PDA

View Full Version : Καθημερινή ...κοινή...ιστόρία άγχους για τους πιο πολλούς απο εμάς.



Gandalf dr685sm
01/06/2006, 09:08
Λένε πολλοί οτι ο άνθρωπος έχει προβλήματα στην ζωή της πόλης. Είναι ναι μεν ον που ζεί σε κοινωνικές ομάδες αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να ζήσει σε ασφυκτικές συνθήκες κοινωνίας. Κάτι που μπορούν να κάνουν τα μυρμήγκια , οι μέλισσες κτλ.

Το περιβάλλον της πόλης , τι σας θυμίζει; Διαμερίσματα, το ένα πάνω στο άλλο. Κόσμος που κινείται, κάθεται , ζεί , κυριολεκτικά με συνεχή επαφή με άλλους. Θέλετε περισσότερα;

Ας πάρουμε μια καθημερινή πορεία ενός απο εμάς, και ειδικότερα με όχημα μηχανή και οχι αυτοκίνητο , για να μην πιάσουμε την χείριστη των συνθηκών, κατάσταση.



Ξημέρωμα λοιπόν.

Με ενα καλό σόκ απο εκείνο το ηλεκτρονικό μαραφέτι που «τσιρίζει» κάποιον ήχο , για να μας ξυπνήσει. Ειδικά δε, αν είναι και χειμώνας και πλακώνει το πάπλωμα , μπορεί το ξυπνητήρι, να δοκιμαστεί και με το test της ECAP , για να δούμε πόσο αντέχει τις προσκρούσεις με κινούμενα αντικείμενα... ενίοτε ιπτάμενα στο μέγεθος μια μπότας ας πούμε.

Συνεχίζουμε στην τουαλέτα, που .....εχμμμ... καλά λογοκρίσια ρε παιδάκι μου.. είναι το μέρος που ο θρόνος δεν περιγράφεται με απλά λογια , ούτε την ευχαρίστηση που δίνει αφήνοντας ενα «κενό» μέσα σου. Αμέσως μετά, μια λιμνούλα γύρω και κάτω απο τον νιπτήρα δείχνει οτι έχουμε αργήσει και για να προλάβουμε , πλατσουρίσαμε αλά Ελέφαντας.

Τρεχάλα απο τις σκάλες (γ...μω τα κοινό΄χρηστα που πληρώνουμε και δεν υπάρχει ασανσέρ πάλι) όπου φυσικά αφού έχουμε φτάσει στον πρώτο απο τον πέμπτο , θυμόμαστε οτι αφήσαμε το ...κινητό/κλειδιά/πορτοφόλι... και ανεβαίνουμε πίσω πάλι. 2 λεπτά ψαχουλέματος σε τσέπες, μπουφάν , τσάντα και εκεί που ψάχνουμε τα κλειδιά, βλέπουμε και το αντικείμενο που νομίζαμε οτι ξεχάσαμε.

Με τα πολλά , και αφού περάσουμε απο το ισόγειο που οι καθαριστές και πάλι έχουν σφουγγαρίσει και κοντέψαμε να κάνουμε την Hollywood like έξοδο απο την τζαμαρία της εισόδου, φτάνουμε στην μηχανή.

Εκεί ακουλουθούμε μηχανική διαδικασία...

Γαμ.. το κέρατο μου , που είναι τα κλειδιά;... α..οκ..εδώ είναι... κάτσε να βγάλω το λουκέτο...αφήνω το κράνος στην σέλα/τιμόνι/κιβώτιο επάνω... ΓΚΝΤΟΥΠ!!!...ΟΧΙ ΡΕ $%#$^$... άλλο ενα σημάδι... πάλι για αυτοκολητάκι θα ψάχνω για να καλύψω το γδάρσιμο ή θα πω καμιά μπαρούφα για δήθεν χύμα μου.

Καβάλα στην σέλα, γύρισμα κλειδί, μίζα... κούμπωμα πρώτη... ΜΠΑΜ!! (ενώ είχε πέσει το κράνος, η προσοχή απο την αφαίρεση του λουκέτου , είναι η αιτία που ο μπροστινός τροχός παρέμεινε κλειδωμένος.)Ευτυχώς που με τόσα παρκαρισμένα, δεν άνοιξαμε το γκάζι πολύ... και ίσα που κλείδωσε ο τροχός... Σβύσιμο μοτέρ, stand και αφαίρεση λουκέτου...

Εκκίνηση... αφού περάσουμε τα στενά της γειτονιάς , αποφύγαμε δύο γάτες, σκουπιδιάρικο, τις κυρίες απο την λαϊκή , όπως και ενα βυτίο (πετρέλαιο, βόθρος...επιλέξτε εσείς) βγαίνουμε στην λεοφωρο.. 10 λεπτά ακριβώς πριν τις 8:00/9:00 που πιάνουμε δουλειά... Χούφτωμα στο γκάζι ... και το καλύτερο διεγερτικό μετά τον καφέ , είναι η αδρεναλίνη που νιώθεις όταν ο μπροστινός κύριος , με το αυτοκίνητο , δεν έχει ξυπνήσει ακόμα και την ώρα που .../κάνει ανασκαφές στην μύτη του/ακούει τα μηνύματα στο κινητό/κοιτάει ποιό σταθμό θα βάλει/ή γενικά κοιμάται όρθιος μετά το ξενύχτι , λόγω του τσακωμού με το έταιρον ήμισυ.....απλά φρενάρει/αλλάζει πορεία ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, που για αυτόν είναι ανεπαίσθητο , αλλά για εμάς μπορεί να είναι ικανό για 15 μέρες αναρρωτικής άδειας.

5 λεπτά και ακόμη 3 χιλιόμετρα , για να φτάσουμε. Το σλάλομ ανάμεσα απο αυτοκίνητα είναι αυτονόητο. Όπως και το οτι , όλα τα κόκκινα φανάρια, θα ανάψουν διαδοχικά για τα τελευταία 600-700 μέτρα , και ειδικά το προτελευταίο θα διαρκεί , ακριβώς όσο χρειάζεται για να περάσει ενα δεξαμενόπλοιο απο την διώρυγα της Κορίνθου (Οι καραβοκύρηδες με ΧΧ, FJR,κτλ...πληρώνουν και εκείνοι διόδια εκεί!!).

Με τα πολλά φτάνουμε με +3 ή +5 λεπτά καθυστέρηση, και καθόμαστε στο γραφείο. Εκεί φροντίζουν οι συνάδερφοι-αφεντικό να μας ενημερώσουν οτι , κάθε τι που κάναμε χθές, έχει αλλάξει και ο βαθμός δυσκολία επίτευξης τους, μοιάζει με εκείνον που παίρνεις όταν μπορέσεις να οδηγήσεις με 200+ μέσα στην Πατησσίων ,ενώ έχει λάδια και είναι γεμάτη απο ΤΑΧΙ που προσπαθούν να πάρουν πελάτες.

Ώρα για φαγητό... μικρό διάλειμα για... (σιγά μην σας αφήσουν να πάτε)... τηλεφώνημα , έτσι ώστε το φαγητό να έρθει στο γραφείο/δουλειά. Αφού έρχεται , αρχίζει η διαδικασία multitasking , όπου και με δύο χέρια και μια μύτη , γράφουμε σε Κ/Β, γράφουμε σε έγγραφο, τηλεφωνούμε απο κινητό ΚΑΙ σταθερό , ενώ διαβάζουμε και στέλνουμε emails/παραγγελίες. Φυσικά το φαγητό είναι μια διαδικασία , που ακόμα και οι Γερμανοί SS στο Aousvits πολύ εύκολα θα έβαζαν στα θύματα τους , σαν τυρρανία.

Απόγευμα , κοντά 15 λεπτά πριν να πάμε σπίτι...ΝΤΡΙΙΙΙΝ... οχι ρε πούστη μου... σίγουρα κάτι κακό είναι.. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ...!!!

Μόλις ήρθε ακύρωση παραγγελίας/έργου/συμφωνίας που για να λυθεί και να γίνει σωστά, θέλει τουλάχιστον 3-4 ώρες έξτρα εργασίας. Με τα πολλά μειώνεται σε 2 , μιας και η δικαιολογία οτι κανείς δεν είναι τέτοια ώρα στην δουλειά του , για να συνενοηθείς περαιτέρω , είναι ισχυρό ατού και πιάνει κατά 95% ...(εκτός αν ο ανώτερος έχει κολητηλίκια με τον απο εκεί ανώτερο και ξέρει τι γίνεται).

Ώρα σχολάσματος... Φυσικά στον δρόμο γίνεται κόλαση και τα αυτοκίνητα έχουν παρκάρει απο το μπλοκάρισμα. Η μηχανή , έχει πάει 1-2 μέτρα πιο πέρα, καθώς κάποιος δεν μπορούσε να παρκάρει καλά , και την κούνησε... πάλι καλά που δεν την έριξε κιόλας.

Με μυαλό πιο μπερδεμένο και πιο σκοτισμένο ακόμα και απο το νόημα που βγαίνει απο τις γνωστές διαμάχες του afrotwin με όλους., βάζουμε πρώτη και πάμε να φύγουμε... ΜΠΑΜ.... Γαμ..το λουκέτο μου γαμ....

Σβύσιμο μοτέρ, βγάλσιμο λουκέτου... πορεία μετά 1 χλμ... και πίσω στην εταιρία, γιατί βγάλαμε το κινητό να φορτιστεί εκεί και φυσικά το ξεχάσαμε... και αίντε να εξηγήσεις στην άλλη οτι δεν το έκλεισες για πονηρούς σκοπούς.

Η διαδρομή πίσω στο σπίτι έχει και πάλι βαθμό επικινδυνότητας, καθώς οι δρόμοι είναι ακόμα γεμάτοι (reality check…σε πρόσφατη αργοπορημένη επιστροφή μου...αδειάζουν μετά τις 01.00am.) και όλοι βιάζονται να πάνε σπίτια τους. Μάλιστα αν έχει και κανά CH.L., Mundial, Euro….ζήτω που καήκαμε.

Η διαδρομή λοιπόν , μετά απο μερικά στολίσματα με χειρονομίες, Γαλλικά σεμινάρια γλώσσας δρόμου και ίσως και κανά τρύκ ασφαλούς οδήγησης (τον μαλάκα..τον τρακαααρ....οχι ευτυχώς...απέδωσε το CSS/EBS/ABS και όλη η σούπα γραμμάτων), φτάνουμε στο σπίτι απο κάτω. Εκεί αφού ρίξουμε ενα καυγά με τον παπάρα τον γέιτονα που διαμαρτύρεται για την θέση της μηχανής, τα κοινόχρηστα, και οτι άλλο θέλετε... ανεβαίνουμε στο σπίτι... λίγη φασίνα... λίγο μαγείρεμα, λίγο χαζοκούτι...και μπαμ, για ξάπλες.... και την στιγμή που κλείνει το μάτι... ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΝΝ!!!... «ελά καλέ μου!..δεν είπαμε οτι σήμερα θα πάμε cinema/γενέθλια φίλου/ψώνια;»....

Για να μην το τραβάω άλλο... φτάνουμε στο κρεβάτι κατά τις 1-2:00 το πρωί και φυσικά πάμε να «ξεραθούμε»... έλα όμως που ο δίπλα έχει νταλκά και έχει βάλει στο τέρμα το ράδιο ή τσακώνεται με την γυναίκα του;... Τελικός ύπνος κατά τις 3.30 όπου βέβαια έχουμε ξεχάσει να βάλουμε το ξυπνητήρι για την επόμενη μέρα. Και οχι τίποτα άλλο , αλλά αίντε να κάνεις τα παραπάνω με 10 λεπτά λιγότερα στην διάθεση σου!!!!

Αγχωθήκατε; ... Και μετά γελάνε κάποιοι , γιατί την έκανα για έξω απο την Αττική!... Τουλάχιστον γλυτώνω τους γείτονες.. και κάνω και μερικά χιλιόμετρα χωρίς κίνηση φασαρία κτλ.

Gandalf

kaps
01/06/2006, 09:29
Μας ΑΓΧΩΣΕΣ....

DUKASII
01/06/2006, 09:30
παρακολουθείς ρε??ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??:mad: :rolleyes:


με εγάμησες πρωινιατικο...:bawl: :bawl: :bawl:

θέλω να παω να μεινω σε νησί!!!!!:( :(

tifoefs
01/06/2006, 09:59
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


Εγω δεν εχω γειτονα ομως !!!

:a01: :a01: :a01: :a01:

stavrobeis
01/06/2006, 13:52
Αλλαξε σπιτι,

Αλλαξε μηχανη

Αλλαγε δουλεια

Αλλαξε λουκετα

Αλλαξε κινητο (με καλυτερη μπαταρια)

Αλλαξε γκομενα (οι μουγκες προτιμουνται)

...

Αλλαξε πολη...

the_passenger
01/06/2006, 14:15
Φταίει και η πόλη
Φταίει και ο σύγχορνος τρόπος ζωής
Φταίμε κι εμείς από τη στιγμή που κάνουμε τις επιλογές μας, και οι επιλογές μας είναι αυτές..

Πάντως πολύ άγχος βρέ φίλε μου.. μερικές συμβουλές από εμένα:
-Αγόρασε μπανάνα και βάζε μέσα όλα τα κινητά/κλειδιά/πορτοφόλια/τσιγάρα κλπ
-Κατάργησε το λουκέτο (δεν κανει και πολλα) και βάλε συναγερμό
-Άλλαξε γυναίκα
-Πήγαινε διακοπές
-Κάνε συχνά διαλείμματα
-Αθλήσου
-Χαλάρωσε

:wave2:

tifoefs
01/06/2006, 14:29
Αλλαξα γυναικα !!

:a01: :a01: :a01:

Τα αλλα ειναι δυσκολα !

:uplate: :uplate: :uplate:

bartlal
01/06/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αλλαξα γυναικα !!

:a01: :a01: :a01:

Τα αλλα ειναι δυσκολα !

:uplate: :uplate: :uplate:

μα γιατι λες οτι τα αλλα ειναι δυσκολα? αφου.... αθλησαι: :a31:


:lol: :lol: :lol: :lol:

kachius
01/06/2006, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger

Φταίμε κι εμείς από τη στιγμή που κάνουμε τις επιλογές μας, και οι επιλογές μας είναι αυτές..


Εγώ εδώ και ένα χρόνο έχω επιλέξει να φύγω απ'την
Αθήνα αλλά ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο...:(

Έχω κάτι υπόψιν μου που είναι λίγο έως πολύ
χρονοβόρο (θέλω ελάχιστο 1 χρόνο με μέγιστο...μπορεί και 5!)
αλλά είναι και η μόνη διέξοδος...

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα "κίνητρα αποκέντρωσης";

Γιατί το ΥΠουργείο ΕΣωτερικών Δημόσιας Διοίκησης
και ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

δε γνωρίζει τίποτα σχετικό με την αποκέντρωση...

(αν κρίνω από την απορία της γραμματείας...
...νομίζω ότι δε ξέρει καν τι σημαίνει αποκέντρωση!!)

tsofras
01/06/2006, 15:45
χαχα σωστός. Το μόνο που χάρηκα όταν ζούσα στη Αγγλία . ήταν ότι δεν είχα τόσο άγχος. Αλλα και πάλι ο Έλληνας ξεχώριζε, Σάββατο πρωί, Λεωφορείο και γιαγιάδες και παπούδες, βολτούλα , κυριλέ , μιλάνε γελάνε με τον οδηγο, ούτε άγχος ούτε τίποτα. Ο ελληνας (εγώ δλδ. , αν και δεν έχω να πάω πουθενά , έχω φάει τα ποδια μου που αργώ 1 λεπτό να φτάσω εκεί που θέλω λόγω κίνησης, χωρις να έχω να πάω κάπου και χωρίς να βιάζομαι. Μετά μου λές γιατι οι 80αριδες της Αγγλίας μοιάζουν με τους δικούς μας 50αριδες.....

tifoefs
01/06/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
χαχα σωστός. Το μόνο που χάρηκα όταν ζούσα στη Αγγλία . ήταν ότι δεν είχα τόσο άγχος. Αλλα και πάλι ο Έλληνας ξεχώριζε, Σάββατο πρωί, Λεωφορείο και γιαγιάδες και παπούδες, βολτούλα , κυριλέ , μιλάνε γελάνε με τον οδηγο, ούτε άγχος ούτε τίποτα. Ο ελληνας (εγώ δλδ. , αν και δεν έχω να πάω πουθενά , έχω φάει τα ποδια μου που αργώ 1 λεπτό να φτάσω εκεί που θέλω λόγω κίνησης, χωρις να έχω να πάω κάπου και χωρίς να βιάζομαι. Μετά μου λές γιατι οι 80αριδες της Αγγλίας μοιάζουν με τους δικούς μας 50αριδες.....

Ειναι πισωγλεντηδες γι' αυτο !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsofras
01/06/2006, 16:44
:D :rotflmao: :D :beer:

stavrobeis
01/06/2006, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius

Ξέρει κανείς τι παίζει με τα "κίνητρα αποκέντρωσης";

Γιατί το ΥΠουργείο ΕΣωτερικών Δημόσιας Διοίκησης
και ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΣΗΣ

δε γνωρίζει τίποτα σχετικό με την αποκέντρωση...

(αν κρίνω από την απορία της γραμματείας...
...νομίζω ότι δε ξέρει καν τι σημαίνει αποκέντρωση!!)

Το σιγουρο ειναι οτι δεινουν πολλα οικονομικα κινητρα για παραμεθωριες περιοχεσ, νησια κτλπ, κυριως φορολογικες ελαφρυνσεις αν η εδρα της εταιριας ειναι σε τετοιες περιοχες...

Αν μπορεις να συνδιασεις και κανα προγραμματακι..
Ριξε μια ματια σε αυτα, κατι θα βρεις...

http://www.info3kps.gr

http://www.antagonistikotita.gov.gr/epan/site/Home/t_section

Και για υφισταμενες και για ηδη υπαρχουσες επιχειρησεις...

Ολοι θελουν να φυγουν απο Αθηνα, αλλα κανεις δεν μπορει...
Και εγω που δεν μενω εκει, ξερεις ποσες φορες σκεφτηκα να κατεβω...
Αλλα προτιμω το εξωτερικο...
:wave2:

naxiotis
01/06/2006, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρακολουθείς ρε??ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ??:mad: :rolleyes:


με εγάμησες πρωινιατικο...:bawl: :bawl: :bawl:

θέλω να παω να μεινω σε νησί!!!!!:( :( αυτό ακριβώς έκανα πριν 2 χρόνια και σώθηκα.
Πρέπει όμως να μπορείς με την δουλειά που έχεις.
Για Δ.Υ. όμως λέει γιατί από δουλειά ηρεμείς και παίρνεις και τα ίδια φράγκα.:wave2: :wave2: :beer:

one
02/06/2006, 15:36
Τι εχω να τραβιξω...

DimChios
02/06/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από one
Τι εχω να τραβιξω...



Σάλταρε το 15χρονο! :lol:

Δέν το λέω υποτιμιτικά φιλαράκι!

Χαλάρωσε όμως εσύ! Έχεις πολύ δρόμο ακόμα για να φτάσεις σε αυτή τη κατάσταση και ώς τότε θα έχουν αλλάξει (ελπίζω) πολλά προς το καλύτερο αν και (το απεύχομαι) μπορεί να έχουν γίνει και χειρότερα!

Εγώ ρε που ζούσα σε νησί και είχα την ηρεμία μου γιατί κατέβηκα Αθήνα μου εξηγεί κάποιος?

Αφήστε, μήν παιδεύεστε, τις ανησυχίες και τα όνειρά μου κυνηγούσα (και ακόμα κυνηγάω, -δείτε την υπογραφή μου γαρ-), είμαι πολύ ηπερήφανος (ή μ@λ@κ@ς, όπως γουστάρετε πείτε με) που δεν ήθελα να δεχτώ το "βόλεμα" που μου προσέφεραν και η δουλειά που επέλεξα (για να κάνω τα όνειρά μου πραγματικότητα, τρομάρα μου) δεν είχε μέλλον στο νησί!

Ουφ, αγχώθηκα και να τα γράψω!

Μου λείπει το νησί ρεεεεεεεεεεε!!! Να αφήνεις τη μοτό και τ' αμάξι με τα κλειδιά επάνω και να το βρίσκεις εκεί ξανά! Εκτός αν το έχει πάρει κανένας κολητός που θα στο επιστρέψει σύντομα και με γεμάτο τεπόζιτο!
Να κάνεις τη βόλτα σου ήσυχος, να μή συναντάς φανάρια, να είναι οι δρόμαι δικοί σου (όχι οτι αυτό είναι πάντα καλό) και όταν στη βαράει να πηγαίνεις και στο χωριό σου (σε 30 λεπτά είσαι εκεί) και να αράζεις στη βεράντα που καθόσουν πιτσιρίκι ενώ η γιαγιά και ο παππούς (που η θύμησή τους εκεί είναι πιό ζωντανή από οπουδήποτε αλλού) να σκαλίζουν κήπους, να αρμέγουν κατσίκια και το τσουκάλι με τις πατάτες και το χοιρινό να ετοιμάζεται στο τζάκι....

:beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
02/06/2006, 17:02
Gandalf dr685sm

Ωραίο το πόστ σου πάντως φίλε!

:beer: :wave2:

one
02/06/2006, 17:19
Και εγώ σε νησί μένω (Ρόδο) Αλλά δεν είναι και έτσι ακριβός.
Και φανάρια έχει, οι δρόμοι γεμάτοι τρελούς είναι... Ευτιχός η (περισσότερες και συμαντικότερες αποστάσεις) είναι κοντινές και δεν σου κλέβουν τπτ.

blueblack
04/06/2006, 10:29
Γειά σας φίλοι.......

Ό Gandalf...........παιδιά δέν περιέγραψε νομίζω έδώ μόνο τή δική του πραγματικότητα άλλά πάνω -κάτω τήν ............
καθημερινότητα 5 έκατομμυρίων Έλλήνων............................................!!!!!!!!!!
Ένα είναι σίγουρο ή Άθήνα είναι ζούγκλα....!!!!!!!!!!
Έτυχε νά τήν ζήσω πολύ καιρό πρίν ......καί δέν τήν άντεχα, περίπου γιά ένα χρόνο, πολύ πιό νέος καί σέ σούπερ γειτονιά....
Κηφισιά καί πάνω......Καστρί....κ.λ.π.....
Δυστυχώς έτσι έχει καταντήσει πλέον καί ή Θεσσαλονίκη πού ζώ............σχεδόν τά ίδια χάλια.....
Πολύ άγχος ρέ παιδιά....!!!!!!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ.......καί δέ τήν κάνει γιά έξω...ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΟ.......!!!!!!!!!!!!!!
Πού νά μήν είχαμε καί μηχανή νά κινούμαστε.....!!!!!!!!
Τά ίδια σκατά καί στήν Πάτρα πού πήγα πρίν ένα μήνα περίπου...
ΤΡΕΛΟΚΟΜΕΙΟ........πλέον οί μεγάλες πόλεις......
Μοναδική διέξοδος οί άποδράσεις τού Σαββατοκύριακου......
άλλά καί αύτές ΩΡΕΣ-ΩΡΕΣ....γίνονται κόλαση...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akis@SF
05/06/2006, 00:36
Ξημερωνει Δευτερα:cry: :cry: :cry:......
Ξυπνημα νωρις :bigcry: Δουλεια :bigcry: Αγγλικα (οχι για ολους ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ) :bigcry: Super market :bigcry: Σπιτι :bigcry:
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΡΟΥΤΙΝΑ....ΦΤΑΝΕΙ.....ΕΛΕΟΣ
:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Υ.Γ. Σε περιπτωση δημιουργιας παρομοιας αγχωτικης συζητησης 2 τα τινα..........
1) Σκοτωνω τον δημιουργο
2)Αυτοκτονω

αυτα και ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ :sick: :sick:

dirtbird
05/06/2006, 05:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
(Οι καραβοκύρηδες με ΧΧ, FJR,κτλ...πληρώνουν και εκείνοι διόδια εκεί!!).

Gandalf

Πάλι καλά που δεν έβαλες και το K1200RT στην ίδια κατηγορία με το ΧΧ.
Δεν πας καλά, χαλάρωσε λίγο γιατί έχεις θολώσει .:eyepop: :wave2:

cityfly
05/06/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis


Αλλαξε κινητο (με καλυτερη μπαταρια)



εναλλακτικά πάρε την πατέντα του μάστορα από τη νέα διαφήμιση της τιμ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
05/06/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εναλλακτικά πάρε την πατέντα του μάστορα από τη νέα διαφήμιση της τιμ

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

την ειδα σημερα και λυθηκα πρωινιατικα στα γελια! κορυφαια!!!

kachius
05/06/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Το σιγουρο ειναι οτι δεινουν πολλα οικονομικα κινητρα για παραμεθωριες περιοχεσ, νησια κτλπ, κυριως φορολογικες ελαφρυνσεις αν η εδρα της εταιριας ειναι σε τετοιες περιοχες...

Αν μπορεις να συνδιασεις και κανα προγραμματακι..
Ριξε μια ματια σε αυτα, κατι θα βρεις...

http://www.info3kps.gr

http://www.antagonistikotita.gov.gr/epan/site/Home/t_section

Και για υφισταμενες και για ηδη υπαρχουσες επιχειρησεις...

Ολοι θελουν να φυγουν απο Αθηνα, αλλα κανεις δεν μπορει...
Και εγω που δεν μενω εκει, ξερεις ποσες φορες σκεφτηκα να κατεβω...
Αλλα προτιμω το εξωτερικο...
:wave2:

Είσαι αρχηγός!!!
:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer: