PDA

View Full Version : γ@μώ τις μέλισσες



naxiotis
28/05/2006, 16:33
γ@μώ τις μέλισσες.
Ξεκίνησα να κάνω το γύρο της ΝΑΞΟΥ.ξεκινώντας από την χώρα μια διαδρομή περίπου 50 χιλιομέτρων για τον Απόλλωνα της Νάξου διασχίζοντας την ορεινή Νάξο περίπου στα 35 χμ και πηγαίνοντας ευτυχώς με λίγα λόγω στροφών μια μέλισσα μπήκε στο κράνος(full face) από την ανοικτή ζελατίνα με αποτέλεσμα να με τσιμπήσει δίπλα στο μάτι.ευτυχώς μπόρεσα και σταμάτησα στην άκρη χωρίς πρόβλημα.
ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν στις μέλισσες αυτήν την εποχή και ΠΑΝΤΑ κράνος.Η ζελατίνα είχε βομβαρδιστεί από σμήνη εντόμων παντός είδους.

:wave2: :wave2:

adam_tsouk
28/05/2006, 20:15
ΠΟΤΕ με ανοιχτη ζελατινα... τουλαχιστον το εμαθες... εστω με το τιμημα που ειχες...

το πασχα καταφερε μια (μαλλον σφηγγα) και μπηκε στο μπουαν μου! ΦΑΚ! 3 τσιμπιματα!


:wave2:

zolotas
28/05/2006, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ΠΟΤΕ με ανοιχτη ζελατινα...

ειναι ΝΟΜΟΣ κι αυτο ασχετα τα χιλιομετρα ........μονο στα φαναρια το ανοιγω και αν εχει ζεστη μονο........

παλι καλα που δεν ειχες χειροτερα..........περαστικα naxioti :beer: :beer:

SUPERMARIO
28/05/2006, 23:56
η ζελατινα παντα κλειστη και για τα μυγακια-εντομα,κρατα κανενα υγρο μαντιλακι σε καμια τσεπη.το καλοκαιρι θα τα χρειαστεις σε καθε βολτα.

GATHAN
29/05/2006, 07:11
Εγώ την είχα κλειστή την ζελατίνα αλλά κάπως τα κατάφερε η ρουφιάνα και με τσίμπησε στο ....ίδι.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ελεφαντίαση έπαθα.:lol:

makis206
29/05/2006, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
Εγώ την είχα κλειστή την ζελατίνα αλλά κάπως τα κατάφερε η ρουφιάνα και με τσίμπησε στο ....ίδι.:rotflmao:
ελεφαντίαση έπαθα.:lol:

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Συμπέρασμα: Εκτός απ'τη ζελατίνα του κράνους, πρέπει να είναι ΚΑΙ το φερμουάρ του παντελονιού μας κλειστό !:lol: :lol:

Περαστικά και στους δύο !

:beer: :beer:

naxiotis
29/05/2006, 07:30
το έμαθα το μάθημά μου. προμηθεύτικα fenistilαλοιφή την οποία και έχω πλέον μόνιμα στην μηχανή.όσο για τα υγρά χαρτομάνδηλα καλή σκέψη.:a013: