PDA

View Full Version : Σάς έχουν πατήσει το πόδι;



downhill
26/05/2006, 10:36
Όχι στην Εκκλησία-για όσους είναι παντρεμένοι-αλλά στο φανάρι!Μού πάτησε το δεξι πόδι ένας ταρίφας...Κηφισίας και Φειδιπίδου γωνία.Περίμενα το φανάρι,μέχρι που άκουσα σειρηνα απο ασθενοφόρο να κατεβαίνει την Κηφισίας.Δεν ξεκίνησα αμέσωε με το πράσινο-ούτως ή άλλως πάντα περιμένω λίγο,μήπως και περάσει κανείς με κόκινο-οπότε ο ταρίφας που ήταν πίσω δεξιά μου ξεκίνησε και μού πάτησε το πόδι που είχα στο έδαφος...Ευτυχώς δε μού έσπασε δάχτυλο.Λίγο μελάνιασε το μεγάλο δάχτυλο και του ρίχνω ψυκτικό.Πάντως μού ήρθε να τον αρχίσω στις μπουνιές...

Το αστείο της υπόθεσης,ήταν τροχονόμος που ρύθμιζε την κυκλοφορία,και ότον τον φώναξα,μού είπε να πάρω το "100"!!!!!!!:confused:

Cpt. Haddock
26/05/2006, 10:42
Εννοείται οτι μας το έχουν πατήσει!

:sick:

Ανέβαινα πρωι την Πρωτοπαπαδάκη και μια κοπέλα με - ευτυχώς - nissan mikra ανέβηκε πάνω :sick:

Το κάλύτερο: με το που με πατάει γυρνάω, βάζω τις φωνές και αυτή....






πατάει φρένο και μένει εκει!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ΥΓ. Περαστικα

Tropeas
26/05/2006, 10:43
Σε φανάρι με το παπί , μπετονιέρα παρακαλώ, το αφήνει να τσουλήσει και Αααααααααααουτς...:eek:
Ευτυχώς τσουλισε πολύ, πέρασε και απλά ήταν μουδιασμένο το πόδι μου για κάνα τέταρτο μετά...
αν καθόταν απάνω στο πόδι μου παραπάνω, ή όχι μόνο μπροστά στην πατούσα μου δεν ξέρω τι θα γινότανε....

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι εκεί, και τι να πεις... δεν βλέπει αυτός το πόδι σου , καλύτερα να προσέχουμε εμείς...;)

adam_tsouk
26/05/2006, 10:49
χωρις να ειμαι σιγουρος δεν φταιει το αυτοκινητο εαν σε πατησει!!!

κραταω μια επιφυλαξη αλλα ειμαι παντα ενα αγχος που εχω οταν παω να περασω πολυ κοντα απο μηχανες....

περαστικα....

:wave2:

downhill
26/05/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas


Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι εκεί, και τι να πεις... δεν βλέπει αυτός το πόδι σου , καλύτερα να προσέχουμε εμείς...;)

Μα δεν είχα ξεκινήσει.Το πόδι μου μπορεί να μην το βλέπει,τη μηχανή δεν τη βλέπει;Υπχρεωμένος ήταν να περιμένει να ξεκινήσω.Αλλά το έχουν δεδομένο ότι οι "μηχανόβιοι" φεύγουν γρήγορα...

downhill
26/05/2006, 10:52
Να σημειώσω εδώ ότι δεν είχα περάσει τη γραμμή που οριοθετεί τη διάβαση,και είμουν στο δεξί οριο της μεσαίας λωρίδας.Αυτός είχε έρθει αρκετά αριστερά...

devil's animal
26/05/2006, 11:29
στο φαναρι στην γεφυρα κολοκυνθου...

μπουλακος με το κουτακι του κοιταει το φαναρι και λιγο πριν αναψει πρασινο το αφηνει να κυλησει και .....


ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΕΙΣΑΙ Μ@ΛΑΚΑΣ???

ρητορικη ερωτηση βεβαιως....:rolleyes:


πιο πολυ φοβηθηκα για την μηχανη μην την ακουμπησει και χαθει η ισορροπια μου...(δεν εξεχουν τα ποδια μου σχεδον καθολου....καθως δεν ειμαι και πρωτο μποϊ) και πλησιασε πολυ ο τριμεγιστος μαλαξ...

ευτυχως προλαβα και το τραβηξα πριν περασει απο πανω...

αλλα οι μ@λακες ειναι λερναιες υδρες...κοβεις 1 και πεταγονται 2!!:eek: :eek:

:lol: :lol: :lol: :lol:

airamhag
26/05/2006, 11:40
Χα !

περπαταω στου ψυρρη βραδυ κατα τις 2 με μια φιλη , ως γνωστον σαυτην την περιοχη τα στενα θεωρουνται πεζοδρομοι...αφου ολα ττα μηχανακια εχουν πιασει τα πεζοδρομια..

περπαταω η καλη σου...( καμια 15αρια ατομα στο δρομο..κ εγω σχετικα κοντα στο πεζοδρομιο )

καποια στιγμη αντιλαμβανομαστε ενα αυτοκινητο ματιζ πισω μας . κ πριν καταλαβω...νοιωθω να μαγκωνεται η φτερνα μου , κ ενα φοβερο πονο στο κουτεπιε...

δεν χερω πως εγινε...με μηδεν ταχυτητα...εγω ημουν παντως 10 μερες στο κρεβατι κ για 2 μηνες κουτσενα..

Το ωραιο ?ουτε μου το εδεσαν ουτε τιποτα γιατι στις ακτινογραφιες δεν εβλεπαν τιποτα...το οτι ειχε πρηστει δεν παιζει ρολο προφανως..

Αξιζει να πω παντως πως το παιδι ετρεξε κ ενδιαφερθηκε.

adam_tsouk
26/05/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Χα !


Αξιζει να πω παντως πως το παιδι ετρεξε κ ενδιαφερθηκε.
ε, ναι!

μη του τραβηξεις και καμμια μηνυση...

γιατι ως γνωστον... ο πεζος προηγειται.... :winka:

Kizoku
26/05/2006, 11:55
χαχαχαχα τι μου θυμήσατε!

2 φορές το έχω πάθει.

Σταματημένος τη μια στο φανάρι και δεξιά μου ένας γέρος με τουτού. Δεν προλαβαίνει να ανάψει πράσινο ξεκινάει και σταματάει αμέσως για να μη με χτυπήσει. Έλα όμως που σταμάτησε πάνω στο πόδι μου ευτυχώς ξόφαλτσα και δεν μου πάτησε δάχτυλα. Το πόδι μου είχε κολλήσει όμως. Του φώναζα να κάνει πίσω γιατί με πατάει και αυτό ο στόκος μου κόρναρε κιόλας να φύγω. :hypnotize :hypnotize
(Το πόδι μου μπορώ να το πάρω μαζί μου ή.......???)

Την άλλη φορά πάλι ίδια φάση με ένα ταρίφα αλλά αυτός το κατάλαβε σχετικά πιο γρήγορα (έμπειρος βλέπεις!)

Και να πω ότι φοράω κανένα βατραχοπέδιλο!
Ευτυχώς τα δάχυλα μου ακέραια μέχρι στιγμής.

adam_tsouk
26/05/2006, 12:10
μηπως να φοραγαμε εκεινες τις γκετες που ειχαμε στα σχολικα μας χρονια; :D

Cpt. Haddock
26/05/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
μηπως να φοραγαμε εκεινες τις γκετες που ειχαμε στα σχολικα μας χρονια; :D

τις ποιές;

:confused: :confused: :confused: :confused:














σε τι σχολείο πήγες ρε Λούλη; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
26/05/2006, 12:23
παντως στο κολλεγιο " στρογγυλο" δεν ηταν..κ ειχαμε πολλα μπουμπουκιαααα....

θα τον θυμομουν...:D

adam_tsouk
26/05/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
τις ποιές;

:confused: :confused: :confused: :confused:














σε τι σχολείο πήγες ρε Λούλη; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ελα ρε συ, εκεινα που μοιαζανε με τα martins αλλα ηταν πιο τσαρουχωτα στη μυτη... με τις βιδες απο κατω!!!

στα διαλα! εσεις φοραγατε τσαρουχια, που να ξερεις! ουτε ενα ξηλο δεν ειχατε φα.....ριξει! :lol: :lol: :lol: :lol:

Konti
26/05/2006, 14:28
Ήμουν σταματημένος στην Μπενάκη λίγο πρίν το φανάρι που βγάζει Σώλονος, εκεί στα αριστερά έχει ένα parking υπαίθριο, και έχει αρκετό άνοιγμα, ένας τυπάς με Mercendes c- κάτι... δεν θυμάμαι, προσπάθησε να βγεί πιο μπροστά, με αποτέλεσμα να περάσει πάνω απο το αριστερό μου πόδι και ξυστά απο την μηχανή! Του φώναξα... στα @@@ του... γύρησε με κοίταξε και αδιαφόρησε- :a015: :a015:!! Ωστόσο ανάβει πράσινο και την κάνει εγώ που να πάω με το πόδι τούμπανο !

vaspiou
26/05/2006, 14:36
εγω στην αρχη με το παπι(στρογγυλοφαναρο) επειδη ειμαι 1.85, στα φαναρια απλωνα τα ποδια μου δεξια και αριστερα λες και ημουν μονος μου. Ε ηρθε ενα κουτι και το περασε απο πανω. Και μια αλλη φορα με το ΧΤ μου το πατησε αναβατης αλλης μηχανης στο φαναρι γιατι πηγε να χωθει απο διπλα μου να βγει πρωτος στο φαναρι...Ειχε πολυ γελιο...

airamhag
26/05/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
Και μια αλλη φορα με το ΧΤ μου το πατησε αναβατης αλλης μηχανης στο φαναρι γιατι πηγε να χωθει απο διπλα μου να βγει πρωτος στο φαναρι...Ειχε πολυ γελιο...


xaxaxax...:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

ωραιος...

anf125
26/05/2006, 17:34
Εμένα ευτυχώς με έχει πατήσει μόνο... αναβάτης άλλης μηχανής με το... δικό του πόδι (πήγαινε να χωθεί ανάμεσα σε μένα και αυτοκίνητο). Πάντως είναι επικίνδυνο ειδικά στα φανάρια, γι' αυτό πάντα το δεξί πόδι στο φρένο (εκτός αν είναι ανηφόρα φυσικά) και το αριστερό πολύ κοντά στη μηχανή. Επίσης προσοχή αποφεύγετε να στέκεστε πίσω από αυτοκίνητα, ειδικά σε ανηφορικό έδαφος, μπορεί το αμάξι να τσουλήσει λίγο πίσω αν βιαστεί να σηκώσει το χειρόφρενο ο οδηγός και... άουτς!

latris mixanis
28/05/2006, 14:45
Δυο φορές την έχω πάθει αλλά ευτυχώς χωρίς τραυματισμό. Μάλλον θέλει περισσότερη προσοχή από μας και στον τρόπο που βάζουμε τα πόδια μας στο δρόμο:rolleyes: :sick:

Boxer
29/05/2006, 08:50
Εμενα με πατησε ενα BMW 316 το οποιο οδηγουσε ακουσον ακουσον ..........................






ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ο οποιος μου εκανε επιτοπου εξεταση στο ποδι και διαπιστωσαμε οτι δεν ειχα τιποτα.

Βασικα δεν πονεσα καθολου.Σχεδον δεν το καταλαβα αν και με πατησε σε ολο το κουτουπιε.

Kizoku
29/05/2006, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Εμενα με πατησε ενα BMW 316 το οποιο οδηγουσε ακουσον ακουσον ..........................






ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΣ ο οποιος μου εκανε επιτοπου εξεταση στο ποδι και διαπιστωσαμε οτι δεν ειχα τιποτα.

Βασικα δεν πονεσα καθολου.Σχεδον δεν το καταλαβα αν και με πατησε σε ολο το κουτουπιε.

Οπότε φροντίζουμε όταν μας χτυπάνε οι εκάστοτε οδηγοί αυτοκινήτων και λοιπών οχημάτων να είναι γιατροί με κατάλληλη ειδίκευση ανάλογη των χτυπημάτων μας!!!