PDA

View Full Version : Το γ@μ@ς το καθίκι ή τον σκοτώνεις?



Kizoku
04/06/2006, 13:02
Πήρα το μηχανάκι μου για βόλτα σήμερα και αφού ευχαριστήθηκα και γύρισα σπίτι αφού την πάρκαρα πέφτει το μάτι μου στο μποροστινό και τι να δω?
Λείπει το φτερό μαζί με βίδες τα πάντα!

Προφανώς εχθές το βράδυ κάποιο γ@μημένο @4$%# μου το έκλεψε.

Να το βάλεις εκεί που ξέρεις ρε μ@λ@κισμένο.
Εγώ δηλαδή τι είμαι ο μ@λ@κ@ς της υπόθεσης που πληρώνω μόνος μου όλα τα έξοδά της μηχανής μου? Θα πληρώνω και τα δικά σου?
Ή μήπως όταν είχε κάποια ζημιά το μηχανάκι μου έψαχνα στους δρόμους να κλέψω ανταλλακτικ?

Μακάρι να μπορούσα να σε βρώ και θα τα λέγαμε μια χαρά οι δυο μας.....

Τι να πω ρε παιδιά δεν το περίμενα αυτό το πράγμα ποτέ.

Άντε τώρα να ακούσω τιμή για καινούριο.
Αν έχεις κανείς καμιά λύση ευπρόσδεκτη.

makis206
04/06/2006, 13:24
Τι να πεις για τα κωλόπαιδα ; Έχουν βρει την εύκολη λύση, γρήγορη κι ανέξοδη..:mad:

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πας να ρωτήσεις στην αντιπροσωπεία πόσο κοστίζει. Δεν νομίζω να είναι ακριβό το φτερό του CBR125.

Αν πάλι σου πουν καμμιά εξωφρενική τιμή, ίσως βρεις κάτι σε μεταχειρισμένο...

Καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα εύχομαι κι ας είναι η τελευταία στραβή !

:beer: :beer: :beer:

RapidShade
04/06/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Πήρα το μηχανάκι μου για βόλτα σήμερα και αφού ευχαριστήθηκα και γύρισα σπίτι αφού την πάρκαρα πέφτει το μάτι μου στο μποροστινό και τι να δω?
Λείπει το φτερό μαζί με βίδες τα πάντα!

Προφανώς εχθές το βράδυ κάποιο γ@μημένο @4$%# μου το έκλεψε.

Να το βάλεις εκεί που ξέρεις ρε μ@λ@κισμένο.
Εγώ δηλαδή τι είμαι ο μ@λ@κ@ς της υπόθεσης που πληρώνω μόνος μου όλα τα έξοδά της μηχανής μου? Θα πληρώνω και τα δικά σου?
Ή μήπως όταν είχε κάποια ζημιά το μηχανάκι μου έψαχνα στους δρόμους να κλέψω ανταλλακτικ?

Μακάρι να μπορούσα να σε βρώ και θα τα λέγαμε μια χαρά οι δυο μας.....

Τι να πω ρε παιδιά δεν το περίμενα αυτό το πράγμα ποτέ.

Άντε τώρα να ακούσω τιμή για καινούριο.
Αν έχεις κανείς καμιά λύση ευπρόσδεκτη.


Και που να δείς πως είναι να ΜΗΝ χρειάζεται
να πάρεις φτερό...γιατί απλά δεν
βρίσκεις ΚΑΝ τη μηχανή σου...

Ασε φίλε... το έξω είναι έξω...

Ελπίζω να είναι φτηνό το φτεράκι...
και προσπάθησε να βάζεις καμια κουκούλα...

zolotas
04/06/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku

Προφανώς εχθές το βράδυ κάποιο γ@μημένο @4$%# μου το έκλεψε.



προσεχε μην εχεις χειροτερα ..........

odt
04/06/2006, 15:40
Α και άμα πάρεις μεταχειρισμένο, πρόσεξε μην είναι αυτό που αρχικά σου κλέψανε από το μηχανάκι σου...και είσαι και τυχερός που σου πήραν το φτερό και σου άφησαν τη μηχανή και δεν έγινε ο αντίθετο...και πάρτου και μια κουκούλα, κάνει θαύματα,όχι μόνο με τους κλέφτες, αλλά και με τη σκόνη
:cool:

Kizoku
04/06/2006, 16:00
Μη μου λέτε τέτοια.
Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω να μου το κλέψουν.

Βρήκα και τη σιδερένια βάση του φτερού λίγο πιο δίπλα από εκεί που το αφήνω.
Η μ@λ@κία είναι ότι ήταν κάτω από το σπίτι μου και μάλιστα το αστυνομικό τμήμα είναι μόνο 2 τετράγωνα μακριά. Φοβερές περιπολίες.

Θα την τσιμπήσω την κουκούλα σίγουρα αφού τα σκάσω για το φτεράκι.

:sad: :sad: :sad:

johnpan
04/06/2006, 16:54
άντε ρε και νόμιζα ότι σε χτύπησε κανείς έτσι που είδα τον τίτλο. Δεν είναι τίποτα αυτά φίλε, μη χαλιέσαι για τους τελειωμένους. Αντε μια κουκούλα και καλή τύχη:beer:

Kizoku
04/06/2006, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
άντε ρε και νόμιζα ότι σε χτύπησε κανείς έτσι που είδα τον τίτλο. Δεν είναι τίποτα αυτά φίλε, μη χαλιέσαι για τους τελειωμένους. Αντε μια κουκούλα και καλή τύχη:beer:

Όχι ρε συ μια χαρά είμαι απλά μου γ@μησε την ψυχολογία.
Επιπλέον έξοδα από το πουθενά και όλα αυτά για ένα μ@λ@κ@.

Και είχα βάλει και στο μάτι καλοκαιρινό μπουφανάκι γιατί έχω αρχίσει να σκάω.
Αλλά θα το πάρω και αυτό για να μου φτιάξει και τη διάθεση κιόλας!

Jim4cyl
09/06/2006, 18:10
Τι να κάνεις με τους μ@λ@κες που κυκλοφορούν! Να κοιμάσε δίπλα στη μηχανή ε δε γίνεται!

Βάλε κανα συναγερμό καλύτερα (αν δεν έχεις ηδη)

la_villa
09/06/2006, 23:13
το σκοτώνεις και μετα το γ@μ@ς

Leipsippos
16/06/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
το σκοτώνεις και μετα το γ@μ@ς

Αυτο φτανει στα ορια της ανωμαλιας ρε συ!!! :)
Εγω λεω να τον μαμησεις μεχρι να πεθανει.

Βασικα βρεσ' τον πρωτα και μετα αυτοσχεδιασε!!!! :)

byron
16/06/2006, 16:17
κρίμα...
Απ΄το profile είδα ότι έχεις CBR125.

Πριν λίγο καιρό είχα δεί μεταχ. ανταλλακτικά από CBR125 στο Moto Parking Karras 210-9230688

Αν δεν έχει δοκίμασε για πολυεστερικό στο Perfect. 210 3414139

κόστος κανένα 40? φαντάζομαι...

:wave2:

sapila racing
16/06/2006, 17:43
Και μια δυο συμβουλές από την εμπειρία μου.
Μην βάλεις κουκούλα για ασφάλεια, μάλλον το αντίθετο αποτέλεσμα έχει.
Εμένα μου έχουν κλέψει αυτοκίνητο με κουκούλα!
Δίνει την εντύπωση ότι το όχημα δεν χρησιμοποιείτα για κάποιο διάστημα και κατα την γνώμη μου γίνεται πιο ύπόψήφιο'.

Αν μένεις 2 τετράγωνα από το τμήμα γιατί δεν παρκάρεις εκεί?
Εγώ θυμάμαι παλιά όταν δεν υπήρχε φράγκο περπατούσα και 20 λεπτά για να πάω να παρκάρω στο τμήμα.

Kizoku
17/06/2006, 11:16
@srx6
Thanks για την πληροφορία!!!
Θα τους πάρω τηλεφωνάκι να ρωτήσω. Αν κάτσει τέτοια φάση με σώζεις γιατί κάτι άκουσα για 100-120ευρώ καινούριο και καράφλιασα.

@sapila racing
Μπορεί τελικά να το κάνω κι έτσι.
Με 10 λεπτά περπάτημα το παρκάρω και στη Ρηγίλης ή ακόμη καλύτερα στο Προεδρικό Μέγαρο!!!
Πιστεύω είναι ακόμη καλύτερη λύση! :lol: :lol:

Kizoku
19/06/2006, 12:35
Μετάχειρο δεν βρήκα πουθενά δυστυχώς.

Με πήραν όμως από το συνεργείο σήμερα και μου είπαν ότι το καινούριο έχει 70 ευρώ οπότε πάλι καλά υποθέτω που δεν είναι παραπάνω.
Αντε να το βάλω γιατί και αηδία είναι εμφανισιακά αλλά και τα νερά μου έρχονται όλα επάνω μου.



:wave2:

byron
19/06/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
το καινούριο έχει 70 ευρώ

Αν είναι και βαμμένο είναι μια χαρά. Το πολυεστερικό που είχα πάρει από το Perfect, είχε 40? άβαφο. Με το κόστος βαφής το ίδιο θα σου έρθει...

Είχε όμως και carbon γύρω στα 100-120?, που δεν θέλει βάψιμο. Λεω τώρα..... :wave2:

Kizoku
19/06/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Αν είναι και βαμμένο είναι μια χαρά. Το πολυεστερικό που είχα πάρει από το Perfect, είχε 40? άβαφο. Με το κόστος βαφής το ίδιο θα σου έρθει...

Είχε όμως και carbon γύρω στα 100-120?, που δεν θέλει βάψιμο. Λεω τώρα..... :wave2:

Δε νομίζω να είναι άβαφο γιατί με είχε ρωτήσει και το χρώμα για το μηχανάκι και κάτι άλλα πλαστικά που είχα αλλάξει πάλι βαμένα ήταν.
Στο Perfect που μου είπες δεν έχω προλάβει να πάω αλλά θα πάω να τσεκάρω τι παίζει.
Καλά για ανθρακόνημα δεεεεεεεν....παίζει γιατί θα μου το ξηλώσουν πριν καν το τοποθετήσω. :lol:

Alx 84
19/06/2006, 16:07
Τον κανεις να φτύσει το μητρικό γάλα!!! καθίκια!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Κουκουλίτσα κάνε ένα κόπο κ βάζε την για να μην έχεις άλλα...

johnpan
19/06/2006, 19:11
70Ε μόνο? Ρε εσύ είσαι πολύ κωλόφαρδος τελικά ε? Κοίτα ρε να δεις κάτι μάγκες ρε... Αμα ήταν δικό μου το cbr125 θα είχε 120Ε το φτεράκι ΣΤΑΝΤΑΡ !!!:beer: :beer:

Kizoku
19/06/2006, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
70Ε μόνο? Ρε εσύ είσαι πολύ κωλόφαρδος τελικά ε? Κοίτα ρε να δεις κάτι μάγκες ρε... Αμα ήταν δικό μου το cbr125 θα είχε 120Ε το φτεράκι ΣΤΑΝΤΑΡ !!!:beer: :beer:

Είδες?
Τρελή κωλοφαρδία με έχει πιάσει. Βάλε και την κλήση που έφαγα προχθές (εσύ φταίς). Μια χαρά πάνε όλα!!!
Στο πουλάω αν το θες!!!

4000 γιατί είναι συλλεκτικό!

johnpan
20/06/2006, 03:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Είδες?
Τρελή κωλοφαρδία με έχει πιάσει. Βάλε και την κλήση που έφαγα προχθές (εσύ φταίς). Μια χαρά πάνε όλα!!!
Στο πουλάω αν το θες!!!

4000 γιατί είναι συλλεκτικό!

Εγώ δε φταίω, και εγώ εκεί θα το έβαζα το δικό μου. Θες να τη μοιραστούμε? Κανένα πρόβλημα. Σκίστη στα δύο και δώσε μου τη μισή!:beer:

Θοδωρής style!

Kizoku
20/06/2006, 07:59
[i]
Θοδωρής style! [/B]

Τι τον νοιάζει αυτόν?
Είδες που πήγε η δικιά του κλήση!!!
αααααααααχχ...

Xrider
28/06/2006, 14:02
PROTA TO G@M@S KAI META TO SKOTONEIS!
NA EXEI KAI SYNAIS8HMA!!

Kizoku
19/07/2006, 08:13
Και η ιστορία συνεχίζεται δυστυχώς.

Τα νεύρα που έχω αυτή τη στιγμή δεν περιγράφονται. Θέλω να πιάσω την οθόνη και να την πετάξω στον τοίχο. ¨εχε χάρη που είμαι στη δουλειά και δεν είναι δικιά μου.

Τώρα το πρωί που κατέβηκα κάτω να καβαλήσω για να πάω στη δουλειά έλειπαν οι καθρέπτες μου.
Λοιπόν τη δουλειά την καταλάβατε όλοι υποθέτω έτσι. Κάποιο θρασύδειλο μ@λ@κισμενο έχει το ίδιο μηχανάκι με μένα και το έχει δει κατάστημα ανταλλακτικών.

Οπότε και σκεπασμένο στανταρ τα ίδια θα είχα γιατί το έχουν βάλει στο μάτι. Άλλωστε έχει πόσες και πόσες άλλες μηχανές από κάτω και μόνο το δικό μου κλέβουν.
Δεν παίζει θα καταφύγω στη λύση παρκάρισμα μπροστά στο αστυνομικό τμήμα αφού τους τα χώσω και λίγο γιατί από περιπολίες που γίνονταν παλιότερα πλέον μόνο στη φαντασία μας. Όχι ότι θα γίνει και κάτι βέβαια γιατί με περισσό
τερα νεύρα θα φύγω σίγουρα με τις μ@λ@κίες του στύλ "ας πρόσεχες" που θα ακούσω.

Αστυνόμευση σου λένε. Τελικά δεν μπορείς να περιμένεις τίποτα από αυτό το κωλοκράτος, όλα μόνοι μας πρέπει να τα αναλαμβάνουμε.
Να στηθώ στο μαπαλκόνι δηλαδή με ένα λοστό και όταν δω κίνηση κατεβαίνω και σπάω τα πόδια και τα χέρια του #&$%!@.

morpheus
19/07/2006, 15:38
μάλλον έφαγε τούμπα ο αληταράς...

και οτι δεν "ψωνίζει" από σένα, τα αγοράζει/επιδιορθώνει στο πιο κοντινό εξουσιοδοτημένο....???

;) ;) ;) ;) ;)

lazosdt
27/07/2006, 13:24
kapote bolta to bradaki gia poto 3 mixanakia ena dt ena papi kai ena xr.pitsirikades xoris diploma tote ta afisame se ena steno.molis epistrepsame mas eixane faei tis eksatmiseis apo to xr kai to papi kai ta marspie apo to dt....ola auta se mia mikri komopoli peripou 6000 katoikon kapou stin b.ellada....

Gandalf dr685sm
27/07/2006, 13:50
εμ....συναγερμό χρειάζεσαι.. μιας και ουσιαστικά στο ψειρίζουν , μέχρι να τους χρειαστεί κάτι παραπάνω και να στο φάνε όλο.

Βάλε τον συναγερμό και πάρκαρε το , κοντά στο τμήμα, σε απόσταση οπτικής επαφής απο το φυλάκιο. Ακόμα και αν δεν κάνουν τίποτα, είναι τελείως αποθαρρυντικό για το μαλακισμένο που στο ψειρίζει.

Gandalf

Kizoku
27/07/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
εμ....συναγερμό χρειάζεσαι.. μιας και ουσιαστικά στο ψειρίζουν , μέχρι να τους χρειαστεί κάτι παραπάνω και να στο φάνε όλο.

Βάλε τον συναγερμό και πάρκαρε το , κοντά στο τμήμα, σε απόσταση οπτικής επαφής απο το φυλάκιο. Ακόμα και αν δεν κάνουν τίποτα, είναι τελείως αποθαρρυντικό για το μαλακισμένο που στο ψειρίζει.

Gandalf

Στο τμήμα το παρκάρω πλέον. Και έχω μιλήσει και με τα παιδιά εκεί σχετικά με το πρόβλημά μου. Οπότε με ξέρουν και εμένα και το μηχανάκι μου πλέον. Και υπάρχει και άμεση οπτική επαφή με το σκοπό εκεί που το βάζω.

Να σημειώσω κιόλας ότι οι αστυνομικοί ήταν πολύ εντάξει απέναντί μου και έκατσαν και το συζητήσαμε το θέμα όλοι τους. Πάντως τους παραπονέθηκα σχετικά και με τις περιπολίες.

johnpan
27/07/2006, 22:20
με τους καθρέπτες τι απέγινε? (s/n και λοιπά?)

Morpheus_X
09/08/2006, 02:09
Πρακτικό αυτό που έκανες με το τμήμα αλλά στη θέση σου θα του έβαζα τους καθρέφτες θα το πάρκαρα από κάτω και θα έστηνα καρτέρι!Όσα βράδια χρειαζόταν.Και όταν επέστρεφε το μαλακισμένο θα του γ@μούσ@ ότι είχε και δεν είχε, και στο τέλος θα τον έβαζα να με πάει στο μηχανάκι του και θα του έπαιρνα πίσω τα ανταλλακτικά!:evil:

Kizoku
09/08/2006, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Morpheus_X
Πρακτικό αυτό που έκανες με το τμήμα αλλά στη θέση σου θα του έβαζα τους καθρέφτες θα το πάρκαρα από κάτω και θα έστηνα καρτέρι!Όσα βράδια χρειαζόταν.Και όταν επέστρεφε το μαλακισμένο θα του γ@μούσ@ ότι είχε και δεν είχε, και στο τέλος θα τον έβαζα να με πάει στο μηχανάκι του και θα του έπαιρνα πίσω τα ανταλλακτικά!:evil:

Να 'ξερες πόσες φορές το έχω σκεφτεί!!!! :rolleyes: