PDA

View Full Version : F650gs - διαφορές μοντέλων



zanny
30/05/2006, 16:40
Μετά από πολύ σκέψη και αιματηρές οικονομίες, φτάνει σε λίγο ο καιρός για να πάρω και εγώ το GS που τόσο ονειρεύομαι.. :D

Θα ψάξω για μεταχειρισμένη και επειδή ξέρω την αλλαγή με τα 2 μπουζί από το 2004 και μετά, ήθελα να σας ρωτήσω κατά πόσο αυτό είναι κριτήριο για να την προτιμήσω έναντι της προηγούμενης.
Ο αντίποδας φυσικά είναι το οικονομικό που παίζει ρόλο αφού θα είναι νεότερο και άρα ακριβότερο μοντέλο.

Σας ευχαριστώ.

wild_cat/anima
30/05/2006, 17:37
έχει διαφορετικό καντραν,διαφορετική βαση top case ,εξτρα μικρό φτερακι μπροστά ......
δε θυμάμαι άλλα!

Konti
31/05/2006, 08:16
Έχει ακόμα χαμηλότερη κατανάλωση- Και με το BMS-C II χαμηλότερους ρύπους! Επίσης κάτι ψυλοβελτιώσεις στο κρίσταλο του εμπρός φαναριού!-Και όλα τα παραπάνω που έγραψε η φίλτατη wild!:beer: :beer:

zanny
31/05/2006, 08:27
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Σχετικά με το δεύτερο μπουζί και τον ψεκασμό που έχει προστεθεί αν δεν κάνω λάθος,
ξέρει κανείς πως επηρεάζουν την λειτουργία και απόδοση του κινητήρα? :confused:

Konti
31/05/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Σχετικά με το δεύτερο μπουζί και τον ψεκασμό που έχει προστεθεί αν δεν κάνω λάθος,
ξέρει κανείς πως επηρεάζουν την λειτουργία και απόδοση του κινητήρα? :confused:

Ψεκασμό είχαν και τα προηγούμενα μοντέλα, νομίζω ότι στα τελευταία έχουν μεγαλύτερη ροπή στις πιο χαμηλές στροφές! Με κάθε επιφύλαξη! :wave2: :wave2:

souniwths
31/05/2006, 16:25
Ίδια ροπή, ίδια ιπποδύναμη, αλλά μικρότερη κατανάλωση (ήδη είχε όμως πολύ χαμηλή) και λιγότεροι ρύποι. Όχι ότι πριν υπήρχε πρόβλημα. Και μπορεί να μπαίνει βενζίνη με λιγότερα οκτάνια.

Γενικά στον κινητήρα και τις επιδόσεις σχεδόν δεν άλλαξε τίποτα.
Τα υπόλοιπα με κάτι προσθήκες επιπλέον (επιπλέον ρυθμίσεις στη μανέτα συμπλέκτη, alarm, θερμαινόμενα σκριπτ και ίσως κάτι ακόμα) προαναφέρθηκαν.

Καλή τύχη

Orfeus
25/10/2006, 21:53
Λοιπον να ρωτησω και εγω!Δεν πηρα το τελευταιο μοντελο,με το διαφανο φναρι μπροστα,αλλα το αμεσως προηγουμενο με το θολο.Γινεται να αλλαξω τα φαναρια ή θα χρειαστει να αλλαξω ολη την μουρη μπροστα και αν ναι με τι κοστος?

Konti
26/10/2006, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Λοιπον να ρωτησω και εγω!Δεν πηρα το τελευταιο μοντελο,με το διαφανο φναρι μπροστα,αλλα το αμεσως προηγουμενο με το θολο.Γινεται να αλλαξω τα φαναρια ή θα χρειαστει να αλλαξω ολη την μουρη μπροστα και αν ναι με τι κοστος?

Φίλε μου νομίζω ότι πέρα απο το διάφανο κρύσταλλο έχει και λίγο διαφορτικό σχήμα τα μοντέλα απο καινούρια gs. Αλλά σίγουρα κάποια εταιρία θα έχει βγάλει ( μπορεί η Touratech δεν ξέρω)διάφανα κρύσταλλα για τα προηγούμενα μοντέλα.

Orfeus
26/10/2006, 12:10
Ευχαριστω πολυ που μου απαντησες Konti.θα κοιταξω στη σελιδα της!

Orfeus
26/10/2006, 12:39
Δυστυχως δεν βρηκα κατι....:(

Konti
26/10/2006, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Δυστυχως δεν βρηκα κατι....:(

Για δες και στο site της wunderlich.de μήπως και....

Kortenaer
26/10/2006, 13:51
Eπισης υπαρχει διαφορα στη σχαρα και στο ντουλαπακι της (αυτο για τα τσιγαρα)..
:D

Orfeus
30/10/2006, 09:55
Η μόνη επιλογη που ειδα ειναι αλλαγη σε διπλο προβολέα.Κανεις δεν εχει ρωτησει?Άλλες προτάσεις?