PDA

View Full Version : Anxos sta fanaria



TarasOne
27/05/2006, 04:19
Ine ena fanari sti mesogion to opoio den poli fenete otan ise sta deksia kai to frenarisma ginete ligo pio apotomo apoti tha eprepe.
Proxtes to bradi stamatao s auto to fanari stin defteri lorida apo deksia...

1-2 defterolepta meta akouo ena trelo frenarisma apo amaksi pou me prosperna apo tin diplani lorida kai stamataei sti mesi tis diastavrosis...

Otan leme oti xestika...ama itan sti lorida mou tha mas ixe diaolostili...
kai leo mas, giati to xirotero itan pou imouna kai dikabalos...

Apo tote exo kolima kai otan stamatao protos se fanari stamatao sti mesi tis diabasis pezon gia na kerdiso kana dio metra...
To ksero oti ine malakia kai enoxlitiko ala mou bgeni aftomata xoris kan na to skefto...

Den ftani pou prepi na prosexoume ton kathe moloko otan odigoume, prepi na tous prosexoume kai otan imaste stamatimenoi...

downhill
27/05/2006, 08:26
Το καλύτερο είναι να πηγαίνει στο δεξί πεζοδρόμιο.

Πριν κάποια χρόνια,είμουν στο λεωφορείο,και οδό Αχιλέως-ρεύμα προς Λ.Καβάλας- στο Μεταξουργείο,ακριβώς απέναντι απο το λαστιχάδικο,περιμένει ένας με το παπί να στρίψει αριστερά προς οδό Πειραιώς.Το φανάρι για ευθεία ήταν πράσινο.Περνάει ένας με μια Mercedes,δεν υπολογίζει,και τον χτυπάει...Ο άνθρωπος έκανε πτήση για 10-15 μέτρα.Ευτυχώς τη γλύτωσε.

Δε φορούσε κράνος...

adam_tsouk
27/05/2006, 09:18
και ποιο φαναρι ειναι αυτο;

μηπως στο ρευμα για Αγ Παρασκευη από Αθήνα λίγο μετά το πεντάγωνο;

γιατί εκεί έχει ένα μλκισμένο που μπερδευεσαι με το επομενο τη μερα....:rolleyes:

xtrm600
27/05/2006, 19:42
σε φανάρι στην αριστερή λωρίδα????
:nono:
ΠΟΤΕς
Τέρμα δεξά και το πόδι στο πεζοδρόμιο...

TarasOne
27/05/2006, 20:32
Nai, mono pou ama afti ti fora imouna terma deksia...tora tha epsaxna ta kokala mou...Apo ki perase to amaksi...apo tin leoforiolorida...



adam_tsouk

Nai malon auto ine...Liga metra pio makria ine to epomeno fanari...kai den ksero pos ine etsi stimena ala pefti psiloberdema...
Ego to exo mathi ala tis protes fores epefte psiloanxotiko frenarisma...
Ala oxi kai etsi san ton tipa...
Autos to magise to thema...

Pali kala pou den itan kana deliveras sti diastavrosi na figi prin to prasino...

adam_tsouk
28/05/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TarasOne
adam_tsouk

Nai malon auto ine...Liga metra pio makria ine to epomeno fanari...kai den ksero pos ine etsi stimena ala pefti psiloberdema...
Ego to exo mathi ala tis protes fores epefte psiloanxotiko frenarisma...
Ala oxi kai etsi san ton tipa...
Autos to magise to thema...

Pali kala pou den itan kana deliveras sti diastavrosi na figi prin to prasino...


τα ιδια κ γω φιλε.... πακεταουα...:wave2:

ktm640lc4
29/05/2006, 10:20
Παλι καλα την γλυτωσες.

Καποτε ειχα φυγει με το crm να παω για ενα trial που εκανε το μοτο. Πρωι γυρω στις 6.30 ειμαι στα δευτερα φαναρια στην πειραιως. Εκει που εχει μια σχολη.

Τερμα δεξια. Απο πισω ακουω ενα φρεναρισμα τρελλο. Και περναει τυπος απο αριστερα και καρφωνεται σε μια νταλικα τριαξονικη στην μεση, αφου ο νταλικερης κανονικα περναγε με πρασινο.

Ο τυπος εχει σκασει πανω στο τιμονι και καθεται εκει. Δεν εχει παθει τιποτα, αλλα απο την σουρα δεν εχει παρει γραμμη.

Ειχα ψιλοχεστει πανω μου. Ο τυπος ηταν μεθυσμενος καργα αφου βρωμαγε ουισκι ολη η πειραιως λεμε. Ο νταλικερης με εκανε χρυσο να κατσω να τα πω στην αστυνομια γιατι ημουνα μονος μου στο φαναρι, ετσι και αλλιως πρωι πρωι ποιος να ειναι στην πειραιως καλοκαιριατικα????

Τελικα εφυγα αφου ειχα αργησει στο ραντεβου.
Απο τοτε και εγω παω και καθομαι τερμα δεξια η παω μπροστα απο αμαξια και καθομαι. Τρομος.

GeoGlx
12/06/2006, 12:27
Μπροστά από αυτοκίνητο δεν είναι κ ότι καλύτερο.. μήπως κ σε πάρει η σειρά..
Προσωπικά, πάω ανάμεσα.. κ αν τύχει να είμαι μόνος.. πάντα με ταχύτητα κ σε ετοιμότητα