PDA

View Full Version : [ΕΠΕΙΓΟΝ] Zxr 400



la_villa
02/06/2006, 21:10
γνωρίζει κανείς αν οι εκκεντροφόροι του ZXR400 είναι ίδιοι με του μοντέλου Kawasaki ZR4 Xanthus???

ξέρω μοιράζονται το ίδιο μοτερ (κατα 99%) απο κει και πέρα οι εκκεντροφόροι είναι ίδιοι?

FZR1000
03/06/2006, 16:44
Εγώ πάντως έχω εκκεντροφόρους απο zxr400.

Εσυ τι ακριβώς Ψάχνεις?

la_villa
03/06/2006, 20:29
εκκεντροφόρους.
απλώς ο μάστορας βρήκε απο το μοντέλο που λέω και λέει ότι είναι ίδιοι.και βασικα πήραμε και 3 κοκκοράκια παο το μοτερ,ήταν ίδια.
Είναι? ή αυτοί εδώ είναι πιο ήπιοι?


τελευταία νέα: τελικά λέει αυτοί είναι πιο άγριοι και πρέπει να βάλει και τα καπελότα απο το άλλο μοτερ γιατι αυτοί έχουν πιο "μακρυ" αμύγδαλο και δεν μπορέι να δουλέψει το μοτερ.
καμιά άποψη ?


υ.γ οι δικοί σου είναι σε καλή κατάσταση?

OldMan
03/06/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
αυτοί είναι πιο άγριοι και πρέπει να βάλει και τα καπελότα απο το άλλο μοτερ γιατι αυτοί έχουν πιο "μακρυ" αμύγδαλο και δεν μπορέι να δουλέψει το μοτερ.
καμιά άποψη ?

Αν αφήσει τα normal καπελότα, εκτός από το μεγαλύτερο βύθισμα των βαλβίδων (είναι πιο παχειά από τα "άγρια") θα έχεις και μεγαλύτερη διάρκεια ανοίγματος, καθώς και περισσότερο overlap !!!

Όλα αυτά μαζί με τους "άγριους" εκκεντροφόρους, δυσκολεύουν ΠΟΛΥ την λειτουργία του μοτέρ σε ΟΛΟ το φάσμα των στροφών καθώς και την ρύθμισή του !!!

(Γίνεται, αλλά βλαστημάς την ώρα και την στιγμή που το ξεκίνησες:lol: ).

:wave2: :beer: :wave2:

la_villa
03/06/2006, 22:20
ναι αν υποθέσουμε ότι είναι πιο ήπιοι αυτοί οι εκκεντροφόροι θα πρέπει πάλι να αλλάξουν τα καπελότα ή δεν θα υπήρχε πρόβλημα?

μοντέλο naked και να έχει πιο άγριους εκκεντροφόρους απο ss??

FZR1000
04/06/2006, 21:41
Οτι εκκεντροφόρους και να βάλεις τα διάκενα των βαλβίδων δεν αλλάζουν (ουτε τα καπελότα).

Καλύτερα να βάλεις ίδιους με αυτούς που φοράς.

Οι δικοί μου είναι σε καλή κατάσταση πάντως, αλλά σίγουρα ειναι off οι δικοί σου?

Εχουν στρογγιλέψει τα αμύγδαλα και είναι εκτώς specifications?

στείλε το τηλ σου στο μαιλ μου αν είναι να επικοινωνήσουμε karga0@walla.com

la_villa
05/06/2006, 10:27
έτσι μου είπε ο μάστορας.πάντως και η μηχανή πριν ανοιχτεί χτύπαγε πολύ.

πάντως τα κοκκοράκια που τα είδα 4-5 είναι "σκαμμένα" αρκετά.
μετά έμαθα ότι είναι διαφορετικοί.τώρα θα δούμε.άμα έχει κλείσει το μοτερ θα το δοκιμάσω να δω τι σοι είναι και αναλόγως θα δούμε.