PDA

View Full Version : Χειρολαβές μαλακές σαν ...



socos
06/05/2004, 11:47
Γεια σας παιδιά.
Μόλις άλλαξα χειρολαβές στο transalp. Έβγαλα αυτές που είχε
από το εργοστάσιο (Ισπανία μπλιαχχχχχχχχχχχ) και έβαλα κάτι
σιλικονούχες (Harris).
Οι καινούργιες έχουν μια αίσθηση πολύ ...τρυφερή. Χειρολαβές μαλακές σαν τις πατούσες βρέφους. ΧΛΙΔΑΤΑ.

sniper
06/05/2004, 11:54
τις δει ο ήλιος οπότε και θα πάρουν μία υπέροχη απόχρωση καφέ μαύρο... :wave2:

socos
06/05/2004, 12:01
Έχουν μια απόχρωση γκρί - μαύρη. Απλώς δεν ξέρω μήπως το πλαστικό σκληρήνει με τον ήλιο και γίνει πάλι όπως ήταν αυτές από τη μάνα του.

sniper
06/05/2004, 12:06
Θα σκληρήνουν λίγο λόγω της τριβής με το χέρι-γάντι αλλά και λόγω του ήλιου-βροχής κλπ κλπ και θα γίνουν λείες οι επιφάνειες


Η απόχρωση γκρί - μαύρη είναι από το εσωτερικό....

Εάν όμως τις δει ο ήλιος θα καταλάβεις τι εννοώ - είχα βάλει στο SF μου τις ιδιες με σενα γκρί - μαύρες και μετά από λίγο καιρό ήταν γκρί - μαύρη - καφέ. Το καφέ ήταν η ζεσταμενη σιλικόνη.

:smokin:

NLS
06/05/2004, 12:08
μπορείς να αλλάξεις και μηχανή βέβαια αν δεν σε βολέψουν ξανά οι χειρολαβές και να μην πάρεις κάτι ιθπανικό

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

socos
06/05/2004, 12:19
Για το ''ιθπανικό' υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι που αναφέρθηκε:
(από παλιότερο post)
Για τις διαφορές Ισπανίας - Ιταλίας[B]

1) Το ποδόφρενο δίνει σε ένα εμβολάκι που αυτό με τη σειρά του(πιθανολογό γιατί είμαι καινούργιος σε αυτά) πιέζει το υγρό των φρένων σε μια μπουκαλιτσά που βρίσκεται περίπου στο ύψος του αστραγάλου. Αυτή στηρίζεται με δύο συγκολήσεις πάνω στο σασί. Σε εμένα μοντέλο 2004 η μια συγκόληση ήταν σπασμένη (πράσο).[U]

2) Στα 850 Km μου έσπασε η ντίζα συμπλέκτη.
Ξαναέσπασε στο 1400 Km και τελικά αποδήχθηκε όταν βγήκε η
μανέτα ότι υπήρχε ένα μικρό κομμάτάκι μετάλλου που
λειτουργούσε σαν μαχαίρι και έκοβε το συρματόσχοινο.!!!
Όταν το ξήσαμε τελείωσαν όλα.

3) Τα αυτοκόλητα ... αχ καλύτερα να μην πω για τα αυτοκόλητα. Τα αυτοκόλητα είναι το λιγότερο.(Είναι

4) Σε αυτή τη σέλα ακόμη προσπαθώ να βρώ τη θέση μου. Είναι τελικά πιο χαμηλή 1 cm επειδή έχει λιγότερο αφρό ή επειδή χαμήλωσε όλη η μηχανή;

5) Το φινίρισμα στο τζάμι αναδυκνείει με κάθε λεπτομέρεια άπειρες γραμμούλες. Καλά αυτά δε με απασχολεί και πολύ γιατί έτσι και αλλιώς θα το αλλάξω μάλον με το πιο ψηλό της Givi.