PDA

View Full Version : 2 Ζηταδες νεκροι απο ταξιτζη



AFTER
01/06/2006, 07:13
Παραβιαση κοκκινου σηματοδοτη, τα ξημερωματα μαλλον, απο ταξιτζη, απεφερε τον θανατο δυο μοτοσυκλετιστων της ομαδας Ζ.

Για ακομα μια φορα ενα μελος της κιτρινης φυλης, σταθηκε εμποδιο για την ζωη δυο αδελφων μας(γιατι πρεπει να εισαι μοτοσυκλετιστης για να γινεις ζητας).

ΟΡΓΗ, τιποτα αλλο! :mad:

makis206
01/06/2006, 07:24
Άλλοι δυο νεκροί δηλαδή...:(

Κουράγιο στις οικογένειές τους...

SaraMaritis
01/06/2006, 08:00
.

x-rider
01/06/2006, 08:02
..

THEOD
01/06/2006, 08:16
Πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ενώ η σύγκρουση δεν ήταν ιδιαίτερα σφοδρή, τα παλληκάρια ΔΕΝ φορούσαν τα κράνη τους....
Γνωστός που λίγο μετά πέρασε από εκεί μου είπε ότι και οι 2 σκοτώθηκαν από κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις....


Κρίμα και πάλι κρίμα....

Julius
01/06/2006, 08:18
:sad: :sad: :sad:

maintenance
01/06/2006, 08:20
:(

Tigas
01/06/2006, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ενώ η σύγκρουση δεν ήταν ιδιαίτερα σφοδρή, τα παλληκάρια ΔΕΝ φορούσαν τα κράνη τους....
Γνωστός που λίγο μετά πέρασε από εκεί μου είπε ότι και οι 2 σκοτώθηκαν από κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις....


Κρίμα και πάλι κρίμα....

Κρίμα για τους ανθρώπους, πάντως περίεργο να μην φοράνε κράνος οι ζετάδες, εγώ όσα χρόνια κυκλοφορω στο δρόμο ποτέ δεν έχω δει κάποιον να μην είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους εμάς τους μοτοσυκλετιστες όσων αφορά τον εξοπλισμό, άσχετο άν πολλές φορές κάνουν και αυτοί ταρζανιές στο δρόμο.

Tropeas
01/06/2006, 08:39
Ηταν εκτός υπηρεσίας, και γυρνάγαν μάλλον παρέα απο διασκέδαση... μιας και δεν υπηρετούσαν στο ίδιο τμήμα , ήταν απλά φίλοι... κρίμα να προσπαθείς για το καλό των άλλων όταν ο ίδιος δεν το κάνεις συνειδητά για τον εαυτό σου...

:sad:
Καλό ταξίδι, και ελαφρύ το χώμα που θα τα σκεπάσει τα παλικάρια...:(

sapila racing
01/06/2006, 08:49
Οπως και να χει είναι πάντα κρίμα......:(

athandim
01/06/2006, 08:59
:sad:
Oι ιδιότητες (ταξιτζής- ζητάδες), μικρή σημασία έχουν...
Κρίμα...

downhill
01/06/2006, 09:17
Μπορεί να μην είναι σωστή η κατηγορία,αλλά αυτό μικρή σημασία έχει...

Στις 05:30 στη λεωφόρο Βασ.Κων/νου 60χρονος ταξιτζής παραβίασε το Κόκκινο και σκότωσε 2 αστυφύλακες που επέβεναν σε δίκυκλο.Ο ταξιτζής ισχυρίστικε ότι αφού ήταν άδειος ο δρόμος παρά το κόκκινο πέρασε...

Ισόβια στον κάφρο.Και αν είναι δική του η άδεια να την πάρει το κράτος και να μην επιτρέψει σε κανέναν συγγενή του να το "δουλέψει",και ας δωθεί στους συγγενείς των 2 ανθρώπων μόλις 21 ετών που σκότωσε το τέρας...

Gandalf dr685sm
01/06/2006, 09:19
έχει ήδη γραφεί στο "στραβά και ανάποδα"... τι να πείς;.. μερικές φορές η σιωπή είναι καλύτερη!!

,.................................


Gandalf

SF
01/06/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
:sad:
Oι ιδιότητες (ταξιτζής- ζητάδες), μικρή σημασία έχουν...
Κρίμα...

+999999

Α μπραβο... Καθε φορά τα ίδια λέμε. Δεν ούτε τα οχήματα ούτε οι ιδιότητες. Ο άνθρωπος (ή ζώο κατά περίπτωση) είναι το θέμα, και η συμπεριφορά αυτού...

:(

adam_tsouk
01/06/2006, 09:55
Για μένα το γεγονός ότι ήταν Ζητάδες δεν έχει καμμία σημασία...

Μετράει το ότι χάθηκαν δύο άνθρωποι.

το γεγονος όμως ότι ήταν ΤΑΞΙΤΖΗΣ έχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ!

Ο τύπος υποτίθεται ότι είναι επαγγελματίας! ότι έχει 2-3-4 φορές περισσότερα χιλιόμετρα από ότι ο μέσος οδηγός. ΟΦΕΙΛΕΙ να είναι ο πιο σωστός από όλους... Αλλά εδώ... τεςπα δε φταίει η χώρα που τα φορτώνουμε όλα, εμείς φταίμε....


Συλληπητήρια στις οικογένειες...

Μακάρι να μπορούσαν να είναι οι τελευταίοι αδικοχαμένοι...


:sad: :sad:

alexk
01/06/2006, 10:36
Λυπάμαι πολύ. Κάθε ζωή που χάνετε είναι ανεκτίμητης αξίας.

Μετά, ας θυμήσω σε κάποιος ότι είχαμε και ένα thread σχετικά με τα κόκκινα φανάρια... Πολλοί έλεγαν "εντάξει μωρέ, άν είναι άδειος ο δρόμος, είναι βράδυ κτλ. περνάμε, γιατί να περιμένουμε? ελέγχουμε εμείς".

Μπράβο μάγκες!!!
Και κάτι μάγκες είδα εχθές που περνούσαν κάτι κόκκινα και με αμάξι και με μηχανάκι. Μπράβο παιδιά!!! Καλά το πάτε ρε *beep* που να σας *beep*, θα μας σκοτώσετε.

wild_cat/anima
01/06/2006, 10:44
κρίμα τα παιδια !!
ας βρουν δύναμη αυτοί που έμειναν πίσω !

megatim
01/06/2006, 10:59
Εύχομαι να το πάρουν πατριωτικά οι υπόλοιποι ζητάδες και να μην αφήνουν ταξιτζή ατιμώρητο.

vaskunito
01/06/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από downhill
Ο ταξιτζής ισχυρίστικε ότι αφού ήταν άδειος ο δρόμος παρά το κόκκινο πέρασε...


Το μαλάκα....
:yuck:

WWW
01/06/2006, 12:33
Εγώ εύχομαι υγεία σε όλους και καλό καλοκαίρι. Κρίμα τα παλικάρια. Δάσκαλε που δίδαξες όμως ...

Εμείς πάντα κράνος, στολή κλπ κι ας βράζει ο τόπος.

Και αν εμείς δεν γουστάρουμε να τα βάλουμε τότε πρόβλημά μας. Αν όμως έχουμε τις αγαπημένες μας στο πίσω κάθισμα τότε να οδηγούμε ήρεμα, με σύνεση και πάντα τα μάτια 10004 ...

Για φανταστείτε τον εφιάλτη να την βγάζουμε εμείς ζάχαρη από πτώση και να χάνουμε την αγαπημένη μας ή τους ανθρώπους που αγαπάμε από δικό μας λάθος. Πώς θα αισθανόμαστε για μια ζωή, τί θα πούμε στους δικούς της ανθρώπους ?


Κι όλα αυτά για μια παπαριά, για το γκάζι το γλυκό ή για την μαλακία με το καπελάκι το trendy και το ψευδοlife style του ξεκράνωτου (που άμα τον γυρίσεις ανάποδα δεν καμπανίζει ούτε γρόσσι στο πάτωμα).

Τις ευχές μου και προσοχή ...

H.A.Balafoutre
01/06/2006, 14:30
Κρίμα κρίμα κρίμα.

Το κόκκινο και η παραβίαση στοπ είναι οι χειρότερες παραβάσεις. Όσες φορές έχω τρακάρει 3 (2 οδηγούσα πάπια και 1 αμάξι) για την ιστορία η μία ήταν με ταξιτζή, οι άλλοι παραβίασαν το στόπ. Θανατηφόρα παράβαση.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τους σκεπάζει και για τον άλλον ότι πεί το δικαστήριο.

TROOPER
01/06/2006, 16:17
re paides signomi gia tin pithani airetikotita tou post alla trelenomai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

trelenomai me tontarifa pou efage stegna 2 paidia 21 eton kai thimono giati den egine kata lathos!!!!!!

de pairnas re file kokkino kai poso mallon otan trexeis me xilia!!!!!!!!!!!!

KREMASMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alla.....

pos na dexto oti o tarifas den ektimise ti zoi 2 anthropon apo ti stigmi pou oi 2 epoxoumenoi ontas malista kai astinomikoi de foragane kranos!!!!!!!!!!!!!!!!!

dld o opoiosdipote mporei na kanei oti goustarei alla ta kakomoira ta paidia xoris kranos,xoris aksoplismo kai ontas astinomikoi ti pathane....E OXI!!!!!!!!!!!
EGO DEN TO DEXOMAI OSO SKLIRO KAI AN AKOUGETAI!!!!!!!!!

kavalame kai kseroume tous kindinous pou paizoune!!!!

de pame sto narkopaidio elafra ti kardia!!!

an den ektimame emeis tin idia mas ti zoi giati o allos na tin ektimisei??????????

de katalavaino!!!!!!!!!!!!!!!!

isos poli na me xaraktirisete m@.@.@ i otidipote allo omos afti einai i gnomi mou kai den tin allazo!!!!!

eferan efthini gia to tragiko gegonos asxeta an eixan tin protarxiki i defterevousa efthini!!!!!!!!!!!!!!!!!

silipitiria stis oikogeneies tous,
kremasma ston tarifa,
signomi gia tin apolitotita i kai sklirotita tou mnmatos mou apo olous sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!

na stai kala kai na thimaste

FORATE KRANOS PRIN EINAI ARGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S:2 fores me exei sosei(kai milao kiriolektika) !!!!!!!!!!!!

naxiotis
01/06/2006, 17:19
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ήταν 2 παιδιά 21-22 χρονών που είχαν σχολάσει από 1)ΥΜΕΤ ΚΑΙ 2)από κάποιο τμήμα και πήγαιναν σπίτι τους για ύπνο μετά από ξενύχτι.:a35: όσο για τον ταρίφα τι να πούμε.......
Χωρίς να υποστηρίζω ή να κατηγορώ κάποια επαγγέλματα για τον συγκεκριμένο ταρίφα:a29: :a015: :a016: :a57:
ΤΕΣΠΑ,προσέχετε εκεί στην ΑΘΗΝΑ τα φανάρια ακόμα και αν έχετε πράσινο γιατί δυστυχώς υπάρχουν πολλοί
:a31: :a31: οδηγοί.
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

gispy
01/06/2006, 17:28
Και μένα με έχει σώσει και μάλιστα κυριολεκτικά για αυτό κυνηγάω και τον κολητό μου όποτε τον βλέπω να ανεβαίνει χωρίς κράνος, άσχετα αν και εγώ κανα 20αρι μέρες τον χρόνο μπορεί να μην το φορέσω.
Φίλε μου όμως δεν έχεις δίκιο σε αυτό που θέλεις να μεταφέρεις γιατί δεν το μεταφέρεις σωστά.
Έχουμε ΠΛΗΡΗ ευθύνη γιατί δεν προσέχουμε να έχουμε κράνος αλλά αν τα παιδιά αντί να πεθένανε από κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις πεθέναν γιατί τους έσπασε η σπονδυλική στύλη θα μιλάγαμε για πλάτες κροκόδειλους και δεν ξέρω εγώ τι.

Όλοι έχουμε ευθύνη να προσέχουμε όσο μπορούμε και όλοι γνωρίζουμε την διαφορά ασφάλειας του αυτοκινήτου, της μοτοσυκλέτας αλλά και του YUGO που ένα 19χρονο αγόρασε μεταχειρισμένο και έβαλε την ζώνη του να πάει μια γρήγορη βόλτα σε στροφιλίκι ή ακόμα και στην εθνική για να το χαρεί έχοντας την αίσθηση οτι είναι ασφαλής.

Η οριμότητα του προσωπικού ελέγχου στην οδήγηση τελειώνει πάντα εκεί που αρχίζει το λάθος του άλλου γιατί πια δεν κρίνεσαι από την δικιά σου οριμότητα τόσο αλλά από το μέγεθος της βλακίας/απροσεξίας του άλλου. Και ναι το κράνος καλύπτει ένα πόσο αλλά μόνο αυτό είναι;!!!

Βάζω το κράνος μου και προσπαθώ να φορώ καλά προστατευτικά (μέχρι και μπότες σε ταξίδι κατακαλόκαιρο φοράω) αλλά αν περάσει κάποιο αυτοκίνητο τον δρόμο κάθετα πώς είσαι σίγορος με αυτά που φοράς οτι θα είσαι μαζί μας αύριο;

Κακά τα ψέματα, είτε είμαι σε αμάξι είτε σε μηχανή εύχομαι να μην μου τύχει. Αν τύχει εύχομαι να μην είναι πολύ άσχημο γιατί ΟΛΑ είναι θέμα ΤΥΧΗΣ όση ασφάλεια και να πάρεις.

Τώρα για έναν επαγγελματία οδηγό το να λες οτι έλεγξες και η ΣΙΓΟΥΡΙΑ σου σκότωσε (αν θες στο ελάχιστο χτύπησε) κάποιον που περνούσε τότε το ελάχιστο θα ήταν να σου πάρουν την άδεια για να μάθεις να μην αλλάζεις τους νόμους όπως θες εσύ και να αποτελέσεις στοιχείο παραδειγματισμού σε αυτήν την χώρα που πόσο το έχει ανάγκη δεν ξέρω.
Αν είχε συνείδηση μόνος του θα την παρέδιδε αλλά δεν ζούμε σε καιρούς με αξιοπρέπεια δυστυχώς.

Για τα παιδιά αν θα σκοτωνόντουσαν με κράνος ή χωρίς είναι ένα θέμα που θα πρέπει να αναληθεί όχι για τις γενικές περιπτώσεις αλλά μόνο και ΜΟΝΟ για αυτήν την τυχαία περίπτωση και να γίνει στοιχείο αναφοράς σε αυτούς που δεν φορούν για να βάλουν στο μυαλό τους η αμέλεια τους που μπορεί να φτάσει

Φιλικά πάντα και συγνώμη αν σας κούρασα

latris mixanis
01/06/2006, 18:37
Δεν παίζει ρόλο το επάγγελμα ή ιδιότητα των ανθρώπων....
είναι κρίμα να χάνονται ζωές απο βλακείες!! :sad:

blueblack
02/06/2006, 07:52
Φίλοι καλημέρα.......

Άφού πρώτα ένώσω καί έγώ τά λύπη μου μέ όλους σας.....
καί άφού εύχηθώ κουράγιο.....στούς δικούς τους,άν κανείς μάς
διαβάζει........
θά πάρω άφορμή τό γεγονός νά πώ δυό λόγια......
Όδηγώντας πάνω άπό τριάντα χρόνια ....
ένιωσα πολλές φορές τήν άνάγκη νά βγάλω τό κράνος καί νά νιώσω τό αίσθημα τής ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ....μέ τόν άέρα νά μέ χτυπά
στό πρόσωπο....
Βλέπετε ή ίδέα τής μοτοσυκλέττας είναι συνδεδεμένη καί μέ άλλα
πράγματα........
Κάποιοι παλιοί σίγουρα μέ καταλαβαίνουν....!!!!
Όμως ή λογική άλλα προστάζει.....
ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ......!!!!!!!!!
Κάποια στιγμή τής ζωής μου βρέθηκα χωρίς μηχανή δική μου γιά περίπου 8 χρόνια...........
Όταν ξανάπιασα μηχανή στά χέρια μου ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ.....
Τά όχήματα είχαν πολλαπλασιαστεί τόσο πολύ.....
Ή πόλη είχε γίνει ζούγκλα......
Είχε γεμίσει άσχετους....
Ό ένας πάνω στόν άλλο.....
Καί άπό τότε πέρασαν άλλα 5 χρόνια .....καί τά πράγματα χειροτέρεψαν πολύ........
Οί άξίες ΞΕΥΤΕΛΙΣΤΗΚΑΝ.....καί μαζί τους έχασε τήν άξία της καί ή
ΖΩΗ.....!!!!!!!!
Γιαυτό ό τύπος πέρασε μέ τόση άνεση μέ κόκκινο......
Έπειδή λοιπόν κανείς δέν ύπολογίζει κανέναν πιά.....
ΠΡΟΣΕΧΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ......!!!!!!!!!!!!!
Τά στατιστικά λένε πώς ..........
ΜΙΑ.....φορά τουλάχιστον ό καθένας μας πού όδηγεί θά έμπλακεί σέ
τροχαίο.....!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΖΗΣΑ ...Τό ...1982...!!!!!!
Άπό τότε μές τήν πόλη πρώτα ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΟΥ ......στά σταυροδρόμια.......
καί μετά ή μηχανή....!!!!!!!!
Δέν χρειάζεται όμως νά πάθεις γιά νά μάθεις ...άπλά ΑΚΟΥΓΕ..τούς
άλλους......
Πάνω άπό 90% τών άτυχημάτων ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έξω στούς δρόμους έπαρχιακούς καί έθνικούς........
μόνο άπό ύπερεκτίμηση τών ίκανοτήτων μας....ή
άπό πολύ άτυχη στιγμή..ή μαλακεία.... ..λάδια ...τρακτέρ...πιοτό..κ.λ.π..........................

ΝΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ........καί......ΠΡΟΣΟΧΗ.......
Η ΖΩΗ.......ΕΙΝΑΙ....ΓΛΥΚΙΑ.....!!!!!!!!!!!!!

Chemical
04/06/2006, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Εγώ εύχομαι υγεία σε όλους και καλό καλοκαίρι. Κρίμα τα παλικάρια. Δάσκαλε που δίδαξες όμως ...

Εμείς πάντα κράνος, στολή κλπ κι ας βράζει ο τόπος.

Και αν εμείς δεν γουστάρουμε να τα βάλουμε τότε πρόβλημά μας. Αν όμως έχουμε τις αγαπημένες μας στο πίσω κάθισμα τότε να οδηγούμε ήρεμα, με σύνεση και πάντα τα μάτια 10004 ...

Για φανταστείτε τον εφιάλτη να την βγάζουμε εμείς ζάχαρη από πτώση και να χάνουμε την αγαπημένη μας ή τους ανθρώπους που αγαπάμε από δικό μας λάθος. Πώς θα αισθανόμαστε για μια ζωή, τί θα πούμε στους δικούς της ανθρώπους ?


Κι όλα αυτά για μια παπαριά, για το γκάζι το γλυκό ή για την μαλακία με το καπελάκι το trendy και το ψευδοlife style του ξεκράνωτου (που άμα τον γυρίσεις ανάποδα δεν καμπανίζει ούτε γρόσσι στο πάτωμα).





+1000000000000000

Ζωή χωρίς νόημα γεμάτη από τύψεις και ενοχές

gixxerpap
05/06/2006, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


dld o opoiosdipote mporei na kanei oti goustarei alla ta kakomoira ta paidia xoris kranos,xoris aksoplismo kai ontas astinomikoi ti pathane....E OXI!!!!!!!!!!!
EGO DEN TO DEXOMAI OSO SKLIRO KAI AN AKOUGETAI!!!!!!!!!

kavalame kai kseroume tous kindinous pou paizoune!!!!

de pame sto narkopaidio elafra ti kardia!!!

an den ektimame emeis tin idia mas ti zoi giati o allos na tin ektimisei??????????

de katalavaino!!!!!!!!!!!!!!!!

isos poli na me xaraktirisete m@.@.@ i otidipote allo omos afti einai i gnomi mou kai den tin allazo!!!!!

eferan efthini gia to tragiko gegonos asxeta an eixan tin protarxiki i defterevousa efthini!!!!!!!!!!!!!!!!!



...με την ιδια λογικη, αν δεν εχεις συναγερμο στο σπιτι σου, θα φταις εσυ αν μπουκαρουν και σε ληστεψουν....
...να σου πω, λογικο μου ακουγεται....

TROOPER
06/06/2006, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
...με την ιδια λογικη, αν δεν εχεις συναγερμο στο σπιτι σου, θα φταις εσυ αν μπουκαρουν και σε ληστεψουν....
...να σου πω, λογικο μου ακουγεται....

paidariodes kai avasimo to paradeigma kata ti gnomi mou panta!!!!!
den eipa na exeis sinagermo spiti...alla toulaxiston kleidose ti porta!!!!!kat antiparavoli den eipa na forane ksistres sta gonata alla to rimadi to kranos to opoio o 1 apo tous 2 iksere na to valei san matas pou itane gia na deirei kosmo...meta....POU EINAI TO KRANOS OEO??????????

ase pou den eipa oti eftegan ta paidia!!!!!

eipa oti eferan meros efthinis defterevontos vevea...alla poli simantiko!!!!


filika ennoeite:wave2:

Alx 84
06/06/2006, 08:22
το έμαθα κ εγώ από ένα συνάδελφο...:sad: :sad: :sad: :sad: κρίμα, πραγματικά κρίμα.:( :(

το κράνος όμως??:sad:

oulas
07/06/2006, 02:39
άσχετο άν πολλές φορές κάνουν και αυτοί ταρζανιές στο δρόμο.

Δυστηχως αρκετες φορες εχω διαπιστωσει και εγω κατι τετοιο να περνανε κοκκινο χωρις να υπαρχει λογος, και σουζα στο φοναρι.

Κριμα για αυτους που εφυγαν, και παντα κρανος. Εμενα ηδη με εσωσε μια φορα απο το μοιραιο!

drade
07/06/2006, 07:21
σε γενικές γραμμές (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) οι ταρίφες είναι οι πιο επικίνδυνοι οδηγοί (μαζί με τους μέγα-ταρίφες του ΟΑΣΘ) διότι θεωρούν ότι όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί είναι κατώτεροι με συνέπεια να είναι αυθάδης, προκλητικότατοι και εν τέλει επικίνδυνοι…γι’ αυτό και εμείς ας φοράμε τα κράνη μας!


ααα και τώρα που το σκέφτομαι, στην διασταύρωση Μητροπόλεως με Αγ. Σοφίας (κέντρο Θες/νίκης) εκεί όπου κάνουν πιάτσα οι ταρίφες εκτός του ότι πιάνουν και την μία λωρίδα της Αγ. Σοφίας (όπου δεν είναι η πιάτσα τους) πάντα στρίβουν με το που αδειάσει θέση είτε είναι κόκκινο είτε όχι, ποτέ δεν τους έχω δει να περιμένουν να γίνει πράσινο, μα ποτέ!
:mad:

gerodim
13/06/2006, 08:52
Εμένα είχε πάει να με φάει ταρίφας παραπλεύρως της βουλής. Εϊμαι τέρμα Ακαδημίας και στρίβω δεξιά για Σύνταγμα πιάνοντας την πιό αριστερή (στο ρεύμα μου πάντα λωρίδα). Ο ταρίφας ερχόμενος από τη στροφή (από το απέναντι ρεύμα) με το που στρίβει μπαίνει κατευθείαν πατημένος στη δικιά μου λωρίδα. Κόρνες, κακό , σλάλομ για να τον αποφύγω και εξελίσσεται η παρακάτω συζήτηση.

g: ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ?
τ: ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΗΓΑΙΝΕ, ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΠΩΣ ΝΑ ΟΔΗΓΩ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΟΔΗΓΟΣ ΤΑΞΙ.
g: ΦΑΙΝΕΤΑΙ....

κάπου εκεί έφυγα.