PDA

View Full Version : Γνώμες για Βουλκανιζατέρ



Spike
23/04/2005, 03:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dvamv
Παιδια καλησπερα,

Υπαρχει καποιος φιλος που να εχει δοκιμασει τα METZELER Ζ6 σε RT 850??
Οπως ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα εχω το RT μεταχειρισμενο εδω και εδω εβδομαδες και νοιωθω οτι γλυστραει

Τα λαστιχα ειναι καινουργια (περιπου 2500km)oπως μου ειπαν στην Μοτοροδα αλλα σε οσα RT τα εχουν βαλει τους τα εχουν γυρισει πισω λόγω του οτι παρουσιαζαν ασταθεια


Ετσι ειπαν..................αληθεια τι εντυπωση εχετε απο την Μοτοροδα???

Ο προηγουμενος δεν ξερω που τα εβαλε!!!

Δήμος

Na sou po tin alitheia oti paroti mou proteine tin motoroda o Panagiotopoulos ego DEN exo akousei kala logia.... exo akousei oti oi typoi ekei einai ligo asxetoi me to thema...
Pige enas filos mou ena miltistrada ...kai den mporousan na tou baloun tin roda meta afotou balane to lastixo.....:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

dvamv
23/04/2005, 13:53
Καλημερα,

Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στην Μοτοροδα μου ισιωσε την ζαντα (ειχε φαει λακκουβα) μαλλον με σφυρί γιατι ακουγα απο μεσα τον ηχο του σφυριού (ετσι ισιωνονται οι ζάντες?)

οταν εβαζε την ροδα ειπε στον πιτσιρικά του ειπε να βαλει στην καστανια 6 κιλα και χθες που ρωτησα τον Αντωνη μου ειπε οτι στο σφυξιμο του αξονα της μπροστινης ροδας η bmw βαζει 4 κιλά και πισω 10 κιλα.

Δεν ξερω εαν η διαφορά των 2 κιλων επηρεάζει κάπου αλλά εγω οταν πηρα το μηχανακι απο τον Αντωνη (αλλαξε δισκοφρενα γι αυτο και ελυσε την ροδα) το μηχανακι συμπεριφεροταν πολυ καλυτερα

Δεν νομιζω να ξαναπαω στην Μοτοροδα με δεδομενο οτι μου ειπαν οτι το ισιωμα ζαντων γινεται σε ειδικο καλουπι αφου ζεσταθει ολη η ζαντα και οχι σε συγκεκριμενο σημειο με σφυρί

Αυτα......

SaraMaritis
23/04/2005, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dvamv
...αληθεια τι εντυπωση εχετε απο την Μοτοροδα???
...
:eyepop: "Μοτοροδα" ???!!!...Χμμμ, ευτυχως υπαρχει το καταλληλο smiley: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Υγ.Εγω παω στον "Ακριβο" (κοντα στην αρχη Αλεξανδρας προς Πατησιων) :cool:
Πολυ φιλικος και "σωστα" τα παιδια, σου φτιαχνουν και καφε οσο περιμενεις,
(και ειναι και φτηνος) !!! :smokin:
:wave2:

sotirakos
30/05/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dvamv
Παιδια καλησπερα,

Υπαρχει καποιος φιλος που να εχει δοκιμασει τα METZELER Ζ6 σε RT 850??
Οπως ειπα και σε προηγουμενο μηνυμα εχω το RT μεταχειρισμενο εδω και εδω εβδομαδες και νοιωθω οτι γλυστραει

Τα λαστιχα ειναι καινουργια (περιπου 2500km)oπως μου ειπαν στην Μοτοροδα αλλα σε οσα RT τα εχουν βαλει τους τα εχουν γυρισει πισω λόγω του οτι παρουσιαζαν ασταθεια


Ετσι ειπαν..................αληθεια τι εντυπωση εχετε απο την Μοτοροδα???

Ο προηγουμενος δεν ξερω που τα εβαλε!!!

Δήμος

για την μοτο ροδα παιδια εχω να πω πολυ καλα λογια... εχω ενα 1200 μου ειπαν απο τον παναγιωτοπουλο να παω να βαλω εκει λαστιχα. και ετσι εκανα. τα παιδια ειναι (μαστορες) και μεσα σε 30 λεπτα ειχα την μηχανη μου ετοιμη και σωστη. με ρομποκλειδω :wave2:

sotirakos
30/05/2006, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Na sou po tin alitheia oti paroti mou proteine tin motoroda o Panagiotopoulos ego DEN exo akousei kala logia.... exo akousei oti oi typoi ekei einai ligo asxetoi me to thema...
Pige enas filos mou ena miltistrada ...kai den mporousan na tou baloun tin roda meta afotou balane to lastixo.....:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

αν δεν εχεις δει δεν μπορεις να κρινεις :nono: σωστα!

sotirakos
30/05/2006, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dvamv
Καλημερα,

Πηγα την προηγουμενη εβδομαδα στην Μοτοροδα μου ισιωσε την ζαντα (ειχε φαει λακκουβα) μαλλον με σφυρί γιατι ακουγα απο μεσα τον ηχο του σφυριού (ετσι ισιωνονται οι ζάντες?)

οταν εβαζε την ροδα ειπε στον πιτσιρικά του ειπε να βαλει στην καστανια 6 κιλα και χθες που ρωτησα τον Αντωνη μου ειπε οτι στο σφυξιμο του αξονα της μπροστινης ροδας η bmw βαζει 4 κιλά και πισω 10 κιλα.

Δεν ξερω εαν η διαφορά των 2 κιλων επηρεάζει κάπου αλλά εγω οταν πηρα το μηχανακι απο τον Αντωνη (αλλαξε δισκοφρενα γι αυτο και ελυσε την ροδα) το μηχανακι συμπεριφεροταν πολυ καλυτερα

Δεν νομιζω να ξαναπαω στην Μοτοροδα με δεδομενο οτι μου ειπαν οτι το ισιωμα ζαντων γινεται σε ειδικο καλουπι αφου ζεσταθει ολη η ζαντα και οχι σε συγκεκριμενο σημειο με σφυρί

Αυτα......

μια απο τι ιδια επαθα και εγω. αλλα η ζαντα εγινε καινουρια :smilea: με τον ιδιο τροπο που λες και εσυ... και να σου πω οτι : ειναι καλυτερα ετσι για τον λογο οτι αν πας π.χ στον πετα που κανει ζαντες καθως την εχει στο μηχανιμα και την ισονη αυτοματα αφαιρη απο πανο υλικο τις ζαντας και για εμας που εχουμε μοτο δεν ειναι οτι καλυτερο! . το παλικαρι που μου την ισιοσε εκανε καλη δουλεια την εβαλε σε μια πρεσα... την ζεστανε.. και μετα τις εδωσε αναποδα με ειδικη ματσολα (πλαστικη) και μου την εκανε παλι μαμα! :cool:

sotirakos
30/05/2006, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
:eyepop: "Μοτοροδα" ???!!!...Χμμμ, ευτυχως υπαρχει το καταλληλο smiley: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Υγ.Εγω παω στον "Ακριβο" (κοντα στην αρχη Αλεξανδρας προς Πατησιων) :cool:
Πολυ φιλικος και "σωστα" τα παιδια, σου φτιαχνουν και καφε οσο περιμενεις,
(και ειναι και φτηνος) !!! :smokin:
:wave2:

γιατι αυτη η φατσουλα φιλε? εχεις καμια εμπειρια? εγω για τον ακριβο δεν εχω ακουσει καλα λογια φτιαχνει λεει και αμαξια και δεν ειναι ο ειδικος μονο για μοτο! μην ξενατε οτι στις μοτο θα πρεπει να προσεχουμε να βαζουμε τα λαστιχα με την προδιαγραφη για αυτην π.χ το z6 το εχει σε κωδικο Β ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΑΚΙ αλλα και σε απλο στην ιδια τιμη. ο μοτοροδας εχει ολα τα λαστιχα και για ολα τα μηχανακια οπως ειδα :eek:

harlek
01/06/2006, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotirakos
ο μοτοροδας εχει ολα τα λαστιχα και για ολα τα μηχανακια οπως ειδα :eek:

Ε, OK, μην υπερβάλλουμε κιόλας! Εγώ που πήγα πάντως πριν κάνα χρόνο μου φάνηκε μέτριος. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την τοποθέτηση, δε μου έδωσε όμως και την εικόνα του κορυφαίου μάστορα. Από ευγένεια, δε, επίσης μετριότατος.

Την επόμενη φορά θέλω να πάω σε έναν στον Πειραιά (Καμίνια?), που σε κάποιο θρέντ είχα διαβάσει ότι είναι κορυφή. Δεν θυμάμαι το όνομά του τώρα ακριβώς "Μπούκης", "Βούκης", κάπως έτσι!...

banditgr
03/06/2006, 00:27
ston motoroda exo ala3ei arketes fores lastixa.....mporo na po einai metriotatos apo apopsi douleias,DEN eixai stand psalidiou kai stereonei tin moto sto plaino stand kai tin sikone me grilo aytokinitou...oso apo times einai apo tous pio akrivous.
Nomizo o pio ftinos itan sto auto-moto epidi den plironeis katholou ergatika.Pantos teleytea fora pou evala lastixo,paragila apo agglia me 90e mprostino,evgala zantoula monos mou kai me 5e mou tin perase to voukanizater tis gitonias....