PDA

View Full Version : τι τακακια ρεεεεε



Spazz
06/05/2004, 12:59
αλλαξα πριν λιγο καιρο τακακια μπροστα και για να γλυτωσω λεφτα δεν εβαλα αυτα που εχει απτη μανα του.ακομη ομω δεν ειχαν βγαλει αρκετες εταιρειες τακακια αντιστοιχα....και ετσι πηρα κατι αμερικανικα που δεν θυμαμαι πως τα λενε ψιλοαγνωστα ηταν και ειαν μιση τιμη (20 ε ) .......ειναι για τα μπαζα ομως ουτε αισθηση ουτε δυναμη ουτε δαγκωμα καλο και ζεσταινονται και αμεσως!σκατυα δηλαδη!εχετε τιποτα υποψιν??τα carbone lorraine τι λενε?27 ε εχουν. ..............για πειτε

Μικρή Λουλού
06/05/2004, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
αλλαξα πριν λιγο καιρο τακακια μπροστα και για να γλυτωσω λεφτα δεν εβαλα αυτα που εχει απτη μανα του.ακομη ομω δεν ειχαν βγαλει αρκετες εταιρειες τακακια αντιστοιχα....και ετσι πηρα κατι αμερικανικα που δεν θυμαμαι πως τα λενε ψιλοαγνωστα ηταν και ειαν μιση τιμη (20 ε ) .......ειναι για τα μπαζα ομως ουτε αισθηση ουτε δυναμη ουτε δαγκωμα καλο και ζεσταινονται και αμεσως!σκατυα δηλαδη!εχετε τιποτα υποψιν??τα carbone lorraine τι λενε?27 ε εχουν. ..............για πειτε


ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ SPAZZAKO...??

ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΕ ΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕΣ??

ΤΑ CARBONE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑΚΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ (ENDURO,MOTO-CROSS..)

YPARXEI KAI H NEWFREN...

:beer: :beer: :beer:

Alki_Viades
06/05/2004, 14:26
Εγω απο το Break Shop πηρα για το πισω, 40Ε αλλα μια χαρα. Στο πισω φρενο προτιμησε σκληρα (ωστε να κρατησουν περισσοτερο) μιας και δεν σε ενδιαφερει τοσο η αισθηση (αν βεβαια δεν σε τρομαζουν τα ψιλογλυστρηματα). Στο μπροστινο βαλε οτι καλυτερο σε αισθηση και δυναμη υπαρχει και ασε τις τσιγκουνιες, μπορει να σε σωσουν απο πολυ χειροτερα...

DUKASII
06/05/2004, 14:48
TORA POY KALOKAIRIAZEI KAI THA DEITE TA DISKAKIA SAS NA LIONOYNE SA PAGOTA THS DELTA!!


:wave2: :wave2:

darkCount
06/05/2004, 14:57
Egw bazw loraine mpros pisw. Ta pisw einai arketa malaka kai trwgontai grhgora alla den gamoun to disko KAI den afhnoun kai ypoloimata sth dagkana.

Ta mpros ta ebala 1h fora meta ta axrhsta brembo pou eixe mamisia. Den perimena kan na teliwsoun ta mamisia brembo.XALIA!! Arketa kalytera ta sbk3 alla akoma den exw oloklhrwmenh apopsh. Pantws apo ta mamisia einai POLY kalytera kai ta 2. Bebaia pi8anotata yparxoun kai kalytera alla gia ayta kserw gia ayta lew.

A kai pou'sai...mish timh apo ta mamisia:D

XTMPAM
06/05/2004, 17:19
ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒRAKE SHOP TA EBC ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ!BREMBO ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!!
ΓΥΡΩ ΣΤΑ 30 ΕΥΡΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ EBC!:wave2:

m1ke
17/05/2004, 11:32
Εγώ ρε παιδιά όλο το χειμώνα φόραγα carbone lorraine και τελικά τα πέταξα και ξανάβαλα brembo. Έτριζαν απελπιστικά και το μπροστινό φρένο είχε αίσθηση σφουγγαριού.

stefanos
17/05/2004, 19:22
Μπαίνω στο Brake shop.
- Τακάκια για το XR θέλω.
- Τι τακάκια?
- Να μην τρίζουν.
- Μόνο?
- Ναι
- Εχουμε φτηνά και ακριβά.
- Φτηνά παρακαλώ.
Μου έδωσε Ferodo.
Μια χαρά τα βλέπω.Και στη βροχή καλά είναι.

ZEUS
20/05/2004, 14:47
Καλησπερα σε όλους,
να προσθέσω και γω την γνώμη μου, αν και αποκλείεται να βγάλουμε άκρη .
Εχουμε λοιπόν το παρελθόν και το παρών.

Στο παρελθόν (TRANSALP) τοποθετούσα με κλειστα ματια μονο τα VESRAH τα κοκκινα . FERODO BREMBO και οτιδήποτε άλλο είχα δοκιμάσει ήταν αίσχος .

Σήμερα (το παρών που λέγαμε πιο πάνω) εχω ΚΤΜ :beer: και ως καλύτερο εχω δει το GALFER.

Περί τριξίματος που λέτε, νομίζω οτι αρκεί λίγο τσαρούχωμα για να εξαφανιστεί ο θόρυβος .