PDA

View Full Version : ΠΛΥΣΙΜΟ ΓΑΝΤΙΩΝ



bat12
25/05/2006, 16:13
ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM.ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ.:dizzy: ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΠΛΕΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΑΝΤΙΑ?<<ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ CORDURA 500 ΚΑΙ NYLON ΥΨΗΛΗΣ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΕ 100% ΑΔΙΑΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΑΝΕΜΙΚΗ ΜΕΜΒΡΑΝΗ H2OUT ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΑΠΟ FLEECE ΚΑΙ PRIMALOFT ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ ΑΠΟ KERAMIDE ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ.>> ΤΑ ARTICA ΤΗΣ SPIDI ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.

adam_tsouk
25/05/2006, 16:17
εγω παντως τα δερματινα που εχω τα εκανα.... ΜΠΛΟΥΜ.... :winka:


με σκονη πλυντηριου κ μαλακτικο!

τα κρεμασα κ σε 2 μερες ηταν τζετ....


:beer:

latris mixanis
28/05/2006, 13:47
Για να μην βάλεις σκόνη, χρησιμοποίησε υγρο απορυπαντικό ακόμη καλύτερο!:winka: και χωρίς μαλακτικό κατά προτίμηση
:wave2:

Bradipous
22/12/2013, 12:21
Πως πρεπει να πλενουμε τα δερματινα γαντια;
Ο μονος τροπος ειναι αυτος που αναφερθηκε παραπανω, δηλαδη σε μια λεκανη με νερο και απορυπαντικο πλυντηριου;

AUFGEBRACHT
22/12/2013, 12:40
Πως πρεπει να πλενουμε τα δερματινα γαντια;
Ο μονος τροπος ειναι αυτος που αναφερθηκε παραπανω, δηλαδη σε μια λεκανη με νερο και απορυπαντικο πλυντηριου;

Οικοκυρικά στο γυμνάσιο είχα μέτριο βαθμό αλλά παρ' όλα αυτά έχω την εντύπωση πως το νερό δεν είναι και ο καλύτερος φίλος του δέρματος. Όποτε θέλω να καθαρίσω τα δερμάτινα γάντια πολύ απλά χρησιμοποιώ τα καθαριστικά που έχω για το δερμάτινο τζάκετ.

Bradipous
22/12/2013, 13:17
Οικοκυρικά στο γυμνάσιο είχα μέτριο βαθμό αλλά παρ' όλα αυτά έχω την εντύπωση πως το νερό δεν είναι και ο καλύτερος φίλος του δέρματος. Όποτε θέλω να καθαρίσω τα δερμάτινα γάντια πολύ απλά χρησιμοποιώ τα καθαριστικά που έχω για το δερμάτινο τζάκετ.

Και απο μεσα πως τα καθαριζεις, που αυτο ειναι και το ζητουμενο;

akis_trevor
22/12/2013, 13:41
δεν ξερω πως μπορουν να καθαριστουν μεσα αλλα εγω που και που βαζω λιγο ταλκ.

AUFGEBRACHT
22/12/2013, 18:09
Και απο μεσα πως τα καθαριζεις, που αυτο ειναι και το ζητουμενο;

Δεν χρειάζεται να τα καθαρίσω από μέσα, μετά τα κοψίδια πλένω πάντα τα χέρια οπότε η λίγδα και το λίπος από τα παϊδάκια δε μεταφέρονται :D

cosgili
22/12/2013, 22:09
Και απο μεσα πως τα καθαριζεις, που αυτο ειναι και το ζητουμενο;

Με αφρο καθαρισμού για κράνη. Απομακρύνει λίπη και μυρωδιές και φρεσκάρει τα υφάσματα.;)

Africaptan
25/12/2013, 11:49
Παντως εγω γεμιζω εναν κουβα νερο και υγρο απορυπαντικο, τα φοραω, και τα τριβω οπως καθαριζω τα χερια μου...