PDA

View Full Version : Βοήθειαααααα...............



xxxristos
05/05/2004, 00:08
Πριν μια εβδομάδα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Kawasaki KLX 650 R '00. Μηλάμε για πολύ φοβερό γκάζι αλλά αυτός που το είχε πριν ήταν εντελώς μ@λ@κ@ς και έβγαλε όλα τα αυτοκόλητα από πάνω του!

Τώρα η μηχανή ένας ξεβράκωτος πράσινος καρνάβαλος και θέλω να του αγοράσω ρουχαλακια... Ξέρει κανείς καμία διεύθυνση στο Internet ή κανένα μαγαζί στην Ελλάδα που να έχει αφτοκόλλητα για το συγκεκριμένο μοντέλο;

Έπίσης βρήκα πολλά αυτοκόλλητα (απο one, tecnosel, ceet, κλπ) για το KLX το 400 '03. Ξέρει κανείς αν ταιριάζουν; Εχουν δηλαδή αυτές οι μηχανές τα ίδια πλαϊνά καπάκια και ντεπόζιτα;

Ενδιαφέρομαι να ντύσω και το ντεπόζιτο ασορτί με τα πλαϊνά καπάκια και την σέλα με ασορτί κάλυμα, όπως κάνουν στα καθαρά, έχει κανείς καμια ιδέα; Κάποιο μαγαζί να μου προτείνει που να φτιάχνει έστω και κατα παραγγελία αυτοκόλλητα ή και καλύματα;

Όποιος έχει την παραμικρή ιδέα/πληροφορία παρακαλώ ας την μοιραστεί μαζί μου (αμοιβή δεν δίνεται!). Παιδιά σώστε με γιατί έτσι όπως είναι το μοτοσακό μου ντρέπομαι να το κυκλοφορήσω...

Α, και μή μου πει κανένας να ρωτήσω στην αντιπροσωπεία...

NLS
05/05/2004, 07:58
μια χαρά ο προηγούμενος που τον έβγαλες και μαλάκα

τώρα μπορείς να το κάνεις ΕΣΥ όσο καρνάβαλο θες μια και είναι ένα άδειο τελάρο δημιουργίας για σένα

xxxristos
05/05/2004, 11:21
Μα σου λέω οτι τα μόνα αυτοκόλλητα που μπορώ να βρώ και να κολλήσω είναι αυτά που είναι μέσα στις σοκολάτες...

NLS
05/05/2004, 11:29
βάψε το τότε

sniper
05/05/2004, 11:31
Κάρπου (κάθετη στην Ηλιουπόλεως) στο 40 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) είναι ένα μαγαζί που έχει σχεδόν τα πάντα... :)

xxxristos
05/05/2004, 11:32
Είναι μοντέλο 2000 και δεν έχει ούτε γρατζουνιά δε χρειάζεται βάψιμο και τα πλαστικά των eduro δε βάφονται. Αυτό που χρειάζεται είναι ντύσιμο.

xxxristos
05/05/2004, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
Κάρπου (κάθετη στην Ηλιουπόλεως) στο 40 περίπου (δεν θυμάμαι ακριβώς) είναι ένα μαγαζί που έχει σχεδόν τα πάντα... :)



Δε θυμάσαι ούτε διεύθυνση, ούτε όνομα, ούτε τηλέφωνο;

NLS
05/05/2004, 11:35
"όλα βάφονται"

(είπε κάποιος)

πάντως με ψάξιμο και αυτοκόλητα βρίσκεις και (τατααααα) σου φτιάχνουν

xxxristos
05/05/2004, 11:40
Ότι όμως δεν βαφεται κι εσύ το βάψεις γίνεται αηδία και ξεφλουδίζει με το πρώτο πλύσιμο με πίεση. Δοκιμασμένο στο KDX που είχα παλια.... Άν ξέρεις πού μπορώ να βρώ αυτοκόλλητα ή να μου φτιάξουν πες μου. Για βάψιμο μη το συζητάς. Εκτός αυτού δεν έχω πρόβλημα στο χρώμα του, γραφικά θέλω να προσθέσω..

Julius
05/05/2004, 12:05
Pigene ston karrer, terma kalirohs kato apo thn gefyra ekei exei technosel kai allh mia marka....

mporei na mhn exei megali pikilia apo markes alla tha sou pei ean kanoun ta autokolita apo to 400 (xlomo to vlepo pantos).

kai katopin pros ta epano dimitrakopoulou (koukaki) exei poio pano ro rider's shop aristera kai ena magazi me FMF klp ligo poio kato deksia.


tha vreis sigoura after market poly oraia set autokolita

stefanos
05/05/2004, 12:30
Εγώ πάντως το κυκλοφορώ το XR χωρίς αυτοκόλητα μετά απο καμια δεκαριά σετάκια που άλλαξα γιατί χαλάγανε.
Στο τελευταίο μάλιστα με την ζέστη τρέξανε οι κόλλες στον κύλινδρο και τον λεκιάσανε.Βγήκανε βέβαια αλλά είναι σπαστικό 40 € το μήνα για αυτοκόλητα.