PDA

View Full Version : Tip για φανάρι Monster



sapila racing
03/06/2006, 16:30
Ενας φίλος είχε την ατυχία να ραγίσει το κρύσταλλο του φαναριού του Monster του και όταν πήγε να το αγοράσει απο αντιπροσωπεία του είπαν ότι δεν πουλιέται σκέτο κρύσταλλο αλλά όλο το φανάρι και κάνει ΤΡΕΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!!

Μου ζήτησε και το έψαξα....

Βρήκα ότι το φανάρι των Monster (Bosch, κρύσταλλο και καθρέπτης) είναι ίδιο με αυτό του BMW R75/6 που έχω :confused: :eek: (μοντέλο 1975)

Εν πάσει περιπτώσει από Γερμανία http://www.ulismotorradladen.de
το εν λόγω κρύσταλλο κάνει 26,90 ευρώ :smokin:

thander
03/06/2006, 17:13
άψογος!

stavrogin
03/06/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ενας φίλος είχε την ατυχία να ραγίσει το κρύσταλλο του φαναριού του Monster του και όταν πήγε να το αγοράσει απο αντιπροσωπεία του είπαν ότι δεν πουλιέται σκέτο κρύσταλλο αλλά όλο το φανάρι και κάνει ΤΡΕΛΛΑ ΛΕΦΤΑ!!!

Μου ζήτησε και το έψαξα....

Βρήκα ότι το φανάρι των Monster (Bosch, κρύσταλλο και καθρέπτης) είναι ίδιο με αυτό του BMW R75/6 που έχω :confused: :eek: (μοντέλο 1975)

Εν πάσει περιπτώσει από Γερμανία http://www.ulismotorradladen.de
το εν λόγω κρύσταλλο κάνει 26,90 ευρώ :smokin:


Επειδη ενας γνωστος μου περιεγραψε ακριβως το ιδιο ,μηπως τυγχανει να ειναι ο ιδιος ανθρωπος ο οποιος τωρα εχει brutalle 750;

sapila racing
03/06/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Επειδη ενας γνωστος μου περιεγραψε ακριβως το ιδιο ,μηπως τυγχανει να ειναι ο ιδιος ανθρωπος ο οποιος τωρα εχει brutalle 750;

Ναι ο ίδιος είναι, ο Νίκος :beer:
Κουφό ε ???

Μήπως με ξέρεις κι εμένα ?? Είσαι απ την Κυψέλη?

Ηταν πριν από χρόνια η φάση, απλά τώρα το θυμήθηκα, που ξέρεις μπορεί να τη γλυτώσει κανείς φτηνα :wave2:

stavrogin
03/06/2006, 21:49
Μενω στον λυκαβηττο και καμια φορα συναντιομαστε στο δασακι του λυκαβυτου οταν βγαζουμε τα σκυλια μας βολτα.Εγω εχω μια θυληκια αυτος εχει 4 ,τα φορτωνει στο αυτοκινητο και τα φερνει.Πολυ καλος τυπος και οπως καταλαβαινεις οποτε συναντιομαστε μιλαμε για μηχανακια:wave2:

maniatiakos
12/10/2009, 11:10
σαν κατοχος +γω 620 απο το2002-2007 αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα.πηγα στην αντιπροσωπεια+και δεν εδιναν χωριστα το κρυσταλλο αλλα ολο το φαναρι στα 300 ευρω...βγηκα λοιπον παγανια στα μαγαζια με μεταχειρισμενα ανταλλακτικα μηπως και ταιριαξω κρυσταλλο απο γιαπωνεζικο.ματαια ομως...παω στον Τσικνη στη λενορμαν και τον ρωταω μηπως υπαρχει κρυσταλλο που να ταιριαζει στο φαναρι που ειναι bosch.αυτος με στελνει στον Καφουνη(bmw) στην αχιλλεως και με 20 ευρα βρηκα το κρυσταλλακι!καλο ετσι?