PDA

View Full Version : δυνατά φώτα?



nicolai
31/05/2006, 12:35
Έχω v-strom '06. Καθώς γυρνούσα νύχτα από εκδρομή στην Πελοπόνησσο (με δεύτερο άτομο πίσω, αλλά λίγο φορτωμένος μόνο στο top case), πολλά αυτοκίνητα μου έκαναν φώτα επειδή τους στράβωνα..Φυσικά είχα μόνο τα πορείας και τους άναβα τους προβολείς.

Λέτε να θέλει κάποια ρύθμιση όπως κατέβασμα στα φώτα, ρύθμιση της ανάρτησης ή της πίεσης του πίσω ελαστικού (ή αλήθεια είναι πως δεν τα προσάρμοσα λόγω 2ου ατόμου). Αλλά και πάλι όταν ήμουν μονός σε διαδρομές φίλοι με άλλες μηχανές μου έλεγαν ότι παραείναι δυνατά τα φώτα μου..

Πείτε καμιά συμβουλή ρε παιδιά να μην στραβώνουμε τον κόσμο!

Ευχαριστώ

toyota
31/05/2006, 12:39
Με ένα άτομο δε τους τυφλώνει,με δύο όμως επειδή κάθετε λίγο η μηχανή,τους τυφλώνει.Χαμήλωσέ τα λίγο απ'τις δύο κάτω βίδες (ακριβώς πίσω απ'τά φώτα)

Bil
31/05/2006, 12:40
Καταρχήν καλως ήλθες !:D
Κατα δεύτερον στο τμήμα των V-Strom 650 - 1000 θα βρείς πάνω πάνω σε μορφή sticky ένα θέμα που λέει για ρύθμιση φωτών στο Strom...
:wave2:

THEOD
31/05/2006, 12:40
δεν είναι δύσκολο να ελένξεις τα φώτα σου και να σιγουρευτείς...είτε σε μηχάνημα είτε εμπειρικά....
Πάντως με 2ο άτομο πίσω είναι πιθανόν να στραβώνεις πιο εύκολα τους απέναντι...ίσως χρειάζεσαι και λίγο επιπλέον προφόρτιση σε αυτές τις περιπτώσεις....

nicolai
31/05/2006, 12:41
ευχαριστώ,

καλώς σας βρήκα!

x-rider
31/05/2006, 13:58
καλως τον

οντως μου εχει συμβει & εμενα

παντως ειναι λιγο μπερδεμα να το ρυθμισεις

& εκτος το πανω-κατω, ειναι & η δεσμη των φωτων (,ποσο

πλατιαζει)

Tsakalaki
01/06/2006, 12:50
Και εγώ είχε το ίδιο πρόβλημα, καθότι μου τη λέγαν αρκετοί για τα φώτα μου.....μέχρι που όταν πήγα για το τελευταίο μου σέρβις, το είπα στο μηχανικό, τα ρύθμησε και τελείωσε η δουλειά....