PDA

View Full Version : Το γαμώτο...



vaskunito
30/05/2006, 02:43
Λοιπόν την παρασκευή είχα πάει την μηχανή μου στο γκαράζ ενός φίλου μου να κάνω κάτι μικροεπισκευές. Αυτός θα έβαζε braided hoses φρένα στην R6 του κι εγώ ήθελα να αλλάξω το καπάκι της γεννήτριας (πηνίο πως σκατά λέγετε) γιατί το άλλο είχε σπάσει λίγο. Τέσπα, προσπαθούμε να βγάλουμε το παλιό καπάκι. Μια βίδα, δεύτερη βίδα, η τρίτη...σπάει μέσα. Όχι ρε πούστη... πάμε αγοράζουμε εργαλεία για να την βγάλουμε τίποτα. Γάμισε τα, λέμε αύριο θα πάμε όλο το καπάκι με το πηνίο στο συνεργείο να μας κόψουν την βίδα. Οπότε βγάζουμε το ντεπόζιτο της βενζίνης (της πουτάνας) και αποσυνδέουμε τα καλώδια του πηνείου και πάμε όλο το μαντζαφλάρι στο συνεργείο. Μας βγάζουν την βίδα, οπότε βάζω το πηνείο στο νέο καπάκι, το βιδώνουμε και πάω να βάλω μπρός την μηχανή.....
οπότε και ακούγετε ένας ήχος από τα έγκατα της κολάσεως. Σάν να πετάς ένα νόμισμα σε ένα μπλέντερ. Της πόρνης. Αμέσως cut-off switch. Ανοίγω και πάλι το καπάκι της γεννήτριας και τι να δώ. Ένα κομματάκι μέταλλο από το προηγούμενο καπάκι είχε μείνει μέσα και με την περιστροφή της γεννήτριας έκανε το πηνίο κομματάκια. shit-fuck-γαμώτο.
Οπότε και χωρίς πηνείο δεν γεμίζει η μπαταρία.
:bawl:
Τέσπα μετά από μια δόση πανικού, χριστοπαναγιών και άλλων κοσμητικών αποφάσισα να πάω σπίτι με το μετρό και να σκάσω γύρω στις 40 λίρες να αγοράσω ένα πηνείο από Fazer 600 (τα οποία πρέπει να είναι συμβατά) από το eBay.

Συμπέρασμα; 1) Πάντα τσεκάρουμε άμα έχει κολλήσει κάτι πάνω στον μαγνήτη της γεννήτριας πρίν βάλουμε μπρός τον κινητήρα
2) Μην κάνουμε τον Μαγκάιβερ και άς πληρώσουμε λίγο παραπάνω για να κάνει την δουλειά ένας ειδικός.
3) Ο μόνος λόγος που υπάρχουν Fazer είναι γιά ανταλακτικά γιά τις Thundercat :rotflmao:

xaris_sm
30/05/2006, 08:28
Δεν εισαι ο μονος φιλαρακι,

σιγουρα ολοι εχουμε κανει το μαστορα καποια φορα και δεν μας εκατσε...αλλα δεν πειραζει ετσι μαθαινεις πιο πολλα και για την μηχανη σου...καλο ειναι να πιανουν λιγο τα χερια σου και να μονταρεις απλα θεματακια γιατι τα συνεργεια ηδη μας εχουν παρει τα σωβρακα...οτι γλυτωνεις καλο ειναι!