PDA

View Full Version : ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΟΤΑΝ ΓΕΡΑΣΟΥΝ...director cut



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

SpeakeasyBlues
24/11/2011, 18:56
Εγω παντως, σωστα το εβαλα εξαρχης σ 'αυτο το thread, λες και ηξερα...

MG-KTiNoS
24/11/2011, 19:08
5000 ειναι πραγματικη του αξια... (λίγα είπε... :D )
:a18:

motomaniac
24/11/2011, 19:15
πουλαει ο θειος μου RG500Γ 40000ε μη το χασεις... χαχαχχαα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: εσυ φταις... που δεν του σκασες κανα δυο..... αγγγελιες με τελεια RZ να μαθει τι ειναι το σαπιδι που πουλαει....

motomaniac
24/11/2011, 19:19
ρε κοιτα ενα κοροιδο... το πουλαει 1000ε με χαρτια πληρως λειτουργικο.... ουτε 5000 δεν το δινει...

MG-KTiNoS
24/11/2011, 19:22
Μια φορά κι ένα καιρό ήταν ένας καλός κύριος που είχε μια γκούτσι.
Όχι καμιά σπουδαία, μια ν 50 Μόντζα.
Γαλάζια, γκρι.
Μια μέρα ο κύριος αυτός πήγε και άλλαξε λάστιχα.
Όταν γύρισε πάρκαρε τη μοτοσικλέτα του και αισθάνθηκε λίγο άσχημα.
Σκέφτηκε –ίσως- ότι θα πρέπει να αναβάλει για λίγο τα σχέδια του με τη μηχανή και τα φρέσκα λάστιχα.
Όμως τα σχέδια αναβλήθηκαν για πάντα.
Λίγο καιρό μετά ο κύριος πέθανε.
Η μηχανή έμεινε εκεί που την άφησε, σκεπασμένη, με τα καινούργια λάστιχα που δεν πρόλαβαν ποτέ να παλιώσουν.
Τα χρόνια πέρασαν και η γιαγιά είπε στα παιδιά της να πάρουν από εκεί τη μηχανή γιατί δεν άντεχε να τη βλέπει άλλο.
Μπήκε αγγελία, πωλείτε γκούτσι σαραβαλάκι, μια και ο καιρός είχε αφήσει τη στάμπα του επάνω.
Κάποιος γκουτσολάτρης όμως πήγε εκεί και είπε ότι τη θέλει, ΟΡΘΑ ΚΟΦΤΑ να την αναστήσει.
Όλη η οικογένεια συγκινήθηκε και έδωσε τη μοτοσικλέτα σε πολύ καλή τιμή αφού ήταν πια θέμα λαχτάρας και καρδιάς και όχι χρημάτων.
Σήμερα η μηχανή αυτή είναι στο δρόμο για μια νέα ζωή.
Ίσως κάποιος από πάνω χαμογελάει…
Σίγουρα όμως αυτοί που τον αγάπησαν νιώθουν ικανοποίηση, για την τροπή που πήραν τα πράγματα.
Πόση ήταν τελικά η αξία της μηχανής και για ποιόν ?

(αληθινό στόρι 100%)

motomaniac
24/11/2011, 19:32
λαικ! χαχα

sv9cvk
24/11/2011, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Σημερα πηρα τηλ.
Ναι?

- Για το RZ προκειται, περασα την Κυριακη, τι θελετε για αυτο το μηχανακι?

Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια...

3.000 €

Απο καποιον με μονοκατοικια που το ειχε πεταμενο εκτος και ουτε καν σκεπασμενο με ενα μουσαμα τοσα χρονια, "λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια"...R.I.P.

Και τι του απαντησες??? :eyepop:

FRAGISCOS
24/11/2011, 19:47
Πωπω ρε πστμ τρελλη ευκαιρια!!!!!:confused:

Takata Dome
24/11/2011, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
Σημερα πηρα τηλ.
Ναι?

- Για το RZ προκειται, περασα την Κυριακη, τι θελετε για αυτο το μηχανακι?

Κοιταξε, λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια..

3.000 €

Απο καποιον με μονοκατοικια που το ειχε πεταμενο εκτος και ουτε καν σκεπασμενο με ενα μουσαμα τοσα χρονια, "λαμβανοντας υποψιν την πραγματικη του αξια"...R.I.P.

Και συ αχάριστε...τετοια τιμη σου κανει ο ανθρωπος και συ τοσο σκληρος?Πες του ανθρωπου 3500,δεν τον καταλαβαινεις? Μαζευεται οικονομικα πολυ ασχημα ο ανθρωπος αν στη δωσει σε τετοια ξεφτιλισμενη τιμη!!! :lol:

Θα σου ελεγα να τον ξαναπαρεις αλλα αστο καλυτερα...με ανθρωπους που ψαχνουν για κοροιδα μην κανεις δουλειες!:yuck:

SpeakeasyBlues
24/11/2011, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Και τι του απαντησες??? :eyepop:

Επανελαβα το ποσο που ειπε, γιατι πραγματικα δεν πιστευα στα αυτια μου, επισης ενιωσα πολυ ασχημα γιατι καταλαβα οτι με θεωρουσε ψωνιο αλλα με την απολυτη εννοια του ηλιθιου και αυτο φαινεται απο την τιμη που ζητησε...

georgio
24/11/2011, 20:20
Και μετά τι του είπες;

Μήπως να τύπωνες τη σελίδα του car με τις αγγελίες για rd να πάρει μια ιδέα από τις τιμές; Ότι αυτά που σου ζητάει είναι για μια πλήρως ανακατασκευασμένη μοτοσυκλέτα;

motomaniac
24/11/2011, 20:22
ναι γιωργο και μετα? να του την εβαζε στον κ@λο με την μαλακια που θα ακουγε? χαχαχαχα

sapila racing
24/11/2011, 20:32
Μην στεναχωριέσαι, υπάρχουν παντού ηλίθιοι αυτού του τύπου.
Οπως είπες κι εσύ επαληθεύεται ο τίτλος του thread.

chr1s_86
25/11/2011, 12:56
Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, μετά από κάποιο καιρό/χρόνια η μοτο καταλήγει στον παλιατζή :mad: :mad: :mad:

Johnny_Nik
25/11/2011, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, μετά από κάποιο καιρό/χρόνια η μοτο καταλήγει στον παλιατζή :mad: :mad: :mad:

Εχω ζήσει ακόμα πιο πετυχημένο. Μια GPZ 400. Επι ενάμιση χρόνο δεν μου την έδινε ο ιδιοκτήτης και σάπιζε στο δρόμο. Μετά από λίγο καιρό αποφάσισε μια τρελή τιμή (είχε σαπίσει τόσο που δεν ξέρω αν θα άξιζε καν ο κόπος) και στο τέλος φώναξε παλιατζή να τη φορτώσει. Όταν ο παλιατζής φόρτωνε του λέω (του ιδιοκτήτη) να την πάρω εγώ να σε βγάλω από τον κόπο? Και την πετάω μετά. Και μου ξαναζήτησε λεφτά!!!! Ο παλιατζής την πήρε ΤΣΑΜΠΑ και έφυγε...!

georgio
25/11/2011, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Johnny_Nik
Εχω ζήσει ακόμα πιο πετυχημένο. Μια GPZ 400. Επι ενάμιση χρόνο δεν μου την έδινε ο ιδιοκτήτης και σάπιζε στο δρόμο. Μετά από λίγο καιρό αποφάσισε μια τρελή τιμή (είχε σαπίσει τόσο που δεν ξέρω αν θα άξιζε καν ο κόπος) και στο τέλος φώναξε παλιατζή να τη φορτώσει. Όταν ο παλιατζής φόρτωνε του λέω (του ιδιοκτήτη) να την πάρω εγώ να σε βγάλω από τον κόπο? Και την πετάω μετά. Και μου ξαναζήτησε λεφτά!!!! Ο παλιατζής την πήρε ΤΣΑΜΠΑ και έφυγε...!

Σκατόψυχοι... :yuck:

Να προτιμούν να πετάξουν κάτι παρά να το δώσουν σε κάποιον που το θέλει...

Πολυμήχανος
25/11/2011, 20:49
Πριν 2 χρόνια είχα κι εγώ μια ανάλογη ιστορία. Είχα βρει σε ένα δρόμο της Αθήνας, ένα παρατημένο VFR400-nc24 και το ήθελα για να βγάλω πραγματάκια για το δικό μου. Για ανταλλακτικά δλδ.

Βρήκα τον ιδιοκτήτη του παρατημένου αφήνοντας σημείωμα στο ντεπόζιτό του και με κάλεσε αυτός. Από την πρώτη κουβέντα ήταν φανερό ότι μιλούσα με πίθηκο.

Τον ρωτάω γιατί το παράτησε, χαλασμένη μίζα λέει. Μίζα ή μπαταρία του λέω; Μίζα επιμένει αυτός. Το ψάχνω το θεματάκι αργότερα στην αυλή μου, ούτε μπαταρία, ούτε κόμπλερ, ούτε μίζα... Το ρελέ μίζας των 5 ευρώ είχε χαλάσει... Δίνω ρεύμα από γερή μπαταρία, γεφυρώνω τις επαφές του ρελέ, και μόνο που δεν απογειώθηκε η μίζα η ''χαλασμένη''... Η δε μπαταρία του, με ένα καθάρισμα και μια καλή φόρτιση, έγινε σαν καινούρια, μπήκε στο δικό μου που χρειαζόταν, και δουλεύει προθυμότατη έκτοτε.

Κουβέντες ότι νάναι, άρες μάρες κουκουνάρες, μαγκιά κλανιά και κώλος φινιστρίνι, τα μισά καρακραγμένα ψέματα, τάλλα μισά μπανταλομάρες που λένε και οι συμπαθέστατοι Ηπειρώτες.

Σκεφτόταν να το ξαναφτιάξει, είναι και γαμώ τα μηχανάκια, πόσο αγάπη του έχει...αλλά αυτά στα λόγια γιατί από πράξεις...Ενώ μένει στην πολυκατοικία από πάνω και το έβλεπε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, επί 5 χρόνια, την μπαταρία ΔΕΝ την αποσύνδεσε, το διακόπτη ΝΑΑΑΑ της βενζίνης δεν έκανε 1 δευτερόλεπτο να τον γυρίσει στο OFF να μην γίνει χάλια από τις διαρροές 5 ετών το καημένο... Για σκέπασμα ή άδειασμα της βενζίνης ούτε λόγος φυσικά, εδώ δεν λύνουμε πρωτοβάθμιες εξισώσεις, διαφορικές για αποστολή στον Άρη θα λύσουμε;

Βάζω κλειδί επί τόπου εκείνο το απόγευμα που το παρέλαβα, γυρνάω και κάνει να ανάψει το λαμπάκι του λαδιού. 5 χρόνια παρατημένο και αυτό και η μπαταρία του, στα στοιχεία της εντροπίας της φύσης... Το λυπήθηκε η ψυχή μου και συνάμα ντράπηκα για το είδος μας.............

Βλέπω ότι είχε καταργήσει το μοχλικό του επιλογέα ταχυτήτων και είχε βάλει απευθείας μοχλό παπίσιο. Για όσους δε ξέρουν, στο μοντέλο αυτό, αν το κάνεις αυτό, το κιβώτιο μετά δουλεύει ανάποδα. Είναι μια φτηνή και πολύ αξιόπιστη λύση αν για κάποιο λόγο χαλάσει το μαμά μοχλικό π.χ. από πτώση. Τον ρωτάω, δουλεύουν ανάποδα οι ταχύτητες, όχι μου λέει ,γιατί να δουλεύουν ανάποδα, και έψαχνε να βρει κενή μεταξύ 5ης και 6ης...

Το φέρνει η κουβέντα τι θα κόστιζε να το ξανακυκλοφορήσει, αρχίζω εγώ τα γραφικά τα δικά μου...του λέω για να κυκλοφορήσει, με προσωπική δουλειά δεν θέλει τπτ σπουδαίο, αλλά για να γίνει ΚΑΙ όμορφο θέλει πολλά λεφτά για βαψίματα... Τι τόθελα... Ξεσπαθώνει ο πίθηκος, ''Σιγά μην δώσω λεφτά για βαφειάδες, ΝΑ αυτό που βλέπεις μόνος μου το έχω βάψει, μια χαρά δεν είναι;'' και καμαρώνει για το ''αριστούργημα'' σπρέυ φτηνού και λαδομπογιάς με το πινέλο, που τέτοια χρήση φωτός θα ζήλευε και ο Ντελακρουά...

Και γιατί μωρέ δεν ασχολήθηκες λίγο του λέω να το προστατέψεις έστω, ''άστα φιλαράκι μου τα έχει φάει το αυτοκίνητο όλα'' και γυρνάει και μου δείχνει ένα ''αυτός-αυτή-και_τα_μυστήρια'' BMW ανοικτό, βαμένο burnazi-RED που κάποτε εκεί παλιά στην εποχή που η Ντενίση ήταν ανερχόμενο μοντέλο, πρέπει νάταν 316, αλλά τούχε βάλει λέει μοτέρ Μ3... Σαν να λέμε πολυτελές ασανσέρ στον στάβλο.

Σαυτό ''αγάπη'' πρέπει να είχε, πιο πλατωνική όμως, αυτό δεν το είχε πηδήξει...

http://img295.imageshack.us/img295/3263/0195.jpg

Εδώ το δύσμοιρο, αφού έχει μεταφερθεί σπίτι μου και έχει φάει ένα πρώτο πλύσιμο. Πολύ αργότερα, το έφτιαξα να δουλεύει, έτσι γιατί το λυπήθηκα, χωρίς να το χρειάζομαι.

Το κακό δεν είναι ο πίθηκος, ούτε φυσικά το VFR, το κακό είναι ότι το είδος του που σκεφτεται με τόση τσαπατσουλιά σε όλα του, είναι από καιρό τώρα ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ και μας χαρακτηρίζει σαν λαό...

Να κοιτάμε εμείς να είμαστε καλύτεροι, και να κοιτάξουμε να μεταδώσουμε την καλοσύνη και στα παιδιά μας.

georgio
25/11/2011, 21:17
Τελικά το έφτιαξες; Απ' ότι κατάλαβα στο έδωσε τουλάχιστον...

Το πίσω RVF είναι; Μήπως έχεις και κόκκινα αυτοκόλλητα επάνω που γράφουν κάτι γιαπωνέζικα;

Για τις δύο τελευταίες γραμμές +όσα θες! :beer: :beer: :beer:

Δυστυχώς αυτή την τσαπατσουλιά τη βλέπω συνέχεια γύρω μου. Χαλάει κάτι και αντί να το φτιάξει το ψευτο-φτιάχνει ίσα-ίσα να δουλεύει. Μονωτική, tie-wrap κλπ λες και το έφτιαξε σε επαρχιακό δρόμο με βροχή κάτω από γέφυρα...

Να διευκρινίσω εδώ, δεν είμαι κατά της πατέντας -το αντίθετο-, ούτε του προσπαθώ να κάνω κάτι φθηνά επειδή δεν μου περισσεύουν. Αλλά το φτιάχνω κάτι όπως-όπως όχι επειδή δεν έχω λεφτά (αυτό το καταλαβαίνω και το δέχομαι), αλλά εξαιτίας νοοτροπίας, ε αυτό με χαλάει πολύ.

Πολυμήχανος
25/11/2011, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Τελικά το έφτιαξες; Απ' ότι κατάλαβα στο έδωσε τουλάχιστον...

Το πίσω RVF είναι; Μήπως έχεις και κόκκινα αυτοκόλλητα επάνω που γράφουν κάτι γιαπωνέζικα;

Για τις δύο τελευταίες γραμμές +όσα θες! :beer: :beer: :beer:

Δυστυχώς αυτή την τσαπατσουλιά τη βλέπω συνέχεια γύρω μου. Χαλάει κάτι και αντί να το φτιάξει το ψευτο-φτιάχνει ίσα-ίσα να δουλεύει. Μονωτική, tie-wrap κλπ λες και το έφτιαξε σε επαρχιακό δρόμο με βροχή κάτω από γέφυρα...

Να διευκρινίσω εδώ, δεν είμαι κατά της πατέντας -το αντίθετο-, ούτε του προσπαθώ να κάνω κάτι φθηνά επειδή δεν μου περισσεύουν. Αλλά το φτιάχνω κάτι όπως-όπως όχι επειδή δεν έχω λεφτά (αυτό το καταλαβαίνω και το δέχομαι), αλλά εξαιτίας νοοτροπίας, ε αυτό με χαλάει πολύ.

Το σωστό να λέγεται, ο άνθρωπος δεν ζήτησε 3000 ευρώ πραγματική αξία, 150 ευρώ ζήτησε κ είπε και ευχαριστώ, σε αυτό ήταν σωστός.

Κι εγώ δεν έχω κάτι κατά της πατέντας, όταν θα τύχει μια στραβή θα γίνει και η πατέντα, δεν θα κάτσουμε να πεθάνουμε, θα δωθεί μια λύση έστω πατέντα, αλλά ο συγκεκριμένος δεν έκανε καν αυτό, για μηχανάκι που ο ίδιος ''αγαπούσε''. Σκέψου να μην το αγάπαγε δλδ...

Το ένα πίσω είναι RVF. Όχι, αλλά η φωτό είναι 2 ετών και το RVF δεν μου ανήκει πια, και τώρα φοράει ανθρακόνημα άβαφτο κουστούμι χωρίς κάτι τέτοιο που περιγράφεις.

MG-KTiNoS
25/11/2011, 21:47
Το αγαπούσε το μηχανάκι!
Τι ωραία κουβέντα…
Αλλά και τη γκόμενα του την αγαπούσε, και το φαί και τις μπύρες και χίλια δυο πράγματα.
Όμως το αγαπούσε πραγματικά το μηχανάκι ή απλά του άρεσε να ΛΕΕΙ ότι το αγαπούσε?
Μεγάλα παιδιά είμαστε και ξέρουμε τι λέμε.
Γνώμη μου…
Για να αγαπήσεις ένα μηχανάκι
ή πρέπει να είναι ΤΟ τρελό, σπάνιο, πανέμορφο μηχάνημα (κι ας μην είναι και δικό σου)
Ή πρέπει να το ζήσεις.
Γιατί όταν ζεις καθημερινά ή περίπου με ένα αντικείμενο δένεσαι με κάποιο τρόπο μαζί του.
Δείτε τους Αλβανούς πχ που ξεκίνησαν ντελιβεράδες και ύστερα έλεγαν «το πρώτο μου παπί» με περηφάνια και πως το έστειλαν Αλβανία στο χωριό να τα φυλάξουν.
ΤΟ θέμα συντήρηση είναι μια πονεμένη ιστορία στην Ελλάδα. Χειρότερα ακόμα, η νοοτροπία χαλάει-πετάω είναι μια νοοτροπία που έρχεται από Αμερική και κοινωνίες υπερκαταναλωτικές.
(και άρχιζε να παίζει και στο πρώην Ανατολικό μπλοκ)
Μόνο που εκεί «κάποιοι» έχουν δουλέψει με οχήματα, είτε σε εργοστάσια κατασκευής, είτε σε συνεργία και το βλέπουν αλλιώς το πράγμα.
Κάποιοι άλλοι πάλι κάνουν τέχνη και το παλιό όχημα αποτελεί μέρος του ντεκόρ.
ΠΑΝΤΩΣ οι καινούργιες εταιρίες λένε ότι ο σκοπός είναι να δώσεις μια μεγάλη εγγύηση για κάτι -6 χρόνια πχ- και μόλις λήξει το πράμα να αυτοκαταστραφεί.
Να γιατί εμείς οι πιο παλιοί λέμε συχνά τη φράση
-Τέτοια μηχανάκια δε βγαίνουν πια !
Και άλλα τέτοια χαζά….

Τεσπά ότι αγαπάς δύσκολα το πουλάς, το πετάς, το παρατάς…

MG-KTiNoS
25/11/2011, 21:53
Α κάτι άλλο…
Όσοι καταπιάνονται ξαφνικά και στο άσχετο με ανακατασκευές, εκεί που ούτε κατσαβίδι δεν έπιαναν, κάποιο μυστικό κρύβουν.
Κάποιο όνειρο εφηβικό που δεν έπαιξε, κάποιο ριπλέι που πρέπει να ξαναπαίξει!
:beer:

motomaniac
25/11/2011, 22:25
περασα ωραιες στιγμες με το CB250N μου. ενας εφηβικος χρονος τελειος.. τωρα σαπιζει μεσα σε μια στοα.. δουλευε μονκυλινδρα στα τελευταια του με αγνωστο το προβλημα.. καποια στιγμη θα το φτιαξω. η θα παρω ενα ιδιο.. ετσι.. γιατι το "αγαπαω"? δεν ξερω.. αλλα σιγουρα μου λειπει..
αλλα σιγουρα οχι τοσο οσο θα πρεπε για να το ειχα περιθαλψει...

John Steed
26/11/2011, 11:48
Όντως, πολλοί προτιμούν να τις πετάξουν, να τις κάψουν ή να τις κάνουνε κοτέτσι παρά να τη δώσουν σε κάποιον που θα τις εκτιμήσει...


Είναι βέβαια και ο παράγοντας "Μάτια δολάρια σαν του Σκρούτζ Μακ Ντακ"...


Πρέπει πάντα να θυμόμαστε πως οτιδήποτε δεν χρειαζόμαστε εμείς, ίσως να δώσει χαρά σε έναν συνάνθρωπό μας...

tifoso4ever
26/11/2011, 13:45
ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ...

Το επιπεδο καθε κοινωνιας, και συνεπως των ανθρωπων που την αποτελουν, με δυο απλα πραγματα το καταλαβαινεις ευκολα και αμεσα:

1) Απο το ΠΩΣ φερομαστε στα ζωα (κατοικιδια και αδεσποτα...)

2) Απο το ΠΩΣ φερομαστε στα οχηματα μας...

:beer: :beer: :beer:

kostakis125
30/12/2011, 19:01
μη μου πειτε οτι ειναι 1000s?:bawl:


242886

Corvo
30/12/2011, 19:18
μαλλον 1000s ειναι, αν θες δωσε πιο πολλες πληροφοριες να τις μεταφερω στην λεσχη μηπως καποιος ενδιαφερεται να το επαναφερει

:beer:

kostakis125
30/12/2011, 19:20
ισως ο ιδιοκτητης να την κινει..θα περασω αυριο καμια βολτα να ρωτησω

MG-KTiNoS
30/12/2011, 20:05
:lol:

Tώρα άμα σου πω ότι αυτή τερμάτισε 36ωρο φέτο τι θα πεις >?


Αυτό το μηχανάκι ξεχάστε το.
Είναι του νεκρόφιλου...
:lol:

kostakis125
31/12/2011, 11:58
τι εννοεις?
γνωριζεις τον ιδιοκτητη?

MG-KTiNoS
31/12/2011, 15:46
ναι φυσικά φίλος μου είναι

http://i623.photobucket.com/albums/tt313/ZordanAlbum/14o%2036wro/nekrofilos.jpg



http://img714.imageshack.us/img714/1145/dsc4834w.jpg
:rotflmao:

nihristo
31/12/2011, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
ναι φυσικά φίλος μου είναι

http://i623.photobucket.com/albums/tt313/ZordanAlbum/14o%2036wro/nekrofilos.jpg



http://img714.imageshack.us/img714/1145/dsc4834w.jpg
:rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

kostakis125
31/12/2011, 18:54
εχει διαφορες παντως απ αυτο που εβαλα εγω αν και δεν πιστευω να υπαρχουν πανω απο 2-3 τετοια στην Ελλαδα οποτε μαλλον για το ιδιο μιλαμε

ΜG-Ktinos εχεις πμ

astroman76
01/01/2012, 15:34
Ειδα ενα RD350LC ψηλοπαρατημενο σε ενα χωριο κοντα σε μενα... βρηκα το ατομο απο γνωστο του εστηλα μηνημα στο ΦΒ αλλα τιποτα!


Επισης σε διπλανο σπιτι ενα Suzuki 50/80 παλιο 70ς style CB50 το ειδα μεσα σε αυλη παρατημενο...:bigcry:

MG-KTiNoS
01/01/2012, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από astroman76
Ειδα ενα RD350LC ψηλοπαρατημενο σε ενα χωριο κοντα σε μενα... βρηκα το ατομο απο γνωστο του εστηλα μηνημα στο ΦΒ αλλα τιποτα!


Επισης σε διπλανο σπιτι ενα Suzuki 50/80 παλιο 70ς style CB50 το ειδα μεσα σε αυλη παρατημενο...:bigcry:

ρε εσύ είσαι ????
:D

SpeakeasyBlues
17/01/2012, 21:22
Ready to fly!


244718

virus
17/01/2012, 21:27
και 400σαρι; και πινακιδατο;

Tedvj23
17/01/2012, 21:28
:( kai an vlepo kala apto teleuteo sima pou exei kolimeno prepei na to paratisane kai prosfata oxi polla xronia..

SpeakeasyBlues
17/01/2012, 21:30
1


244720

SpeakeasyBlues
17/01/2012, 21:33
Και η πινακιδα.


244721

SpeakeasyBlues
17/01/2012, 21:34
2


244722

sv9cvk
17/01/2012, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
2


Πολυ το γυριζεις ...:p
Σε βλεπω σε λιγο καιρο με καινουρια ανακατασκευη !!!:rotflmao:

astroman76
17/01/2012, 23:51
600ri ειναι οχι 400... σιδερια πλαισιο 18αρα ζαντα....

astroman76
17/01/2012, 23:52
και απο τον λασποτηρα πισω παιζει να ειναι εισαγωγη απο Γερμανια η καπου εκει, σε αυτους βαζαν μεγαλους λασποτηρες...:yuck:

SpeakeasyBlues
18/01/2012, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Πολυ το γυριζεις ...:p
Σε βλεπω σε λιγο καιρο με καινουρια ανακατασκευη !!!:rotflmao:

Α όχι! Ουτε καινούργιο και χάρισμα δεν το θέλω. :lol:

SVX
08/02/2012, 20:55
καποιος να το σωσειιειειιειειει ρεεεεεεεεεεεε :o


γμτ :sad: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2146256/ =200ευρω συζητισιμη (αντ/κα)


http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1962033/ = 2000 ευρω !!!!!! :sick:


246962

motomaniac
08/02/2012, 21:01
ρουλεμανατος αθανατος στροφαλος? και ψηνομαι για ενα αληθινο cafe racer... χμμμ δυσκολη περιοδος ομως. και + οτι το πουλαει για ανταλακτικα αρα δεν παιζουν χαρτια η θα εχει παραδωσει πινακιδες οπως και παρα πολλοι αλλοι...

sapila racing
09/02/2012, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomaniac
ρουλεμανατος αθανατος στροφαλος? και ψηνομαι για ενα αληθινο cafe racer... χμμμ δυσκολη περιοδος ομως. και + οτι το πουλαει για ανταλακτικα αρα δεν παιζουν χαρτια η θα εχει παραδωσει πινακιδες οπως και παρα πολλοι αλλοι...

Προσοχή μην μπερδευτεί κανείς.

Αυτό με τα 200 Ευρω ειναι 4κύλινδρο του 80τόσο, ενω αυτό με τα 2000 είναι δικύλινδρο και μεταγενέστερο.
Κανενα από τα δύο δεν εχει ρουλεμανατο στρόφαλο. Και τα δύο όμως εχουν διάφορα προβλήματα με τα ηλεκτρικά αλλά το 4κυλινδρο ειχε και πιο σοβαρα προβλήματα, όπως πχ με τον στρόφαλο. :wave2:

Για τα 2000 θεωρώ οτι κάνουν πλάκα. :lol:

universalgr1
09/02/2012, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Για τα 2000 θεωρώ οτι κάνουν πλάκα. :lol:


O συγκεκριμένος έμπορος, επειδή δίνει μοτοσυκλέτες και με 50% "μπροστά" και τα λοιπά γραμμάτια, θεωρεί σωστό να διπλασιαζει την τιμή , ώστε να παίρνει "μπροστά"όλο το αντίτιμο ουσιαστικά κι έπειτα .... ό,τι τσιμπήσει με τα γραμμάτια..

Αν κάποιος "φιλότιμος" τα πληρώσει κι αυτά.. έχει βγάλει τα διπλά λεφτά.. αν τα μπουμπουνίσει τα γραμμάτια.. τότε έβγαλε το κόστος της μοτό και ένα μικρό κέρδος..



Θα δείτε κι ενα Bros που πουλαέι 2.500 € :rolleyes: :rolleyes:

kokkiklhs
09/02/2012, 12:44
Kάπου στη Μυτιλήνη, παρατημένο στο ίδιο σημείο τα τελευταία χρόνια... :(


247016

kokkiklhs
09/02/2012, 12:45
...παρομοίως! Κρίμα, κι ο 150άρης ΜεΖές είναι πιο σπάνιος από τα 250άρια.... :rolleyes:


247017

motomaniac
21/02/2012, 14:28
σερι θα ακουθησει απο μηχανες ακι μηχανακια στην Θεσσαλονικη και συγκεκριμενα στην περιοχη της αγιου δημητριου κοντα στο τουρκικο προξενειο. πρωτη εξω απο το καινουριο μαρκετ discount νομιζω λεγεται. δεν ξερω ποσο καιρο εχει εκει.


248045

motomaniac
21/02/2012, 14:29
σορρυ για την ποιοτητα ειναι πο το κινητο.


248046

motomaniac
21/02/2012, 14:32
κινεζικη χαζομαρα με χαρτι απο τον δημο.


248047

motomaniac
21/02/2012, 14:34
δεν θα μας λειψει.


248049

motomaniac
21/02/2012, 14:47
αυτην την κυρια την βλεπω κανα δυο χρονια σιγουρα. θα του αφηνα χαρτακι αλλα πραγματικα δεν εχω χωρο. ενας φιλος που εχει ιδια παλι εχει ηδη δυο μηχανες κι ενα επιπλεον μοτερ...


248051

motomaniac
21/02/2012, 14:48
χεσμενη την εχουν....


248052

motomaniac
21/02/2012, 14:58
κριμα...


248055

motomaniac
21/02/2012, 15:01
κι αυτο φαινεται ποσο καιρο ειναι εκει..


248056

motomaniac
21/02/2012, 15:03
ειναι παρα πολλα τα μηχανακι στην θεσσαλονικη. στην κασσανδρου ειδα κοκκινο καζερ με αυτοκολητο του δημου σκισμενο αλλα το μηχανακι κλειδωμενο. το αλλο σκ θα κανω τον φωτογραφο. το θεμα ειναι αν καποιος ενδιαφερεται να τα "σωσει" αφηνοντας ενα χαρτακι η ρωτοντας γυρω.. ποτε δεν ξερεις...

MG-KTiNoS
28/02/2012, 12:03
Στην Αθήνα τα μέζεψαν όλα...

Στο κέντρο έβλεπα πολλά μέχρι 2 3 χρόνια πριν, τώρα τίποτα.

Ψηλέας
18/03/2012, 21:13
250243
αυτη ειναι απο τον Πορο πριν απο ενα χρονο.Ο οποιος Πορος μαγκες ειναι αποκαλυψη οσον αφορα τα κλασικα.Τι παππουδες με φλορετες ,τι γιαπωνεζικα 80"s απ ολα εχει.Εχει κι ωραιες ανοιξιατικες εικονες250245
αρχαιολογικος χωρος αρχαιας Τροιζηνας

sv9cvk
18/03/2012, 22:25
250243
αυτη ειναι απο τον Πορο πριν απο ενα χρονο.Ο οποιος Πορος μαγκες ειναι αποκαλυψη οσον αφορα τα κλασικα.Τι παππουδες με φλορετες ,τι γιαπωνεζικα 80"s απ ολα εχει..............................................


Βρε να παρω τον μπαρμπα μου που μενει εκει (αδερφος της μανας μου ):look: ολο και κατι θα βρει!!!
Πληροφοριες για το BSA παρακαλω!!!:D

Ψηλέας
19/03/2012, 18:39
Βρε να παρω τον μπαρμπα μου που μενει εκει (αδερφος της μανας μου ):look: ολο και κατι θα βρει!!!
Πληροφοριες για το BSA παρακαλω!!!:D
Συναδελφε δεν θυμαμαι ακριβως που, παντως μεσα στην πολη του Πορου στα στενακια περπαταγαμε και πεσαμε πανω στο κοριτσι.(ασε που με κυνηγαγε και το αλλο κοριτσι.ΠΑΜΕ,ΕΛΑ,ξεκολλα απο την παλιατζουρα να φυγουμε και αλλα γνωστα):a16:

motomaniac
19/03/2012, 21:31
Συναδελφε δεν θυμαμαι ακριβως που, παντως μεσα στην πολη του Πορου στα στενακια περπαταγαμε και πεσαμε πανω στο κοριτσι.(ασε που με κυνηγαγε και το αλλο κοριτσι.ΠΑΜΕ,ΕΛΑ,ξεκολλα απο την παλιατζουρα να φυγουμε και αλλα γνωστα):a16:



εγω που καθομαι και τα βγαζω ολα φωτο και με κοιταει σαν εξωγηινο?? ηρθε ομως στην αποθιηκη τωρα και καταλαβε..

sernodas2
19/03/2012, 22:57
Βρε να παρω τον μπαρμπα μου που μενει εκει (αδερφος της μανας μου ):look: ολο και κατι θα βρει!!!
Πληροφοριες για το BSA παρακαλω!!!:D


δες κ εδω αλλα θα ζητα το πατερα του κ τη μανα του :lol::lol:

http://anapalaiosis.gr/?q=node/46

motomaniac
20/03/2012, 14:55
πηγα σημερα βολτα στον παλιατζη να δω αν μπορεσω να εξυπηετησω καποιον γνωστο. και γαμωτο ειδα 3 φλορετες. η μια σκατα σκουριασμενη χαλια μαλλον ειχε καει κιολας παλιοτερα. η αλλη ηταν κοκκινη με νικελ τεποζιτο και πριν την πιασει η δαγκανα του γερανου μαλλον ηταν ΑΨΟΓΗ τωρα εχει στραβο τεποζιτο. και μια γκρι με ασπρο τεποζιτο τα ιδια επισης. τα ειδα και τα λυπηθηκα. ασε τζοκακια και σκουτερ γενικα. και μοτοποδηλατο πιατζιο... μα πως τα δινει ο κοσμος στην πρεσσα αυτα τα μηχανακια? για ποιο ποσο? 0 ευρω? αστο να σαπιζει καλυτερα... η μαντρα βρισκεται στην βεροια οποιος θελει με ρωταει.

Ψηλέας
20/03/2012, 19:41
Χρηστο σκεψου οτι μπορει να γινει ετσι
250423
με μπριζωσες ρε παλιανθρωπε και με βλεπω Κυριακη για Πορο κι εχω ηδη ενα προτζεκτ σε εξελιξη:beer:

SpeakeasyBlues
20/03/2012, 21:17
Χρηστο σκεψου οτι μπορει να γινει ετσι
250423
με μπριζωσες ρε παλιανθρωπε και με βλεπω Κυριακη για Πορο κι εχω ηδη ενα προτζεκτ σε εξελιξη:beer:

Χρήστο μην πας! Είναι παγίδα (σου λέω) θα σε περιμένουν όπως στο Νονό Νο2 στα διόδια...

sv9cvk
20/03/2012, 21:59
Χρηστο σκεψου οτι μπορει να γινει ετσι
250423
με μπριζωσες ρε παλιανθρωπε και με βλεπω Κυριακη για Πορο κι εχω ηδη ενα προτζεκτ σε εξελιξη:beer:

Βρε εγω εχω σε εξελιξη 2,5 προτζεκτ και παω για 3 και βαλε ,και το γλυκοκοιταω!! (αλλα μεχρι εκει :sick:! η παντοφλα αιωρειται πανω απο το κεφαλι μου ετοιμη!!:a26::cry:)


Χρήστο μην πας! Είναι παγίδα (σου λέω) θα σε περιμένουν όπως στο Νονό Νο2 στα διόδια...


:hypnotize :eyepop:Λες ε?

Ασε θα βαλω τον μπαρμπα μου να ψαξει!!(και γλυτωνω και απο την ενεδρα στα διοδια!!!):rotflmao::rotflmao:

virus
20/03/2012, 22:00
εγω που καθομαι και τα βγαζω ολα φωτο και με κοιταει σαν εξωγηινο?? ηρθε ομως στην αποθιηκη τωρα και καταλαβε..

τωρα σε γνωρισε; εχει να μαθει πολλα μου φαινεται:lol:

motomaniac
20/03/2012, 22:51
τωρα σε γνωρισε; εχει να μαθει πολλα μου φαινεται:lol:


δεν με γνωρισε τωρα απλα δεν ηταν παρων στην ανακατασκευη του srx και μεχρι τωρα εβλεπε το "μικρο" σε τευχη κι ως γυναικα το εβλεπε παλιοσιδερα.. τωρα που το ειδε γυαλιστερο και σχεδον ολοκληρο καταλαβε που πηγε τοσος ιδρωτας.. και φυσικα επαθε πλακα και ρωτησε : αυτο ειανι για μενα??? χαχαχαχαχχαχαχαχχαχα

Ψηλέας
20/03/2012, 23:00
Εσεις οι:a024: δεν εχετε αναγκη εισαστε γερα σκαρια, αλιμονο σε μας τα:a9:

Ψηλέας
20/03/2012, 23:22
δεν με γνωρισε τωρα απλα δεν ηταν παρων στην ανακατασκευη του srx και μεχρι τωρα εβλεπε το "μικρο" σε τευχη κι ως γυναικα το εβλεπε παλιοσιδερα.. τωρα που το ειδε γυαλιστερο και σχεδον ολοκληρο καταλαβε που πηγε τοσος ιδρωτας.. και φυσικα επαθε πλακα και ρωτησε : αυτο ειανι για μενα??? χαχαχαχαχχαχαχαχχαχα
λες και η δικια μου αμα δει το xj μου ολοκληρωμενο να αλλαξει γνωμη΄? Μπααα αυταπατες τρεφω...αντε καληνυχτα και ειδικα στους λεβεντες με τα μαυρα νυχια.Αντε και σ"αυτους που φορανε γαντια οταν restαρουν και δεν λερωνονται

Zack
23/04/2012, 00:02
FZ 250 Phazer :(

Τo gourouni
19/05/2012, 12:56
HONDA NS400R

258308

258309

motomaniac
19/05/2012, 12:58
αυτο που ειναι?

Τo gourouni
19/05/2012, 12:59
αυτο που ειναι?

ΒΟΛΟ.

Τo gourouni
19/05/2012, 13:04
Έχω και το καλύτερο!!

258310


Δεν την δίνει με την καμία!!!!!! Θέλω να την βλέπω μου λέει.....


Αυτή ήταν η πρώτη μου επιλογή, την δεύτερη την ξέρετε..........:D

motomaniac
19/05/2012, 13:15
η δευτερη σου ειναι να τελιωσεις την δικη σου μπεμπα και να του την δειξεις. ετσι ισως πειστει. αυτο το ns με σκλαβωσε τωρα.. πληροφοριες μπορουμε να βρουμε?

Τo gourouni
19/05/2012, 13:18
η δευτερη σου ειναι να τελιωσεις την δικη σου μπεμπα και να του την δειξεις. ετσι ισως πειστει. αυτο το ns με σκλαβωσε τωρα.. πληροφοριες μπορουμε να βρουμε?

Είναι σε ερημική τοποθεσία. Πολύ δύσκολο... Αν μάθω κάτι πάντως....:wave2:

sapila racing
19/05/2012, 13:23
HONDA NS400R

258308

258309

Αυτό ειναι πραγματικά πολύ καλό, σπάνιο και συλλεκτικό μηχανάκι. Ειναι 3κυλινδρο V.
Απ οτι βλέπω οι κυλινδροι λείπουν κι εχει μείνει ανοιχτό στον καιρό το μοτέρ... :(
Τα ανταλλακτικά γι αυτό είναι super σπάνια, πανάκριβα κλπ κι ετσι το παράτησαν. Κρίμα.

motomaniac
19/05/2012, 14:13
ειναι σε ερημικη τοποθεσια? χαχαχαχα τωρα γιατι το ειπες αυτο?

Τo gourouni
19/05/2012, 17:56
ειναι σε ερημικη τοποθεσια? χαχαχαχα τωρα γιατι το ειπες αυτο?

Γιατί εκεί γύρω δεν υπήρχε ψυχή ώστε να μπορέσει κάποιος να μου δώσει πληροφοριές. Γιαυτό το είπα.

SpeakeasyBlues
19/05/2012, 18:37
HONDA NS400R

258308

258309

ΣΤΑ ΝΕΙΑΤΑ ΤΟΥ...

258323

Takata Dome
19/05/2012, 18:55
Πραγματικά κρίμα το NS...κατι τέτοια μεταχειρισμένα κοστίζουν κοντα στα 5.000 ευρώ!
Όποιος έχει χρήμα και χρόνο για ψάξιμο,σίγουρα αξίζει να το αναστήσει!

Takata Dome
19/05/2012, 18:58
Πάρτε και μια με τα χρώματα της Rothmans και δίπλα δίπλα στο αγωνιστικό...

258325

SF
24/05/2012, 13:26
Άνθρωποι που αφήνουν CBR1000 του 87 να γίνει έτσι, πρέπει να διώκονται από το νόμο...
(Έχει και κολλημένο μοτέρ)

259335

FJ
28/05/2012, 19:05
Άνθρωποι που αφήνουν CBR1000 του 87 να γίνει έτσι, πρέπει να διώκονται από το νόμο...
(Έχει και κολλημένο μοτέρ)

Δυστυχως, ειναι αμετρητα τα παλια μεγαλα μηχανακια στη χωρα μας οπως αυτο το CBR1000 και που εχουν φτασει σε τατοια κατασταση λογω ''αποπομπής''...

astroman76
26/06/2012, 17:11
Αυτό ειναι πραγματικά πολύ καλό, σπάνιο και συλλεκτικό μηχανάκι. Ειναι 3κυλινδρο V.
Απ οτι βλέπω οι κυλινδροι λείπουν κι εχει μείνει ανοιχτό στον καιρό το μοτέρ... :(
Τα ανταλλακτικά γι αυτό είναι super σπάνια, πανάκριβα κλπ κι ετσι το παράτησαν. Κρίμα.

αν προσεξεις καλα τους εχεις τους κυλινδρους... απλα εχουν πεσει φυλα εκει μεσα... ο επρος φενετα καθαρα στην δευτερη φοτο που κρατα την εξατμιση.. και δεν φενετε να του λυπουν πολλα πραγματα... φενετε ευκολο προτεκ για καποιον που ξερει που θα βρει ανταλακτικα.. (UK-JPN)

Pardalotzatziki
11/07/2012, 10:02
Αυτο το ειδα τυχαια μια μερα που βγηκα για περπατημα....και πηγα αλλη μερα με τη φωτογρ. μηχανη...
Τωρα ο ιδιοκτητης πουλησε μαλλον το οικoπεδο και τα μηχανακια εξαφανιστηκαν...

Ειναι τρικυκλο μαλλον ιδιοκατασκευη...τα λεγομενα φουρκονια...
Αλλα εχει περιεργο κυλινδρο....η οτι εχει απομεινει...

Αν μπορουν οι γνωστες αρχαιολογιας να διακρινουν κατι....

FRAGISCOS
11/07/2012, 13:40
Αυτο το ειδα τυχαια μια μερα που βγηκα για περπατημα....και πηγα αλλη μερα με τη φωτογρ. μηχανη...
Τωρα ο ιδιοκτητης πουλησε μαλλον το οικoπεδο και τα μηχανακια εξαφανιστηκαν...

Ειναι τρικυκλο μαλλον ιδιοκατασκευη...τα λεγομενα φουρκονια...
Αλλα εχει περιεργο κυλινδρο....η οτι εχει απομεινει...

Αν μπορουν οι γνωστες αρχαιολογιας να διακρινουν κατι....

O κινητηρας ειναι zundapp εσωκυλινδρος (με βεντιλατερ) 50 κυβικα με τριαρι η τεσσαρι σαζμαν.
Παραπερα δεν ξερω:wave2:

bulmont
11/07/2012, 13:57
Αυτο το ειδα τυχαια μια μερα που βγηκα για περπατημα....και πηγα αλλη μερα με τη φωτογρ. μηχανη...
Τωρα ο ιδιοκτητης πουλησε μαλλον το οικoπεδο και τα μηχανακια εξαφανιστηκαν...

Ειναι τρικυκλο μαλλον ιδιοκατασκευη...τα λεγομενα φουρκονια...
Αλλα εχει περιεργο κυλινδρο....η οτι εχει απομεινει...

Αν μπορουν οι γνωστες αρχαιολογιας να διακρινουν κατι....

Τεπόζιτο μάλλον R50 (πιθανόν και R26)

fidel_98_99
12/07/2012, 17:15
μοτερ ζουνταπ-μπροστινο κ τεποζιτο μαλλον kreidler

Pardalotzatziki
12/07/2012, 18:18
Το μοτερ μοιαζει με καποιο απο αυτα....
http://images04.olx.pt/ui/3/86/19/48087719_14.jpg
http://cybermotorcycle.com/gallery/zundapp/images/Zundapp_1965_KS50_Super_SL_1.jpg

Απο το δευτερο θα μπορουσε να ειναι και το φτερο...

Αλλα μπροστινο με τετοιες βασεις για το φαναρι δεν βρηκα σε Zundapp και Kreidler...

byron
13/08/2012, 20:16
....

266237

akis_trevor
13/08/2012, 22:31
τι ειπες τωρα ρε φιλε;;;;

akispoulis
13/08/2012, 23:52
Και λιγο πιο περα,στην πλατεια 23ης χαλαρωνει αυτο..


221062Αυτο ειναι του φηλου μου του νικου! πολυ καλη δουλεια. δουλευει ρολοι!

Pardalotzatziki
14/08/2012, 00:22
τι ειπες τωρα ρε φιλε;;;;

Το αυτο.....10 φορες!

Που ειναι αυτο? Ελιπζω να το εχει για να το φτιαξει οποιος το 'χει...και να βαλει και φωτο εδω...

byron
14/08/2012, 00:42
Το αυτο.....10 φορες!

Που ειναι αυτο? Ελιπζω να το εχει για να το φτιαξει οποιος το 'χει...και να βαλει και φωτο εδω...

Πριν 2 μήνες που είχα βγάλει τη φωτό, ήταν έτσι όπως φαίνεται και μάλλον είναι εκεί πολύ καιρό. Στα 10-20 μετρα που απέχει η θάλασσα, δεν νομίζω οτι θα μείνει και τίποτα σε λίγο καιρό...
Γύθειο ειναι.

Pardalotzatziki
14/08/2012, 00:52
Πριν 2 μήνες που είχα βγάλει τη φωτό, ήταν έτσι όπως φαίνεται και μάλλον είναι εκεί πολύ καιρό. Στα 10-20 μετρα που απέχει η θάλασσα, δεν νομίζω οτι θα μείνει και τίποτα σε λίγο καιρό...
Γύθειο ειναι.

Κριμα....70 χρονων μηχανακι και την τρωει το αλατι...Και σπανιο, μην πω μοναδικο για Ελλαδα...
Θα το πω....μοναδικο..:D
Εκτος απο καμια συλλογη, δεν εχω νομιζω να κυκλοφορει αλλο WL στην Ελλαδα..
Με τρελανες βραδυατικα....