PDA

View Full Version : Xt660x



PLAN
27/05/2006, 15:41
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ . ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΧΤ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ . ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΤΡΙΤΗ ΣΕ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΡΦΩΤΗ . ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗΡΑΔΑ . Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΩΝΟΝΗ ΣΩΣΤΑ . ΣΤΗΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΨΟΓΗ ΜΙΚΡΗ ΖΩΗ ΤΗΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 3000 ΧΙΛ.
ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

BAD BOY
27/05/2006, 15:50
μην αφηνεις να πεφτουν οι στροφες του μοτερ.
μερικοι κλεινουν το γκαζι τελειως πριν αλλαξουν
ταχυτητα. Τ ο κανεις αυτο?

PLAN
27/05/2006, 16:17
ΝΑΙ . ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ . ΛΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΙΟ '' ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΗ '' ΑΛΛΑΓΗ .

BAD BOY
27/05/2006, 19:45
:a013:
ΜΕΤΑ ΚΟΙΤΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΗ Η ΑΛΥΣΙΔΑ.
Η' ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΛΑΔΙΑ
ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ ΣΤΟ ΜΟΤΟ ΣΟΥ.
ΤΙ ΜΟΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΡΙΝ?

PLAN
28/05/2006, 14:17
ΕΝΑ GILERA STREET 125 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕ ΛΑΔΙΑ ΜΟΝΟ AGIP ΚΑΙ
ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ 250 CC . ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΕΝΑ KTM .ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ . ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ .

kaps
31/05/2006, 08:59
Τσέκαρε τα λάδια στο μοτέρ να δεις αν είναι Ο.Κ .Επειτα άλλαξε τα λάδια και βάλε SPECTRO . Το λέω σαν συμβουλή ,θα δεις μεγάλη διαφορά .Οσο για τις στροφές επειδή είναι μια κίνηση μηχανική και στιγμιαία το κλείσιμο του γκαζιού πόσο μπορεί να πέσουν οι στροφές σε αυτή τη περίπτωση ;Αρα δεν νομίζω ότι μπορεί να επηρεάζει τόσο στο κούμπωμα των ταχυτήτων . Αλήθεια πόσα χμ έχεις κάνει με αυτά τα λάδια που έχεις τώρα . Και ποιά μάρκα σου βάλανε ;Μήπως τα ΥΑΜΑLUBE;:D

nick900
31/05/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLAN
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ . ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ . ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΧΤ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ . ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΤΡΙΤΗ ΣΕ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΡΦΩΤΗ . ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗΡΑΔΑ . Ο ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΜΩΝΟΝΗ ΣΩΣΤΑ . ΣΤΗΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΨΟΓΗ ΜΙΚΡΗ ΖΩΗ ΤΗΣ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 3000 ΧΙΛ.
ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΟΙΤΑ pm

fasma
31/05/2006, 20:53
και εγω εχω το ιδιο προβλημα,εχω το 660 R,ειμαι ακομα στα 1000 χμ απο βδομαδα παω για το πρωτο service θα το ρωτησω και σου απανταω.Παντως και εμενα με προβληματισε αυτο,οντως λες και μπαινουν καρφωτες.Ενημερωσε αν εχεις κανα νεο.:)




Υ.Γ. εχω κατι ηχους ,καπου απο τον πισω τροχο,κατι σαν λαμπα να εχει σπασει μεσα στο φλας και σε καθε λακουβακι να χοροπηδαει μεσα,η σαν βιδα μεσα σε σωληνα.δεν ειναι τιποτα απ'ολα αυτα τα εχω τσεκαρει Σε εσενα ειναι το ιδιο?

PLAN
01/06/2006, 21:48
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ - ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ.
ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 3000 ΧΙΛ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVIS ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ 1000 ΧΙΛ . ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVIS ( ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΥΚΛΑΔΕΣ ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΛΑΔΙΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ . ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ . ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Ο ΧΤΥΠΟΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΑΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ .ΘΕΛΕΙ ΔΟΚΙΜΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ .ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

leonas
17/12/2006, 10:22
Καλημέρα σας ένα φιλαράκι μου αγόρασε πριν απο λίγες μέρες το ΧΤ660Χ και μου παραπονίεται ότι δεν έχει ελληνικό manual η μηχανή!!!!!!!!!!!!!!:sad: μήπώς έχετε εσείς το μανουαλ σε ελληνικά?????????

PLAN
19/12/2006, 20:16
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΤΟ ΧΤΧ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ? ΑΝ ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΧΑΡΤΙΑ - ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ - ΑΝ ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΤΟΤΕ ΧΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ .
ΨΑΞΕ ΦΙΛΟ ΜΕ ΧΤΧ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ.

leonas
19/12/2006, 23:04
Τι να σου πω θα ρωτήσω και θα σου πώ!!!!!! ευχαριστώ :smilea:

GIXXERAKIAS
19/12/2006, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLAN
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ - ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ.
ΕΠΕΙΔΗ Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ 3000 ΧΙΛ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ SERVIS ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ 1000 ΧΙΛ . ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΜΟΥ SERVIS ( ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΚΥΚΛΑΔΕΣ ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΛΑΔΙΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ . ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ . ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Ο ΧΤΥΠΟΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΑΔΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ .ΘΕΛΕΙ ΔΟΚΙΜΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ .ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Φιλε μου θα σε συμβουλευα να περιμενεις λιγο ακομα να στρωσει χαρακτηρα το μηχανατσι σου και σιγα σιγα θα δεις οτι θα στρωσει το κιβωτιο,ειναι ακομα καινουργιο το εργαλειο,δωστου λιγο χρονο ακομα.Α και κατι αλλο αν θες να βαλεις αλλα λαδια βαλτα!Μην κολλας σε αντιπρωσοπεια και παπαριες!!Απλα κοιτα το ιξωδες που προτεινει η yamaha και πηγαινε τους τα λαδια εσυ στο επομενο σερβις!Αν βαλεις καλυτερα λαδια θα δεις βελτιωση και γενικα η μηχανη θα δουλευει πιο στρωτα σε ολο το φασμα των στροφων.:wave2:


ps:Αν τα λαδι που θα βαλεις εχουν το ιδιο ιξωδες με αυτα που προτεινει η αντιπροσσωπεια δεν εχεις κανενα προβλημα με την εγγυηση,στο λεω για να μην σε κοροιδεψουν και σου πουν αλα νταλον και μα,μου,σου,του:wave2:

fantacid
20/12/2006, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Επειτα άλλαξε τα λάδια και βάλε SPECTRO .

τι λαδια???