PDA

View Full Version : Τροχαίο Σάββατο απόγευμα



ruyjin
05/06/2006, 09:05
Μόλις περασεις τη γεφυρα στο παλιο ιπποδρομο ερχομενος απο Αλιμο προς ΣΕΦ ξεκινωντας η ευθεια ειχε γινει τροχαιο

Ενας ηλικιωμενος πηγε να διασχησει το δρομο ΑΚΟΥΣΟΝ-ΑΚΟΥΣΟΝ
και τον χτυπησε ενα παιδι που οδηγουσε ενα Ζ

Ο παππους ηταν μαλλον νεκρος αλλα το παιδι ειχε αισθησεις απο οτι ειδα

αν ξερει καιποιος κατι ας μας πει!

προσοχη παιδες

καλημερα!!!

makis206
05/06/2006, 09:12
Όχι ρε γαμώτο !:eyepop:

:sad: :sad:

odt
05/06/2006, 09:15
Ρε πούστη μου δεν ξέρεις από που να φυλαχτείς τελικά,και αυτοί οι παππούδες...τα έχουνε ζήσει όλα και δεν τους νοιάζει τίποτα την έχουνε δει καμικάζι

adam_tsouk
05/06/2006, 09:16
:sad: :sad: :sad:

ruyjin
05/06/2006, 10:14
Να συμπληρωσω κατι πολυ σημαντικο

Το παλικαρι παρ ολο οτι εκανε πολυ ζεστη και ολοι επιστρεφαμε απο μπανιο, εμου συμπεριλαμβανομενου, φορωντας ενας κρανος μονο....
φορουσε μπουφανακι και κρανακι βεβαια

το μπουφαν σιγουρα βοηθησε κατα την πτωση του...


ο παππους εκανε μαμακια, κριμα βεβαια αλλα............

ευχομαι το παιδι εκτος απο κανενα μικρο τραυματισμο να ειναι καλα παντως

idi
05/06/2006, 10:18
:sad:

Ειναι τραγικό και λυπηρο οτι στα περισσότερα τροχαία με πεζους, η ευθύνη ειναι των πεζων !!! σα να θελουν να αυτοκτονήσουν!!! Το κρατος αντι να κανει εισπραξη απο κλήσεις τυπου «μη ορατες πινακιδες», ισως επρεπε να κανει και καμια καμπάνια ενημέρωσης των ΠΕΖΩΝ μεσω των ΜΜΕ....

EVI
05/06/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:sad:

Ειναι τραγικό και λυπηρο οτι στα περισσότερα τροχαία με πεζους, η ευθύνη ειναι των πεζων !!! σα να θελουν να αυτοκτονήσουν!!! Το κρατος αντι να κανει εισπραξη απο κλήσεις τυπου «μη ορατες πινακιδες», ισως επρεπε να κανει και καμια καμπάνια ενημέρωσης των ΠΕΖΩΝ μεσω των ΜΜΕ....



+1000000



ετσι την πατησα και εγω το σαββατο και επεσα με το παπι

που μου εσκασε απο το πουθενα και ΤΡΕΧΩΝΤΑΣ δεν τον ακουμπησα αλλα εγω τα εφαγα τα μουτρα μου
:sad:

wild_cat/anima
05/06/2006, 11:30
μΑκαρι να ναι καλά το παιδι!
evi περαστικα και σε σενα

EVI
05/06/2006, 11:41
ta περαστικα σε σενα ρε βαν να σε καλα γιατι εγω περα απο μελανιες δεν εχω κατι αλλο

αφου πηρα την μηχανη μετα και ακολουθησα τον idi στα μεγαρα


αληθεια τι επαθες οεο?

adam_tsouk
05/06/2006, 15:24
σημερα παραλιγο να χτυπησω μια γρια με το καρο!

μιλαμε εκανα μιση ωρα να συνελθω! η γρια χεστηκε πανω της!

μου πεταχτηκε στα 3 μετρα! ευτυχως δεν ετρεχα!

βγηκαν απο το καφενειο και ενας τυπος μου λεει, ασε την ξερω φυγε, αλλα ουτε να περπατησω μεχρι το αυτοκινητο λεμε!



θελει πολυ προσοχη γμτ.... και το χειροτερο ειναι οτι θα παει καποιος αδικοχαμενα και εσυ θα τρεχεις και δε θα φτανεις!

sniper
05/06/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
......
θελει πολυ προσοχη γμτ.... και το χειροτερο ειναι οτι θα παει καποιος αδικοχαμενα και εσυ θα τρεχεις και δε θα φτανεις!


Το πολύ χειρότερο είναι να μην πάει....

εκεί να δεις τρέξιμο :mad:

Και να μην φταίς και να πληρώνεις μια ζωή..... :mad:

stavrobeis
05/06/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το πολύ χειρότερο είναι να μην πάει....

εκεί να δεις τρέξιμο :mad:

Και να μην φταίς και να πληρώνεις μια ζωή..... :mad:

+1000

Οσο σκληρο και αν ακουγεται, καλυτερα να "φυγει" αυτος που κτυπησες...γιατι αλλιως...

(Ολα αυτα φυσικα με την προυποθεση οτι εσυ δεν εφταιγες σε ΤΙΠΟΤΑ)

adam_tsouk
05/06/2006, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το πολύ χειρότερο είναι να μην πάει....

εκεί να δεις τρέξιμο :mad:

Και να μην φταίς και να πληρώνεις μια ζωή..... :mad:

τι να σου πω.....


δεν ξερω τι "παιζει"....

αλλα ξερω οτι δεν μπορουσα να ξεκινησω μετα! ετρεμα!

Θάνος
05/06/2006, 22:43
Νομίζω ότι τέτοια περιστατικά καλό είναι να μην σχολιάζονται περισσότερο από το "ευτυχώς φόραγε εξοπλισμό".

Όλα τα άλλα είναι επικίνδυνες εικασίες. Το σπίτι μου το πατρικό είναι σ'αυτήν ακριβώς την περιοχή και ζω καθημερινά με την αγωνία! Για ανθρώπους που κινούνται με την συγκοινωνία και θέλουν να διασχίσουν την παραλιακή για να πάνε σπίτια τους από το αντίθετο ρεύμα, ο κίνδυνος είναι τεράστιος!

Αμέτρητα ατυχήματα έχω δει στο σημείο αυτό, λίγο πριν ή λίγο μετά και τα περισσότερα σοβαρά. Η παραλιακή σε όλο το μήκος της είναι πάρα πολύ επικίνδυνη για τους πεζούς.

Δεν είναι θέμα ενημέρωσης. Είναι θέμα διαβάσεων, σήμανσης και παιδείας των οδηγών που πάνε γαμιώντας και κάνουν κόντρες ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ και ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ!

Η στροφή του ιπποδρόμου έχει άθλια άσφαλτο που γλυστράει διαολεμένα και αν κάτι συμβεί δεν σταματάς με τίποτα, δεν έχει ορατότητα και ενώ είναι σε κατοικημένη περιοχή, δεν υπάρχουν διαβάσεις.

Κρίμα ό,τι κι αν συνέβει, αλλά ό,τι και να πούμε δυστυχώς έχει παρελθόν, παρόν και μέλλον ο δρόμος αυτός σε ατυχήματα...