκι κι ένα δοχείο λαδιού μαζί σου στα ταξίδια να συμπληρώνεις???

Παρτο φιλε αν μπορεις οικονομικα. Το μηχανακι ειναι 'αλλου'. Ειναι ζωντανο, θελει λιγη παραπανω φροντιδα αλλα και οι μ*****ες ετσι δεν ειναι; Γιατι το μηχανακι συγκρινεται μονο με γυναικα κουκλαρα και με τα ολα της. :smokin:

BAD BOY
26/05/2006, 16:32
ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΗ ΤΙΜΗ ΛΟΓΩ 990
:beer:

taxydromos
10/06/2006, 17:02
Μελοντικέ συνάδελφε, έχω το 950 του 2004 και είναι τζάμι μέχρι τώρα..10.000κμ. Ελάχιστο λάδι χρειάζεται κάθε 2.000κμ. Οπωσδήποτε να βάλεις acrapovic ξετάποτες το συντομότερο.
:wave2: :wave2: :wave2:

BAD BOY
10/06/2006, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos950
Οπωσδήποτε να βάλεις acrapovic ξετάποτες το συντομότερο.
:wave2: :wave2: :wave2: ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ:beer:
ΣΟΡΡΥ ΔΗΛ...ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΠΕΣ?
ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ?

taxydromos
12/06/2006, 14:00
χωρίς τις τάπες έχει καλύτερο ήχο, όχι ιδιαίτερα οξύ και όπως μου είπε ο μηχανικός δεν μπουκώνει, ενώ με τις τάπες καπνίζει το μπουζί και οι βαλβίδες..

BAD BOY
12/06/2006, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos950
χωρίς τις τάπες έχει καλύτερο ήχο, όχι ιδιαίτερα οξύ και όπως μου είπε ο μηχανικός δεν μπουκώνει, ενώ με τις τάπες καπνίζει το μπουζί και οι βαλβίδες.. ΤΕΣΠΑ:beer:
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΟ ΡΥΘΜΙΣΜΑ ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ.
ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑΠΕΣ.
ΑΥΤΙΑ:wave2: