PDA

View Full Version : Επιπτώσεις...



dimmeneidis
31/05/2006, 00:14
Λοιπόν σε αυτό το link είναι ένα βιντεάκι απο τις επιπτώσεις που μπορεί να έχουμε όταν κάνουμε μαλακίες εκεί που δέν μας παίρνει... Ίσως βάλει μυαλό σε μερικούς, πάντως σε μένα έκανε δουλειά... Ίσως παρατραβηγμένο απο μέρους μου αλλά μόνο για γερά στομάχια... να καταλάβουμε πόσο ευάλωτη είναι η ανθρώπινη ζωή...

Σημείωση διαχειριστή:

ΤΟ LINK ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ!!

vaskunito
31/05/2006, 00:25
ε ρε φούστη.... τι αηδεία :sick:

Λέτε να επέζησε;


Σοβαρά πάντως...σου θυμίζει γιατί χρειάζεται να φοράμε κράνος (και μάλιστα full face).

makis206
31/05/2006, 00:26
Πολύ βαρύ αλλά είναι η μαύρη αλήθεια..:(

tifoefs
31/05/2006, 00:29
Βγαλτο το λινκ καλυτερα...

dimmeneidis
31/05/2006, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Βγαλτο το λινκ καλυτερα...

Πώς καλύτερα δλδ; Δέν μπορείτε να το κατεβάσετε ή δέν σας ανοίγει τίποτα;

idi
31/05/2006, 00:32
:hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate:

dimmeneidis
31/05/2006, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
ε ρε φούστη.... τι αηδεία :sick:

Λέτε να επέζησε;


Σοβαρά πάντως...σου θυμίζει γιατί χρειάζεται να φοράμε κράνος (και μάλιστα full face).


Ναί, μια χαρά είναι τώρα λένε. Μάλιστα έχει πάρει και Busa γιατί η ταχύτητα δέν του έφτανε όπως δήλωσε με την παλιά του. Κρίμα... Τόσοι χάθηκαν... και πήραν και άλλους μαζί... Ας βάλουμε λίγο μυαλό. Ελληνικοί δρόμοι είναι αυτοί, ούτε πίστα ούτε τίποτα...

Θάνος
31/05/2006, 00:41
Θα έσβηνα ολόκληρο το ποστ αλλά θα το αφήσω μόνο και μόνο για να πω ότι όποιος ξαναβάλει τέτοια μαλακία με μυαλά, εντόστια, κεφάλια ανοιγμένα στα δύο να κρέμονται και άλλες παρόμοιες ανωμαλίες στο φόρουμ αυτό, μπορώ εγώ προσωπικά να του εγγυηθώ ότι θα φάει τρελλό BAN!

Άντε γαμώ το κερατό μου βραδυάτικα!!!!

catmaster
31/05/2006, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Πώς καλύτερα δλδ; Δέν μπορείτε να το κατεβάσετε ή δέν σας ανοίγει τίποτα;

Ο Tifos δεν εννοει οτι ειναι θεμα κατεβασματος , συνδεσης, η ταχυτητας...Αλλο εννοει.

Παναγια μου ...μολις το ειδα....Μακρια απο μας και παντα ΚΡΑΝΟΣ..:uplate: :uplate:

dimmeneidis
31/05/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Θα έσβηνα ολόκληρο το ποστ αλλά θα το αφήσω μόνο και μόνο για να πω ότι όποιος ξαναβάλει τέτοια μαλακία με μυαλά, εντόστια, κεφάλια ανοιγμένα στα δύο να κρέμονται και άλλες παρόμοιες ανωμαλίες στο φόρουμ αυτό, μπορώ εγώ προσωπικά να του εγγυηθώ ότι θα φάει τρελλό BAN!

Άντε γαμώ το κερατό μου βραδυάτικα!!!!


Άλλη φορά θα βάζουμε λουλούδια και μαργαρίτες και όμορφες γυναίκες...

Αυτή είναι η αλήθεια και μονο με εικόνες μπορείς να καταλάβεις οτι δεν είμαστε σίδερα... Έτσι και αλλιώς οποιος θέλει να βρεί τέτοια υπάρχουν άφθονα στο νετ...

vaskunito
31/05/2006, 00:49
Εντάξει το βίντεο δεν το έβαλε στο φόρουμ απλώς το λινκ έβαλε και όποιος θέλει να το δει πηγαίνει. Όποιος δεν θέλει δεν πατάει πάνω του.
Εγώ στην θέση σας θα το άφηνα γιατί καλό είναι να το δουν μερικοί μερικοί και να ξανασκεφτούν πρίν βγουν έξω με την μηχανή και χωρίς προστασία. Τελικά που και που χρειάζεται ένα τέτοιο σοκ για να επανέλθουμε στα λογικά μας. Αηδιαστικό βέβαια αλλά κάνει την δουλειά του απόλυτα θα έλεγα.

Τέλος πάντων. Αυτό νομίζω εγώ. Άλλοι κάνουνε κουμάντο εδώ :smokin:

vaskunito
31/05/2006, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Άλλη φορά θα βάζουμε λουλούδια και μαργαρίτες και όμορφες γυναίκες...

Αυτή είναι η αλήθεια και μονο με εικόνες μπορείς να καταλάβεις οτι δεν είμαστε σίδερα... Έτσι και αλλιώς οποιος θέλει να βρεί τέτοια υπάρχουν άφθονα στο νετ...

:a18:

Θάνος
31/05/2006, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Άλλη φορά θα βάζουμε λουλούδια και μαργαρίτες και όμορφες γυναίκες...

Αυτή είναι η αλήθεια και μονο με εικόνες μπορείς να καταλάβεις οτι δεν είμαστε σίδερα... Έτσι και αλλιώς οποιος θέλει να βρεί τέτοια υπάρχουν άφθονα στο νετ...

Όποιος γουστάρει να τη βρίσκει με ανθρώπους ανοιγμένους στα δύο, ας πάει οπουδήποτε στο νετ γουστάρει να τη βρει. Καλύτερα ακόμα ας πάει μία βόλτα σε κάποιο εφημερεύον νοσοκομείο.

Ξέρουμε πολύ καλά τι συμβαίνει αν σκάσεις με το κεφάλι στην κολώνα με 300.

Το έχουμε πει δεκάδες φορές! Δυστυχώς δεν σκεφτήκαμε ότι θα αποτελούσε περιοδικό φαινόμενο ώστε να το κάνουμε sticky... Ελπίζαμε ότι θα σκέφτεστε έστω και λίγο από μόνοι σας.

Κουβέντα τέλος και ειρωνία κομμένη αγαπητέ.

dimmeneidis
31/05/2006, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Όποιος γουστάρει να τη βρίσκει με ανθρώπους ανοιγμένους στα δύο, ας πάει οπουδήποτε στο νετ γουστάρει να τη βρει. Καλύτερα ακόμα ας πάει μία βόλτα σε κάποιο εφημερεύον νοσοκομείο.

Ξέρουμε πολύ καλά τι συμβαίνει αν σκάσεις με το κεφάλι στην κολώνα με 300.

Το έχουμε πει δεκάδες φορές! Δυστυχώς δεν σκεφτήκαμε ότι θα αποτελούσε περιοδικό φαινόμενο ώστε να το κάνουμε sticky... Ελπίζαμε ότι θα σκέφτεστε έστω και λίγο από μόνοι σας.

Κουβέντα τέλος και ειρωνία κομμένη αγαπητέ.

Δέν σε ειρωνεύτηκα. Αυτό κατάλαβες; Και τι κουβέντα τέλος και τέτοια μου λές; Δέν μπορούμε να μιλήσουμε δηλαδή; Καλά ξέρω, επειδή είσαι το κουμάντο στην όλη ιστορία θα μου κάνεις και ενα ωραίο BAN να τελειώνουμε. Άντε, περιμένω... Τα λέμε παιδιά και να προσέχετε στους δρόμους, περιμένω το BAN μου τώρα. Χαίρε κόσμε!

vaskunito
31/05/2006, 01:04
Ηρεμία παίδες.

Θάνος
31/05/2006, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Δέν σε ειρωνεύτηκα. Αυτό κατάλαβες; Και τι κουβέντα τέλος και τέτοια μου λές; Δέν μπορούμε να μιλήσουμε δηλαδή; Καλά ξέρω, επειδή είσαι το κουμάντο στην όλη ιστορία θα μου κάνεις και ενα ωραίο BAN να τελειώνουμε. Άντε, περιμένω... Τα λέμε παιδιά και να προσέχετε στους δρόμους, περιμένω το BAN μου τώρα. Χαίρε κόσμε!

Δεν είμαι το κουμάντο στην ιστορία και δεν μπορώ εγώ ο ίδιος να σου κάνω κανένα BAN. Μπορώ απλά να σου το εγγυηθώ.

Εδώ είναι φόρουμ μοτοσυκλετιστών. Συνάδελφων ή φίλων. Ανταλλάσσουμε απόψεις, κάνουμε την πλάκα μας, πάμε και καμμιά βόλτα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROTTEN! ΟΦΕΙΛΕΣ να σεβαστείς τον οποιονδήποτε μπαίνει εδώ μέσα και να μην βάζεις τέτοια θεάματα.

Αν έχεις κάτι να πεις για το κράνος πες το με λόγια. Αν θες καλύτερα κάνε πρώτα ένα search και θα βρεις δεκάδες σχετικά ποστ. Θα αντιληφθείς πολύ σύντομα ότι το μήνυμα εδώ μέσα έχει περάσει και με το παραπάνω χωρίς αίματα και λοιπές αηδίες. Δεν μπαίνουμε από το πουθενά σε ένα χώρο που δεν ξέρουμε τι παίζει και να βάζουμε βίντεο με κεφάλια να κρέμονται!!! :nono:

Το αν κάποιος θα μπει ή όχι να το δει είναι άλλο θέμα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι όποιος μπει στο ποστ, θα πατήσει και το link. Εγώ προσωπικά ως διαχειριστής αναγκάστηκα να το δω και δεν σου το χρώσταγα!

Και ναι φίλε μου οι μαργαρίτες και τα λουλούδια ως απάντηση είναι ειρωνία!

vaskunito
31/05/2006, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Δεν είμαι το κουμάντο στην ιστορία και δεν μπορώ εγώ ο ίδιος να σου κάνω κανένα BAN. Μπορώ απλά να σου το εγγυηθώ.

Εδώ είναι φόρουμ μοτοσυκλετιστών. Συνάδελφων ή φίλων. Ανταλλάσσουμε απόψεις, κάνουμε την πλάκα μας, πάμε και καμμιά βόλτα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROTTEN! ΟΦΕΙΛΕΣ να σεβαστείς τον οποιονδήποτε μπαίνει εδώ μέσα και να μην βάζεις τέτοια θεάματα.

Αν έχεις κάτι να πεις για το κράνος πες το με λόγια. Αν θες καλύτερα κάνε πρώτα ένα search και θα βρεις δεκάδες σχετικά ποστ. Θα αντιληφθείς πολύ σύντομα ότι το μήνυμα εδώ μέσα έχει περάσει και με το παραπάνω χωρίς αίματα και λοιπές αηδίες. Δεν μπαίνουμε από το πουθενά σε ένα χώρο που δεν ξέρουμε τι παίζει και να βάζουμε βίντεο με κεφάλια να κρέμονται!!! :nono:

Το αν κάποιος θα μπει ή όχι να το δει είναι άλλο θέμα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι όποιος μπει στο ποστ, θα πατήσει και το link. Εγώ προσωπικά ως διαχειριστής αναγκάστηκα να το δω και δεν σου το χρώσταγα!

Και ναι φίλε μου οι μαργαρίτες και τα λουλούδια ως απάντηση είναι ειρωνία!

Φίλε Θάνο, ούτε δικηγόρος του είμαι ούτε τίποτα, αλλά δεν νομίζω έκανε κάτι το τόσο τρομερό που άξιζε τέτοια αντίδραση και απειλή με ban. Άλλωστε μόνο το λίνκ έβαλε και πολύ σωστά έβαλε και την ανάλογη προειδοποίηση. Τέτοια βίντεο είναι συνήθες φαινόμενο και σε πολλά άλλα φόρουμς με μηχανές, γιατί ακριβώς έχουνε ένα μήνυμα να περάσουνε. Όχι το μακάβριο και την αηδία αλλά το πόσο σημαντικό είναι η σωστή προστασία. Όποιος το κατάλαβε το κατάλαβε...αν μερικοί θίγονται από αυτά τα πράγματα δυστυχώς δεν το πίασανε το υπονοούμενο. Και στην τελική ποιά η διαφορά του να βλέπεις ένα τέτοιο βίντεο και του να βλέπεις συνεχώς το "πέθανε ο ένας και ο άλλος λόγο υπερβολικής ταχύτητας και απουσίας κράνους". Μήπως τελικά πρέπει περισσότεροι να βλέπουμε το πρώτο για να σταματήσουμε να βλέπουμε το δεύτερο.

dimmeneidis
31/05/2006, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Δεν είμαι το κουμάντο στην ιστορία και δεν μπορώ εγώ ο ίδιος να σου κάνω κανένα BAN. Μπορώ απλά να σου το εγγυηθώ.

Εδώ είναι φόρουμ μοτοσυκλετιστών. Συνάδελφων ή φίλων. Ανταλλάσσουμε απόψεις, κάνουμε την πλάκα μας, πάμε και καμμιά βόλτα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROTTEN! ΟΦΕΙΛΕΣ να σεβαστείς τον οποιονδήποτε μπαίνει εδώ μέσα και να μην βάζεις τέτοια θεάματα.

Αν έχεις κάτι να πεις για το κράνος πες το με λόγια. Αν θες καλύτερα κάνε πρώτα ένα search και θα βρεις δεκάδες σχετικά ποστ. Θα αντιληφθείς πολύ σύντομα ότι το μήνυμα εδώ μέσα έχει περάσει και με το παραπάνω χωρίς αίματα και λοιπές αηδίες. Δεν μπαίνουμε από το πουθενά σε ένα χώρο που δεν ξέρουμε τι παίζει και να βάζουμε βίντεο με κεφάλια να κρέμονται!!! :nono:

Το αν κάποιος θα μπει ή όχι να το δει είναι άλλο θέμα. Προσωπική μου άποψη είναι ότι όποιος μπει στο ποστ, θα πατήσει και το link. Εγώ προσωπικά ως διαχειριστής αναγκάστηκα να το δω και δεν σου το χρώσταγα!

Και ναι φίλε μου οι μαργαρίτες και τα λουλούδια ως απάντηση είναι ειρωνία!

Καλά, τώρα που το καλοσκέφτηκα έχεις δίκιο. Μπορεί να πειράξει πολλους και να δούν αθελά τους κατι που δεν πρέπει. Αφου είπα για γερά στομάχια γιατί το πάτησες; Τέλος πάντων συγνώμη σε σένα και σε όσους αναστάτωσα ή σόκαρα αλλά στην αρχή το θεώρησα σωστό, τωρα αναθεωρώ την άποψη μου. Και την αναθεωρώ όχι προς το μήνυμα του Βίντεο που ερμηνελυω εγώ αλλα προς το δίδαγμα που μπορεί να σου δώσει μια εικόνα απο το να τα λές. Εδώ μιλάμε για πόλεμο και δέν μας ενδιαφέρει τίποτα για τους άλλους. Όταν το ζήσεις όμως... Τότε καταλαβαίνεις καλύτερα...

makis206
31/05/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εχετε γειαααααααααα βρυσουλες λογγοι βουναααα ραχουλες !!

Tι ήπιες μεσημεριάτικα ρε κι άρχισες τα παραδοσιακά ;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
31/05/2006, 11:57
Πως τα κατάφερες;

2 θρεντ άνοιξες, το ένα είναι στις διαμάχες και το άλλο παραλίγο να πάει!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απίστευτα πράγματα!



:lol: :lol:

zoropatra
31/05/2006, 12:42
ρε χασαπηδες!!!!!γιατι το σφαξατε το λινκ?οποιος γουσταρει το βλεπει και οποιος δεν γουσταρει δεν το βλεπει!!!
εξαλου παντα μετα απο ενα ποστ με λινκ υπαρχουν και οι απαντησεις με τις εντυπωσεις!!!οποτε πριν το ανοιξουμε ξερουμε τι θα δουμε!!!!!
και το ποιο απλο που θα μπορουσατε να κανετε ειναι να στελνατε ενα π.μ στο παλικαρι που εφτιαξε το ποστ για να βαλει μια προειδοποιηση για ''αηδιαστικο βιντεο''
και ολα μελι γαλα!!!!!


παντως τωρα τελευταια εχουν παρατηρηθει πολλες σφαγες!!!!που σε αλλα φορουμ με ιδιο ενδιαφερον δηλαδη μοτο δεν γινονται!!!!

makis206
31/05/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
εξαλου παντα μετα απο ενα ποστ με λινκ υπαρχουν και οι απαντησεις με τις εντυπωσεις!!!οποτε πριν το ανοιξουμε ξερουμε τι θα δουμε!!!!!

Εσύ ρε Άραβας είσαι και διαβάζεις ανάποδα ;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

vaskunito
31/05/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εσύ ρε Άραβας είσαι και διαβάζεις ανάποδα ;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

Οι άραβες διαβάζουν από δεξιά αριστερά...όχι από κάτω προς τα πάνω. :D

makis206
31/05/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Οι άραβες διαβάζουν από δεξιά αριστερά...όχι από κάτω προς τα πάνω. :D

Απ'το τέλος προς την αρχή ! Το ίδιο κάνει !:lol: :lol:

zoropatra
31/05/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εσύ ρε Άραβας είσαι και διαβάζεις ανάποδα ;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

οχι ρε μακις απλα πριν μπω στο λουκι να κατεβασω ενα βιντεακι παω ποιο κατω να δω τι λενε αυτοι που το εχουν κατεβασει......καταλαβες?

makis206
31/05/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
οχι ρε μακις απλα πριν μπω στο λουκι να κατεβασω ενα βιντεακι παω ποιο κατω να δω τι λενε αυτοι που το εχουν κατεβασει......καταλαβες?

Το ξέρω ρε Θανάση πλάκα σου κάνω !:lol:

Παρεπιπτόντως κι εγώ το ίδιο κάνω. :look: :look:

:beer: :beer:

vaskunito
31/05/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
οχι ρε μακις απλα πριν μπω στο λουκι να κατεβασω ενα βιντεακι παω ποιο κατω να δω τι λενε αυτοι που το εχουν κατεβασει......καταλαβες?

Άστα αυτά...είσαι άραβας. Το ξέρω. Το μυρίστικα. Αλ καίντα κλασσικά. :smokin:

OldMan
31/05/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
ρε χασαπηδες!!!!!γιατι το σφαξατε το λινκ?
....................................................................
παντως τωρα τελευταια εχουν παρατηρηθει πολλες σφαγες!!!!

Θανασάκη...

Παριστάνεις τον μάλακα ή είσαι όντως ???

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

zoropatra
31/05/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Άστα αυτά...είσαι άραβας. Το ξέρω. Το μυρίστικα. Αλ καίντα κλασσικά. :smokin:

ωχ!!!οχι μα εγω δεν .........φτου ρε πουστη μου με πηρανε χαμπαρι!!!!!

zoropatra
31/05/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θανασάκη...

Παριστάνεις τον μάλακα ή είσαι όντως ???

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


αν κρινω απο την συμπεριφορα την δικια σου μαλλον τον παριστανω γιατι δυστηχως μου πηρες την θεση...................

vaskunito
31/05/2006, 12:58
Ρε κουφάλες...πως είναι δυνατόν και απαντάτε τόσο γρήγορα; Κολλημένοι στα κομπιούτερ σας είστε; Δεν δουλεύετε καθόλου σήμερα γαμώτ....

Α σιχτίρι....

και για τον φίλο μας η μετάφραση στα Αραβικά


εΡ σελαφουκ (μαλάκα αυτό ακούγετε όντως αραβικό :lol: ) σοπ αινει νοτανυδ ιακ ετατναπα οσοτ αρογηργ; κτλ κτλ.....
ιριτχισ Α....

zoropatra
31/05/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Ρε κουφάλες...πως είναι δυνατόν και απαντάτε τόσο γρήγορα; Κολλημένοι στα κομπιούτερ σας είστε; Δεν δουλεύετε καθόλου σήμερα γαμώτ....

Α σιχτίρι....

και για τον φίλο μας η μετάφραση στα Αραβικά


εΡ σελαφουκ (μαλάκα αυτό ακούγετε όντως αραβικό :lol: ) σοπ αινει νοτανυδ ιακ ετατναπα οσοτ αρογηργ; κτλ κτλ.....
ιριτχισ Α.... :a23: :a23: :a23: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaskunito
31/05/2006, 13:03
Άντε άντε...διαβάστε και αυτό το λινκ http://news.ert.gr/5/233216.asp
το οποίο δεν είναι μακάβριο αλλά έχει μία δόση χιούμορ. Μόνο στο Ελλάδι.


Και θυμηθείτε....όπου υπάρχει καπνος...δεν υπάρχει απαραίτητα και φωτιά.

makis206
31/05/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Α σιχτίρι....

Κι αυτό Αραβικό είναι !!

Βρέθηκε και 2ος Άραβας ! :lol: :lol: :lol:


:beer: :beer:

vaskunito
31/05/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι αυτό Αραβικό είναι !!

Βρέθηκε και 2ος Άραβας ! :lol: :lol: :lol:


:beer: :beer:

Κι εσύ που το ξέρεις ότι είναι αραβικό;
Νάτος και ο τρίτος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πυρήνας της Αλ Καίντα αυτό το φόρουμ τελικά. :lol:

zoropatra
31/05/2006, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Άντε άντε...διαβάστε και αυτό το λινκ http://news.ert.gr/5/233216.asp
το οποίο δεν είναι μακάβριο αλλά έχει μία δόση χιούμορ. Μόνο στο Ελλάδι.


Και θυμηθείτε....όπου υπάρχει καπνος...δεν υπάρχει απαραίτητα και φωτιά.


καλα οι μπατσοι......αλλα οι πυροσβεστες πηγαν σε υποτηθεμενη φωτια σε διαμερισμα χωρις να φορεσουν μασκες και οξυγονο?:mad:

vaskunito
31/05/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
καλα οι μπατσοι......αλλα οι πυροσβεστες πηγαν σε υποτηθεμενη φωτια σε διαμερισμα χωρις να φορεσουν μασκες και οξυγονο?:mad:

Είπαμε...Ελλάδα.

zoropatra
31/05/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Κι εσύ που το ξέρεις ότι είναι αραβικό;
Νάτος και ο τρίτος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πυρήνας της Αλ Καίντα αυτό το φόρουμ τελικά. :lol:

οχι ρε μαγκες μην καρφωνομαστε μονοι μας!!!!!

υ.γ υπαρχουν και μαλακες εδω που μπορει να μας δωσουν!!!!!

makis206
31/05/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Κι εσύ που το ξέρεις ότι είναι αραβικό;

Το είχα ακούσει σε ένα τραγούδι της Άντζελας !!

:rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

sniper
31/05/2006, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
ρε χασαπηδες!!!!!γιατι το σφαξατε το λινκ?οποιος γουσταρει το βλεπει και οποιος δεν γουσταρει δεν το βλεπει!!!
εξαλου παντα μετα απο ενα ποστ με λινκ υπαρχουν και οι απαντησεις με τις εντυπωσεις!!!οποτε πριν το ανοιξουμε ξερουμε τι θα δουμε!!!!!
και το ποιο απλο που θα μπορουσατε να κανετε ειναι να στελνατε ενα π.μ στο παλικαρι που εφτιαξε το ποστ για να βαλει μια προειδοποιηση για ''αηδιαστικο βιντεο''
και ολα μελι γαλα!!!!!


παντως τωρα τελευταια εχουν παρατηρηθει πολλες σφαγες!!!!που σε αλλα φορουμ με ιδιο ενδιαφερον δηλαδη μοτο δεν γινονται!!!!

Πριν αρχίσουμε τους αφορισμούς και τους χαρακτηρισμους καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε και λιγάκι.

Τώρα αν σε κάποιον αρέσει να βλέπει πως είναι ένα κεφάλι ανοιγμένο με τον εγκέφαλο να κρέμεται και τον στύλο στον οποίο χτύπησε το κεφάλι, καρφωμένο στον λαιμό... ε τότε συγνώμη αλλά δεν έχει θέση εδώ μέσα....

Αν σε άλλα φόρουμ τα επιτρέπουν, εμείς δεν είμαστε υπεύθυνοι για τον ψυχικό τους κόσμο. Εδώ μέσα τέτοιες φωτογραφίες, video, κλπ δεν μπαίνουν!

Τέλος!

:smokin:

zoropatra
31/05/2006, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Αν σε άλλα φόρουμ τα επιτρέπουν, εμείς δεν είμαστε υπεύθυνοι για τον ψυχικό τους κόσμο. Εδώ μέσα τέτοιες φωτογραφίες, video, κλπ δεν μπαίνουν!

Τέλος!

:smokin:


1.000 συγνωμη!!!!αν το γραφεται στους κανονες του φορουμ και δεν το εχω διαβασει και παλι 1.000 συγνωμη!!!!!

vaskunito
31/05/2006, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πριν αρχίσουμε τους αφορισμούς και τους χαρακτηρισμους καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε και λιγάκι.

Τώρα αν σε κάποιον αρέσει να βλέπει πως είναι ένα κεφάλι ανοιγμένο με τον εγκέφαλο να κρέμεται και τον στύλο στον οποίο χτύπησε το κεφάλι, καρφωμένο στον λαιμό... ε τότε συγνώμη αλλά δεν έχει θέση εδώ μέσα....

Αν σε άλλα φόρουμ τα επιτρέπουν, εμείς δεν είμαστε υπεύθυνοι για τον ψυχικό τους κόσμο. Εδώ μέσα τέτοιες φωτογραφίες, video, κλπ δεν μπαίνουν!

Τέλος!

:smokin:

Γιά του στραβού το δίκιο...ούτε βίντεο έβαλε, ούτε φώτο. Απλώς ένα λινκ με την προειδοποίηση ότι είναι μακάβριο. Ο καθένας ήταν υπεύθυνος γιά το άμα θα πατούσε πάνω στο λίνκ ή όχι. Είχες την επιλογή να το δεις αμα θες. Δεν ήταν κάτι που σώνει και καλά σε ανγκάζαν να το δεις.

Τέσπα

sniper
31/05/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaskunito
Γιά του στραβού το δίκιο...ούτε βίντεο έβαλε, ούτε φώτο. Απλώς ένα λινκ με την προειδοποίηση ότι είναι μακάβριο. Ο καθένας ήταν υπεύθυνος γιά το άμα θα πατούσε πάνω στο λίνκ ή όχι. Είχες την επιλογή να το δεις αμα θες. Δεν ήταν κάτι που σώνει και καλά σε ανγκάζαν να το δεις.

Τέσπα

Το λινκ παραπέμπει κάπου όμως... άμα ήταν παιδική πορνογραφία ή νεκρόφιλους θα έπρεπε να το κόψουμε;

Και εδώ μέσα εκτός απο εμάς, μπαίνουν και μικρότερες ηλικίες.

Τετοιου είδους θεάματα είναι ανεπιθύμητα. Όποιος δεν ξέρει τι σημαινει πτώση με μηχανή και πολυτραυματισμός τότε ας πάει στο ΚΑΤ να γουστάρει με τις ώρες.

:smokin:

gdevelek
31/05/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όποιος δεν ξέρει τι σημαινει πτώση με μηχανή και πολυτραυματισμός τότε ας πάει στο ΚΑΤ να γουστάρει με τις ώρες.


κανείς δεν θα παραδεχθεί πως δεν ξέρει

και συνεπώς ΔΕΝ θα πάει στο ΚΑΤ (εκτός όταν τον πάνε οριζοντίως)

δυστυχώς, ένα τεράστιο ποσοστό μοτοσυκλετιστών δεν έχει (ή απλά νομίζει πως έχει) επίγνωση του τι σημαίνει στράκα χωρίς κράνος, γι' αυτό και δεν το φοράει

βίντεο σαν και το επίμαχο προκαλούν αποστροφή, αλλά μάλλον μπορούν να ταρακουνήσουν κάποιους από όσους επιμένουν να ζούν στον κόσμο τους

συνεπώς έχουν κάποιο νόημα, σε αντίθεση με τα όσα έχουν sites τύπου rotten, που δεν έχουν άλλο σκοπό παρά μόνο τον μακάβριο εντυπωσιασμό

γι' αυτό η στάση μου απέναντι στο ζήτημα είναι 50-50

sniper
31/05/2006, 13:57
Το όλο θέμα κινείται απο την περιέργεια του ανθρώπου....

Το θέμα δεν ειναι διαπραγματεύσιμο. Αν κάποιος δεν μπορεί να καταλάβει τα αυτονόητα τότε καμμία φωτογραφία δεν θα μπορέσει να τον κάνει να καταλάβει.

Εικόνες συναδέλφων σε κομμάτια δεν μπαίνουν.

makis206
31/05/2006, 14:01
Εντάξει ρε παίδες, μην τρελαίνεστε άλλο με το θέμα.

Όλοι κάπου έχουν κάποιο δίκιο. Έχει όμως κανένας την πραγματική ανάγκη να δει αυτά που χωράνε πεντακάθαρα μέσα στον ανθρώπινο νου ;

Όλοι πάνω κάτω τα φανταζόμαστε...

Μόνο κάτι βλαμμένα Αμερικανάκια παθιάζονται να τα βλέπουν, εμείς δεν είμαστε έτσι !

:beer: :beer:

gdevelek
31/05/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχει όμως κανένας την πραγματική ανάγκη να δει αυτά που χωράνε πεντακάθαρα μέσα στον ανθρώπινο νου ;


φοράς κράνος παντού και πάντα;

αν ναι, δεν έχεις καμία ανάγκη, όντως

αν όχι, ΚΑΤΙ πρέπει να γίνει για να καταλάβεις το λάθος σου

(το δεύτερο πρόσωπο είναι χάριν παραδείγματος)

makis206
31/05/2006, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
φοράς κράνος παντού και πάντα;
αν ναι, δεν έχεις καμία ανάγκη, όντως
αν όχι, ΚΑΤΙ πρέπει να γίνει για να καταλάβεις το λάθος σου
(το δεύτερο πρόσωπο είναι χάριν παραδείγματος)

Γι'αυτό ακριβώς δίνω δίκιο και στο πρόσωπο του παραδείγματος.:winka:

:beer: :beer:

γεροπιτσιρικος
31/05/2006, 14:29
Πριν βάλουμε ένα τέτοιο link, φωτογραφία ή οτιδήποτε άλλο, μήπως θα έπρεπε να σκεφτούμε ότι υπάρχουν και παιδιά μέσα σε αυτό το φόρουμ που έχουν χάσει δικούς τους σε κάποιο δυστύχημα και ότι δεν είναι ανάγκη να δούνε κάτι τέτοιο.

Λίγο μέτρο και περισυλλογή για το ποιοι είναι οι συνάδελφοί μας σε αυτό το φόρουμ δεν θα έβλαπτε.

zoropatra
31/05/2006, 19:22
μολις ειδα το βιντεο........ρε στραβοι ειστε?αφου φοραγε κρανος!!!!!!

motoforever
01/06/2006, 08:33
Μηπως θα έπρεπε να γίνει θέμα ψηφίσματος εδώ στο foroum εάν είναι επιτρεπτό να μπαίνουν links και όχι κατευθείαν φωτο σε θέματα που προσπαθούν στο να αφυπνίσουν αυτούς που αγνοούν τους κανίονες ασφαλείας, τον ΚΟΚ τον απαραίτητο εξοπλισμό που πρέπει να έχει ο αναβάτης κτλ.

Εκτός εάν η απόφασή των admin είναι πάγια και δεν υποκειται σε περαιτέρω συζήτηση.


Πάντως κάτι ανάλογο έχει γίνει και στο παρελθόν
α) στο νοσοκομείο Συγγρός είχει γίνει έκεθεση φωτο ή ομοιομάτων ανθρώπων που είχαν νοσήσει από αφροδίσια νοσήματα
β) Σε παλιά έκθεση μοτοσυκλέτας νομίζω το περίπτερο της ελληνικής αστυνομίας είχει παραθέσει φωτο από ατυχήματα χωρίς βεβαια να δείχνει ανθρώπους.

gdevelek
01/06/2006, 08:50
οι admins στο συγκεκριμένο θέμα έχουν ξεκαθαρίσει πως λειτουργούν με τη λογική "αποφασίζομεν και διατάσσομεν", και μαγκιά τους

ωστόσο καλό είναι να υπάρχει και ο αντίλογος, για να βλέπουν πως κατέχουν μεν την απόλυτη εξουσία αλλά όχι και την απόλυτη αλήθεια

crs-k
01/06/2006, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
οι admins στο συγκεκριμένο θέμα έχουν ξεκαθαρίσει πως λειτουργούν με τη λογική "αποφασίζομεν και διατάσσομεν", και μαγκιά τους

ωστόσο καλό είναι να υπάρχει και ο αντίλογος, για να βλέπουν πως κατέχουν μεν την απόλυτη εξουσία αλλά όχι και την απόλυτη αλήθεια


Ρε φιλαρακο ...

Ξερεις πολλα Fora που ΔΕΝ λειτουργουν μ' αυτον τον τροπο?



Για το συγκεκριμενο θεμα εχει ξαναγινει κουβεντα και πολυ παλιοτερα!

Παρθηκε λοιπον η "αποφαση", οτι σ' αυτο το Forum ΔΕΝ εχουν θεση τα "φρικιαστικα" θεματα κι οι τσοντες!

Αυτη ειναι και η "απολυτη αληθεια" του Forum και μ' αυτην πορευομαστε χρονια τωρα ...

Εχει κανα νοημα να το "συζηταμε"?

Μηπως να συζητησουμε και το να επιτρεψουμε το παιδεραστικο υλικο?

Ελεος ρε παιδια ... :sick:

gdevelek
01/06/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε φιλαρακο ...


έλα ρε κολλητάρι!!! :wacko:



Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ξερεις πολλα Fora που ΔΕΝ λειτουργουν μ' αυτον τον τροπο?


δεν σουλατσάρω σε πολλά φόρα, αλλά δεν αντιγράφω κιόλας ό,τι δώ αλλού


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k Παρθηκε λοιπον η "αποφαση", οτι σ' αυτο το Forum ΔΕΝ εχουν θεση τα "φρικιαστικα" θεματα κι οι τσοντες!


άσε τις τσόντες στην άκρη, μη μπερδεύεις άσχετα πράγματα...

το ότι πάρθηκε η απόφαση, είδες πουθενά να το αμφισβητώ;;; :nono:


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Μηπως να συζητησουμε και το να επιτρεψουμε το παιδεραστικο υλικο?


συ είπας!!

(πονηρούληηηηηηηη... :D )

crs-k
01/06/2006, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
..........................
άσε τις τσόντες στην άκρη, μη μπερδεύεις άσχετα πράγματα...
..........................


Δεν τα μπερδευω εγω.

Οι τσοντες πανω σε μηχανες ή με μηχανες, ειναι το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ (σχετικο) θεμα, με τα "ανοιγμενα κεφαλια" που εχουν προελθει απο ατυχηματα με τις (σχετικες) μηχανες!


Ειναι δηλαδη και τα δυο ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΑ θεματα με το περιεχομενο του Forum, που προκαλουν, αντιθετα μες ΕΝΤΟΝΑ δε "συναισθηματα"!

Οταν υπαρχουν "ειδικα" sites μ' αυτα τα θεματα, οπου μπορει να φαει τις ωρες του οποιος γουσταρει, ΔΕΝ θελουμε να αναγκαζονται οι υπολοιποι, με το ΖΟΡΙ να δουν ενα τετοιο θεμα!




Εν κατακλειδι, αυτο που εχω καταλαβει, ειναι οτι το προβλημα ΔΕΝ ειναι οτι δεν καταλαβαινετε αυτην την "θεση", αλλα κουβεντιαζουμε για την κουβεντα και μονο ...



Κι οσο για το υφος ...

Απαντησα αρκετα πιο ηπια απο τους κατοχους της "απολυτης αληθειας"!

sniper
01/06/2006, 09:21
Δεν κατέχουμε καμμία απολυτη αλήθεια, αλλά δεν γουστάρω να μπω καμμιά μέρα εδώ μέσα και να δω κανένα φίλο, κολλητό, συγγενή σε φωτογραφία κομμάτια.....

Τέλος επί του θέματος από εμένα.

gdevelek
01/06/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν τα μπερδευω εγω.

Οι τσοντες πανω σε μηχανες ή με μηχανες, ειναι το ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ (σχετικο) θεμα, με τα "ανοιγμενα κεφαλια" που εχουν προελθει απο ατυχηματα με τις (σχετικες) μηχανες!


Ειναι δηλαδη και τα δυο ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΑ θεματα με το περιεχομενο του Forum, που προκαλουν, αντιθετα μες ΕΝΤΟΝΑ δε "συναισθηματα"!


σε έχω για πολύ πιο γνωστικό άνθρωπο

μια προσπάθεια για να ταρακουνηθούν οι ξεκράνωτοι (και όχι μόνο) για τους κινδύνους της μοτό και της καύλας του γκαζιού είναι εκτός θέματος του φόρουμ;

ε όχι ρε φίλε, δεν είναι


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Απαντησα αρκετα πιο ηπια απο τους κατοχους της "απολυτης αληθειας"!

εσύ μπορείς να μου βρεις ΠΟΥ ακριβώς είπα πως κατέχω την απόλυτη αλήθεια;

εγώ μπορώ να σου βρώ πού έγραψα ότι είμαι 50-50 στο θέμα

;)

Θάνος
01/06/2006, 10:05
Πόσες φορές θα πρέπει να το συζητήσουμε; Είναι τόοοοοοοσο δύσκολο να καταλάβουμε ότι στο φόρουμ αυτό ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΥΛΙΚΟ; Τι πρέπει να γίνει;

Το βίντεο αυτό για όσους δεν το είδαν, είναι ένα αποκρουστικό αρρωστημένο θέαμα που μόνο αποτροπιασμό μπορεί να προκαλέσει. Είμαστε υγειή άτομα και δεν τη βρίσκουμε με ανωμαλίες. Μυαλό έχουμε και τη γνώση την αποκτάμε δια της φυσιολογικής οδού.

By the way... στο συγκεκριμένο βίντεο, το άτομο και πανοπλία να φορούσε, μάλλον το ίδιο θα είχε πάθει. Δεν υπάρχει κράνος που να προστατεύει από μετωπική με κολώνα.

Η πολιτική στο θέμα αυτό είναι ξεκαθαρισμένη και τα σχόλια περί "αποφασίζουμε και διατάζουμε" είναι για την πλάκα πλέον... Θα μπορούσα λοιπόν να κόψω το ποστ εν τη γενέσει και τώρα δεν θα κάναμε κουβέντα. Ο λόγος όπως λέω και στην αρχή που έμεινε, είναι για να περάσει ξανά αυτό το μήνυμα ΚΑΙ ΟΧΙ για να κάνουμε έκθεση ιδεών.

Αυτός ο Julius πού είναι τέλος πάντων...

adam_tsouk
01/06/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek

δεν σουλατσάρω σε πολλά φόρα,


ουτε εγω!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: