PDA

View Full Version : Κοστούμι και γυαλιά = κορυφαία προστασία!



the_passenger
26/05/2006, 10:35
Αγαπητοί συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές,

Γιατί να σκάτε με κράνη / μπουφάν / μπότες, ειδικα τώρα που καλοκαιριάζει, τη στιγμή που η τεχνολογία έχει προχωρήσει πολύ παραπέρα..

Κοστούμι γεμάτο κρυφές ενισχύσεις, και γυαλιά ηλίου που σε περίπτωση πτώσης μεταμορφώνονται σε κράνος που προσφέρει κορυφαία προστασία. Και θα έχετε και άψογο στύλ yuppie:


http://www.mototriti.gr/news/preview_news.asp?category_id=82&NEWS_DATA_ID=49845


υγ: νομίζετε οτι υπάρχει έστω και η παραμικρή ελπίδα, με αυτούς (όλους βέβαια εννοώ) που μας κυβερνάνε;;; :look:

Cpt. Haddock
26/05/2006, 10:40
Δλδ τι επρεπε να κάνει; (πλην κράνους ίσως)

Να βγάλει το κοστούμι και να φορέσει κορντούρες, μπότες και ξύστρες; Και μόλις φτάσει στον προορισμό του να το ξαναφορέσει;

Αλοίμονο αν πρόκειται να βλέπουμε τους πολιτικούς για να έχουμε παραδείγματα...

Λες και ΟΛΟΙ εδώ μέσα ΠΑΝΤΑ φοράμε ρούχα με προστασία και κράνος...

Λες και ο δημοσιογράφος του mototriti ΔΕΝ έχει οδηγήσει ποτέ γρήγορα ανάμεσα σε αυτοκίνητα...






:sick:

idi
26/05/2006, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δλδ τι επρεπε να κάνει; (πλην κράνους ίσως)

Να βγάλει το κοστούμι και να φορέσει κορντούρες, μπότες και ξύστρες; Και μόλις φτάσει στον προορισμό του να το ξαναφορέσει;


να παρει τη λιμο...

adam_tsouk
26/05/2006, 10:45
"η οδηγηση δεν ηταν και τοσο προσεγμενη αφου χαθηκε βιαστικα....."


ρε επειδη ο δημοσιογραφος της εφημεριδας ηταν κουλατζα σημαινει οτι ολοι ειμαστε επικινδυνοι;

:lol: :lol: :lol:


και στη τελικη και γω αμα ειχα βυσμα τον Βουλγαρακη :a13: θα εκανα παρανομιες..... :smokin:

adam_tsouk
26/05/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να παρει τη λιμο...
δεν εχει λιμο!

και το saab κουλατζα ειναι ο οδηγος του και το εχει τρακαρισμενο!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the_passenger
26/05/2006, 10:47
Ξέρω κι εγώ, να φορούσε κανένα κράνος ίσως;;;;;; :dizzy:
εκτός κι αν δεν έχει για να αγοράσει.


Μπορεί πολλοί πολιτικοί να είναι όντως παραδείγματα προς αποφυγή (με αποκορύφωμα πχ Berluskoni). Οφείλουν όμως να είναι υποδείγματα συμπεριφοράς και εικόνας λόγω της θέσης τους... :rolleyes:

Cpt. Haddock
26/05/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να παρει τη λιμο...

γιατί;

και να υπάρχει αλλο ένα αυτοκίνητο στην κίνηση;

και να του ανοίγουν δρόμο οι τροχονόμοι;

έλα μωρε.... δεν αξίζει ν' ασχολούμαστε..

δλδ αυτό το

"η οδηγηση δεν ηταν και τοσο προσεγμενη αφου χαθηκε βιαστικα....."

τι μ@λ@κία εκτίμηση είναι; ασε ρε συ με τον κάθε κομπλεξικο....

Αφού ΟΥΤΕ εμείς εδώ δεν φοράμε πάντα πλήρη προστασία, τι μιλάμε; :confused:

idi
26/05/2006, 10:49
να παρει το Μπουλο τοτεΝΕΣ!!!! :smokin:

Cpt. Haddock
26/05/2006, 10:53
Για το κράνος το είπα...

Αλλα για το


Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Οφείλουν όμως να είναι υποδείγματα συμπεριφοράς και εικόνας λόγω της θέσης τους... :rolleyes:

διαφωνώ...

αλοίμονο αν περιμένω να δω ενα βουλευτή/υπουργό κλπ με κράνος για να το φορέσω κι εγώ...

ίσα-ίσα που αν πέσει κάτω και χτυπήσει άσχημα επειδή δε φόραγε κράνος θα είναι ΑΚΟΜΑ καλύτερο παράδειγμα....
μια και ο λαός στις χώρες-μπανανίες σαν την Ελλάδα θεωρεί τους πολιτικούς άτρωτους


έχω καλύτερους ανθρώπους απο τους οποίους μπορώ να παραδειγματιστώ


:wave2: :beer: :wave2:

georgeboy
26/05/2006, 10:53
telika ayta ta v-strom einai poly grhgora !oyte th marka den prolave na dei!:)

adam_tsouk
26/05/2006, 10:55
εγω παλι διαφωνω με την αποψη: το καλο παραδειγμα.....

τραβα στο ΚΑΤ να δεις το ΚΑΚΟ παραδειγμα...

ελεος που θελουμε να μας τραβανε απο το αυτι για να προστατευσουμε τον εαυτο μας!

αμα δε γουσταρεις μη το φορας, και στο μπλοκο μη σταματησεις! με τη μηχανη ευκολα θα ξεφυγεις, οι μισοι δεν εχουν πινακιδες...

ελεος, ολοι μας φταινε!

the_passenger
26/05/2006, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για το κράνος το είπα...

Αλλα για το



διαφωνώ...

αλοίμονο αν περιμένω να δω ενα βουλευτή/υπουργό κλπ με κράνος για να το φορέσω κι εγώ...

ίσα-ίσα που αν πέσει κάτω και χτυπήσει άσχημα επειδή δε φόραγε κράνος θα είναι ΑΚΟΜΑ καλύτερο παράδειγμα....
μια και ο λαός στις χώρες-μπανανίες σαν την Ελλάδα θεωρεί τους πολιτικούς άτρωτους


έχω καλύτερους ανθρώπους απο τους οποίους μπορώ να παραδειγματιστώ


:wave2: :beer: :wave2:

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Αυτό που με προβλημάτισε είναι το οτι οι ίδιοι δεν νοιάζονται για τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ εικόνα...

Cpt. Haddock
26/05/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Συμφωνώ και επαυξάνω!

Αυτό που με προβλημάτισε είναι το οτι οι ίδιοι δεν νοιάζονται για τη ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ εικόνα...

ποιος τη γ@μεί την εικόνα τους ρε συ...

Για να κάνω όμως το δικηγόρο του διαβόλου....

Πόσοι απο εδώ μέσα δεν έχουν κυκλοφορήσει ξεκράνωτοι για μια μικρή διαδρομή μεσα στην πόλη; Και δε μιλάω για κάποιους οι οποίοι σπανίως το φοράνε και τους βρίζω... :mad:

ξέρεις εσύ, ναι εσένα λέω

έχω δει αρκετούς συμφορουμίτες πάντως και το έχω κάνει κι εγώ...

adam_tsouk
26/05/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ξέρεις εσύ, ναι εσένα λέω



συγγνωμη! :sad:





στο θεμα μας: ποσο πολυ νομιζεις τους νοιαζει η ΚΑΛΗ εικονα του μοτοσυκλετιστη που θα βγαλουν προς τα εξω;

εδω κανουν τα χιλια μυρια και δεν νοιαζοντε!

κομπινες, μιζες, ρουσφετια, υποσχεσεις... και...και...και....

για ενα κρανος θα χαλασει ο κοσμος;

the_passenger
26/05/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω παλι διαφωνω με την αποψη: το καλο παραδειγμα.....

τραβα στο ΚΑΤ να δεις το ΚΑΚΟ παραδειγμα...

ελεος που θελουμε να μας τραβανε απο το αυτι για να προστατευσουμε τον εαυτο μας!

αμα δε γουσταρεις μη το φορας, και στο μπλοκο μη σταματησεις! με τη μηχανη ευκολα θα ξεφυγεις, οι μισοι δεν εχουν πινακιδες...

ελεος, ολοι μας φταινε!

Δεν περιμένω να παραδειγματιστώ απο πολιτικό, προσωπικά το αντίθετο θα έλεγα. Αυτό που με προβλημάτισε είναι που ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται για το τί εικόνα δίνει! - και φυσικά ο Βουλγαράκης δε μου φταίει σε τίποτα!

Κανένας σκεπτόμενος δε νομίζω οτι περιμένει να τον τραβήξουν απ'το αυτί για να προστατέψει τον εαυτό του..

Αν και το μπλόκο δε θα ήταν ποτέ ο λόγος για να φορέσω εγώ κράνος, διαφωνώ με το να μή σταματήσεις στο μπλόκο. Αν εσύ δε σταματήσεις και ξεφύγεις, μετά εγώ θα την "πληρώσω" και για σένα...

the_passenger
26/05/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
...

στο θεμα μας: ποσο πολυ νομιζεις τους νοιαζει η ΚΑΛΗ εικονα του μοτοσυκλετιστη που θα βγαλουν προς τα εξω;

εδω κανουν τα χιλια μυρια και δεν νοιαζοντε!

κομπινες, μιζες, ρουσφετια, υποσχεσεις... και...και...και....

για ενα κρανος θα χαλασει ο κοσμος; [/B]

Εδώ συμφωνώ 100%

Βέβαια το αν και τί θα μπορούσαμε να κάνουμε / να γίνει για να (κάπου κάπως κάποτε) βελτιονόταν αυτή η κατάσταση.. αυτό είναι ΑΛΛΟ θέμα :(

adam_tsouk
26/05/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Δεν περιμένω να παραδειγματιστώ απο πολιτικό, προσωπικά το αντίθετο θα έλεγα. Αυτό που με προβλημάτισε είναι που ο ίδιος δεν ενδιαφέρεται για το τί εικόνα δίνει! - και φυσικά ο Βουλγαράκης δε μου φταίει σε τίποτα!

Κανένας σκεπτόμενος δε νομίζω οτι περιμένει να τον τραβήξουν απ'το αυτί για να προστατέψει τον εαυτό του..

Αν και το μπλόκο δε θα ήταν ποτέ ο λόγος για να φορέσω εγώ κράνος, διαφωνώ με το να μή σταματήσεις στο μπλόκο. Αν εσύ δε σταματήσεις και ξεφύγεις, μετά εγώ θα την "πληρώσω" και για σένα...


μη τα περνεις τοις μετρητοις! θεωρητικα μιλαω και ειμαι απο τους μλκες που λιωνουν το καλοκαιρι μεσα στο κρανος-μπουφαν....

αλλα δε μπορω να ακουω οτι δεινουν το κακο παραδειγμα στους μοτοσυκλετιστες! και στον μπατσο αμα πας κ πεις "αυτος γιατι δεν φοραει" θα γελανε ενα μηνα!

the_passenger
26/05/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
μη τα περνεις τοις μετρητοις! θεωρητικα μιλαω και ειμαι απο τους μλκες που λιωνουν το καλοκαιρι μεσα στο κρανος-μπουφαν....

αλλα δε μπορω να ακουω οτι δεινουν το κακο παραδειγμα στους μοτοσυκλετιστες! και στον μπατσο αμα πας κ πεις "αυτος γιατι δεν φοραει" θα γελανε ενα μηνα!

Σε έπιασα!

Δεν το συζητάω σαν "το κακο παραδειγμα στους μοτοσυκλετιστες!" αλλά σαν "η κακή δική τους εικόνα που βγάζουν!" (όπου εδώ όμως με κάλυψες πρίν), εμένα διόλου δε με κόφτει..

-Μα κύριε αστυνόμε, ούτε ο κύριος Βουλγαράκης δε φοράει κράνος!
-Εισαι και έξυπνος εσύ ε; για κατέβα να κάνουμε και ένα αλκοτέστ!

:lol: :lol:

adam_tsouk
26/05/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
-Μα κύριε αστυνόμε, ούτε ο κύριος Βουλγαράκης δε φοράει κράνος!
-Εισαι και έξυπνος εσύ ε; για κατέβα να κάνουμε και ένα αλκοτέστ!

:lol: :lol:



:rotflmao: :rotflmao:


επ! για προσεχε πως μιλας για τον αξιολατρευτο κυριο... Χ....


:rotflmao: :rotflmao:

the_passenger
26/05/2006, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ποιος τη γ@μεί την εικόνα τους ρε συ...


+100000000000




Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Πόσοι απο εδώ μέσα δεν έχουν κυκλοφορήσει ξεκράνωτοι για μια μικρή διαδρομή μεσα στην πόλη;

Κι εγώ το κάνω για μια μικρή διαδρομή (αν και επειδή έχω Βάρα θα έπρεπε να το κάνω για όλες τις διαδρομές! :lol: :lol: ), αλλά η διαφορά είναι οτι
-εγώ είμαι ένας ταπεινός ανόνυμος
-Ο Βουλγαροτέτοιος είναι ένας επόνυμος, που μάλιστα εκπροσωπεί και την κυβέρνηση!

Cpt. Haddock
26/05/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Ο Βουλγαροτέτοιος είναι ένας επόνυμος, που μάλιστα εκπροσωπεί και την κυβέρνηση!

Στη μοναδική περίπτωση που θα έπρεπε να ασχοληθούμε θα ήταν αν το σκηνικό το βλέπαμε οταν ο Β. ήταν Υπ. Δ. Τάξης.

Η να δεις τον Πολύδωρα τώρα, που τον ειχα πετύχει με τη Virago του στη Μιχαλακοπούλου χωρίς κράνος.

Αυτόν να τον βγάλεις φωτό και να τον κάνεις ρόμπα. Πώς εποπτεύει τήρηση μέτρων που ο ίδιος δεν τηρεί;



:beer: :wave2:

adam_tsouk
26/05/2006, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Στη μοναδική περίπτωση που θα έπρεπε να ασχοληθούμε θα ήταν αν το σκηνικό το βλέπαμε οταν ο Β. ήταν Υπ. Δ. Τάξης.

Η να δεις τον Πολύδωρα τώρα, που τον ειχα πετύχει με τη Virago του στη Μιχαλακοπούλου χωρίς κράνος.

Αυτόν να τον βγάλεις φωτό και να τον κάνεις ρόμπα. Πώς εποπτεύει τήρηση μέτρων που ο ίδιος δεν τηρεί;



:beer: :wave2:


οχι πως θα αλλαξει κατι..... :rolleyes:

the_passenger
26/05/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Στη μοναδική περίπτωση που θα έπρεπε να ασχοληθούμε θα ήταν αν το σκηνικό το βλέπαμε οταν ο Β. ήταν Υπ. Δ. Τάξης.

:beer: :wave2:

Ε τότε πιά θα ήταν για τα αβγά και τις ντομάτες! :evil:

Εμένα πάντως άσχημα θα μου χτύπαγε ακόμα και τον υπουργό τουρισμού να έβλεπα - λέμε τώρα, ή και τον τελευταίο βουλευτή. Όλοι τους είναι υπεύθυνοι για την εικόνα της κυβέρνησης / των πολιτικών...

Αλλά για ΠΟΙΑ κυβέρνηση και για ΠΟΙΟΥΣ πολιτικούς μιλάμε τελικά.. (άλλο θέμα αυτο είπαμε..) :cry:


:beer: :beer: :beer:

Alkis
30/05/2006, 09:04
Άμα εσύ ο απλός θνητός πολίτης που δεν φοράς κράνος πέσεις και (χτύπα ξύλο) χτυπήσεις το κεφάλι σου και μείνεις στον τόπο, το κράτος θα χάσει πολλά λεφτά από την κατανάλωση που θα έκανες στο υπόλοιπο της ζωής αν ζούσες.

Το λαμόγιο αν πέσει και χτυπήσει ακράνωτο, μόνο να κερδίσει έχει το κράτος.

Μη σώσουν και βάλουν ποτέ τους κράνος. Δεν μου καίγεται καρφάκι, γιατί μου ρουφάνε τη ζωή καθημερινά ένα τσούρμο αμόρφωτοι που κυβερνάνε.

Όλοι οι υπόλοιποι πάντα κράνος, για να ζήσουμε τις μικρές γλυκές χαρές που αυτοί δεν πρόκειται ποτέ να ζήσουν.

Μέχρι και σοφέρ στη μηχανή έχει ο γελοίος!!:eyepop::eyepop:

ΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
08/06/2006, 07:49
σαφώς και πρέπει να δείνουν το καλό παράδειγμα στο πλαίσιο του να συμφωνούν τα λόγια με τα έργα τους

δεν μπορούν να μας μιλάνε για οδική ασφάλεια, για αυστηρότερο κοκ κλπ και μετά οι ίδιοι να παρανομούν

είναι κλασσική περίπτωση "δάσκαλε που δίδασκες..."