PDA

View Full Version : φωτο-κλήση



ruyjin
26/05/2006, 10:13
πόσο πάει το μαλί ρε παιδες? :bigcry:


γιατι μου ηρθε ενα ειδοποιητηριο απο αστυνομια για παραβαση ΚΟΚ
και κατα πασα πιθανοτητα ειναι κληση απο καμερα στο Μαλιακό

adam_tsouk
26/05/2006, 10:18
ΦΑΚ!


δικαστηριο δεν ειναι;

γεροπιτσιρικος
26/05/2006, 10:19
Δεν έχω ιδέα, αλλά περιμένω και εγώ μια...:bigcry: :bigcry: :bigcry:
Θα ρωτήσω ένα φίλο και θα επανέλθω

zeli
26/05/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
πόσο πάει το μαλί ρε παιδες? :bigcry:


γιατι μου ηρθε ενα ειδοποιητηριο απο αστυνομια για παραβαση ΚΟΚ
και κατα πασα πιθανοτητα ειναι κληση απο καμερα στο Μαλιακό

Τελικά έγινες διασημος στην Τροχαία Αγ.Κωνσταντίνου αντε ποιος στη χάρη σου:lol:

Απο 33? για παραβίαση του ορίου μέχρι 20χλμ εώς δικαστήριο κλπ κλπ αν του γ.... τη μάνα.

Προβλέπω να κόβεις τις :beer: για λίγο καιρό

ruyjin
26/05/2006, 10:37
ρε πο@#τη εσυ με γκαντεμιασες χτες που με πειρες τηλεφωνο :mad:

:bawl: :bawl: :bawl:

περνω τηλ στο αστυνομικο τμημα να μαθω λεπτομεριες παιδες.... :(

zeli
26/05/2006, 10:50
:mad: :mad:
ναι ρε ζήτα μου και τα ρέστα τώρα.Φταίω γω που πας σαν μλκας.

Τέσπα για πες να μαθουμε....

gcrook
26/05/2006, 10:52
Ωχ πακετεν ρε Νασο!:sad:
Νομιζω τα λεγαμε το Πασχα, εχουν στησει κατι κωλοκαμερες που σε τραβανε με κατι αθλια χιλιομετρα, δεν ξερω 80 ειναι το οριο εκει;
Κυριακη του Πασχα περυσι το βραδυ κατα τις μια γυρνωντας Αθηνα μονος στον δρομο εντωμεταξυ, εφαγα 2 φλασιες πηγαινοντας με 100.
Τοτε η πινακιδα δεν ηταν αυτο που λεμε ‘ορατη‘, ειχα καιρο να πλυνω το μηχανακι μαλλον:a13: και την γλυτωσα...
Μαλλον....

ruyjin
26/05/2006, 10:57
λοιπον ο αστυνομικος που εχει χρεωθει την κληση μου και θα μου πει ερχετε 13.30, οποτε μεχρι τοτε υπομονη :(

η αληθεια ειναι οτι προχτες ανεβαινα λιγο κοματια
2 φλασακια ειδα να αναβουνε
1 μεταξυ αγ.κων/νου - καμενα και
1 μετα τα καμενα


:bigcry:

για ξανατρεξε Νασο τωρα στο Μαλιακο!!!!!!!

εεεε


φανταστικε μου, .................Νασο!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

:bawl: :bawl:

adam_tsouk
26/05/2006, 11:04
θα σου πει τηλεφωνικα τι παιζει ή τι κληση ειναι μονο και θα πρεπει αν πας απο κει?

μακαρι ρε φιλαρακι να ειναι το λιγοτερο δυνατον... τι να πω....

γαμωτ...

gcrook
26/05/2006, 11:09
Κατσε ρε το’χεις χασει² λεμε!
Ποιο Μαλιακο, Καμμενα Βουρλα την εφαγες δηλαδη αντι να πας απο την πολη μεσα πηγες δεξια οπως πανε τα φορτηγα, η κανω λαθος;
Ε δεν στο’χα πει διακοσες φορες οτι εκει εχουν βαλει καμερες ρε;
Ευχομαι ρε Νασο να ξεμπλεξεις ευκολα (φθηνα δηλαδη):sad:





























(Αμα λεμε οτι του γαμησα την ψυχολογια τωρα...):rotflmao:

wild_cat/anima
26/05/2006, 11:09
aπό προχτές και σου ήρθε κιόλας???

zeli
26/05/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
aπό προχτές και σου ήρθε κιόλας???

Ναι σου λέει έχει VFR και έτσι πως είναι γρήγορος θα τον χάσουμε:lol:

Αντε με γειά ρε...κεράσεις το Σάββατο:lol:

ruyjin
26/05/2006, 11:27
gcrook:
οχι ρε στον περιφεριακο στα καμενα, μετα τα καμενα 10χλμ περιπου σε μια ευθεια


wild_cat/anima:
μπορει να ειναι και πιο παλια, δε ξερω ακομα


zeli:
τωρα το ποιος θα κερασει, ειναι μαλλον ξεκαθαρο
:lol: :bawl:

Tropeas
26/05/2006, 11:32
Στην Φωτογραφική κλήση σε καλεί το τμήμα να πας απο εκεί , βλέπεις την φωτό που έχει εσένα την πινακίδα σου εμφανέστατα πεντακάθαρα φωτισμένη, και κάτω δεξιά τα χιλιόμετρα που πήγαινες... συνήθως στο πλάνο αυτό έχουν κάπου να φαίνεται και η ταμπέλα του ορίου, οπότε, πας εκεί σε ενημερώνουν, πέρνεις την κλήση ή αναλόγως την ταχύτητα , σε συνοδεύουν σπίτι για να σου πάρουν τις πινακίδες κλπ κλπ...

Σε όλη μου την ζωή έχω φάει 2 κλήσεις , και αυτές για παραβίαση ταχύτητας, με Fiat127 900cc :eek: :lol: μια στην Συγγρού με την υπερβολική ταχύτητα των 98 χλμ/ώρα (το όριο είναι 90) και μια στην Καβάλας έξω απο το Δαφνί με 116χλμ/ωρα( :eyepop: ναι πάει και τόσα το Φιατάκι) την ώρα που η ταμπέλα έλεγε 80... η πρώτη 15? η δεύτερη 35?...:wave2: εύχομαι μέχρι 40 χμ διαφορά για να βγείς οκ....:wave2:

ΥΓ.Με πήραν τηλέφωνο μετά απο 2 μήνες εμένα όταν είχα αισθανθεί το φλάς να πάω στο αστυνομικό τμήμα....ή είναι παλιά.... ή έχουν γίνει πολύ γρήγοροι....:rolleyes:

ruyjin
26/05/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
... συνήθως στο πλάνο αυτό έχουν κάπου να φαίνεται και η ταμπέλα του ορίου, .....

και αν δε φαινεται η ταμπελα του οριου ταχυτητας??????

hornet
26/05/2006, 11:50
νασο με ποσα πηγαιναμε εκει???
για πες μας!!!

UPEI
26/05/2006, 11:57
ΓΙΑ ΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ...


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=19307

Tropeas
26/05/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
και αν δε φαινεται η ταμπελα του οριου ταχυτητας??????
Κοίτα αν δεν φαίνεται αλλά φαίνεται σε πιο σημείο καθαρά, τότε.... αν προσπαθείς να το γλυτώσεις δικαστικά ότι "δεν έχει τόσο όριο εκεί, και που ειναι η ταμπέλα?" προφανώς θα μπορέσουν να το αποδείξουν και μετά δεν σου λέω τι θα γίνει...:rolleyes: :a9: :a021:
Καλύτερα όταν ξέρεις ότι έχεις άδικο να το αποδέχεσαι...

ruyjin
26/05/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
νασο με ποσα πηγαιναμε εκει???
για πες μας!!!

ηταν μετα τις 21:00 το βραδυ

στο πρωτο φλας ειδα 117
στο δευτερο πρεπει να ηταν 130, 150.... κατι τετοιο

double_p
26/05/2006, 12:14
Μμμ, μ αυτά τα χλμ μάλλον για δικαστήριο ειναι η δουλειά...

συμφωνα με τον κοκ, υπέρβαση ως 20 χλμ απ την πινακιδα ειναι 15 ευρώ και οχι points. Υπερβαση απο 20 εως 40 χλμ απ την πινακιδα ειναι 33 ευρω και 3 points, και πανω απο 40 χλμ ειναι πλημμέλημα (δικαστήριο δηλαδή..)

εγω έχω ένα αντίγραφο των ποινών μαζι μου για να .... παζαρευω κλησεις που δεν έχουν ποντους !!!


Καλή τυχη..

ruyjin
26/05/2006, 12:55
λοιπον
παω απο το τμημα με φωτοτυπιες εγγραφων
δινω μια καταθεση-απολογια
και εχει απαγγελθει μυνηση μιας και πηγαινα πανω απο 140
και παει δικαστικος

περισσοτερα αφου μιλησω το απογευμα με τον υπαστυνομο

αυτα

και καλα κρασα!!!

:(

:wave2:

alfa156
26/05/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
λοιπον
παω απο το τμημα με φωτοτυπιες εγγραφων
δινω μια καταθεση-απολογια
και εχει απαγγελθει μυνηση μιας και πηγαινα πανω απο 140
και παει δικαστικος

περισσοτερα αφου μιλησω το απογευμα με τον υπαστυνομο

αυτα

και καλα κρασα!!!

:(

:wave2:
να μην δηλωσεις οτι οδηγουσες εσυ,....

alfa156
26/05/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
να μην δηλωσεις οτι οδηγουσες εσυ,....
http://www.bloka.com/phpBB2/viewforum.php?f=18

ruyjin
26/05/2006, 13:07
λεω πως οδηγουσε αλλος...
και μετα?

ruyjin
26/05/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
http://www.bloka.com/phpBB2/viewforum.php?f=18

δε μου ανοιγει
ζηταει κωδικο

hornet
26/05/2006, 13:16
λοιπον πας για πλημμελημα και πας για να σου παρουν αδεια διπλωμα πινακιδα για ενα μηνα και μετα για δικαστηριο διοτι εισαι πολυπαραπανω απο το οριο!!

οτι εχω παθει και εγω αλλα τουλαχιστον εγω το φχαριστηθηκα πηγαινα με 200+ και εχω κληση 197 καταγεγραμενη...τρομαρα μου και απο τοτε ειμαι κυρια στο δρομο γενικοτερα

alfa156
26/05/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
δε μου ανοιγει
ζηταει κωδικο
κανε εγραφη εκει και διαβασε προσεκτικα ολα τα τοπικ που εχουν σχεση με τα φωτογραφκια ρανταρ...αν τα ειχεις διαβασει και απο πριν τωρα δεν θα ειχες καμια κληση απο τα καθικια...
τωρα που την τσιμπησες καπου μεσα εκει λεει τι πρπει να κανει σε αυτη την περιπτωση.λες οτι δεν οδηγουσες εσυ,και πας δικαστηριο..που ετσι και αλλιως εσυ θα πας γιατι εισαι πανω απο 140...οποτε δνε εχεις αλλη επιλογη...
ο νομος λεει ,οτι μπορεις να αρνηθεις οτι οδηγουσες εσυ,οπως και μπορεις να πεις οτι δεν θυμασαι ποιος οδηγουσε...θα γινει κανονικα το δικαστηριο και εκει θα αποφανθει ο δικαστης ειναι στην δικη του κριση...
ακομα δεν υπαρχουν πολλα δεδικασμενα για να ξεορυμε ακριβως στην πραξη τι γινεται....γιατι ειναι νεο κολπο αυτο εδω στην ελλαδα σχετικα..

alfa156
26/05/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
λοιπον πας για πλημμελημα και πας για να σου παρουν αδεια διπλωμα πινακιδα για ενα μηνα και μετα για δικαστηριο διοτι εισαι πολυπαραπανω απο το οριο!!

οτι εχω παθει και εγω αλλα τουλαχιστον εγω το φχαριστηθηκα πηγαινα με 200+ και εχω κληση 197 καταγεγραμενη...τρομαρα μου και απο τοτε ειμαι κυρια στο δρομο γενικοτερα
γιατι αμβεβαλε κανεις οτι παει 200 ενα μηχανακι και το ηθελες καταγραμενο απο την τροχαια???
να μου λειπει!
εγω εχω βαλει το τζαμακι της οντρακ στην πινακιδα...και ετσι ειμαι περισσοτερο ησυχος.

alfa156
26/05/2006, 13:24
ασε που δεν πληρωνω και τα διοδια ετσι...

THEOD
26/05/2006, 13:27
Ωχ, ωχ...μη μου λέτε τέτοια....και έχω φάει 2 φλασιές στην ίδια περιοχή....εγώ νόμιζα ότι απλώς φλασσάρουν για εκφοβισμό .....



ή ότι κάποιος έβγαζε φωτογραφία το μηχανάκι μου :a48: :a48: :a48:

sniper
26/05/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Ωχ, ωχ...μη μου λέτε τέτοια....και έχω φάει 2 φλασιές στην ίδια περιοχή....εγώ νόμιζα ότι απλώς φλασσάρουν για εκφοβισμό .....



ή ότι κάποιος έβγαζε φωτογραφία το μηχανάκι μου :a48: :a48: :a48:

Αν πήγαινες γρήγορα..... τότε... δεν θα χαμογελάς για πολύ :mad:

Αν πάλι πήγαινες αργά... Πέτα το το ρημάδι.... και πάρε ένα Ζ :rotflmao: :rotflmao: :lol:

hornet
26/05/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
γιατι αμβεβαλε κανεις οτι παει 200 ενα μηχανακι και το ηθελες καταγραμενο απο την τροχαια???
να μου λειπει!
εγω εχω βαλει το τζαμακι της οντρακ στην πινακιδα...και ετσι ειμαι περισσοτερο ησυχος.

δεν αμφεβαλε κανεις ...οι αμφιβολιες της τροχαιας εκφραστηκαν εις την μορφην που ειπα πιο πανω

zeli
26/05/2006, 13:36
Group buy αυτό (http://phantomplate.com/)
τι λέτε?

THEOD
26/05/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
οτι εχω παθει και εγω αλλα τουλαχιστον εγω το φχαριστηθηκα πηγαινα με 200+ και εχω κληση 197 καταγεγραμενη...τρομαρα μου και απο τοτε ειμαι κυρια στο δρομο γενικοτερα

Αφού το μηχανάκι σου (το Hornet αν θυμάμαι καλά...) δεν μπορεί να πάει τόσα.... :a01: :a01: :a01:

Πέρα το ότι αποτελεί απόδειξη στο δικαστήριο ότι τα ραντάρ είναι αναξιόπιστα, εγώ θα τους έκανα επιπλέον μήνυση για διασπορά ψευδών ειδήσεων... :a5: :a5: :a5:

sniper
26/05/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Αφού το μηχανάκι σου (το Hornet αν θυμάμαι καλά...) δεν μπορεί να πάει τόσα.... :a01: :a01: :a01:

Πέρα το ότι αποτελεί απόδειξη στο δικαστήριο ότι τα ραντάρ είναι αναξιόπιστα, εγώ θα τους έκανα επιπλέον μήνυση για διασπορά ψευδών ειδήσεων... :a5: :a5: :a5:


Ετοιμάσου εσυ για μήνυση.... Πάει 200+ :winka: (όχι κ. ΔΙκαστά.... ακουστά το έχω... μέχρι 120 πάω εγώ στην εθνική :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

ruyjin
26/05/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Group buy αυτό (http://phantomplate.com/)
τι λέτε?


οπου Group buy και ο zeli

:lol: :rotflmao:

ruyjin
26/05/2006, 16:15
λοιπον διαβασα κατι περιπτωσεις και ειδα τα εξης:

1) λες την αληθεια με κανα-δυο ψεματακια στη μεση και πληρωνεις σε 1-2 χρονια που θα γινει το δικαστηριο καμια 400€ στη καλυτερη

2) λες ψεματα οτι δεν οδηγουσες εσυ και οτι οδηγουσε καποιος αλλος και περιμενεις την αποφαση του δικαστη
σε αυτη την περιπτωση βεβαια, αυριο που πρεπει να παω απο το τμημα να παρω την κληση του δικαστηριου θα μου ζητηθει μια πρωτη καταθεση
θα πρεπει να ξερω τι απο τα 2 θα ισχυριστω....

Chemical
26/05/2006, 17:06
Πωπω με ανχώσατε τώρα.Πριν κανά 3 μέρες έβαλα το σταντ της yamaha που δεν αναδιπλώνει και άρχισα από τώρα να φοβάμαι.Αυτά που αναδιπλώνουν σπάνε γμτ :mad: :mad:

Μια και το έβαλα τώρα,το σπρευ που μπορώ να το βρω;;;
Εγγυημένη δουλειά;;;ΜΗν πιάσουν και για τα 2 :eek: .Αν το τραβήξω μόνος foto δεν θα φαίνεται;;;


Φίλε κουράγιο και στα ταξίδια η πινακίδα στο σάκο :p :p :p

Vasilis_Strom
26/05/2006, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
λοιπον διαβασα κατι περιπτωσεις και ειδα τα εξης:

1) λες την αληθεια με κανα-δυο ψεματακια στη μεση και πληρωνεις σε 1-2 χρονια που θα γινει το δικαστηριο καμια 400€ στη καλυτερη

2) λες ψεματα οτι δεν οδηγουσες εσυ και οτι οδηγουσε καποιος αλλος και περιμενεις την αποφαση του δικαστη
σε αυτη την περιπτωση βεβαια, αυριο που πρεπει να παω απο το τμημα να παρω την κληση του δικαστηριου θα μου ζητηθει μια πρωτη καταθεση
θα πρεπει να ξερω τι απο τα 2 θα ισχυριστω....

Στην πρώτη περίπτωση υπολόγισε και την αφαίρεση διπλώματος και πινακίδων το πολύ μέσα σε μια εβδομάδα :winka:

Αν έχεις όρεξη ισχυρίσου την δεύτερη επιλογή , κανείς δεν σε υποχρεώνει να θυμάσαι ποιος οδηγούσε την μηχανή σου, κάνε τον παλαβό στον αστυνομικό γιατί θα αρχίσει να σε ζορίζει με ωραίο τρόπο να αποδεχτείς την παράβαση και ότι δεν είναι τίποτα και είναι τυπικό το θέμα και άλλα τέτοια περίεργα. Εσύ να επιμένεις ότι δεν θυμάσαι και ότι πολύ θα ήθελες να τον βοηθήσεις αλλά πραγματικά δεν θυμάσαι τίποτα. Και όπως είπε κάποιος στο τέλος ρίξε την υπογραφή σου μαζί με ένα «επιφυλάσσομε παντός δικαιώματος μου» για καλό και για κακό
:winka:

jimmis77
26/05/2006, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin


η αληθεια ειναι οτι προχτες ανεβαινα λιγο κοματια
2 φλασακια ειδα να αναβουνε
1 μεταξυ αγ.κων/νου - καμενα και
1 μετα τα καμενα


το πρωτο φλας το εφαγες λιγο μετα το Λεβεντη και το δευτερο
στην Σκαρφεια.συμφωνα με πληροφοριες που ειχα πριν κανα μηνα
το πρωτο φλας ηταν ΜΟΝΟ φλας,δεν ειχε φιλμ μεσα η καμερα.
τωρα για το δευτερο εισαι ατυχος,μιας και στην περιοχη της Σκαρφειας εχει μεγαλη και λιγο κατηφορικη ευθεια και τρεχουν ολοι
οποτε ειναι καλο δελεαρ για την τροχαια.ολα αυτα συμφωνα με πληροφοριες που ειχα ενα μηνα πριν.ολες οι καμερες απο Λογγο
εως την Λαμια,λειτουργουν(με εξαιρεση στο υψος του Αθ.Διακου
που κανουν εργα)ομως μονο 2 εχουν και φιλμ.ετσι οταν ερχεται η ωρα αλλαγης φιλμ,δεν αλλαζουν στις ιδιες αλλα σε διαφορετικες
και περιπλεκει λιγο τα πραγματα.

τωρα για την επομενη φορα,ενα κολπο που κανω εγω.στον Μαλιακο στα σημεια οπου βρισκονται οι καμερες,ακριβως 1 με 2
μετρα πιο μπροστα στην ασφαλτο, υπαρχουν κατι μαυρες γραμμες
καθετα στον δρομο, που φτανουν λιγο πριν τη διπλη γραμμη.αυτες πρεπει να ειναι οι αισθητηρες για να βγαζουν φωτο.εγω παταω ακριβως διπλη γραμμη και δεν αναβει κανενα φλας:wave2:

tsoukas77
26/05/2006, 21:52
Οταν αναβει ενα φλας,ειναι για εκφοβισμο.

Για βεβαιωση παραβασης,απαιτουνται δυο φωτογραφιες και επομενως δυο φλασιες!

zolotas
26/05/2006, 22:28
φτου .......με τις καμερες σας......... Νασο κουραγιο και ας ελπισουμε να μην ειναι αφαιρεση διπλωματος:eyepop: ............χιλιες φορες να σε σταματουσαν σε μπλοκο και χρηματικο προστιμο παρα αυτο το πραγμα.........

alex-varadero
27/05/2006, 09:06
Φιλαράκι η λύση είναι μία!!!!!!!!!!!!!!!
Βγαζεις τη πινακίδα και δεν σταματάς πουθςενά ουτε μπλόκα ουε φαναρια ουτε μπαριερες τιποτα δεν σε πιανει
η κανεις το προτζεκτακι με τη αναδιπλωση της πινακίδας και ξενοιάζεις
και στις δυο περιπτωσεις το μονο που έχεις να φοβηθεις ειναι τον ''ΠΑΝΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΠΙΛΟΤΟ ΖΕΤΑ''με τα κλειδια στη μηχανη που ψοφαει να σε κυνηγησει τεζα απο το πεταλο του μαλλιακου μεχρι την καλαματα, ποσοι τέτοιοι να υπάρχουν?????????

pantiorix
27/05/2006, 22:04
φιλαρακι καταρχήν υπομονή!!!!!
Ως απόγονος μπάτσο@ που για αρκετό καιρό ήταν στα δικαστήρια(σε υπηρεσία) έχω να σου πω τις εξής συμβουλές.
1.Παραδέξου το λάθος σου
2.Σε καμία περίπτωση μην ισχυριστείς ότι δε είδες ή ότι δε γνώριζες το όριο
3.Επίσης μην πας να το πάιξεις οδηγάρα με το σούπερ ντούπερ εργαλείο
4.Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ βρες μια δικαολογία του τύπου κάποιος συγγενήε είχε την ανάγκη μου και έπρεπε να πάω να τον βοηθήσω.αν όντως υπάρχει κάποιο άτομο στην οικογένεια με χρόνια πάθηση κράτα και τα αποδεικτικά χαρτια(πάντα υπάρχει,ακόμα και τέταρτος θείος).Αν δε υπάρχει βρες μια άλλη η οποία να μπορεί με λίγη προσπάθεια να δικαιλογηθεί.
5.ΖΗΤΑ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.

όταν μπαίνει στη μέση αρρώστια κατά 90% σου κόβουν την κατώτερη ποινή(33 ευρά)

καλη επιτυχία:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

alfa156
29/05/2006, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantiorix
φιλαρακι καταρχήν υπομονή!!!!!
Ως απόγονος μπάτσο@ που για αρκετό καιρό ήταν στα δικαστήρια(σε υπηρεσία) έχω να σου πω τις εξής συμβουλές.
1.Παραδέξου το λάθος σου
2.Σε καμία περίπτωση μην ισχυριστείς ότι δε είδες ή ότι δε γνώριζες το όριο
3.Επίσης μην πας να το πάιξεις οδηγάρα με το σούπερ ντούπερ εργαλείο
4.Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ βρες μια δικαολογία του τύπου κάποιος συγγενήε είχε την ανάγκη μου και έπρεπε να πάω να τον βοηθήσω.αν όντως υπάρχει κάποιο άτομο στην οικογένεια με χρόνια πάθηση κράτα και τα αποδεικτικά χαρτια(πάντα υπάρχει,ακόμα και τέταρτος θείος).Αν δε υπάρχει βρες μια άλλη η οποία να μπορεί με λίγη προσπάθεια να δικαιλογηθεί.
5.ΖΗΤΑ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.

όταν μπαίνει στη μέση αρρώστια κατά 90% σου κόβουν την κατώτερη ποινή(33 ευρά)

καλη επιτυχία:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:
σκεψου ποσα τετοια εχουν ακουσει οι δικαστες...

gerodim
29/05/2006, 08:50
Ρε παιδιά τι είναι αυτά που λέτε για αναδιπλώσεις πινακίδας και σπρέι και ένα σωρό π@παριές... Ας σοβαρευτούμε.
Απόκρυψη πινακίδας σε 5 βήματα:
1)Πας στο ψιλικατζίδικο.
2)Αγοράζεις χαρτάκια panini ποδοσφαιρικά (τα θυμάστε ακόμα ε?).
3)Προσπαθείς να πετύχεις σε χαρτάκι τον Μπαμπανγκίντα. (Μιας και μονό τρέχει αυτός)
4)Κολλάς τη μάπα του πάνω από ένα νούμερο στην πινακίδα σου.
5)Τρέχεις.


Αν σε κηνυγήσει μπάτσος και θές να του ξεφύγεις κόλλα και ένα χαρτάκι με τον Castillo σε ένα άλλο νούμερο...

ruyjin
30/05/2006, 11:25
πληροφορηθηκα τηλεφωνικος, μιας και στο αστ. τμημα θα παω αυριο, πως η φωτογραφια γραφει 148χλμ/ωρα με οριο 80χλμ στο σημειο οπου τραβηχτηκε η φωτογραφια.

με βλεπω να δηλωνω τα πραγματα οπως εγιναν παντως....
θα δειξει.........


:wave2:

alfa156
30/05/2006, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
πληροφορηθηκα τηλεφωνικος, μιας και στο αστ. τμημα θα παω αυριο, πως η φωτογραφια γραφει 148χλμ/ωρα με οριο 80χλμ στο σημειο οπου τραβηχτηκε η φωτογραφια.

με βλεπω να δηλωνω τα πραγματα οπως εγιναν παντως....
θα δειξει.........


:wave2:
σε βλεπω αν το δηλωνεις αυτο να τρως 400 ευρουδακια προστιμο με το καλημερα στο δικαστηριο..