PDA

View Full Version : Benzinadiko sto mikrolimano



hidefnick
28/05/2006, 22:14
apo tin ora pou to gemisa, olo bixi ke fternizete ke kani ke merika skasimatakia (skasimatares).

Ti na ftei arage?

(Pros stigmin thimithika olous osous me rotisan an ime blamenos me to mixanaki pou pira, alla telika mono to benzinozoumo dixni na ftei)

Ine to megalo benzinadiko opos bgenis apo pirea ke blepis sef, sta deksia.

n1k3man
28/05/2006, 22:56
κανε καταγγελια

idi
28/05/2006, 22:58
στο ιδιο δενζιναδικο βαζω στο παπι και δε παει βημα! ετσι ε? κομενο...

AFTER
28/05/2006, 23:01
Βαλε την βενζινη σε ενα μπουκαλι και απο πανω περασε ενα μαντηλι!
Μετα.......


Σοβαρα τωρα, πηγαινε την βενζινη για ελεγχο και καν'του καταγγελια

zolotas
28/05/2006, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βαλε την βενζινη σε ενα μπουκαλι και απο πανω περασε ενα μαντηλι!
Μετα.......




μπιουντι φουυυυυυυλλλλλ .......


49981

zolotas
28/05/2006, 23:38
εχω ακουσει για καποιο συμπληρωμα στο ρεζερβουαρ για καθαρισμο...........οποιος εχει βαλει η ξερει ας μας πει........:a47:

ktm640lc4
29/05/2006, 09:13
Ουπς.

Εκει παω σχεδον καθε μερα. Περναω καθημερινα απο εξω για να παω στην δουλεια μου.

Ρε ειστε σιγουροι????????????????

:eyepop:

b_bong12
29/05/2006, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
apo tin ora pou to gemisa, olo bixi ke fternizete ke kani ke merika skasimatakia (skasimatares).



Δηλαδη τι??
Πεφτουν οι στροφες σαν να τελειωνεις απο βενζινη και μετα επανερχονται κανονικα σαν να μην τρεχει τιποτα??

hidefnick
17/06/2006, 06:54
sorry gia to delay, alla molis to ksanagemisa sinilthe telios, opote itan kathara thema benzinis.

ti katagelia na kano re pedia. mpori ontos na etixe ke na min egine epitides (na adiazan oi deksamenes klp)

pantos then tha ksanabalo apo eki

Vandarero
17/06/2006, 15:48
Εγώ ρε παιδιά έβαλα σε ένα της Shell στην Ραφήνα κι από εκείνη την ώρα είναι λες και με πυροβολούν οι Daltons. Το καθαριστικό λέγεται Rendex και υπάρχει στα πρατήρια BP.

zzr2005
19/06/2006, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr


ti katagelia na kano re pedia. mpori ontos na etixe ke na min egine epitides (na adiazan oi deksamenes klp)

pantos then tha ksanabalo apo eki

ακομα και αν άδειαζαν οι δεξαμενές πάλι έχει ευθύνες...σημαίνει ότι τις έχει από το 1821 και δεν τις έχει συντηρήσει ποτέ....για αυτό τραβάνε υγρασία και χώματα που καταλήγουν στα ντεπόζιτα...η δουλειά τους είναι να πουλάνε καθαρή βενζίνη, το πως θα το κάνουν είναι δική τους δουλειά...αν είσαι σίγουρος ότι έφταιγε η βενζίνη κάνε καταγγελία

costas81
19/06/2006, 18:52
για να κανεις καταγγελία πρέπει να γίνει επιτίπου!
Δηλ να καλέσεις αστυνομία να περιμένεις να έρθει άνθρωπος από το χημείο να πάρει δέιγμα να βγούν τα αποτελέσματα και να δέιξουν ότι όντως έχεις δίκιο!!

Περίπτωση 1:
Το βενζινάδικο όντως να είχε χάλια βενζίνη νοθευμένη να άδειασαν οι δεξαμενές (να κέρδισε τα έξοδα όλου του μήνα) και τώρα να έχει κανονική βενζίνη

Περίπτωση 2:
Να έχει διπλές τριπλές κ τετραπλές δεξαμενές και μόλις σκάσει κανένας για έλενχο να βάλει να δουλεύουν οι άλλες τρόμπες μέσα στις δεξαμενές άσχετα αν εσύ πέρνεις δέιγμα από την ίδια αντλεία (όσοι θυμάστε το σκλανδαλο με την ΕΠ στα κ.πατησια που είχε τις μισές δεξαμενές δηλωμένες και που ανακαλυφθηκαν μετά από μια φωτιά που είχε ξεσπάσει)

Περίπτωση 3:
Να έχει φιλαράκια στο χημείο και να τα προσέχει ιδιαίτερα ώστε και αυτοί να τον προσέχουν όταν χρειαστεί



Τώρα το καλυτερο!Αν πέσετε σε μία απο αυτες τις περιπτώσεις και το δείγμα βγεί καθαρό ο πρατηριούχοςμε τον στάνταρ δικηγ΄ρο που τον πληρώνει έτσι κι αλλιώς για να κάθετε σου κάνει μύνηση για ξευδή καταμύνηση και σου πέρνει τα κερατά του μιας και έθιξες επιχοίρηση ενώ στην περιπτωσή σου απλά κυνηγάς να κερδίσεις την ζημιά που έγινε στο όνημα σου καθώς και ένα μιικρό ποσο σαν ηθική αποζημίωση



Λοιπόν εγω έπαθα 1500 ζημιά απο βενζίνη η οποία ήταν σαν πετρέλαιο καταμαυρη!
Ηλεκτρονικα μπεκ πεταλουδα ηλεκτονική και εγκέφαλο!!Το έψαξα μέχρι αηδίας αλλα όλοι μου έιπαν άστο γιατι θα βγεις και χαμενος!!!

zzr2005
19/06/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
για να κανεις καταγγελία πρέπει να γίνει επιτίπου!
Δηλ να καλέσεις αστυνομία να περιμένεις να έρθει άνθρωπος από το χημείο να πάρει δέιγμα να βγούν τα αποτελέσματα και να δέιξουν ότι όντως έχεις δίκιο!!

Περίπτωση 1:
Το βενζινάδικο όντως να είχε χάλια βενζίνη νοθευμένη να άδειασαν οι δεξαμενές (να κέρδισε τα έξοδα όλου του μήνα) και τώρα να έχει κανονική βενζίνη

Περίπτωση 2:
Να έχει διπλές τριπλές κ τετραπλές δεξαμενές και μόλις σκάσει κανένας για έλενχο να βάλει να δουλεύουν οι άλλες τρόμπες μέσα στις δεξαμενές άσχετα αν εσύ πέρνεις δέιγμα από την ίδια αντλεία (όσοι θυμάστε το σκλανδαλο με την ΕΠ στα κ.πατησια που είχε τις μισές δεξαμενές δηλωμένες και που ανακαλυφθηκαν μετά από μια φωτιά που είχε ξεσπάσει)

Περίπτωση 3:
Να έχει φιλαράκια στο χημείο και να τα προσέχει ιδιαίτερα ώστε και αυτοί να τον προσέχουν όταν χρειαστεί



Τώρα το καλυτερο!Αν πέσετε σε μία απο αυτες τις περιπτώσεις και το δείγμα βγεί καθαρό ο πρατηριούχοςμε τον στάνταρ δικηγ΄ρο που τον πληρώνει έτσι κι αλλιώς για να κάθετε σου κάνει μύνηση για ξευδή καταμύνηση και σου πέρνει τα κερατά του μιας και έθιξες επιχοίρηση ενώ στην περιπτωσή σου απλά κυνηγάς να κερδίσεις την ζημιά που έγινε στο όνημα σου καθώς και ένα μιικρό ποσο σαν ηθική αποζημίωση



Λοιπόν εγω έπαθα 1500 ζημιά απο βενζίνη η οποία ήταν σαν πετρέλαιο καταμαυρη!
Ηλεκτρονικα μπεκ πεταλουδα ηλεκτονική και εγκέφαλο!!Το έψαξα μέχρι αηδίας αλλα όλοι μου έιπαν άστο γιατι θα βγεις και χαμενος!!!
φοράς το κράνος βγάζεις τις πινακίδες και περνάς ένα βράδι με ένα πιστόλι και του κάνεις μια ανάληψη 1500 ευρώ να έρθεις στα ίσια:lol: :lol: :lol:
άστα να πάνε είναι η κατάσταση στην Ελλάδα..το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βάζουμε από στάνταρ βενζινάδικο και να προσευχόμαστε

zolotas
19/06/2006, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
φοράς το κράνος βγάζεις τις πινακίδες και περνάς ένα βράδι με ένα πιστόλι και του κάνεις μια ανάληψη 1500 ευρώ να έρθεις στα ίσια:lol: :lol: :lol:
άστα να πάνε είναι η κατάσταση στην Ελλάδα..το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να βάζουμε από στάνταρ βενζινάδικο και να προσευχόμαστε

καλυτερη ιδεα απο μολοτωφ τελικα :lol: ουζι ........

:D

morpheus
20/06/2006, 13:40
αν είναι shell...

fire & forget (http://www.shell.com/home/Framework?siteId=gr-el&FC2=/gr-el/html/iwgen/general_content/zzz_lhn.html&FC3=/gr-el/html/iwgen/general_content/form_complaints.html)

και θα βγάλουν άκρη οι επιθεωρητές.

kachius
20/06/2006, 13:53
throw well...throw shell :D

idi
20/06/2006, 13:57
bp ειναι

PortisHead
20/06/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
apo tin ora pou to gemisa, olo bixi ke fternizete ke kani ke merika skasimatakia (skasimatares).

Ti na ftei arage?

(Pros stigmin thimithika olous osous me rotisan an ime blamenos me to mixanaki pou pira, alla telika mono to benzinozoumo dixni na ftei)

Ine to megalo benzinadiko opos bgenis apo pirea ke blepis sef, sta deksia.

Σε αυτο το :a31: βενζινάδικο πριν απο χρόνια ειχα ξεμείνει με μια μηχανή οπου ειχε σπασει-χαλαρώσει μια βίδα απο το καρτερ και εχανα λάδια.
Οταν τους ζήτησα μήπως εχουν ενα κατσαβίδι ή μια πένσα μου απάντησαν με στόμφο: OXI-ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ???

Καλα παιδιά φαίνονται.......... :a57:

Leipsippos
21/06/2006, 11:41
Με το μηχανακι που εχεις σιγουρα δεν πας καλα! :lol: :lol:

Περα απο την πλακα το συγκεκριμενο ΒΡ στην Τζαβελα, εχει δωσει και παλαιοτερα δειγματα οτι σερβιρει φασολαδα στους πελατες (χώρια εκεινο το #$%σκυλο που με κυνηγαει καθε φορα που κατεβαινω).

Τωρα ενας γενικος τροπος να ξερεις ποσο "τιμιος" ειναι ο πρατηριουχος ειναι να κοιταξεις σε καποια αποδειξη ή τιμολογιο το ονομα το οποιο αναγραφεται στην επωνυμια της επιχειρησης. Αν ειναι αν αρσενικο, οχι οτι ειναι αυτοματα καθαρος και εντιμος, απλα δεν το εχουν πιασει ακομα. Αν ειναι γυναικα και δεν υπαρχει γυναικα να τρεχει το μαγαζι σημαινει οτι ο κυριος ειχε κανει μια μαλαγανια, του πηραν την αδεια, και επειδη δεν σε αφηνουν να ξαναβγαλεις αδεια αμα σε πιασουν, ο τυπος απλα εβαλε την γυναικα του μπροστα να φιανεται η οποια ως αναμαρτητη και αφελης υπογραψε για να παρουν νεα αδεια. Δεν εχει 100% επιτυχια αλλα με βαζει σκεψεις αν μου τυχει, να εχω το νου μου για πειραγμα αντλιας και ποιοτητα βενζινης.