PDA

View Full Version : ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ...director cut



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

motomaniac
04/07/2011, 23:21
να βαλω κι εγω ενα που βλεπω στην σαλονικη τα τελυταια 5 χρονια. ειναι στην υπουργου φιλλιπου δραγουμη. (παραλληλη με ιασωνιδου) στο υψος της φιλλιπου. εχει βγαλμενο μπουζι κι ο ιδιοκτητης της δεν συγκινειται ουτε πινακιδες να παραδωσει. ελεγα να παρω ζαντες φρενα να υπαρχουν για μετατροπη σε κανα 250αρι εντουρακι (110 μπρος 140 πισω) αλλα δεν βλεπω επαφη με το συνεργειο που την εχει απ'εξω.


230665

motomaniac
04/07/2011, 23:23
αλλη μια..


230666

motomaniac
04/07/2011, 23:24
κι αυτο το ειδα λιγο πιο κατω σχεδον εγνατια. στη μοδη (διαγωνια στην ιασωνιδου)
υπηρχε και ενα TW παλια εκει κοντα φιλλιπου με ιασωνιδου γωνια παλι με χαρτι απο τον δημο αλλα δεν υπαρχει πια.. τι στο διαολο η γειτονια των παρατημενων ειναι?


230667

Λευκάδιος
05/07/2011, 00:56
αυτο το gilera 50 παει για ανταλλακτικα(απο μαντρά στο car.gr):sick:


230676

Γλάρος
05/07/2011, 00:57
το εχω δει απο κοντα αυτο το gilera :) κομπλε ειναι.. περιμενει τον συλλεκτη

kokkiklhs
05/07/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
κι αυτο το ειδα λιγο πιο κατω σχεδον εγνατια. στη μοδη (διαγωνια στην ιασωνιδου)
υπηρχε και ενα TW παλια εκει κοντα φιλλιπου με ιασωνιδου γωνια παλι με χαρτι απο τον δημο αλλα δεν υπαρχει πια.. τι στο διαολο η γειτονια των παρατημενων ειναι?

Σώστε το ΜεΖέ οι Βόρειοι, ρεεεεε!!!
:bigcry:

sapila racing
05/07/2011, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γλάρος
το εχω δει απο κοντα αυτο το gilera :) κομπλε ειναι.. περιμενει τον συλλεκτη

Με 650 Ευρω που ζητάει, θα περιμένει για πολύ καιρό... :rolleyes:

astroman76
09/07/2011, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
Rgv250 vj21(pepsi edition) kai ena rgv125 wolf...
http://i54.tinypic.com/21mvupl.jpg:sad:


το πεπσι δεν ειναι original , ξαναβαμενο ειναι... ενα WOLF 250 ειδα στον ΟΔΔΥ...

SpeakeasyBlues
11/07/2011, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Πλάκα κάνεις...???!!!:eyepop: :a8:

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...????!!:a8:

στείλε πμ αμεσα.

Ε! αφού φτιάχνεσαι με το εργαλείο...πάρε άλλη μια.
Έχεις π.μ.


231214

Tedvj23
12/07/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από astroman76
το πεπσι δεν ειναι original , ξαναβαμενο ειναι... ενα WOLF 250 ειδα στον ΟΔΔΥ...

Σιγουρα ειναι ξαναβαμενο,εχει και αλλο ψαληδι απο 22αρι αν βλεπω καλα..το θεμα ειναι οτι ειναι αφημενα και αυτα στην τυχη τους..:sad:

George20vt
12/07/2011, 13:27
Μοναστηράκι...


231272

georgio
12/07/2011, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από George20vt
Μοναστηράκι...

Δεν την βάζεις και στις καλλιτεχνικές μοτο-φωτο; Πολύ ωραία! :beer:

gdm
26/07/2011, 11:43
...ειδικα η foto 3 .... μου θυμίζει άτι το οποίο γέρασε και το εχουν μόνο για αγγαρείες ...ενω παλια ήταν περήφανο... :sad: :sad: :sad:

byron
11/08/2011, 22:28
Kawasaki πέργκολα :sick:


233665

Johnny_Nik
18/08/2011, 22:18
GPZ 500s...


233973

aircop
18/08/2011, 23:21
Εγώ προσπαθώ να βρω τον ιδιοκτήτη αυτής:

http://i1232.photobucket.com/albums/ff368/aircop113/15082011098.jpg

http://i1232.photobucket.com/albums/ff368/aircop113/15082011102.jpg

χωρίς όμως αποτέλεσμα ακόμα...

Johnny_Nik
19/08/2011, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από aircop
Εγώ προσπαθώ να βρω τον ιδιοκτήτη αυτής:

http://i1232.photobucket.com/albums/ff368/aircop113/15082011098.jpg

http://i1232.photobucket.com/albums/ff368/aircop113/15082011102.jpg

χωρίς όμως αποτέλεσμα ακόμα...

Αν είδα καλά έχει νούμερο επάνω. Δοκίμασες να τον ψάξεις έτσι?

MG-KTiNoS
19/08/2011, 10:19
Ρώτα τον ασφαλιστή σου για τον αριθμό και τους ανθρώπους εκεί αν ξέρουν πιανού είναι το μηχανάκι !
καλή τύχη

aircop
19/08/2011, 12:04
Από το διπλανό μαγαζί μου είπε ότι είναι εκεί την τελευταία επταετία. Έχει έρθει 4 φορές η τροχαία, 3 φορές ο Δήμος, όλοι κάναν καταγραφή και έφυγαν. Το μηχανάκι είναι ακόμα εκεί...
Έδωσα την πινακίδα, περιμένω απάντηση.

Γλάρος
19/08/2011, 19:54
(http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc01080w.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) honda z50 το ειδα μετα απο λιγο να κυκλοφορει

FRAGISCOS
19/08/2011, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γλάρος
(http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc01080w.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us) honda z50 το ειδα μετα απο λιγο να κυκλοφορει
Που ειναι πεταμενο ααυτο ρε παιδια να παω να το μαζεψω??
Οχι τιποτα αλλο για να καθαριει ο τοπος:D

MG-KTiNoS
19/08/2011, 22:09
Για να αξίζει η αναπαλαίωση της μηχανής αυτής πρέπει να την πάρεις τσάμπα.
Αλλιώς πας για μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση με τα ίδια λεφτά (και λιγότερα)

:winka:

axilleas samos
20/08/2011, 10:24
εγω παιδια ξερω ενα πραγμα...οταν βλεπεις ενα εργαλειο να σαπιζει παρατημενο σε καποια γωνια.(ξεχασμενο απ'ολους)πας ενα ωραιο πρωι με 2 3 εργαλεια στο χερι και περνεις οτι μπορεις και θεωρεις χρησιμο.(κοντερ καρμπυλατερ κεφαλη μανετες φαναρια φλας κτλ)Καθαριστετα με λιγο πετρελαιο βαλτετα σε ενα σεντονακι και σε μια κουτιτσα και αφηστετα.να στε σιγουροι οτι θα σας βοηθησουν σε δυσκολες καταστασεις.Εγω οσες φορες το εχω κανει(στο νησι βεβαια)δεν μου εχει πει κανεις τιποτα,απ το να τα παρουν οι τσιγγανοι η ο δημος τα περνω εγω.βεβαια δεν παω στο μηχανακι που εχει αφησει ο γειτονας εξω απο το σπιτι του,μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..Μη ψαχνετε να βρειτε ποιος ειναι ο ιδιοκτητης να τον ρωτησετε αν το πουλαει.να στε σιγουροι οτι η απαντηση θα ειναι αρνητικη ειδικα αν πεσετε σε κανεναν με κατοχηκο συνδρομο τοτε θα παρετε ενα πολυ ομορφο Ο Χ Ι. Μη κολατε παρτε οτι θελετε απο παρατημενα,εκτος εαν θελετε ολο το εργαλειο τοτε αλλαζει το θεμα,εκει θα εχετε να κανετε με της αρχες και οχι με τους περιεργους γειτονες.Εχω ρωτησει(γνωστο)μπατσο για το θεμα εκδοση αδειας σε παρατημενο και μου ειπε οτι ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο,(αν δεν ειναι κλεμενο βεβαια)υπαρχουν παραθυρακια,στην ελλαδα ολα μπορουν να γινουν. Εγω το 96 ειχα παρει απ αυτον μια παπια cub 90 και στην αδεια το ειχε glx 50 τωρα πως το εκαναν αυτο μη με ρωτησετε δεν γνωριζω.οποτε για ολα υπαρχουν λυσεις και για τα παρατημενα ακομα.Καλες βολτες να εχετε ολοι σας.

CIRUS
20/08/2011, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
εγω παιδια ξερω ενα πραγμα...οταν βλεπεις ενα εργαλειο να σαπιζει παρατημενο σε καποια γωνια.(ξεχασμενο απ'ολους)πας ενα ωραιο πρωι με 2 3 εργαλεια στο χερι και περνεις οτι μπορεις και θεωρεις χρησιμο.(κοντερ καρμπυλατερ κεφαλη μανετες φαναρια φλας κτλ)Καθαριστετα με λιγο πετρελαιο βαλτετα σε ενα σεντονακι και σε μια κουτιτσα και αφηστετα.να στε σιγουροι οτι θα σας βοηθησουν σε δυσκολες καταστασεις.Εγω οσες φορες το εχω κανει(στο νησι βεβαια)δεν μου εχει πει κανεις τιποτα,απ το να τα παρουν οι τσιγγανοι η ο δημος τα περνω εγω.βεβαια δεν παω στο μηχανακι που εχει αφησει ο γειτονας εξω απο το σπιτι του,μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..Μη ψαχνετε να βρειτε ποιος ειναι ο ιδιοκτητης να τον ρωτησετε αν το πουλαει.να στε σιγουροι οτι η απαντηση θα ειναι αρνητικη ειδικα αν πεσετε σε κανεναν με κατοχηκο συνδρομο τοτε θα παρετε ενα πολυ ομορφο Ο Χ Ι. Μη κολατε παρτε οτι θελετε απο παρατημενα,εκτος εαν θελετε ολο το εργαλειο τοτε αλλαζει το θεμα,εκει θα εχετε να κανετε με της αρχες και οχι με τους περιεργους γειτονες.Εχω ρωτησει(γνωστο)μπατσο για το θεμα εκδοση αδειας σε παρατημενο και μου ειπε οτι ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο,(αν δεν ειναι κλεμενο βεβαια)υπαρχουν παραθυρακια,στην ελλαδα ολα μπορουν να γινουν. Εγω το 96 ειχα παρει απ αυτον μια παπια cub 90 και στην αδεια το ειχε glx 50 τωρα πως το εκαναν αυτο μη με ρωτησετε δεν γνωριζω.οποτε για ολα υπαρχουν λυσεις και για τα παρατημενα ακομα.Καλες βολτες να εχετε ολοι σας.

αυτό λέγεται ΚΛΟΠΗ μην το μπαλώνεις με ωραία λόγια

Το αν ο ιδιοκτήτης είναι στριμένος και με κατοχικό σύνδρομο είναι δικαίωμα του, όπως δικαιωμα του είναι την περιουσία του να την κάνει Ο,ΤΙ γουστάρει, αν θελει να την παρατήσει στο χωράφι του γούστο του και καπέλο του είτε μας αρέσει είτε όχι.

Το γεγονός ότι κάποιος έχει παρατημένο κάτι και δεν το χρησιμοποιεί δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να το πάρει χωρίς την άδεια του οποτε μην παρακινείς και άλλους να κάνουν αυτό που κάνεις εσύ. Τέλος η μερική κλοπή είναι κλοπή δεν αλλάζει κάτι όταν πέρνεις κάποια εξαρτήματα ή όλο το παρατημένο για το νόμο.

Προσοχή μιλάω πάντα για τις περιπτώσεις που ο ιδιοκτήτης έχει παρατήσει κάτι στο χωράφι ΤΟΥ, στο παλιό σπιτι ΤΟΥ κτλ όπως ανέφερες παραπάνω.

axilleas samos
20/08/2011, 12:02
φιλαρακι οπως ανεφερα μιλαμε για εργαλεια παρατημενα και σαπισμενα απο καιρικες καταστασεις και χρονια,δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;εγω επειδη ασχολουμε με κυνηγι και εχω βρει αρκετα πιστεψεμε παιρνω οτι μπορω,και πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,

Corvo
20/08/2011, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
φιλαρακι οπως ανεφερα μιλαμε για εργαλεια παρατημενα και σαπισμενα απο καιρικες καταστασεις και χρονια,δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;εγω επειδη ασχολουμε με κυνηγι και εχω βρει αρκετα πιστεψεμε παιρνω οτι μπορω,και πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,

κοιταξε απο την μια σε καταλαβαινω γτ ειναι ψυχοπονο να βλεπεις να σαπιζουν μηχανακια και αν εχουν και λιγη ιστορια τοτε ειναι ακομα πιο δυσκολο.

Αλλα σκεψου να ησουν εσυ στη θεση αυτουνου και να το εβλεπες ξαφνικα χωρις καρμπυρατες, οργανα, πατακια, μανιβελες και δεν ξερω και εγω τι.

Ναι μεν εσυ δεν θα το ειχες παρατημενο αλλα δεν ξερεις τι μπορει να του ειχε τυχει του ανθρωπου για αυτο ειμαι της αποψης ψαχνουμε οσο μπορουμε τον ιδιοκτητη και μιλαμε με αυτον.

Το οχι που λες μπορει να ειναι και γτ στο μυαλο του εχει να το αναπαλαιωσει αυτος ή γιατι ηταν του προθειου του ξαδερφου του περιπταρα στη γειτονια που μεγαλωσε χιλιοι δυο οι λογοι που καποιος το θελει.

Εχω ακουσει ιστορια για ενα παππου απο τα μερη μου που ειχε μια ζουνταπ απο τον πατερα του και ειχε δεθει με το μηχανακι το εχει απο πιτσιρικας και οταν καταλαβε οτι θα αφηνε αυτο τον κοσμο πηρε ενα αλυσοπριονο και την εκοψε σε 3 κομματια.
Αληθεια ψεμματα δεν ξερω αλλα οταν την ακουσα με εκανε να καταλαβω τι μπορει να σημαινουν τα σιδερα για τον καθε ενα απο εμας.

axilleas samos
20/08/2011, 12:43
και κατι αλλο αυτο που κανει ο δημος που τα μαζευει τι ειναι;εμενα το cub μου το πηρε ο δημος το ειχα αφησει ενα χρονο περιπου,διπλα απο ενα σακατεμενο ταουν μειτ σε στενο δρομακι εξω απο το σπιτι μου.και το δικο μου ηταν σε αθλια κατασταση αλλα η πινακιδα ηταν επανω και η αδεια ανανεομενη,περασε το φορτηγακι του δημου και μαζι με το ταουν μειτ πηρε και το δικο μου.οταν σχολασα απο την δουλεια και πηγα σπιτι ειδα οτι ελλειπαν τα μηχανακια χτυπησα στην γειτονισσα και μου ειπε το σκηνικο.Εγω πηγα κατευθειαν στο δημαρχειο με τα χαρτια στο χερι και τους ειπα οτι μαζι με το εγκατελημενο πηραν και το δικο μου.μου ειπαν οτι πρεπει να εχει γινει καποιο λαθοε θα ρωτησουμε τον οδηγο και τον υπαλληλο,και οντως τα ειχαν παρει και τα πηγαν στην χωματερη.εφυγα με τον οδηγο για να μου δειξει το σημειο που το πεταξαν οταν φτασαμε οτι σιδερικο υπηρχε εκει περα ειχε φυγει μπαμ μπαμ απο τους τσιγγανους.Των ρωτησα τωρα τι κανουμε;κι οτι θελω να κανω καταγγελια για το μηχανακι μου,πηγα στα γραφεια και η απαντηση ηταν οτι,ολα τα εγκατελημενα εχουμε διαταγη να πηγαινουν στην χωματερη το μηχανακι σου ηταν στο στενακι παρατημενο ενα χρονο τωρα και οτι περνουσε συχνα το φορτηγακι κι εκανε συστασεις για τα μηχανακια,εμενα ομως δεν με ενημερωσε κανεις.με τα πολλα πηγα στην αστυνομια να το αναφερω,η απαντηση ηταν απ την στιγμη που περασε ο δημος και εκανε συστασεις για τα εγκατελημενα μηχανακια και δεν παρουσιαστηκε κανενας απο εσας εχει το δικαιομα ο δημος να τα μαζεψει........καταλαβες φιλαρακι που μου λες για κλοπη και μ......κιες;αυτο που κανει ο δημος και παιρνει τα εγκατελημενα τι ειναι;

CIRUS
20/08/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
δεν μιλαμε για εργαλεια που ειναι εξω απο καποιο σπιτι σε καποια γειτονια.

σε αυτό απαντάς μόνος σου:


Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
μιλαμε για μηχανακια παρατημενα σε παλια σπιτια, χωραφια κτλ..



Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
εσυ οταν θα εισαι στο βουνο η σε καποια χωραφια και βρεις ενα παρατημενο εργαλειο δεν θα παρεις τιποτα θα το αφησεις και θα φυγεις;

Ναι, αν με ενδιαφέρει να πάρω κάτι που βρίσκεται σε ιδιωτική ιδιοκτησία θα ψάξω τον ιδιοκτήτη να τον ρωτήσω αλλιώς θα το αφήσω


Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
πηγαινε να διαβασεις το νομο περι κλοπης και μετα γραψε οτι θελεις,

Βασικά εσύ διαβασέ τον που δεν τον γνωρίζεις και διαφώτισε με και μένα αν θες ώστε να βρω και γω που γράφει ο νόμος ότι υπάρχουν εξαιρέσεις για παρατημένα οχήματα (σύμφωνα πάντα με την δική μας γνώμη αυτό). Γράφει κάπου ότι αν θεωρήσουμε κάτι παρατημένο μέσα σε ιδιωτικό χώρο μας δίνει το δικαίωμα να το πάρουμε όλο ή μέρους αυτού με πρωτοβουλία μας χωρίς να ρωτήσουμε καν τον νόμιμο κάτοχο???? Σε αυτή την περίπτωση η κλοπή δεν ποιάνεται για κλοπή και υπάρχει άλλη λέξη???? Παρακαλώ διαφώτισε με αν μπορείς.


Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Προσοχή μιλάω πάντα για τις περιπτώσεις που ο ιδιοκτήτης έχει παρατήσει κάτι στο χωράφι ΤΟΥ, στο παλιό σπιτι ΤΟΥ κτλ όπως ανέφερες παραπάνω.

Corvo
20/08/2011, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
καταλαβες φιλαρακι που μου λες για κλοπη και μ......κιες;αυτο που κανει ο δημος και παιρνει τα εγκατελημενα τι ειναι;

δεν ξερω αν αυτο παει σε εμενα αλλα διακρινω ενα τονο επιθετικοτητας.

Σου ξεκαθαριζω οτι δεν σου εκανα επιθεση πριν απλα σου ειπα την γνωμη μου.



Το οτι οι Δημοι κατα τοπους κανουν τρελες μαλακιες το ξερουμε...
Κανονικα θα επρεπε να σου αφησουν χαρτακι με τηλεφωνο καπου πανω στο μηχανακι για να τους παρεις να τους πεις οτι δεν ειναι παρατημενο.
Ασε που δεν νομιζω να εχουν δικαιωμα απο την στιγμη που η αδεια ειναι θεωρημενη.

edit: Δηλαδη αν αντι για το δημο ερχοταν καποιος και σου επερνε με 2.3 εργαλεια το μισο κινητηρα, γιατι το μηχανακι σου ηταν παρατημενο για ενα χρονο θα του εδινες δικαιο?

axilleas samos
20/08/2011, 13:00
το ξανα λεω!!δεν ειπα να παμε και να παρουμε εξαρτηματα απο μηχανακια που ειναι σε γειτονιες και αυλες δεν θελω να παρεξηγηθω μιλαμε για πεταμενα μηχανακια και σακατεμενα εμεις στο νησι εχουμε βρει παρα πολλα τετοια μηχανακια,συγνωμη παιδια αλλα ολλοι τον κανουν και λογικο ειναι .εγω ειχα βρει σε κατι χωραφια ενα σκουριασμενο στρογγυλοφαναρο, ειδα οτι φορουσε 24 καρμπυλατερ σε μετρια κατασταση και το πηρα αυτο ειναι κλοπη;το μηχανακι ηταν εκει 6 χρονια και τα χωραφια δεν ηταν καλλιεργησημα για να πεις οτι το εχει αφησει ο ιδιοκτητης του χωραφιου,ηταν παλια χωρος γυμναστικης και εκπαιδευσης του στρατου,εαν το βρισκατε δεν θα το περνατε ολο;θα ηταν κλοπη αυτο;και πες οτι το ειχαν κλεψει και το ειχαν πεταξει εκει οκ!μιλαμε για 6 χρονια παρατημενο κι εγω πηρα το καρμπυλατερ ειναι κλοπη αυτο;εσεις δεν θα το περνατε;αν οχι τοτε τι να πω!πειτε τοτε οτι το εκλεψα και τελειωσε το θεμα,δεν ξερω τι αλλο να πω!

axilleas samos
20/08/2011, 13:01
οχι corvo στον cirus

CIRUS
20/08/2011, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
εμενα το cub μου το πηρε ο δημος το ειχα αφησει ενα χρονο περιπου,διπλα απο ενα σακατεμενο ταουν μειτ σε στενο δρομακι εξω απο το σπιτι μου.

η απαντηση ηταν απ την στιγμη που περασε ο δημος και εκανε συστασεις για τα εγκατελημενα μηχανακια και δεν παρουσιαστηκε κανενας απο εσας εχει το δικαιομα ο δημος να τα μαζεψει........καταλαβες φιλαρακι που μου λες για κλοπη και μ......κιες;αυτο που κανει ο δημος και παιρνει τα εγκατελημενα τι ειναι;

το να διαχωρίζεις τις περιπτώσεις για μέσα στην περιουσία του νόμιμου κάτοχου και σε δημόσιο δρόμο οπού ισχύουν άλλα πράγματα μπορείς να την αντιληφθείς???? το γράφω ξεκάθαρα στα post μου κάτσε διάβασε το.

αν δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά είναι πρόβλημα σου.

πάντως όταν παίρνεις κάτι που βρίσκεται μέσα σε χωράφι ή παλιό σπίτι που είναι ιδιωτικός χώρος χωρίς να ρωτήσεις τον ιδιοκτήτη λέγεται ΚΛΟΠΗ και όχι μ......κίες

δεν έχω κάτι μαζί σου απλά σου λέω τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ και τι λέει ο νόμος. Σύμφωνα με τον νόμο είναι κλοπή, τι να σου πω αν θες να παραπονεθείς στους νομοθέτες όχι σε μένα γιαυτό

τέλος ο λόγος που στα γράφω αυτά δεν είναι γιατί έχω κάτι μαζί σου, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου (δεν το υποστηρίζω σε καμία περίπτωση) και είναι κρίμα που κάποιοι κάτοχοι παρατάνε μηχανάκια, αλλά δεν είναι σωστό σύμφωνα με τον νόμο αυτό που κάνεις, και δεν μπορείς να προτρέπεις και άλλους να κάνουν το ίδιο ιδιαίτερα μέσω ενός forum όπου διαβάζουν και άλλοι και να ακολουθήσουν το λάθος παράδειγμα σου πιστεύωντας μάλιστα ότι είναι και νόμιμο αυτό που λες.

axilleas samos
20/08/2011, 13:16
φιλε μου ενα απλο διαλογο κανουμε δεν κανω επιθεση,αν το πηρες ετσι τοτε συγνωμη.θελω να σου πω οτι δεν μιλαμε για μηχανακια που βρισκοντε σε ιδιοτικη περιοχη μιλαμε για πεταμενα μηχανακια αυτο θελω να σου δωσω να καταλαβεις..εγω το yz που πηρα ηταν παρατημενο εξω απο το σπιτι ενος φιλου του πατερα μου 2 χρονια,δεν πηγα να το παρω,,μιλησα μαζι του και καναμε μια τυπικη πωληση και αυτο σακατεμενο και παρατημενο ηταν αλλα ηταν σε ιδιοτικη περιοχη εννοειται οτι δεν εχεις το δικαιωμα να παρεις τιποτα απο επανω ρωτησα και το αγορασα (400 ε 94)

CIRUS
20/08/2011, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
φιλε μου ενα απλο διαλογο κανουμε δεν κανω επιθεση,αν το πηρες ετσι τοτε συγνωμη.θελω να σου πω οτι δεν μιλαμε για μηχανακια που βρισκοντε σε ιδιοτικη περιοχη μιλαμε για πεταμενα μηχανακια αυτο θελω να σου δωσω να καταλαβεις..εγω το yz που πηρα ηταν παρατημενο εξω απο το σπιτι ενος φιλου του πατερα μου 2 χρονια,δεν πηγα να το παρω,,μιλησα μαζι του και καναμε μια τυπικη πωληση και αυτο σακατεμενο και παρατημενο ηταν αλλα ηταν σε ιδιοτικη περιοχη εννοειται οτι δεν εχεις το δικαιωμα να παρεις τιποτα απο επανω ρωτησα και το αγορασα (400 ε 94)

κάτι που εσύ μπορεί να θεωρείς πεταμένο μηχανάκι, αν είναι μέσα στην ιδιοκτησία μου εγώ μπορώ να το θεωρώ αντίκα και έργο τέχνης και 50 χρόνια παρατημένο να το έχω. Εσύ ανέφερες για χωράφια και παλιά σπίτια στην αρχή οπότε μάλλον έκανες λάθος διατύπωση στα γραφώμενα σου με αποτέλεσμα να σου απαντήσω.

Αν μιλάς για παρατημένα σε δημόσιους δρόμους ή χώρους ισχύουν εντελώς άλλα πράγματα και δεν μίλησα ποτέ για αυτή την περίπτωση (το γράφω σε κάθε post που έκανα). Εκεί ισχύουν άλλες διαδικασίες, μπαίνει ο δήμος στη μέση και πολλά άλλα που επειδή δεν γνωρίζω πολύ καλά δεν γράφω κιόλας.

axilleas samos
20/08/2011, 13:42
αυτο θελω να σου πω! οτι δεν μιλαμε για ιδιοτικη περιοχη, μιλαμε για Π Ε Τ Α Μ Ε Ν Α μηχανακια δεν σου εχει τυχη ποτε να πας καποια εκδρομη και να βρεις στο ασχετο καποιο πεταμενο μηχανακι σε εξοχη;αν εχεις εργαλεια μαζι σου και σε ενδιαφερει να παρεις κατι απο επανω(μιλαμε για σακατεμενο και σκουριασμενο οχι καποιο σε καλη κατασταση)δεν θα το παρεις;τοσο αγιος εισαι πια;:beer:

axilleas samos
20/08/2011, 14:15
παιδια αν αυτο που εγραψα στην αρχη φαινεται οτι παω να πω σε αλλους να τον κανουν τοτε παρακαλω να μη το λαβουν υποψην.Δεν ειχα τετοιο σκοπο σε καμια περιπτωση.Δεν μπορουμε να αφαιρουμε πραγματα σε οτι εγκατελημενο βρισκουμε,αυτο ειναι λαθος.Μιλαω μονο για περιπτωσεις που δεν μπορεις να βρεις ουτε ιδιοκτητη ουτε καποιον που να γνωριζει τον κατοχο του.και αυτο που ειπα για κατοχικο συνδρομο ηθελα να πω οτι να μη μπουν ουτε καν στην διαδικασια να ασχοληθουν με το θεμα γιατι δεν θα κερδισουν τιποτα.Μου ειχε τυχη τετοια περιπτωση με μια φλορετα την ειχε παρατημενη πολλα χρονια διπλα απο ενα πηγαδι την εβλεπα εκει απο τοτε που πηγαινα δημοτικο, οταν μεγαλωσα ηταν ακομα εκει,μπηκα στην διαδικασια να των ρωτησω αν την πουλουσε για να την φτιαξω,(αυτος 75 χρ.)του λεω κυρ βαγγελη μου πουλας την φλορετα σου; μου αρεσει πολυ και θελω να την ζωντανεψω εσυ δεν εχεις σκοπο να την φτιαξεις ειναι παρατημενη εδω 10+χρονια δωστη μου να την φτιαξω και θα δεις πως θα γινει.η απαντηση ηταν ενα μεγαλο Ο Χ Ι τωρα λεει που του την θυμησα θα την φτιαξει.Αυτο εγινε το 95 εχουμε φτασει 2011 και ακομα εκει ειναι.Αυτο ηθελα να πω!σε αυτες της περιπτωσης δεν μπορεις να κανεις τιποτα,κι ουτε και να πας και να την ξυλοσεις..Αυτο ηθελα να πω γι'αυτα που εγραψα πιο πανω...(ο γερος εχει πεθανει απο το 2002 και η φλορετα ειναι ακομα εκει)

Tedvj23
24/08/2011, 20:48
:D


234321

Tedvj23
24/08/2011, 20:55
:)


234324

Tedvj23
24/08/2011, 20:56
:cool:


234325

Tedvj23
24/08/2011, 20:57
;)


234326

Tedvj23
24/08/2011, 20:58
:D


234329

Tedvj23
24/08/2011, 20:59
:smilea:


234333

Tedvj23
24/08/2011, 21:00
:)


234330

Tedvj23
24/08/2011, 21:01
:rolleyes:


234336

Tedvj23
24/08/2011, 21:02
:cool:


234332

Tedvj23
24/08/2011, 21:03
;) :)


234334

Tedvj23
24/08/2011, 21:04
:smilea: :cool:


234335

Tedvj23
24/08/2011, 21:06
;)


234337

Tedvj23
24/08/2011, 21:07
:)


234339

Tedvj23
24/08/2011, 21:07
:sun:


234340

Tedvj23
24/08/2011, 21:08
:smilea:


234342

Tedvj23
24/08/2011, 21:08
:D


234343

mouse112
24/08/2011, 23:01
όλη την πατρα εψαξες???

:D

Takata Dome
24/08/2011, 23:13
ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ VFR 400 R ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?:a52: :a52: :a52:

Ψαχνω τοσο καιρο στα μεταχειρισμενα μπας και βρω κανενα και τιποτα! Και βρισκω εδω παρατημενο? Ελεος! :(

Και αμα πραγματικα αυτο εκει ειναι Suzuki RG 500 Γ, αυτος που το παρατησε να @!%$@@$ !!!
:a37: :a37: :a37:

Παρεπιπτοντως,ειδα στην Ορεινη Ναυπακτια παρατημενη Casal! Και μη χειροτερα!

Και για οποιον ενδιαφερεται,στην Πατρα,στην Αγυιά,πριν το supermarket Kronos κάπου υπάρχει μια παρατημένη Honda VF1000R του "86.Δεν την ξερω καλα την πολη δυστυχως και δεν μπορω να σας πω που ακριβως ειναι,αλλα αν ψαξετε λιγο θα τη βρειτε.Κριμα,και ειναι πολυ ωραια μηχανη και νομιζω και αρκετα δυσκολη να την βρεις μεταχειρισμενη!

Tedvj23
24/08/2011, 23:24
Τα βλεπω μωρε συνεχεια αυτα και αλλα τοσα καθημερινα αμα βγαλω οσα υπαρχουν στην πατρα καηκαμε..:rotflmao:

webassasin
25/08/2011, 05:07
αν δεν κανω λαθος,ο ληστης ειναι κανονικα σε κυκλοφορια..

sotos 8
25/08/2011, 07:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
;)

Karavida αν μπορουσες να μου βρεις το τηλ αυτου που το εχει το KLR θα σου ημουν υποχρεος γιατι εχω ενα ιδιο ακριβος και κατι χρειαζομαι , ευχαριστω εκ τον προτερων. :wave2:



και για το λογου το αληθες να το δικο μου :


234349

Tedvj23
25/08/2011, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
αν δεν κανω λαθος,ο ληστης ειναι κανονικα σε κυκλοφορια..

webassasin--->Ο ληστης (αν λες το λευκο suzuki..) ειναι κατι καιρους εκει μαζι με το 550 και στο αριστερο μερος που δεν φαινεται εχει πλαινο βαλιτσακι και λεει (POLICE)...Εχει και σπασμενη ουρα..Εκτος και λες για το μαυρο 400 που και εκεινο για παρατημενο μου κανει..τελοςπαντον..

sotos 8---->φιλε τι τηλεφωνο να σου βρω περαστικος ειμαι και οποτε με παιρνει ο δρομος τα βλεπω εκει συνεχεια..δεν εχει πινακιδα και δεν παιζει να ειναι κανενος ποια ετσι και αλλιως εχουν αρχισει και το γδυνουν ειδη φαινεται κιολας και βρισκεται και σε χορο που υπαρχουν και αλλα πτωματα εκει....

Παντα φιλικα θοδωρης..
:beer:

Tedvj23
25/08/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ VFR 400 R ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?:a52: :a52: :a52:

Ψαχνω τοσο καιρο στα μεταχειρισμενα μπας και βρω κανενα και τιποτα! Και βρισκω εδω παρατημενο? Ελεος! :(

Και αμα πραγματικα αυτο εκει ειναι Suzuki RG 500 Γ, αυτος που το παρατησε να @!%$@@$ !!!
:a37: :a37: :a37:

Παρεπιπτοντως,ειδα στην Ορεινη Ναυπακτια παρατημενη Casal! Και μη χειροτερα!

Και για οποιον ενδιαφερεται,στην Πατρα,στην Αγυιά,πριν το supermarket Kronos κάπου υπάρχει μια παρατημένη Honda VF1000R του "86.Δεν την ξερω καλα την πολη δυστυχως και δεν μπορω να σας πω που ακριβως ειναι,αλλα αν ψαξετε λιγο θα τη βρειτε.Κριμα,και ειναι πολυ ωραια μηχανη και νομιζω και αρκετα δυσκολη να την βρεις μεταχειρισμενη!

Φιλαρακο που το ειδες το vfr400r και το rg500γ????:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
ΚΑι για το vf1000r που λες ειναι στην γωνια του lidl κατι χρονια και τωρα του κανει παρεα και ενα cbr125...Κατι παρεδωσε πρεπει να χει με το απεναντι συνεργειο..
:beer:

Takata Dome
25/08/2011, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
Φιλαρακο που το ειδες το vfr400r και το rg500γ????:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
ΚΑι για το vf1000r που λες ειναι στην γωνια του lidl κατι χρονια και τωρα του κανει παρεα και ενα cbr125...Κατι παρεδωσε πρεπει να χει με το απεναντι συνεργειο..
:beer:

Το VFR400R ειναι στη σελιδα 5 και 20! Το RG,οπως λεω και σε αυτο που εγραψα,δεν ειναι σιγουρο οτι ειναι αυτο,απλα καποιος ειπε οτι ειδε ενα!Οσο για το VF,ξερεις μηπως αν πωλειται ή τιποτα?

G/S
26/08/2011, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos 8
Karavida αν μπορουσες να μου βρεις το τηλ αυτου που το εχει το KLR θα σου ημουν υποχρεος γιατι εχω ενα ιδιο ακριβος και κατι χρειαζομαι , ευχαριστω εκ τον προτερων. :wave2:



και για το λογου το αληθες να το δικο μου :

Σώτο καλημέρα !!!!!

Δέν πάς μια βόλτα απο εκεί να το πάρεις ολόλκληρο να τελειώνει το θέμα??

Υ.Γ. Εκτός απο ανταλλακτικά MORINI τώρα ψάχνεις και KAWASAKI??????:) :smokin: :smokin: :beer:

Tedvj23
01/09/2011, 15:28
:)


234831

Tedvj23
01/09/2011, 15:29
:mad:


234832

astroman76
03/09/2011, 22:33
XTz750 supermotardoides το βλεπω καθε φορα εκει επι 2 χρονια... εχει αλαξει θεση 2-3 φορες αλλα φενετε παρατημενο :rolleyes:


235091

astroman76
03/09/2011, 22:35
βλεπω και αυτο επι 2 χρονια εκει... κληδωμενο με ενα λεπτο λουκετο... θα αφησω χαρτακι και θα του πω 50ευρο αλλα ως σηνηθως με το που βλεπουν ατομο να ενδιαφερετε νομιζουν οτι εχουν βρει λαβρακι και σου λενε οχι φιλε 300ευρο:nono:


235092

John Steed
03/09/2011, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από astroman76
XTz750 supermotardoides το βλεπω καθε φορα εκει επι 2 χρονια... εχει αλαξει θεση 2-3 φορες αλλα φενετε παρατημενο :rolleyes:


Κρίμα το καημένο.... Πολύ μου αρέσει το super Tenere :(

Γλάρος
04/09/2011, 00:12
το πρασινο ειναι honda cy 50

astroman76
04/09/2011, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γλάρος
το πρασινο ειναι honda cy 50


ναι η αλλιως Honda R&P ξερει κανεις που μπορω να βρω καποιο φτηνο?:wave2:

sapila racing
05/09/2011, 10:18
Suzuki VX800 παρατημένο χωρίς πινακίδα στο Μαρκόπουλο, όλο το καλοκαίρι εκεί είναι.


235153

Tpap
05/09/2011, 10:20
το θέλω...!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

Africaptan
05/09/2011, 20:16
Δεν του φαινεται, αλλα το VX ειναι απιστευτα καλο μηχανακι.

karellen
18/09/2011, 17:36
XR 125 R Ντακάρ έκδοση στη Φαρών.

karellen
18/09/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
XR 125 R Ντακάρ έκδοση στη Φαρών.


236096

Πολυμήχανος
18/09/2011, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Suzuki VX800 παρατημένο χωρίς πινακίδα στο Μαρκόπουλο, όλο το καλοκαίρι εκεί είναι.

Αυτό το βλέπω κάθε μέρα, το έβγαλα και φωτό και ετοιμαζόμουν να το ποστάρω...

Έχει κάποια δείγματα ότι έχει συρθεί πολύ ελαφρά από δεξιά (φτερό, όργανο, μανέτα) αλλά τίποτα δεν φαίνεται να λείπει.

Το τιμόνι είναι ξεκλείδωτο.

Για να μην το έχει μαζέψει η αστυνομία σε τόσο περατζάδικο σημείο, μάλλον δεν θα είναι κλεμένο, απλά παρατημένο, ποιός ξέρει γιατί...

astroman76
18/09/2011, 18:58
250 ειναι το ΧΛ

MG-KTiNoS
19/09/2011, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
:cool:

ΑΜΑΝ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΣΧΙΣΤΑ ΑΜΥΓΔΑΛΩΤΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ?????

:a48:

fidel_98_99
20/09/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από karavidas
:cool:

τι ειναι και που ειναι αυτο?

Sapadak
20/09/2011, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fidel_98_99
τι ειναι και που ειναι αυτο?

:rotflmao: :rotflmao:


236241

fidel_98_99
22/09/2011, 22:01
να
τι ειναι

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1780922/

SpeakeasyBlues
20/11/2011, 19:34
Θυμασαι λεω (μεσα σ'ολα) σε εναν παιδικο φιλο, το RD350 που ειχες καποτε παρει καινουργιο, για να μας πει βαριεστημενα ο 16χρονος γιος του, ενα τετοιο εχει ο γειτονας παρατημενο στο εξοχικο, μεσα στο αδιεξοδο!!!

Αυτα πριν ενα μηνα, σημερα το βρηκα...


240302

SpeakeasyBlues
20/11/2011, 19:36
Σημειωτεον οτι ειναι εκτος οικοπεδου, εξω στο πουθενα, αλλα σε αδιεξοδο!


240303

SpeakeasyBlues
20/11/2011, 19:41
και ειναι RZ250.
Τωρα τι να κανω, να το σωσω η να το ξεχασω, τον ιδιοκτητη τον βρηκα σε ενα λεπτο, κουφαθηκε που του ειπα για το μηχανακι, ηταν και απο υπνο, του λεω θα σε παρω αυριο τηλ. και βλεπουμε...



240304

SpeakeasyBlues
20/11/2011, 19:44
Σαπιο λεμε!


240305

Takata Dome
20/11/2011, 20:47
Αν εχεις τον χωρο να το φυλαξεις,και αμα φυσικα σου δωσει την αδεια ο ιδιοκτητης,παρτο στο σπιτι σου.Δεν εχεις κατι να χασεις,συν το οτι σιγουρα ενας χειμωνας ακομα εξω μονο καλο δεν θα του κανει! :wave2:

Tedvj23
20/11/2011, 21:13
Παρτο ειναι και διχρονακι..Αμαρτια ειναι..:bigcry: :beer:

webassasin
22/11/2011, 21:15
δωστου μια ζεστη γωνιτσα να κοιμαται.
και κρατα μας ενημερους στις ανακατασκευες..

SpeakeasyBlues
22/11/2011, 22:40
Ειναι δυσκολοι Καιροι και δεν εχει ερθει ακομη το τσουναμι τους, αισθανομαι ενα κομπο στον λαιμο που ασχολουμαι μ'αυτα, κατι ακαιρο και με πικρη γευση, αλλα απο την αλλη το σκεφτομαι (το μηχανακι) καθε μερα...περιμενω και μια γνωμη απο συμφορουμιτη και βλεπουμε.

Εχετλαίος
23/11/2011, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Ειναι δυσκολοι Καιροι και δεν εχει ερθει ακομη το τσουναμι τους, αισθανομαι ενα κομπο στον λαιμο που ασχολουμαι μ'αυτα, κατι ακαιρο και με πικρη γευση, αλλα απο την αλλη το σκεφτομαι (το μηχανακι) καθε μερα...περιμενω και μια γνωμη απο συμφορουμιτη και βλεπουμε.

Πάρτοοοοοοοοοοοοοοοο!
:beer: :beer: :beer:

sapila racing
23/11/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Ειναι δυσκολοι Καιροι και δεν εχει ερθει ακομη το τσουναμι τους, αισθανομαι ενα κομπο στον λαιμο που ασχολουμαι μ'αυτα, κατι ακαιρο και με πικρη γευση, αλλα απο την αλλη το σκεφτομαι (το μηχανακι) καθε μερα...περιμενω και μια γνωμη απο συμφορουμιτη και βλεπουμε.

:wave2:

Πολυμήχανος
23/11/2011, 12:56
Δύσκολοι καιροί, ξεδύσκολοι, μερικοί άνθρωποι νοιώθουν ένα ιδιαίτερο συναίσθημα όταν βλέπουν μια παρατημένη μοτοσυκλέτα που τους αρέσει. Σχεδόν ακούνε την φωνή της μοτοσυκλέτας στο μυαλό τους, να τους λέει ''σωωωωωωωωσεεεεε μεεεεεεε''. Σαν το Christine ένα πράγμα.

Η ευχαρίστηση αν το κάνεις ξεπερνάει κατά πολύ τα συνηθισμένα. Αν δεν το κάνεις, θα το έχεις στο μυαλό σου για πολύ καιρό, ''κι αν το είχα πάρει;;;'', και θα σε βασανίζει.

Η απόφαση δική σου, αλλά εγώ αν μου άρεσε η μοτό αυτή, θα την έσωνα.

Πάρτην, και αν δεν έχεις χρήματα, απλά λύστην, καθάρισε τα εξαρτήματά της, κάντην να δουλέψει και απλά φτιάξε ότι φτιάχνεται οικονομικά, με αμεληταίο κόστος. Κι άστο σε μια γωνιά να το κοιτάζεις.

Το λύσιμο-καθάρισμα-γιάλισμα-συναρμολόγηση, αν τα κάνεις μόνος σου και χωρίς βιασύνη, δεν έχουν κανένα ιδιαίτερο κόστος, ούτε θα σε ρίξουν λόγω κρίσης.

Κι αν αργότερα έχεις μια άνεση, το κάνεις ΚΑΙ ωραίο-καινούριο.

kostakis125
23/11/2011, 17:30
εξαρταται απο το τι θα σου ζητησει ο ιδιοκτητης? Αν εχει αδεια με πληρωμενα τελη τοτε το πολυ μεχρι 500..αν δεν εχει αδεια ουτε 150

SpeakeasyBlues
23/11/2011, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
:wave2:


:wacko: Ετοιμαζω το μηνυμα!

SpeakeasyBlues
23/11/2011, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Δύσκολοι καιροί, ξεδύσκολοι, μερικοί άνθρωποι νοιώθουν ένα ιδιαίτερο συναίσθημα όταν βλέπουν μια παρατημένη μοτοσυκλέτα που τους αρέσει. Σχεδόν ακούνε την φωνή της μοτοσυκλέτας στο μυαλό τους, να τους λέει ''σωωωωωωωωσεεεεε μεεεεεεε''. Σαν το Christine ένα πράγμα.

Η ευχαρίστηση αν το κάνεις ξεπερνάει κατά πολύ τα συνηθισμένα. Αν δεν το κάνεις, θα το έχεις στο μυαλό σου για πολύ καιρό, ''κι αν το είχα πάρει;;;'', και θα σε βασανίζει.

Η απόφαση δική σου, αλλά εγώ αν μου άρεσε η μοτό αυτή, θα την έσωνα.

Πάρτην, και αν δεν έχεις χρήματα, απλά λύστην, καθάρισε τα εξαρτήματά της, κάντην να δουλέψει και απλά φτιάξε ότι φτιάχνεται οικονομικά, με αμεληταίο κόστος. Κι άστο σε μια γωνιά να το κοιτάζεις.

Το λύσιμο-καθάρισμα-γιάλισμα-συναρμολόγηση, αν τα κάνεις μόνος σου και χωρίς βιασύνη, δεν έχουν κανένα ιδιαίτερο κόστος, ούτε θα σε ρίξουν λόγω κρίσης.

Κι αν αργότερα έχεις μια άνεση, το κάνεις ΚΑΙ ωραίο-καινούριο.

Τα 'πες πολυ σωστα (γαμωτο), παλι θα μπλεξω... :sad:

SpeakeasyBlues
23/11/2011, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostakis125
εξαρταται απο το τι θα σου ζητησει ο ιδιοκτητης? Αν εχει αδεια με πληρωμενα τελη τοτε το πολυ μεχρι 500..αν δεν εχει αδεια ουτε 150

Εχει καταθεσει, δεν οφειλει (ειπε).
Δεν εχω απλωσει το χερι απο τοτε για να κανω το κρισιμο call...

SpeakeasyBlues
23/11/2011, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Πάρτοοοοοοοοοοοοοοοο!
:beer: :beer: :beer:

Εσυ! που διδασκεις Σοφια, τωρα με προτρεπεις να μπλεξω (συναισθηματικα) με σειρηνες...:a022:

SpeakeasyBlues
24/11/2011, 19:31
Σημερα πηρα τηλ.
Ναι?

- Για το RZ προκειται, περασα την Κυριακη, τι θελετε για αυτο το μηχανακι?

Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια...

















































3.000 €

Απο καποιον με μονοκατοικια που το ειχε πεταμενο εκτος και ουτε καν σκεπασμενο με ενα μουσαμα τοσα χρονια, "λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια"...R.I.P.

mikes
24/11/2011, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues


Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια...

3.000 €

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:


εεε οχι ρε μλκ!! δεν παιζονται λεμε!!!

Πολυμήχανος
24/11/2011, 19:47
Κατά κανόνα, μηχανές που είναι σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι τυχαία, είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου ο ιδιοκτήτης, ΓΙΑ ΑΥΤΟ και είναι έτσι παρατημένες.

Μην σας κάνει εντύπωση, είναι συχνό φαινόμενο αυτό...

georgio
24/11/2011, 19:47
Άι στο διάολο με τους παλιομαλάκες... :yuck:

:a015:

Πολυμήχανος
24/11/2011, 19:49
Πήγαινε ένα βράδυ, λούστο με βενζίνη, πέτα ένα σπίρτο και φύγε.

Δεν θα καταφέρεις να το φτιάξεις έτσι, αλλά τουλάχιστον θα έχεις την χαρά ότι είχε ένα τέλος το καημένο, και δεν έγινε ατιμωτική μαλακία του ιδιοκτήτη.