PDA

View Full Version : Παιδιά στην μηχανή?



fasma
26/05/2006, 15:18
Τι γίνεται στην περίπτωση που πανω στην μηχανή εχεις 2 παιδια,5 και 9 ετών,με κράνος,και σε σταματήσει η αστυνομία?Επιτρέπετε η οχι :confused:

byron
26/05/2006, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Τι γίνεται στην περίπτωση που πανω στην μηχανή εχεις 2 παιδια,5 και 9 ετών,με κράνος,και σε σταματήσει η αστυνομία?Επιτρέπετε η οχι :confused:

Γιατί να επιτρέπετε;
Καταρχίν γίνεται υπέρβαση του αριθμού ατόμων που αναγράφει η άδεια.
Κατα δεύτερον ΟΠΟΙΟΣ ΒΑΖΕΙ ΤΡΙΚΑΒΑΛΛΟ ΜΕ 2 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΙΣΟΥΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!

kalant
26/05/2006, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Γιατί να επιτρέπετε;
Καταρχίν γίνεται υπέρβαση του αριθμού ατόμων που αναγράφει η άδεια.
Κατα δεύτερον ΟΠΟΙΟΣ ΒΑΖΕΙ ΤΡΙΚΑΒΑΛΛΟ ΜΕ 2 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΙΣΟΥΝΕ!!!!!!!!!!!!!!!

Συμφωνο...

το εχω δει κι εγω και σε χειροτερη κατασταση κιολας...

sapila racing
26/05/2006, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Τι γίνεται στην περίπτωση που πανω στην μηχανή εχεις 2 παιδια,5 και 9 ετών,με κράνος,και σε σταματήσει η αστυνομία?Επιτρέπετε η οχι :confused:

:confused: :nono: :confused: :nono: :eek: :rotflmao: :eyepop: :cry: :bawl:

costas81
26/05/2006, 15:44
Μου αρεσει που ρωτας κι ολας γιατι δεν το ξερεις!!!!


:a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37:

byron
26/05/2006, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
:confused: :nono: :confused: :nono: :eek: :rotflmao: :eyepop: :cry: :bawl:

Άρη πολύ ήπιο σε βρίσκω με τα barbar.

Μου αρέσει που βρίζουν όσους έχουν παιδιά χωρίς ζώνη στο αμάξι.
Και ανεβάζουν οι ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΙ τα παιδιά τους πάνω ξεκράνωτα και με σορτσάκια.

Σαν ένα μαλάκα που πρόλαβα να δώ εχθές με ένα παπί, που είχε ένα αγοράκι 4-5 χρονών στην ποδιά του παπιού, και κράταγε στο αριστερό χέρι ένα Φραπέ !!!!
Σε λεωφόρο που πήγαιναν όλοι με 80-100 χλμ.

ΈΛΕΟΣ !!!!!

bartlal
26/05/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Γιατί να επιτρέπετε;
Καταρχίν γίνεται υπέρβαση του αριθμού ατόμων που αναγράφει η άδεια.

και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka:

tifoefs
26/05/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka:

Μονοσελο ηθελες !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
26/05/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka:

Βρε Bart, αυτό είναι προφανώς γραφειοκρατικό λάθος.
Δεν είναι εκεί η ουσία. Δηλαδή αν έγραφε 2 ή 3 θα ανέβαζες 2 πιτσιρίκια να πας βόλτα;;;

nassosxlvbros
26/05/2006, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Βρε Bart, αυτό είναι προφανώς γραφειοκρατικό λάθος.
Δεν είναι εκεί η ουσία. Δηλαδή αν έγραφε 2 ή 3 θα ανέβαζες 2 πιτσιρίκια να πας βόλτα;;;

Και στο παλιο μου μηχανακι ειχαν γραψει στην αδεια ενα ατομο....και οσους τροχονομους που ρωτησα ολοι το ιδιο....αν πεσω σε τυπικουρα κληση χαλαρα...:bawl: η λυση ειναι η κανεις το κοροιδο και πορευεσαι μεχρι την ωρα της επομενης μεταβιβασης,η αδεια απο την αρχη ητοι ΤΟ τρεξιμο,η πας εκει που σου πουλησαν το μοτορι και τους γκαζωνεις κανονικα....δε θα γινει και τιποτα δηλαδη αλλα θα το χαρεις γιατι θαχουν αδικο-επρεπε να προσεχει ο λεβεντης που στειλαν για τις αδειες-πληρωνεται καλα αλλωστε-και συ δικιο...:wave2: :beer:

sub_zero
26/05/2006, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Τι γίνεται στην περίπτωση που πανω στην μηχανή εχεις 2 παιδια,5 και 9 ετών,με κράνος,και σε σταματήσει η αστυνομία?Επιτρέπετε η οχι :confused:

Μα αγαπητέ μου....

Φυσικά και επιτρέπετε... αλλά μόνο αν το μεγάλο παιδί έχει κάνει ΟΛΑ τα εμβόλια... και το μικρό έχει αλλάξει τα μπροστινά (πάνω, εχει σημασία) δόντια...

Επίσης υπάρχει και ειδικό BONUS αν βάλεις πάνω την πεθερά σου... το σκύλο... και το ψυγείο που πάντα ήθελες να πας στο χωριό...

TOP SCORE επιτυγχάνεται αν μαζί με όλους αυτούς (παιδιά, πεθερά, ψυγείο) βάλεις και την γκομενάρα κουμπάρα (εχει σημασία να είναι κουκλάρα :eyepop: )την οποία πάντα ήθελες να κάνεις "βολτα" αλλα ο κουμπάρος για ένα περίεργο τρόπο δεν συμμεριζεται την επιθυμία σου (βλ. μοναχοφάης)...

Κύριοι... σοβαρευτείτε!!!! έχετε δεί πως συμπεριφέρεται μία μάζα με κάποια χιλιόμετρα λόγο αδράνειας??? και λέω μάζα διότι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την λέξη παιδί ούτε ως παραδειγμα (σκιάζομαι)...:a53: :a53:

nassosxlvbros
26/05/2006, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Τι γίνεται στην περίπτωση που πανω στην μηχανή εχεις 2 παιδια,5 και 9 ετών,με κράνος,και σε σταματήσει η αστυνομία?Επιτρέπετε η οχι :confused:

σαν τι θες να γινεται;τρικαβαλος; χλωμο...το 9αχρονο οκ αλλα παντα ΜΑ παντα με καταλληλο κρανος,αν και νομιζω σου λεει ο κοκ πανω απο 10 ετων...τελος παντων για μενα ανεβαζεις παιδι που και καταλαβαινει να κρατηθει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ,και δε θα κουραστει χαζεψει-πεσει μεχρι το επομενο τετραγωνο...αρα ηλικια 10-12χρονω να συννενοεισαι...γενικα απεφυγε τα παιδια πανω στη μοτο,εκτος αν προκειται για αναγκη (πχ φωτια) η για 5-10 μετρα για πλακα...:wave2: :beer:

naxiotis
26/05/2006, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka: σε κόψανε ότι την θες για χώμα.άσε που πιστευω ότι μπορει να πήγες με καμιά μπυρα στο χέρι (αφού στις φωτό όλο έτσι σε βγάζουν)οπότε οι άνθρωποι το σκέφτηκαν το θέμα:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2: :wave2:

bartlal
26/05/2006, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
σε κόψανε ότι την θες για χώμα.άσε που πιστευω ότι μπορει να πήγες με καμιά μπυρα στο χέρι (αφού στις φωτό όλο έτσι σε βγάζουν)οπότε οι άνθρωποι το σκέφτηκαν το θέμα:rotflmao: :rotflmao: :beer: :wave2: :wave2:

σωστο και αυτο! προβλεψανε οτι η πισω θεση μου ειναι για το καφασι με τις μπυρες! :winka:

:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
26/05/2006, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
σωστο και αυτο! προβλεψανε οτι η πισω θεση μου ειναι για το καφασι με τις μπυρες! :winka:

:lol: :lol: :lol:

ή ειδανε οτι εισαι κουλατζα..... :rolleyes: :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δε νομιζω να περιμενει ακνεις σοβαρη απαντηση επι του αρχικου θεματος ε;

:mad:

bartlal
26/05/2006, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ή ειδανε οτι εισαι κουλατζα..... :rolleyes: :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δε νομιζω να περιμενει ακνεις σοβαρη απαντηση επι του αρχικου θεματος ε;

:mad:

αφου ειναι αχρηστη η δευτερη μου θεση και του δικου σου πραπρα η αδεια γραφει για δυο, δεν φερνεις σε μενα το μονοσελο του Ζ, και να παρεις την δικη μου σελα να τη βαλεις στο ΖΖΖΖΖ μπας και μας γυρισεις α-πονος απο τις Κατω Χωρες (=Ολλανδια!)

:lol: :lol: :lol: :lol:




...αν το αρχικο θεμα ειχε δοση αυτοκριτικης, θα μπορουσε να σωθει...

adam_tsouk
26/05/2006, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
αφου ειναι αχρηστη η δευτερη μου θεση και του δικου σου πραπρα η αδεια γραφει για δυο, δεν φερνεις σε μενα το μονοσελο του Ζ, και να παρεις την δικη μου σελα να τη βαλεις στο ΖΖΖΖΖ μπας και μας γυρισεις α-πονος απο τις Κατω Χωρες (=Ολλανδια!)

:lol: :lol: :lol: :lol:




...αν το αρχικο θεμα ειχε δοση αυτοκριτικης, θα μπορουσε να σωθει...


πλακα πλακα η σελιτσα σου μια χαρουλα θα μου καθοταν....:rolleyes:

για μεγαλα ταξιδια....

απορω εσυ τι τη χρειαζεσαι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
26/05/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
πλακα πλακα η σελιτσα σου μια χαρουλα θα μου καθοταν....:rolleyes:

για μεγαλα ταξιδια....

απορω εσυ τι τη χρειαζεσαι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατι ρε συ? μικρο ειναι το ταξιδι μεχρι το Λουτρακι? ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω! :sick: :mad:




:lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Λεωνίδας
26/05/2006, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
το Λουτρακι? Μ :a48: α :a48: ϊ :a48: σ :a48: τ :a48: ρ :a48: ά :a48: λ :a48: ι :a48:

fasma
26/05/2006, 22:06
οκ.....με.........υπερ-καλυψατε στην ερώτηση μου......και με το παραπάνω μάλιστα :a7: !!! Την μονη παρατήρηση που εχω να κανω,σχετικά με ορισμένες απαντήσεις είναι οτι είναι λίγο επιθετικές και δεν θα έπρεπε.Απο την στιγμή που γίνεται μια ερώτηση απο καποιον που είναι "νεος" στον χώρο της μοτοσυκλέτας θα έπρεπε να ηταν πιο ελαστικες η αντιδρασεις.Και γενικα δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτου του επιπεδου απαντήσεις,σε ενα τετοιο χωρο που παρ'ολο τον λίγο χρόνο που ειμαι εδω αποκομισα την καλυτερη εντυπωση.Παντα φιλικα....... :wave2:

OldMan
26/05/2006, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ή ειδανε οτι εισαι κουλατζα.....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αυτός πολύ δεν "πετιέται" τελευταία ...???


Αλλά έτσι είναι.... Πήραμε XR και πιάσαμε τον Πάπα από τα @ρχίδια !!!

:sad: :sad: :sad:

crs-k
26/05/2006, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αυτός πολύ δεν "πετιέται" τελευταία ...???
............................


Ποιος? :confused:

Ο Λεξοπλαστης? :wacko:


Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
..........................
δε νομιζω να περιμενει ακνεις σοβαρη
.........................



:lol: :rotflmao: :lol:

OldMan
26/05/2006, 22:38
Είπα να μείνω στο "κουλάντζα" και να μην δώσω διάσταση στο ζήτημα...

Άκου τον π@ύστη "ακνεις" ...!!! Ούτε επίτηδες δεν γίνεται !!!

:lol: :beer: :lol:

sub_zero
27/05/2006, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka:

για να μην πάρεις κανέναν στο λαιμο σου βρε...

:a22: :a22: :a22:

sonic22
27/05/2006, 00:40
xalarwsame vlepw e?

edatika mathimata greeklish olo to S.k.:o :sun: :ninja:

alximistis
27/05/2006, 02:18
"!!! Την μονη παρατήρηση που εχω να κανω,σχετικά με ορισμένες απαντήσεις είναι οτι είναι λίγο επιθετικές και δεν θα έπρεπε.Απο την στιγμή που γίνεται μια ερώτηση απο καποιον που είναι "νεος" στον χώρο της μοτοσυκλέτας θα έπρεπε να ηταν πιο ελαστικες η αντιδρασεις.Και γενικα δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτου του επιπεδου απαντήσεις,σε ενα τετοιο χωρο που παρ'ολο τον λίγο χρόνο που ειμαι εδω αποκομισα την καλυτερη εντυπωση.Παντα φιλικα....... "

Η αλήθεια εϊναι ότι στην ψιλοείπανε δηλαδή τι ψιλο... στα χώσανε κανονικά!!!
Αλλά θα μου επιτρέψεις να σου πω ένα παλιό ρητό:
Κοντά στο νου και η γνώση!!!
Νέος ή όχι είναι δυνατόν φίλε μου να ρωτάς τέτοια πράγματα;;;
Μικρά παιδιά στη μηχανή πάνω;;;;;

Χωρίς θυμούς και νεύρα ποστάρω μία ιστορία από το φιλαράκι μου το Γιάννη.
Θεσσαλονικιός κατεβαίνει στη Θεσσαλονίκη ένα δρόμο και έχει στοπ! Ξεχνιέται το βλέπει τελευταία στιγμή και καταφέρνει να σταματήσει.
ΑΠό την άλλη έρχεται κανονικότατα μηχανάκι με μπαμπά και παιδί.
Τρομάζει αυτός πατάει τα φρένα απότομα... πάρτους κάτω...
Δεν χτύπησαν σχεδόν καθόλου μόνο τρόμαξαν.
Σκέψου μόνος σου και κρίνε...

adam_tsouk
27/05/2006, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ποιος?

Ο Λεξοπλαστης?





στα διαλα ρε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




θα φωναξω τον φιλο μου τον δηΛητρη!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
27/05/2006, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αυτός πολύ δεν "πετιέται" τελευταία ...???


Αλλά έτσι είναι.... Πήραμε XR και πιάσαμε τον Πάπα από τα @ρχίδια !!!

:sad: :sad: :sad:


ρε με το ξουρου ποναει ο κwλ0ς μου......το ΖΖΖΖΖΖΖ θελω!

:lol: :lol: :lol: :lol:

latris mixanis
27/05/2006, 21:22
Kαλό θα ήταν να αποφεύγοντε τέτοιες ηλικίες πάνω στα μηχανάκια και ας έχουν τον κατάλληλο εξοπλισμό. Εκτός και είναι τόσο σημαντικό που πρέπει οπωσδήποτε να το ανεβάσεις αλλά και πάλι καλό θα ήταν να μην.
Τα παιδιά της ηλικίας που γράφεις δεν έχουν την άισθηση του κινδύνου,της ταχύτητας,του να κρατηθούν,του να μην χαζεύουν, τους πάρει ο ύπνος κλπ οπότε σκέψου αν γίνει ένα από τα παραπάνω τι θα πάθει το παιδί:sad:

:wave2:

sonic22
28/05/2006, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τα παιδιά της ηλικίας που γράφεις δεν έχουν την άισθηση του κινδύνου,της ταχύτητας,του να κρατηθούν,του να μην χαζεύουν, τους πάρει ο ύπνος κλπ οπότε σκέψου αν γίνει ένα από τα παραπάνω τι θα πάθει το παιδί:sad: :wave2: e ma kai auta theloun na pane kai volta me tin mixani...

tosa patinia, podilata, roller-blades kai alla x-sports iparxoun gia na sakateutoun...

kleidwste ta sto spiti twraaaa!!
:winka:

Tropeas
28/05/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Kαλό θα ήταν να αποφεύγοντε τέτοιες ηλικίες πάνω στα μηχανάκια και ας έχουν τον κατάλληλο εξοπλισμό. Εκτός και είναι τόσο σημαντικό που πρέπει οπωσδήποτε να το ανεβάσεις αλλά και πάλι καλό θα ήταν να μην.
Τα παιδιά της ηλικίας που γράφεις δεν έχουν την άισθηση του κινδύνου,της ταχύτητας,του να κρατηθούν,του να μην χαζεύουν, τους πάρει ο ύπνος κλπ οπότε σκέψου αν γίνει ένα από τα παραπάνω τι θα πάθει το παιδί:sad:

:wave2: Δεν έχουν κάν την δύναμη να αντιδράσουν, και ούτε καν να μείνουν στην σέλα πολλές φορές...:rolleyes:

quintezz
28/05/2006, 20:54
Στη μοναδική ίσως περίπτωση που θα σκεφτόμουν ΄<< μακάρι να ήμουν Μπάτσος>> θα τον έσκιζα, όχι απλά θα τον έγραφα:nono:

ashton
29/05/2006, 13:18
Mε κατάλληλο εξοπλισμό (το παιδί δένεται με ζώνη σαν αυτές που έχουν στα αεροπλάνα για τα μωρά που ταξιδεύουν με αγκαλιά με τη μητέρα τους) αποφεύγεις την πλειοψηφία των προβλημάτων.

Εδώ το έχω δει κατά τύχη με ένα μπαμπά και το 8-9χρονο γιο του.

Έξω υπάρχει περισσότερο.
Πάντως για μικρες αποστασεις είναι προτιμότερη η λύση του ποδήλατου με καθισματάκι.

ashton
29/05/2006, 13:22
ένα ενδιαφέρον άρθρο στο θέμα
http://motorcyclecruiser.com/streetsurvival/riding_with_kids/

η "ζώνη"
http://www.childridingbelt.com/beltsm.gif

byron
29/05/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
Mε κατάλληλο εξοπλισμό (το παιδί δένεται με ζώνη σαν αυτές που έχουν στα αεροπλάνα για τα μωρά που ταξιδεύουν με αγκαλιά με τη μητέρα τους) αποφεύγεις την πλειοψηφία των προβλημάτων.

Εδώ το έχω δει κατά τύχη με ένα μπαμπά και το 8-9χρονο γιο του.

Έξω υπάρχει περισσότερο.
Πάντως για μικρες αποστασεις είναι προτιμότερη η λύση του ποδήλατου με καθισματάκι.

Τα προβλήματα που λύνεις με την εν λόγω ζώνη, είναι προβλήματα που προκύπτουν από τυχόν μετακινήσεις του παιδιού πάνω στην μοτό.

Σε περίπτωση σύγκρουσης ή πτώσης με το παιδί δεμένο πάνω στο σώμα ενός ενήλικα, το αποτέλεσμα θα είναι τουλάχιστον τραγικό.

Kizoku
29/05/2006, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
Mε κατάλληλο εξοπλισμό (το παιδί δένεται με ζώνη σαν αυτές που έχουν στα αεροπλάνα για τα μωρά που ταξιδεύουν με αγκαλιά με τη μητέρα τους) αποφεύγεις την πλειοψηφία των προβλημάτων.

Εδώ το έχω δει κατά τύχη με ένα μπαμπά και το 8-9χρονο γιο του.

Έξω υπάρχει περισσότερο.
Πάντως για μικρες αποστασεις είναι προτιμότερη η λύση του ποδήλατου με καθισματάκι.

Ακριβώς!
Το μόνο που πετυχαίνεις είναι να μετατρέψεις το παιδί σου σε αερόσακο ο οποίος θα προστατέψει μόνο εσένα.
Το παιδάκι καλύτερα να μην περιγράψω τι θα πάθει!

Απορώ πως αφήσαν κάτι τέτοιο να κυκλφορήσει. Έγκριση δεν έχει σίγουρα.

jason505
23/07/2012, 19:56
και αμα σου πω οτι στη δικη μου αδεια γραφει 1 ατομο τι θα μου πεις???


...και δεν κανω πλακα! :winka:

TI MIXANAKI EXIS

GIXXERAKIAS
24/07/2012, 08:21
:bawl:
TI MIXANAKI EXIS

Μήπως εννοείς τι μηχανάκι ΕΙΧΕ το 2006 που έγραψε την απάντηση αυτή?


Μλκές 6 ολόκληρα χρόνια πίσω με ταξίδεψε αυτή η συζήτηση .:bawl:

nikos_abel
24/07/2012, 09:34
:bawl:

Μήπως εννοείς τι μηχανάκι ΕΙΧΕ το 2006 που έγραψε την απάντηση αυτή?


Μλκές 6 ολόκληρα χρόνια πίσω με ταξίδεψε αυτή η συζήτηση .:bawl:

Τέτοια διάβαζα και έγινα μέλος.....


...τώρα είμαστε τύποι και υπογραμμοί....