PDA

View Full Version : Μαμίσια Λάστιχα;



dimmeneidis
31/05/2006, 11:01
Πρόσφατα πήρα τη νέα μου μηχανή (GSX-R1000 K6) όλοι μου λένε να αλλάξω τα λάστιχα της με καινούρια. Στην προιγούμενη (CBR 600RR) είχα κρατήσει της μάνας της για 12000 χλμ. και μετά έβαλα τα Michelin Power Race που ήταν φοβερά. Το θέμα είναι πως αυτά που έχει τώρα δεν μου φαίνονται και άσχημα... Δέν ξέρω...

GIXXERAKIAS
31/05/2006, 15:55
Mε γεια καλοταξιδη και καλα χιλιομετρα φιλε μου!τα λαστιχα που θες να αλλαξεις νομιζω ειναι τα ΒΤ014 bridgestone τα ιδια φοραω και στο κ5 600 το δικο μου,εχω κανει 6000 χιλ και ακομα ειναι μια χαρα αλλα καποια στιγμη θα τα αλλαξω και γω σε κανενα χρονο καθαρα και μονο να βαλω κατι πιο καινουργιο και ποιο μαλακο λαστιχο.αυτο που θελω να πω ειναι μην τα αλλαξεις ακομα κρατα τα για κανενα χρονο τσαμπα λεφτα ειναι και τα εχεις πληρωσει με την αγορα της μηχανης.ελπιζω να βοηθησα:wave2:

idi
31/05/2006, 15:59
WTF καινουρια bt14...... αλλαγη??????

πειτε στους φιλους σας να μαθουν να στριβουν ...

δε φταινε τα λαστιχα που τους περνανε και τα παπια στις στροφες... ουτε τα μηχανακια... η ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ φταιει!!!

stako
31/05/2006, 16:09
Αν είναι καινούργια η μηχανή τότε δεν τίθεται θέμα να έχει "παλιώσει" το ελαστικό και να έχει χάσει τα χαρακτηριστικά του. Επίσης αν δεν έχει τπτ σκισίματα ή τπτ περίεργο πάνω του τότε γιατί να το αλλάξεις?

Το BT014 είναι καλό λαστιχάκι, απλά τελειώνει (φθείρεται) σχετικά γρήγορα. Αλλά αφού τα έχεις ήδη πληρώσει γιατί να τα αλλάξεις?

Με ποιο σκεπτικό σου είπαν οι φίλοι σου να τα αλλάξεις???

sniper
31/05/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
.....

Με ποιο σκεπτικό σου είπαν οι φίλοι σου να τα αλλάξεις???

Το σκεπτικό του "τουμπανου Super wow γαμάου" λάστιχου.... :mad: :rolleyes:

DUKASII
31/05/2006, 16:37
γιαλοχαρτο και ξύστα στις ακρες και πανε στους φιλους σου και πεστους...τι λετε ωρε παιδια..εγω με αυτα..τα λαστιχα...
μπενω με 234,56 και κρατανε γαμω λεμε..
μολις τα δουν και ψαρωσουν...

δε θα ειναι φιλοι σου μετα.
θα φοβουντε μη τους κανεις τσιμπουκι αμα πατε καμια βολτα..και θα σε αποφευγουν.


ε και αμα πατε καμια βολτα....στη τελικη...πες τους οτι τωρα φαγωθηκαν...δε κρατανε μια.

:wave2: :wave2:


Η ΜΟΤΟΤΕΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΕΔΩΣΕ ΠΑΛΙ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ...

τι μας λενε οι φιλοι μας..!!!

sapila racing
31/05/2006, 16:38
Εγω παντως BT014 έβαλα πίσω μετα το flat spot του μαμίσιου....

Τα ΒΤ014 δεν είναι τίποτα αρχαιολογίες, μολις βγήκαν τα ΒΤ015...

Τεσπα.

dimmeneidis
31/05/2006, 19:55
Μου είπαν πως τα λάστιχα εργοστασίου είναι νάυλον και πως πολλοί με το που παίρνουν μηχανη τα αλλάζουν. Δεν τα αλλάζω, και στα πλαγιάσματα και παντού καλά μου φαίνονται... Αυτά...

dimmeneidis
31/05/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το σκεπτικό του "τουμπανου Super wow γαμάου" λάστιχου.... :mad: :rolleyes:

Έβγαλες αμέσως συμπέρασμα εσυ έ;

dimmeneidis
31/05/2006, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
WTF καινουρια bt14...... αλλαγη??????

πειτε στους φιλους σας να μαθουν να στριβουν ...

δε φταινε τα λαστιχα που τους περνανε και τα παπια στις στροφες... ουτε τα μηχανακια... η ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ φταιει!!!


Γιατί τέτοιο άχτυ;

sniper
31/05/2006, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Έβγαλες αμέσως συμπέρασμα εσυ έ;

Ε άμα ρε φίλε βάζανε σε 1000 νάυλον λάστιχα θα είχες αλλάξει ήδη ένα σετ πλαστικών...

Και προφανώς οι φίλοι σου έχουν τρομέρες γνώσεις πάνω στο θέμα απ' ότι οι παπάρες οι Ιάπωνες που το φτιάξανε.....

Εσύ δεν ξέρεις τι λάστιχα έχεις και αν σου γλυστράει το μηχανάκι και ακούς την γνώμη του καθένα;

Κατά τ' άλλα κανένα συμπέρασμα δεν έβγαλα...
:smokin:

stako
31/05/2006, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μου είπαν πως τα λάστιχα εργοστασίου είναι νάυλον και πως πολλοί με το που παίρνουν μηχανη τα αλλάζουν. Δεν τα αλλάζω, και στα πλαγιάσματα και παντού καλά μου φαίνονται... Αυτά...

Νάυλον???

Πλάκα κάνεις ελπίζω........??? Τα παιδιά που στο είπαν αυτό έχουν μηχανή? Είχαν ποτέ?????

Θάνος
31/05/2006, 21:30
Δηλαδή όλες οι εταιρείες βγάζουν στην παραγωγή και ένα μαϊμού λάστιχο νάυλον για τις μηχανές που πάνε στις εκθέσεις; :lol: Συνομωσία...

Και στο 750 από τη μαμά τα ΒΤ014 είχε και ήταν μια χαρά λάστιχο. Απλά είναι πολύ μαλακό και φθείρεται γρήγορα...

DrIoannis
31/05/2006, 21:44
Βρε παιδιά τα ΒΤ 14 βγήκαν πριν κάτι μήνες μην ακούω ότι δεν είναι καλά.Μια χαρά λάστιχο είναι μαλακό,μαλακό.

kostisthegreek
31/05/2006, 21:50
Καλοτάξιδη να είναι φίλε!

Δηστυχώς κυκλοφορεί η φήμη ότι γενικά τα μαμίσια λάστιχα δεν είναι ποιοτικά και μάλιστα και από λαστιχάδες οι οποίοι -πιστεύω- απλά θέλουν να πουλήσουν την πραμάτια τους.

sniper
31/05/2006, 22:12
Σωπάτε ρε...
Εδώ τα ξέρει ο μαστρο-Μητσος,... ο λαστιχάς της γωνίας....

τι να λένε άλλοι; :D

"Καλό λάστιχο αυτό φίλε μου - τι να λέμε τέλειο.. τα φόρεσε ο μπάμπης ο σουγιάς στο Κ32 και έκανε 56" στα μέγαρα" Πςςςςς
Τι να λέμε τώρα εμείς....

Και ο μαστρομήτσος το καλύτερο τουμπανο που καβάλησε είναι c50.. ακόμα αυτό καβαλάει...


:smokin:

RapidShade
31/05/2006, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
Βρε παιδιά τα ΒΤ 14 βγήκαν πριν κάτι μήνες μην ακούω ότι δεν είναι καλά.Μια χαρά λάστιχο είναι μαλακό,μαλακό.

καλα.. όχι και πριν κάτι μήνες...:nono:

:wave2:

dimmeneidis
01/06/2006, 00:08
Οκ, θα τα κρατήσω. Μη με σφάξετε κιόλας. Ήθελα να δώ και τη δική σας γνώμη με ηρεμία...Όλο λέτε και λέτε και λέτε..............και λέτε....κ.λ.π..

:sick: :sick: :sick: :sick: :sick:

kostisthegreek
01/06/2006, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Οκ, θα τα κρατήσω. Μη με σφάξετε κιόλας. Ήθελα να δώ και τη δική σας γνώμη με ηρεμία...Όλο λέτε και λέτε και λέτε..............και λέτε....κ.λ.π..

:sick: :sick: :sick: :sick: :sick:


χαχαχα :a26: :a26: αν μπορείς μην τα κρατήσεις :a26: :a26:

και πάλι καλοτάξιδη!

dimmeneidis
02/06/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek
χαχαχα :a26: :a26: αν μπορείς μην τα κρατήσεις :a26: :a26:

και πάλι καλοτάξιδη!

Ευχαριστώ φίλε...

alfa156
03/06/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
WTF καινουρια bt14...... αλλαγη??????

πειτε στους φιλους σας να μαθουν να στριβουν ...

δε φταινε τα λαστιχα που τους περνανε και τα παπια στις στροφες... ουτε τα μηχανακια... η ΚΟΥΛΑΜΑΡΑ φταιει!!!
σωστος!!!!