PDA

View Full Version : καλοριζικο το ..........τρακαρισμενο



zolotas
26/05/2006, 21:22
ειναι ασχετο με μοτο αλλα θελει προσοχη ............

πριν απο λιγο μιλουσα με γνωστο ,χρονια δικυκλιστη.....ο οποιος προσφατα αγορασε και αυτοκινητο KIA picanto ολοκαινουριο. Ατυχος αφου στην δευτερη βδομαδα τον τρακαραν ενω ηταν σταματημενος.

Δεν το πηγε στην αντιπροσωπεια αλλα σε εναν φιλο λαμαρινα ο οποιος κανει καλη δουλεια.

Αφου ξηλωσαν τα καθισματα διαπιστωσαν οτι το αμαξι ηταν κομμενο.........

Εβαλε δικηγορο και πηρε 30000Ε + ενα αλλο μοντελο του κουτιου παλι.......κοινως φιμωμα .

Ναι ,αλλα δεν ηταν ο μονος αφου την ιδια περιπτωση με την ιδια μαρκα αυτοκινητων ειχε κι αλλο παιδι........

Απλα τα ματια μας 500 και στα καινουρια ..........δεν παμε καθολου καλα:mad:

makis206
27/05/2006, 00:22
:eyepop: :eek: :eyepop:

Άλλο πάλι και τούτο..

Τι άλλο κουφό θ'ακούσουμε ;:a21: :a21: :a21:

zolotas
27/05/2006, 00:58
αν και του αξιζε λουκετο .........δεν την προχωρησε την υποθεση δικαστικα αξιωνοντας μεχρι και 300 000 Ε ειπε ........αλλα καπου εκει μου γυρισε την συζητηση.....εγω υπεθεσα απειλη αυτος λεει για το δελεαρ των ζεστων χρηματων

adam_tsouk
27/05/2006, 07:54
για τις μηχανες δεν ξερω σιγουρα αλλα εαν κατα τη μεταφορα σπασει κανα πλαστικο κτλ να εισαι σιγουρος πως το καινουριο σου θα εχει ανταλλακτικο και οχι το αρχικο πλαστικο.

Στα αυτοκινητα τα πραγματα ειναι λιγο χειροτερα (η τουλαχιστον ετσι νομιζω επειδη γνωριζω). υπαρχουν αυτοκινητα που ερχοντε στο κακο τους το χαλι... η αντιπροσωπια τα περνει, τα φτιαχνει και στα πουλαει σαν καινουρια ατρακαριστα-αγρατζουνιστα.
φυσικα εαν τυχει κ το ανακαλυψεις... τι να πω....

παρομοιο περιστατικο ετυχε στον αδερφο μου ο οποιος πουλησε το αυτοκινητό του και ο επόμενος μετά από τρακάρισμα ανακάλυψε ότι είχε αλλαγμένο προφυλακτήρα και βαμένα μπροστινα....

zolotas
27/05/2006, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk


παρομοιο περιστατικο ετυχε στον αδερφο μου ο οποιος πουλησε το αυτοκινητό του και ο επόμενος μετά από τρακάρισμα ανακάλυψε ότι είχε αλλαγμένο προφυλακτήρα και βαμένα μπροστινα....

:eyepop: ψαχτειται ολοι δλδ ......παλιο το κολπο.

αλλα θα μου πεις προς τι η εκπληξη μου ,ολα γινονται . Ελεγχο και στα καινουρια καρ .........

adam_tsouk
27/05/2006, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
:eyepop: ψαχτειται ολοι δλδ ......παλιο το κολπο.

αλλα θα μου πεις προς τι η εκπληξη μου ,ολα γινονται . Ελεγχο και στα καινουρια καρ .........


ποσα μπορεις να ελεγξεις εαν δεν εισαι του επαγγελματος;

τεςπα... αν εχεις τυχει... που λενε..

zolotas
27/05/2006, 08:15
εννοω σε μηχανικο ............αφου το αγορασεις μαλλον ,γιατι να πας να το ψαχνεις πριν καπως δυσκολο το βλεπω........αλλα το κανει κανεις ?????? η θα το κανει???? χλωμο το βλεπω.

ετυχε ο αντιπροσωπος να ειναι απατεωνας ......δεν ειναι ολοι ετσι ,αλλα φυλαγε τα ρουχα σου .

Απεξω κουκλα κι απο μεσα πανουκλα.........:yuck:

makis206
27/05/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ποσα μπορεις να ελεγξεις εαν δεν εισαι του επαγγελματος;

Μπορείς να κάνεις ένα γενικό τσεκάρισμα σε ότι αγοράσεις καινούργιο κι αν κάτι δεν σου κάθεται καλά, να κάνεις μια βόλτα σε έναν φανοποιό να σου δώσει τα φώτα του.

Σχεδόν όλα μπορούν να φανούν !:winka: