PDA

View Full Version : Την γνώμη σας παρακαλώ



Σελίδες : [1] 2

Julius
06/05/2004, 14:09
Σήμερα αποχωρίστηκα το DRZ μου, μπορώ να πώ ότι δεν με στεναχώρησε καθόλου η φάση του αποχωρισμού γιατί αν και τίμια μοτοσυκλέτα και πραγματικά δυνατός και αξιόπιστος κινητήρας ποτέ δεν το αγάπησα ιδιαίτερα. Τέσπα.


Θα ήθελα την γνώμη σας παρακαλώ στο παρακάτω ερώτημα…..

Η σκέψη μου είναι να χτυπήσω μια μοτοσυκλέτα με τα εξής παρακάτω χαρακτηριστικά
Α. ΟΧΙ μονοκύλινδρη
Β. Ταξιδιάρικη, Δικάβαλό, πράγματα (ΠΣΚ – Καλοκαιρινές διακοπές – Νησιά κλπ)
Γ. Να πατάει χώμα (όχι endurαδες, κίνηση σε χωματόδρομο με αξιοπρέπεια)
E. Να κινούμε στην πόλη (όχι courier… σπίτι - δουλειά)
Z. Να μην δώσω παραπάνω από 5.500 euro (Έχω βλέψεις για ΤΕ450-510 τον Σεπτέμβριο)

Έχω καταλήξει σε κάποια μοντέλα…
Μου αρέσει το Africa Twin αλλά δεν ξέρω τι παίζει από μεταπώληση και από κίνηση στην πόλη.
To Transalp650 δεν μου αρέσει ιδιαίτερα αλλά από φίλους ξέρω ότι πουλιούνται πάρα πολύ εύκολα και γενικότερα κινούνται μέσα στην κίνηση της πόλης πολύ ευκολότερα.
Το KLE500 δεν μου αρέσει καθόλου και γενικότερα δεν το ξέρω ως μοτοσυκλέτα….

Δεν έχω καμιά εμπειρία σε τέτιου είδους μοτοσυκλέτες και θα ήθελα την γνώμη σας + κάποια ιδέα για κάποιο μοντέλο που δεν το έχω υπόψη μου

Πάντως μάλλον με βλέπω για Africa 98-99



:wave2:

niko13g
06/05/2004, 14:14
Τι μας ρωτάς ρε Julius αφού Africa θα πάρεις !
Τι θες τώρα να σου πούμε τι ωραίο μηχανάκι που είναι και
τέτοια ? .
.
Λες και εσύ αποφασίζεις στην τελική …..
Παντοφλακια …..!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalgeorge
06/05/2004, 14:14
Τι λες ρε καραγκιοζη που δεν σου αρεσει το ΚLE!!
Ακους εκει! Και μονο να σε πετυχω πουθενα ρε αλητη.

Παντως το Africa ειναι πανεμορφο.
Αλλα προτιμώ το KLE ειλικρινα.

Julius
06/05/2004, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
Τι λες ρε καραγκιοζη που δεν σου αρεσει το ΚLE!!
Ακους εκει! Και μονο να σε πετυχω πουθενα ρε αλητη.

Παντως το Africa ειναι πανεμορφο.
Αλλα προτιμώ το KLE ειλικρινα.

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: nai nai poly oraio to bordo xroma me thn mov sela h' to allo to melitzaki me thn prasini fosforize 'h to allo to xryso me to mavro plaino kai to xryso symataki anaglyfo.

auto den einai motosykleta einai pikatsou-bike leme

:wave2: :wave2:

DUKASII
06/05/2004, 14:24
MIA BOLTA ...KAI OPOIO NOMIZEIS OTI SOY ARESEI [YPARXEI TETOIA PERIPTOSH ARAGE;;NA SOY ARESEI KATI APO TA 2 ENNOO..] PARE!!


GIA NA EXEIS PIO KALH APOPSH..PARE MAZI KAI TH GYNAIKA..KAI DES TO OLOKLHROMENA TO THEMA!
OPOIO TAIRIAXEI...:sun:

ANTE KAI KALES DIAKOPES NA EXOYME
!

kalgeorge
06/05/2004, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: nai nai poly oraio to bordo xroma me thn mov sela h' to allo to melitzaki me thn prasini fosforize 'h to allo to xryso me to mavro plaino kai to xryso symataki anaglyfo.

auto den einai motosykleta einai pikatsou-bike leme

:wave2: :wave2:
ρε καραγκιοζη το δικο μου δεν σου αρεσει;;;
Αφου σου αρεσει το ξερω

sas
06/05/2004, 14:35
Εγώ θα σου μιλήσω για την Africana αφού αυτήν ξέρω.
Εγώ την έχω 3 1/2 χρόνια, δεν με προβλημάτισε εκτός από κάτι καλώδια που μου έκαψε (αυτά που πάνε στον ανορθωτή).
Στην πόλη είναι θέμα συνήθειας (όπως οι περισσότερες μηχανές άλλωστε) με λίγα λόγια δε με έχει προβληματίσει.
Στα ταξιδάκια σε εθνική μπορείς να κινηθείς αξιοπρεπώς με 150-160...και έχει και λίγο ακόμα. Σε επαρχιακούς δρόμους μπορείς να κινηθείς σβέλτα με αξιοπρέπεια. Ο κολαρίκος στη μία ωρίτσα αρχίζει και παραπονείται (όχι υπερβολικά πράγματα...αλλά παραπονείται). Σχετικά με νησάκια την έχω πάει παντού στις κυκλάδες (όπου έβρισκα χωαματόδρομο -όχι απαραίτητα βατό- τον ακολουθούσα να βρω παραλία).
Λόγω ης έντονης χρήσης εκτός δρόμου δικάβαλος έχει χρειαστεί να αλλάξω ρουλεμάν πίσω τροχού (2), μάλλον λόγω βάρους, εκτός και αν δεν τα είχα τοποθετήσει σωστά.
Στην Αθήνα μου καίει με τις σημερινές τιμές 10 ευρώπουλα στα 200χλμ.

Γενικότερα είναι ένα αξιόπιστο μηχανάκι που δεν κάνει τίποτα τέλεια....αλλά τα κάνει όλα καλά.
Η αγορά έχει πλημμυρίσει από μεταχειρισμένα (επομένως μπορείς σχετικά εύκολα να βρεις σε καλή τιμή).

Εγώ ακόμα και τώρα που σκέφτομαι να αλλάξω, ψιλοχαλιέμαι γατί δε με έχει απογοητεύσει και μου αρέσει εμφανισιακά πολύ (γούστα ειναι αυτά).
Ααααα ρε γαμώτο ένα Africa 1000 δε γίνεται?????:sad:

NLS
06/05/2004, 15:24
Julius να σου δώσω το δικό μου για μια (μεγάλη) βόλτα;

χωρίς πλάκα και χωρίς βλακείες

DUKASII
06/05/2004, 15:28
RE NLS..EXEIS MHPOS THN DIATHESH NA DOSEIS 5000 E TO BMW;;

NLS
06/05/2004, 15:30
όχι αλλά όχι και απελπιστικά μακριά από τόσα

asmar
06/05/2004, 15:32
.....τα ίδια γούστα....εν μέρη :)

Εγω είχα άφρικα 95 και σου λέω εκ πείρας ότι είναι σούπερ.
Το ότι την έχουνε πάρει πολλοί φλώροι δεν λέει και τίποτα.
Την δουλειά σου θα την κάνεις μια χαρά και την πουλάς και σχετικά εύκολα (σχετικά...)
Στο χώμα μια χαρά πάει και άσε τους άλλους να λένε ;)

Πάει ασορτί όμως και με ένα VTR κόκκινο :cool:

GyPsy
06/05/2004, 15:36
...να βρεις κανενα AFRICA 650
να καραγουσταρεις.....
και ασε τις αηδιες:yuck:

sas
06/05/2004, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar

Εγω είχα άφρικα 95 και σου λέω εκ πείρας ότι είναι σούπερ.


Λίγο άσχετο βέβαια...αλλά θα το πω.
Είναι επιτυχία της Honda ότι μετά από 10+ χρονιά παραγωγής ενός μοντέλου, που υπέστει ελάχιστες αλλαγές σε αυτή την περίοδο συνεχίζει να είναι εμπορικό.

NLS
06/05/2004, 15:48
ε δεν θα έλεγα ότι είναι τρομερά εμπορικό - πόσα δώσαν φέτος;

sas
06/05/2004, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ε δεν θα έλεγα ότι είναι τρομερά εμπορικό - πόσα δώσαν φέτος;

Καταρχήν δε βγαίνει πια..εδώ και 1 1/2 χρόνο.
Όταν λέω εμπορικό εννοώ ότι ο κόσμος ακόμα το ζητάει αν και η σχεδίαση του είναι του 1993 (από τότε και μετά, σε εμφάνιση μόνο τα χρώματα άλλαζαν).

Έχεις δει Νίκο πολλές μηχανές που η σχεδίαση τους να κρατάει 10+ χρόνια???

NLS
06/05/2004, 16:04
πολλές όχι

Todi
06/05/2004, 16:05
εγω λεω να παρεις του Νουλουσιου..
ειναι πραγματικα πολυ καλο μηχανακι και ταιριαζει απολυτα στην περιγραφη των απαιτησεων σου..

Σηκωνει και ωραια σουζα
Ειναι πανεμορφο (αν δεν παινεψω και το του μπαμπα μηχανακιον πως θα το κυκλοφορω)
Και γενικα η BmW εχει αλλαξει φιλοσοφια στις κατασκευες τις εδω και καιρο απλα δεν το παραδεχονται ορισμενοι κολημενοι..

και πιστευω πως για την δουλεια που το θες σου φτανουν τα 48 αλογα του..

και που σαι .. τυποι σαν τον Kosdros αποδυκνειουν οτι το μηχανακι παει ΠΑΝΤΟΥ..


αληθεια ΝΛΣ τι λαστιχα φορας?

Γιατι τα της Μετσελερ που φοραει το οικογενειακο μας Φ650Γς (ειδες απο του μπαμπα εγινε οικογενειακο) ειναι γλυστερα (Τουρανς νομιζω)

NLS
06/05/2004, 16:07
michelin sirac

έτσι κι αλλιώς θα τα αλλάξει σε μερικούς μήνες :D :p :p

Todi
06/05/2004, 16:08
χμμμμμμμ
...
παρεβλεψα το γεγονος οτι ειναι μονοκυλινδρο αλλα ..
καιει λιγο (πολυ λιγο)
ειναι ανετο
δεν εχει πολλους κραδασμους
ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗ

BIKENEST
06/05/2004, 16:22
των κουλοχαραλαμπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι θα παρει!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol:

NLS
06/05/2004, 16:25
είναι το μόνο μονοκύλινδρο που έχω ανέβει, που δεν φαίνεται ότι είναι μονοκύλινδρο (και don't take my word for it)

Κανένας
06/05/2004, 16:36
Julius
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για το Dakar του nls
εγώ λεω να πουλήσω το navigator και θέλω να πάρω το καινούργιο Dakar

τώρα για το Africa έχω σοβαρές αντιρρήσεις
στα 150 160 ήδη δουλεύει πάνω από την ροπή του, είναι ψόφιο και καιει πολύ για την απόδοση του και η σέλα του είναι χάλια
και το κυριότερο δεν μπορείς να είσαι πια ο τρισμέγιστος
ρίξε μια μάτια και στα surer tenere αν επιμένεις για δικύλινδρο
μπορείς να βρεις πολύ πιο φτηνά από τα Africa και ότι κάνουν αυτά με 5η τα κάνει το super με 4η
:sun:

jtoros
06/05/2004, 16:41
...θα συμφωνήσω με τον sas. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ούτε η μικρή ιπποδύναμη ούτε η παρωχυμένη τεχνολιγία δεκαετίας, Απλά φίλτατε Julius σκέψου πόσο επιθυμητό θα είναι ένα Africa μερικά χρόνια από την τελευταία φορά που παρήχθη από τη μαμά Honda. Ένα μηχανάκι που δε παράγεται, όσο καλό και να είναι, δεν παύει να είναι ένα μηχανάκι που δεν παράγεται. Εκτός κι αν το θέλεις τόσο πολύ οπότε το παραβλέπεις αυτο.

Ελπίζω να βοήθησα.

Thnx for listening...

Capo_Di_Capi
06/05/2004, 16:50
ΠΕφτούλιε

Αφρικα και ΚΤΕΛ μάλλον να τα αποκλείσεις λόγω σέλας
Το τρανσπλατς του 2001 -2 ΄΄εχει πολύ καλύτερη ποιότητα σε αυτό το θέμα. Οδηγούσα για ένα μήνα το ΚΤΕΛ του Τεο και το μόνο που εντόπισα ήταν η ποιότητα της σέλας (δεν κάνει για ταξίδι) και από κάποιο σημείο και μετά το πλαίσιο δείχνει τις αδυναμίες του. Κατα τ' άλλα είναι ένα τίμιο δίκυκλο που δεν θα σε προβληματίσει. Ομοίως και η άφρικα.

NLS
06/05/2004, 16:55
α και για το θέμα σέλα έχω πολλά να πω :)

αλλά επειδή γενικά τα λόγια (καλά κάνουν και) δεν περνάνε, όποιος θέλει μαθαίνει ο ίδιος

petridist
06/05/2004, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
ΠΕφτούλιε

Αφρικα και ΚΤΕΛ μάλλον να τα αποκλείσεις λόγω σέλας
Το τρανσπλατς του 2001 -2 ΄΄εχει πολύ καλύτερη ποιότητα σε αυτό το θέμα. Οδηγούσα για ένα μήνα το ΚΤΕΛ του Τεο και το μόνο που εντόπισα ήταν η ποιότητα της σέλας (δεν κάνει για ταξίδι) και από κάποιο σημείο και μετά το πλαίσιο δείχνει τις αδυναμίες του. Κατα τ' άλλα είναι ένα τίμιο δίκυκλο που δεν θα σε προβληματίσει. Ομοίως και η άφρικα.

Το τρανσπλατ-πλουτς λοιπόν κάνει άνετα 800χμ αυθημερόν και ο κώλος σου δεν καταλαβαίνει σχεδόν τίποτα! Εγγυημένο , δοκιμασμένο!!! και ταξίδι εννοείται διπλό άτομο, φορτωμένο τριβάλιτσο τίγκα... και δε μασάει ούτε βουνά ούτε τίποτα (όλα αυτά είναι προσωπική εμπειρία εννοείται οπότε ισχύουν)

Για το άφρικα κι εγω νομίζω ότι έχει λιγο στενη σέλα οπότε θα κουράζει λίγο..νομίζω έτσι?

το bmw δεν το ξέρω καθόλου αλλά πόσο λίγους κραδασμούς να έχει πια? μονοκύλινδρο είναι...

Πάντως αν ήμουν στη θέση σου και με τα λεφτά που λες.... TRANSALP!!! (αντικειμενικά πάντα)

:wave2:

NLS
06/05/2004, 18:45
όσους το transalp
ίσως λίγο λιγότερους

μια δοκιμή θα σε πείσει :)

Julius
07/05/2004, 08:18
Eyraristo omadara gia tis apanthseis, syntoma (mesa sthn epomenh evdomada) tha apofasiso (kai meta ta sxetika test drive) kai tha valo apanthsh sto post.

Μικρή Λουλού
07/05/2004, 08:39
Ε, ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΧΑΖΟΜΑΡΑ ΜΟΥ...

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΝΑ ΤRANSALP 600 ΤΟΥ 98-2000 ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ..!!

ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....

niko13g
07/05/2004, 08:42
ΛΟΙΠΩΝ ΦΙΛΕ JUL. NA ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ.

ΤRANSALP 600 ΤΟΥ 98-2000 ΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΔΙΣΚΟΦΡΕΝΑ..!!
ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΕ ΥΠΕΡΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
ΑΝ ΘΕΣ.
AYTA.:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Loudovikos
07/05/2004, 08:54
Ρε μπάς και σε πείραξε η έκλειψη??? :look: :look:

Για σύνελθε...άιντε!!!! :nono: :nono:


:alien: :alien: :alien:

Loudovikos
07/05/2004, 08:57
Ουφφφ....τώρα είδα την Z επιλογή!! :eyepop: :uplate: :hypnotize

Προς στιγμήν νόμιζα οτι τρελάθηκες!! :wave2: :wave2:

jimbar
07/05/2004, 08:58
βρε Jul...μήπως πρέπει να κανονίσουμε καμιά βολτούλα για να καβαλήσεις το TransAlpάκι που είναι πιο «εύχρηστο» στην πόλη απ’ότι το Africa;;; λέω εγώ τώρα. Την κυριακή τι θα κάνεις; Θα έρθεις βόλτα;

NLS
07/05/2004, 09:25
ελπίζω απλά jul πριν πας να καταλήξεις στην ατέλειωτη στρατιά χρηστών (και όχι αναβατών - αλλά δεν το αναλύω εδώ τώρα αυτό) παλαιού TA να δοκιμάσεις και ένα διαφορετικό (και ΠΟΛΥ νεώτερο) μηχανάκι

DUKASII
07/05/2004, 09:39
NLS...KAI NAPO ..KAI POLLY KALYTERO APO TA TRA!!

Spazz
07/05/2004, 11:12
......εγω σου λεω να αφησεις αυτες τις μαλακιες και να παρεις ενα μοταρδι πυραυλο!

αλλα αν επιμενεις ΜΗΝ παρεις εστω transalp ......sorry αλλα τα σιχαινομαι!πως ειναι ετσι η εξατμιση του??!!!!




...........ρε ειστε πολλες σφηκες εδω μεσα!!!!!!!τωρα το προσεξα :lol:

Todi
07/05/2004, 11:40
ρε να σου πω.. δεν πας να παρεις και ενα σκυλο , ενα βολβο στεισιον βαγκον και ενα φριζμπι για να παιζεται γιατι προς τα εκει το πας σιγα σιγα....

:ninja:

Stabak
07/05/2004, 11:48
Julius, σε είχα σε υπόληψη !!!

GST
07/05/2004, 11:53
ΠΑΡΕ ΡΕ JULIUS ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑ.....ΝΕΙΣ!
ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ

Julius
07/05/2004, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Julius, σε είχα σε υπόληψη !!!

ase re edoses to Fazer to 1000 kai piges to R1 !!!!! kai milas gia ypoloipsh!!!!!! (parepiptontos kala kai grigora xiliometra me to thirio) :uplate: :uplate:

re na se do na kaneis kamia 300ara serri me to R1 na tha leis meta dyo meres isioma. (kai ego tha ftano kai tha sou kouvalao kai ta pragmata, xalaros kai ksekourastos) :wave2: :wave2: :wave2:

XTMPAM
07/05/2004, 12:25
ΡΕ ΣΥ ΓΙΩΡΓΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΣΚ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ??
ΚΑΙ ΦΕΡΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ!!! :rotflmao: :rotflmao:

parji
07/05/2004, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
Το τρανσπλατ-πλουτς λοιπόν κάνει άνετα 800χμ αυθημερόν και ο κώλος σου δεν καταλαβαίνει σχεδόν τίποτα! Εγγυημένο , δοκιμασμένο!!! και ταξίδι εννοείται διπλό άτομο, φορτωμένο τριβάλιτσο τίγκα... και δε μασάει ούτε βουνά ούτε τίποτα (όλα αυτά είναι προσωπική εμπειρία εννοείται οπότε ισχύουν)

Για το άφρικα κι εγω νομίζω ότι έχει λιγο στενη σέλα οπότε θα κουράζει λίγο..νομίζω έτσι?

το bmw δεν το ξέρω καθόλου αλλά πόσο λίγους κραδασμούς να έχει πια? μονοκύλινδρο είναι...

Πάντως αν ήμουν στη θέση σου και με τα λεφτά που λες.... TRANSALP!!! (αντικειμενικά πάντα)

:wave2:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Το ταξίδι με το Africa είναι κατά πολύ κουραστικότερο από ότι με το Transalp. Το έχω κάνει παρέα με φίλο που είχε και το ξέρω. Εγώ και η γυναίκα μου είμασταν μια χαρά και αυτός με τη κοπελιά του δε μπορούσαν να κάτσουν ούτε σε καρέκλα.
Πάντως ότι και να αποφασίσεις προτίμησε Honda. Οπως και να το κάνουμε είναι η πλέον αξιόπιστη εταιρεία και έχει και τη μεγαλύτερη μεταπωλητική αξία, αν αυτά σου λένε κάτι...

NLS
07/05/2004, 13:59
μπλα μπλα μπλα μπλα

ναι διάλεξε ότι θες αλλά να είναι transalp

χαχαχα οκ

DUKASII
07/05/2004, 14:04
KAI OTI NA NAI...DE PEIRAZEI!


PARE EKEI OTI NA NAI RE KULIE LES KAI SARESEI KATI APO AYTA POY KOITAS NA PAREIS!!

MIA MALAKIA ME RODES THELEIS...E KAI THA TH PAREIS...EXEI SHMASIA PIA THA EINAI PIO MALAKIA;;:confused:

petridist
07/05/2004, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
μπλα μπλα μπλα μπλα

ναι διάλεξε ότι θες αλλά να είναι transalp

χαχαχα οκ

Μερικές φορές η αλήθεια πονάει έ??

NLS
07/05/2004, 14:49
hahahahaha ναι οκ

μη κλάψεις το καλύτερο έχεις το καλύτερο

Julius
07/05/2004, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
μπλα μπλα μπλα μπλα

ναι διάλεξε ότι θες αλλά να είναι transalp

χαχαχα οκ

pantos h metapolhsh einai poly symantikh, se pliroforo montela 95 exoun 5000 euro, niko esy poso dineis to ousiastika kainourgio sou dakar?? kai poso kairo psaxneis na to pouliseis?

opote mhn les paparies giati os diamagias to "H" sto ntepozito poulaei poly eykola kai den einai logia hondakia ayta ok?

petridist
07/05/2004, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
pantos h metapolhsh einai poly symantikh, se pliroforo montela 95 exoun 5000 euro, niko esy poso dinei to ousiastika kainourgio sou dakar kai poso kairo psaxneis na to pouliseis?

opote mhn les paparies giati os diamagias to "H" sto ntepozito poulaei poly eykola kai den einai logia hondakia ayta ok?

φίλε jul σαν να διάβασες το μυαλό μου ρε συ!!! μόλις πήγαινα να γράψω ΑΥΤΑ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!:hypnotize

michalispap
07/05/2004, 14:59
φίλος έδωσε το 2000 αφρικα του.
του έφυγε το λάδι. πολλα μαγαζιά δεν το συζητούσαν καν.
του έλεγαν ότι "μεγάλε δεν πουλιέται με τίποτα"

συμπερασμα: το πάίρνεις φτηνά, ειναι σκυλί αλλά το παντρέυεσαι.

petridist
07/05/2004, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από michalispap
φίλος έδωσε το 2000 αφρικα του.
του έφυγε το λάδι. πολλα μαγαζιά δεν το συζητούσαν καν.
του έλεγαν ότι "μεγάλε δεν πουλιέται με τίποτα"

συμπερασμα: το πάίρνεις φτηνά, ειναι σκυλί αλλά το παντρέυεσαι.

ΕΕΕ?? και τότε γιατί έξω από κάθε μαγαζί μοτό υπάρχει σίγουρα έστω μία αφρικα που πωλείται??? και γιατί η τιμή τους παραμένει υψηλή??

μήπως άλλο ον/οφ άλλης εταιρείας έχει καλύτερη μεταπώληση και δεν το ξέρουμε???

για το transalp βέβαια δε θα μιλήσω γιατί η μεταπώλησή του είναι πέρα απο κάθε συζήτηση.. εκτός αν διαφωνείτε και εδω!!

Julius
07/05/2004, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από michalispap
φίλος έδωσε το 2000 αφρικα του.
του έφυγε το λάδι. πολλα μαγαζιά δεν το συζητούσαν καν.
του έλεγαν ότι "μεγάλε δεν πουλιέται με τίποτα"

συμπερασμα: το πάίρνεις φτηνά, ειναι σκυλί αλλά το παντρέυεσαι.

Re mixali den amfisvito afta pou egine me ton filo sou, alla psaxno gyro stis 2 evdomades kai oi perisoteres aggelies exoun poulithei, oi ypoloipes einai times apistefta ypsiles milame gia 2000 montelo 6500-7000!!!

Anoikse px tis aggelies sto site h' sthn xrish eykairia kai tha katalaveis ti enoo..... kai oti deis poy miazei kalh timh exei poulithei sto ftero.

Den sizitao ean einai kalhterh motosykleta apo thn tade, alla me endiaferei na thn krathso gia kamia 5etia kai apla thelo na kano kapoia taksidia xoris provlimata aksiopoistias kai se kapoia fash na thn sprokso xoris na psaxno kanena 6mhno.

Monodromos

Xarakthristiko..... Exthes milaga me kolito dealer suzuki toy toy elega na paro ftino africa h' na doso 3000 parapano kai na paro vstrom650?
mou apanthse, "to vstrom einai 1000 fores kalytero alla afou den se endiaferei na thn kratiseis, pare africa poy tha thn doseis kai eykola xoris na xaseis polla xrhmata".

sas
07/05/2004, 15:27
Julius τις Africanes του 95-96 τις δίνουν τα μαγαζιά 5000-6000.

Ο ιδιώτης αναγκαστικά τις δίνει πιο κάτω και έχοντας πάνω διάφορα καλούδια. Πιστεύω ότι με 4500-5000 μπορείς να βρεις.

NLS
07/05/2004, 15:32
βρε jul αλήθεια πιστεύεις ότι δεν έχουν μεταπώληση τα BMW; :)

μην το πεις παραέξω μόνο χεχεχε

εγώ πόσο καιρό βρε ψάχνω; να σου πω ευχαρίστως

ΚΑΘΟΛΟΥ καιρό - βλέπεις ΕΚΤΟΣ από δω δεν το έχω πει αλλού και ΔΕΝ θέλω να το δώσω πριν περάσει ο Αύγουστος μια και η θεωρεία μου είναι ΑΝ πάρω το άλλο, να παραγγελθεί Ιούνη/Ιούλη και να έρθει μετά το καλοκαίρι

είμαι σαφής νομίζω

τέσπα αφού δεν θες το δικό μου μη σε κουράζω κι εγώ με τις βλακείες μου

ΑΝ σε ενδιαφέρει (και με την πώληση να τρενάρει υπέρ μου όπως αναφέρω παραπάνω) πες μου να κανονίσουμε βολτίτσα

τώρα πως μπορεί να θεωρηθεί πάντως αντικειμενικό να θεωρήται "καλό στη μεταπώληση" ένα μηχανάκι που καλύπτει το ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ από τις αγγελείες (το άλλο 1/3 είναι τα ΧΤ και το άλλο 1/3 ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ) και άρα πρέπει να ρίχνεις σφαίρες και στο πτώμα όχι απλά να το σκοτώσεις, beats me

εγώ το ΤΑ μόνο καλό στη μεταπώληση δεν το θεωρώ βέβαια και (α) αν έπαιρνα θα φρόντιζα για τιμή γελεία (και πίστεψε με θα έβρισκα - α και θα βρεις αν εκεί καταλήξεις) (β) θα ήμουν έτοιμος να το φορτωθώ σαμάρι στην πλάτη αν θέλω να ξαναματάπουλήσω... (ειδικά σε 1-2 χρόνια προβλέπω τα TA να πουλάνε σε τιμές εξωφρενικά χαμηλές... σημειώστε το post που το γράφω και μη βιαστείτε να μου την πείτε τώρα... να μου την πείτε τότε)

GyPsy
07/05/2004, 15:33
...μολις μαζεψες 52 γνωμες:D

asmar
07/05/2004, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Λίγο άσχετο βέβαια...αλλά θα το πω.
Είναι επιτυχία της Honda ότι μετά από 10+ χρονιά παραγωγής ενός μοντέλου, που υπέστει ελάχιστες αλλαγές σε αυτή την περίοδο συνεχίζει να είναι εμπορικό.

Η επιτυχία είναι κάτι το σχετικό και εγω δεν μίλησα για επιτυχία, μίλησα για διαχρονικότητα......

asmar
07/05/2004, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Julius
τώρα για το Africa έχω σοβαρές αντιρρήσεις
στα 150 160 ήδη δουλεύει πάνω από την ροπή του, είναι ψόφιο και καιει πολύ για την απόδοση του και η σέλα του είναι χάλια
και το κυριότερο δεν μπορείς να είσαι πια ο τρισμέγιστος
ρίξε μια μάτια και στα surer tenere αν επιμένεις για δικύλινδρο
μπορείς να βρεις πολύ πιο φτηνά από τα Africa και ότι κάνουν αυτά με 5η τα κάνει το super με 4η
:sun:

To africa δεν φτιάχτηκε για να πηγαίνει 160+, όποιος ενδιαφέρεται για ταξίδι με 160+ περνάει σε σπόρτ τούρινγκ......μην τα θέλουμε όλα.
Για τη σέλα συμφωνώ, είναι μαλακία αλλά θα κάνεις κωλαράκι πρώτο!

solman
07/05/2004, 21:14
Tha prospathiso oso mporo na eimai antikimenikos!!!imoun kolimenos sto na paro Africa,alla eida oti mia AT tou 2000 kanei oso to v-strom 650,pou einai kai kainourio kai pio grigoro kai pio ropato,ta AT einai mixanakia pou me ligi kali thelisi ta kanoun ola,oso gia metapolisi tin exoun kai tha tin exoun,kai tora pou stamatise na bgainei akomi perisotero!!!Pantos merika provlimatakia pou vgazoun einai standar kai tha ta ksereis apo prin,px.anorthoti!!!!pantos an alakseis ti sela kai piso anartisi ginete ena mixanaki pou de thes na to apoxoristeis!!!!!!Kai telos to Africa einai kai ligo filosofia,asxeta an to exoun parei arketoi mono gia tin kafeteria!!Ayta,pali me epiase i polilogia!!!!:sick: :alien: :alien:

matmat
09/05/2004, 19:15
Gia kane mia volta sto [URL]http://africanqueens.de (http://www.africanqueens.de) na deis ti mporeis na to kaneis to Africa...:sun:

sas
10/05/2004, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από asmar
Η επιτυχία είναι κάτι το σχετικό και εγω δεν μίλησα για επιτυχία, μίλησα για διαχρονικότητα......

Μα το να καταφέρεις να φτιάξεις ένα διαχρονικό μοντέλο είναι μια μορφή επιτυχίας

NLS
10/05/2004, 17:00
δεν ξέρω τι λέτε, ξέρω ότι μια χαρά πήγα και ήρθα αυτό το ΣΚΔ Πειραιά-Σαγέικα (40χλμ. μετά την Πάτρα) δικάβαλος συν μπαγκαζιέρα...

το πήγενε ήταν από την παλιά εθνική (πιο sight seeing κλπ. το έκανα κάνα 4άρι ώρες μαζί με καφέ) και η επιστροφή από τη νέα πιο γκάζι (2.30 ακριβώς, ΜΑΖΙ με βενζίνη και κανονικά καθιστό καφέ στα mcdonalds)... και στις δυο περιπτώσεις (ειδικά στη 2η) δεν νομίζω να κατέβηκα ποτέ κάτω από 120... η μέσος ήταν 150 με μερικά peaks στα 180 κοντερίσια... μια χαρά θα έλεγα για "μονοκύλινδρο 650"...

άλλα σχόλια...

ενδιαφέρον ότι στο πήγαινε με πέρασε ένα μυστήριο αυτοκίνητο (και τίποτα άλλο) και στο έλα, τίποτα (zero)

οι μηχανές που είδα σε όλη την διαδρομή ήταν κάνα ταλιράκι πήγαινε και κάνα ταλιράκι στο έλα (πολύ λιγότερες από ότι περίμενα - φαίνεται το... "ταξίδι" έχει καταντήσει μόνο η βόλτα στη Β. Εύβεια)... η μόνη supersport που είδα ήταν στο αντίθετο και ενδιαφέρον είναι ότι είναι και η μόνη που χαιρέτησε πριν από μένα...

α και κάτι άλλο... ήρθα καραξεκούραστος (πάω και άλλη μια άμα λάχει τώρα καπάκι) και εγώ και το δεύτερο άτομο (το οποίο με την επιστροφή ήταν τόσο οκ που άρχισε να πλένει βεράντες)

τα άλλα τα ακούω βερεσέ (α και εννοείται ότι το ντακαράκι δεν είπε κιχ δεν νομίζω να περίμενε κανείς κάτι άλλο)

αυτά, καλή αγορά jul

iannis
10/05/2004, 17:23
Γεια σου φιλε

Καταρχιν αντικειμενικος δεν γίνεται να ειμαι στην αποψη μου γιατι εχω αφρικα, παρολα αυτα θα σου πω για ποιο λογο την πηρα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την επιλογη μου βαση βεβαιος και των οικονομικων μου δυνατοτητων. (Θα θελα να ειχα 1 ΚΤΜ 950 αλλα και καποιον να μου πληρωσει την αξια κτισης και να μου πληρωνει και το κοστος συντηρησης). Την πηρα γιατι ηθελα μια μηχανη για ταξιδακια σε νησια και επαρχια ,παντως τυπου τερεν (οχι τραιλ) αξιοπιστη, να επισκεφτομαι τα συνεργεια μονο για συντηρηση και οχι συχνα, ειπαμε δεν μου περισευουν, και ολα αυτα τα κανει μια χαρα η ΑΤ. Το τρανσαλπ αν και το εχω σε εκτιμιση (δεν το εχω οδηγησει) δεν το πηρα γιατι δεν μου εκανε κλικ( χρειαζεται και αυτο) εμφανισιακα, ηταν 100 cc λιγοτερα, τελη και ασφαλειες εχουν τα ιδια , κατεληξα στο αφρικα, απλα το γουσταρισα πιο πολυ.Για να τελειωνω αν θες μια μηχανη που να σε απασχολει μονο οταν θες να την οδηγησεις, που τα κανει ολα με αξιοπρεπεια και χωρις τρομαρες, αξιοπιστη, δεν σε απασχολει η μοδα και το χρηματιστηριο αξιων της καφετεριας τοτε μπορεις να διαλεξεις αφοβα ΚΑΙ την αφρικα. οδηγησε της και τις δυο και ακου το ενστικτο σου συνηθως δεν λαθευει.
(Εγω θα την αλαζα μονο με αφρικα 1000 αν υπηρχε και αν "υπηρχαν";)

matmat
10/05/2004, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από iannis
[
(Εγω θα την αλαζα μονο με αφρικα 1000 αν υπηρχε και αν "υπηρχαν";) [/B]

Υπαρχει αλλά ειναι λιγο ακριβό... (TWINDERO) :sun:

NLS
10/05/2004, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Υπαρχει αλλά ειναι λιγο ακριβό... (TWINDERO) :sun:

τώρα μάλλον προσβάλεις το africa (που για άλλους είναι μια προσβολή και αυτό το ίδιο, αλλά άλλο θέμα)

ΜΗΔΕΝΙΚΗ σχέση η μια μηχανή με την άλλη

(αλλά μηδενική όμως)

matmat
10/05/2004, 18:59
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS

ΜΗΔΕΝΙΚΗ σχέση η μια μηχανή με την άλλη

Εγώ πιστέυω πώς το πάντρεμα πέτυχε και με το παραπάνο..
(αλλά ειναι μόνο η άποψή μου και δεν περμένο να την δεχτη καποιος.)
Προσωπικά παντος αν μπορούσα θα την εφτιαχνα...

sas
11/05/2004, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Προσωπικά παντος αν μπορούσα θα την εφτιαχνα...

matmat το έχω ψάξει πολύύύυυ και στο πλαίσιο και τα δεσίματα της africa δε μπορεί να καθίσει κανένας 1000cc κινητήρας.γαμώτ γαμώτ

NLS
11/05/2004, 08:57
ευκαιρία να πάρεις "κάτι άλλο" ;)

ξες εσύ :)

NLS
11/05/2004, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS

ΜΗΔΕΝΙΚΗ σχέση η μια μηχανή με την άλλη

Εγώ πιστέυω πώς το πάντρεμα πέτυχε και με το παραπάνο..
(αλλά ειναι μόνο η άποψή μου και δεν περμένο να την δεχτη καποιος.)
Προσωπικά παντος αν μπορούσα θα την εφτιαχνα...

δεν υπάρχει καν πάντρεμα για να πετύχει ή να αποτύχει

δεν υπάρχει σύγκριση (και δεν είναι άποψη μου)

Todi
11/05/2004, 10:07
τελικα τι θα παρεις ρε Τσουλιε θα μας πεις?

TManiac
11/05/2004, 11:00
Καλά έδωσες το DRZ??!!?!? Πώς έγινε αυτό? Μ'αρέσει που απορείς κιόλας γιατί δεν το στεναχωρήθηκες!...... Μία λέξη θα σου γράψω να σου θυμίσω.... Κ.Α.Τ. ....

Τεσπα! Να σου πω δηλαδή τώρα τί? Τέλος το Motard??? Α δεν μου αρέσει! Ποιόν θα σκίζω εγώ?.... :evil: :evil:

Τί Africa και αηδίες τσαμπουνάς?! Χουφτάλιασες ή είναι η ιδέα μου?....

Να σου πω, έχουμε του DIT το Africa, είναι πιθανό απο Σεπτέμβριο να το πουλήσει, αν ενδιαφέρεσαι!...

Αυτά... Την είπα και εγώ την βλακεία μου!

Φιλιά στο Βανεσσάκι!

Τσίου μαρέλια (απο το παέλια!)! :lol:

:sun: :sun:

Julius
11/05/2004, 11:01
Vrika Africa '97 me 50.000 (grafei 33.000) Mavro, se apsogh katastash (thelei mprostino lastixo kai takakia mprosta kai ftiaksimo ena gratzounisma prosfato sto fairing) 4.200 euro


pame aurio na kanoume thn metavivash


:wave2: :wave2: :wave2:

XTMPAM
11/05/2004, 11:05
KALORIZIKO KAI KALOTAKSIDO!!!!KAI OPOS EIPAME GIA TA MPAGAZIA ETSI??ESY KOYVALISEIS EGO PAO PIO GRHGORA!!!:beer: :beer:

DUKASII
11/05/2004, 11:06
KAI KALA TAXIDIA NA EXEIS ME THN AFRIKANA SOY!!


XA
XAXAXAXAXAXAXAXA
XA
XAXAXA
XAXAXAXAAXXAXA



SAN ANEKDOTO MOY KANEI EMENA AKOMA...AXXAAXXAXAXAXA




ANTE RE KALA XILIOMETRA NA EXEIS !~KALORIZIKO!!:beer: :beer:

NLS
11/05/2004, 11:07
καλορίζικο

(το έψαξες σίγουρα; )

Stabak
11/05/2004, 11:08
Άντε καλοτάξιδο.....:wave2:
Καλορίζικο δεν λέω....:yuck:

afrotwin
11/05/2004, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Vrika Africa '97 me 50.000 (grafei 33.000) Mavro, se apsogh katastash (thelei mprostino lastixo kai takakia mprosta kai ftiaksimo ena gratzounisma prosfato sto fairing) 4.200 euro


pame aurio na kanoume thn metavivash


:wave2: :wave2: :wave2:

welcome to the club
ase tous mpamies me ta zundap na pigenoun pio grigora:lol: 8eoritika panta
ama dis pos pai to zundap stin e8niki 8a pa8is lalaou
den mpori na pai pano apo 140 to perni o aeras ke pai san p0yt@n@ aporo pou ta piani ta 200 :lol: pou elege o mpamias tis proales mesa se giala:lol: i mono sto dinamometro?:lol:
eno to afrika den katalaveni xristo ke me 10 mpofor den kounai ka8olou ke den xriazete na to telikiazis 8a pigenis dipla sto zundap me gkazies:lol: :lol:

Julius
11/05/2004, 11:11
Kai akoma den thn exo parei!!!!!


ax xx xa xa xa ax xa ax ore kraksimo pou exei na peseiiiiiii



:ninja:

DUKASII
11/05/2004, 11:14
LHXEI H ADEIA ALIEIAS TOY AFRIKA RE ..KAI TA ALA KAIKIA KANOYNE PARAPONA!!



OTAN THES NA MOY DOSEIS XARTZILIKI RE SY AFROLEX NA PARO KANA ALO MOTORI GIATI TO ZUNDAP SOY EXEI DIMHOURGHSEI PROBLHMATA PSYXOLOGIKA APO TI BLEPO...ELA NA ME BREIS OK;


TORA AYTA TA LEO THEORITIKA...MH PSARONEIS ETSI;;


RE PARTE AFRIKA...PARTE EKEI NA GOUSTARETE !!

A KAI JULIE..KOITA RE MHN ERTHEIS DIPLA MOY ME TO AFRIKA...KAI XEKOLOTHO STA GELIA KAI PESO POYTHENA ETSI;;;

:rotflmao: :rotflmao:

NLS
11/05/2004, 11:15
δεν είναι θέμα κραξίματος - χέστηκες για αυτό

αλλά το έψαξες καλά; (εγώ αν ήταν να πάρω άφρικα μάλλον s.tenere θα έπαιρνα χεχεχε)

(πάντως πήγαινε μια βόλτα το δικό μου και μη το πάρεις - απλά για να ξες)

DUKASII
11/05/2004, 11:17
POU TA KANEI MOY FENETAI OLA PIO KALA....EXEI KAI TO DIPLASIO GAZI APO TO AFRIKA...ALA EXEI TH MISH TIMH...

BLEPEIS TO ALO EINAI HONDA RE!

afrotwin
11/05/2004, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
LHXEI H ADEIA ALIEIAS TOY AFRIKA RE ..KAI TA ALA KAIKIA KANOYNE PARAPONA!!



OTAN THES NA MOY DOSEIS XARTZILIKI RE SY AFROLEX NA PARO KANA ALO MOTORI GIATI TO ZUNDAP SOY EXEI DIMHOURGHSEI PROBLHMATA PSYXOLOGIKA APO TI BLEPO...ELA NA ME BREIS OK;


TORA AYTA TA LEO THEORITIKA...MH PSARONEIS ETSI;;


RE PARTE AFRIKA...PARTE EKEI NA GOUSTARETE !!

A KAI JULIE..KOITA RE MHN ERTHEIS DIPLA MOY ME TO AFRIKA...KAI XEKOLOTHO STA GELIA KAI PESO POYTHENA ETSI;;;

:rotflmao: :rotflmao:

agori mou stin epomeni sinantisi 8a er8o na se vro ke 8a sou fao tis patates me to club ke 8a sou ksiriso ke ta fridia meta 8a pame e8niki mazi na se vlepo na xorevis tsiftetelia na xezome sta gelia na goustaro ke to plio mou 8a meni dipla akounito na singkrinoume na goustaroume ke i dio
:lol: :lol:

afrotwin
11/05/2004, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
δεν είναι θέμα κραξίματος - χέστηκες για αυτό

αλλά το έψαξες καλά; (εγώ αν ήταν να πάρω άφρικα μάλλον s.tenere θα έπαιρνα χεχεχε)

(πάντως πήγαινε μια βόλτα το δικό μου και μη το πάρεις - απλά για να ξες)

loukoumaki tenere 8a epernes tora pou egines andras giati tote pou isoun floros mou pires tin mpempa to sima katate8en tou florou ke o an8ropos leme apofasise 8a pari plio na taksidevi aprovlimatistos ti zori travate?

XTMPAM
11/05/2004, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
welcome to the club
ase tous mpamies me ta zundap na pigenoun pio grigora:lol: 8eoritika panta
ama dis pos pai to zundap stin e8niki 8a pa8is lalaou
den mpori na pai pano apo 140 to perni o aeras ke pai san p0yt@n@ aporo pou ta piani ta 200 :lol: pou elege o mpamias tis proales mesa se giala:lol: i mono sto dinamometro?:lol:
eno to afrika den katalaveni xristo ke me 10 mpofor den kounai ka8olou ke den xriazete na to telikiazis 8a pigenis dipla sto zundap me gkazies:lol: :lol:


ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ!(ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΟΡΩΝΑ)!!ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ 1 ΧΕΡΙ!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ??
ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ!!!:wave2:

jimbar
11/05/2004, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius ...


Πολύ θα ήθελα να σου δώσω την γνώμη μου αλλά όπως γνωρίζεις … δεν ξέρω από μηχανές. Λίγες έχω καβαλήσει και η «γνώσεις» μου είναι «ανύπαρκτες». Γι’ αυτό το λόγο δεν μπορώ να σε πάρω στο «λαιμό» μου δίνοντάς σου λανθασμένες απόψεις. Ωστόσο, ένα on-off θα έλεγα ότι είναι καλή «λύση» για την Ελλάδα. Τώρα εσύ αποφασίζεις και εμένα στην ουσία ότι πάρεις καλό θα είναι αρκεί να έρχεσαι μαζί μας στις διάφορες εκδρομές. Αυτά.

afrotwin
11/05/2004, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΣΩ ΛΑΣΤΙΧΟ!(ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΟΡΩΝΑ)!!ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ 1 ΧΕΡΙ!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ??
ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΚΑΚΙΑ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ!!!:wave2:

agapite mpamiadako to africa ine etsi opos les apo tin mama tou ke pai xoris xeria
ke mia ke to anaferes pao na kano ke kakakia mou tora den ine asximi idea ke mou aresi na ta kano stin doulia giati edo xezis ke plironese eno sto spiti ine tzampa i malon plironis kiolas (xarti nero) ke afierono ta prota aerioulia me tin proti gkoumoulitsa sta zundap olou tou kosmou:lol: :lol: :lol:

afrotwin
11/05/2004, 11:47
diaforetiki korona.....
neeee logo viasinis den to proseksa...
to anxos tis doulias vlepis
ke ta kakakia...
:lol: :lol:

XTMPAM
11/05/2004, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
agapite mpamiadako to africa ine etsi opos les apo tin mama tou ke pai xoris xeria
ke mia ke to anaferes pao na kano ke kakakia mou tora den ine asximi idea ke mou aresi na ta kano stin doulia giati edo xezis ke plironese eno sto spiti ine tzampa i malon plironis kiolas (xarti nero) ke afierono ta prota aerioulia me tin proti gkoumoulitsa sta zundap olou tou kosmou:lol: :lol: :lol:

ΝΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΝΤΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΦΡΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΕΙ!!!Ή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΤΟΥΑΛΕΤΑ-ΠΑΠΙΑ??ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :rotflmao: :yuck: ΣΚΑΤΙΑΡΗ ΑΦΡΟ:wave2:

DUKASII
11/05/2004, 11:54
ME EPEISES RE AFOY KANEI TOSA PRAMATA TO AFRIKA.....


POLHTAI ZUNDAP [KTM-DUKE II] MONDELO 01 ME 30000 xil....EXATMISEIS -CARB - EKENTROFORO- LAIMOYS EXATMISEON...KTL KTL....


H ANTALASETE ME 2 AFRIKA...ETSI GIA NA GOYSTARO!!AFOY EINAI TOSO KALA..THA POYLHSO TO MAPA ZUNDAP...KAI THA PARO 2 AFRIKA!!

LOIPON...AKOYO ....

DUKASII
11/05/2004, 11:57
TO XESATE TO POST!!

XTMPAM
11/05/2004, 11:59
ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΗΞΕ ΣΕ ΤΡΑΤΑ Ο TZOYΛΙΟΥΣ!!!ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ?

afrotwin
11/05/2004, 12:07
ax pedia mou anakoufistika mia xara na iste kala
lipon 8a i8ela na sinexisoume tin epikodomitiki sizitisi mas ala epidi exo doulia 8a ta poume mia ali fora pio ektenestera
mexri tote efxome ta zundap sas na min pane sinergio
:lol: :lol:

frikis
11/05/2004, 12:10
Παρακολουθώ τη συζήτηση μέχρι τώρα χωρίς να έχω απαντήσει μιας και την γνώμη μου (για το Africa) την έχω πει στον Jul.
Βλέπω όμως πολλές και διάφορες γνώμες, που είναι σεβαστές βέβαια αλλά διαφωνώ σε πολλές.
Καταρχήν για το S.Tenere.Σίγουρα έχει περισσότερα γκάζια, αλλά έχει πολλά μείον.Και τα μείον είναι πολλά ρε παιδιά.Γιατι άραγε η αναλογία Africa με S.Tenere στο δρόμο είναι 10 με 1 για να μη πω παραπάνω; Μήπως αυτό λέει κάτι;
Μήπως ο παράγοντας αξιοπιστία για κάποιους είναι πολύ σημαντικότερος από τα γκάζια; Μήπως η ασφάλεια είναι επίσης σημαντικός παράγοντας;
Και για να τελειώσω την πολυλογία μου εδώ σκεφτείται πως όταν αγοράζουμε ένα μηχάνημα, πέρα από τις τεχνικές προδιαγραφές παίζει σημαντικότατο ρόλο η εμφάνιση και όπως και να το δείτε το @frica είναι κουκλί (περί ορέξεως κολοκυθόπιττα).Τέλος .
:smokin:

Stabak
11/05/2004, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΛΗΞΕ ΣΕ ΤΡΑΤΑ Ο TZOYΛΙΟΥΣ!!!ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΜΕ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ?

Απλά, αέρα στα πανιά του........:beer:

afrotwin
11/05/2004, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από frikis
Παρακολουθώ τη συζήτηση μέχρι τώρα χωρίς να έχω απαντήσει μιας και την γνώμη μου (για το Africa) την έχω πει στον Jul.
Βλέπω όμως πολλές και διάφορες γνώμες, που είναι σεβαστές βέβαια αλλά διαφωνώ σε πολλές.
Καταρχήν για το S.Tenere.Σίγουρα έχει περισσότερα γκάζια, αλλά έχει πολλά μείον.Και τα μείον είναι πολλά ρε παιδιά.Γιατι άραγε η αναλογία Africa με S.Tenere στο δρόμο είναι 10 με 1 για να μη πω παραπάνω; Μήπως αυτό λέει κάτι;
Μήπως ο παράγοντας αξιοπιστία για κάποιους είναι πολύ σημαντικότερος από τα γκάζια; Μήπως η ασφάλεια είναι επίσης σημαντικός παράγοντας;
Και για να τελειώσω την πολυλογία μου εδώ σκεφτείται πως όταν αγοράζουμε ένα μηχάνημα, πέρα από τις τεχνικές προδιαγραφές παίζει σημαντικότατο ρόλο η εμφάνιση και όπως και να το δείτε το @frica είναι κουκλί (περί ορέξεως κολοκυθόπιττα).Τέλος .
:smokin:

se pious milas re file friki ta pitsirikia nomizoun oti i mixani ine mono gkazia mexri to sinergio:lol: :lol:
den exoun idea apo asfalia ke genika apo motosikleta i adrenalini tous tous ipagorevi mono tin simasia ton pragmaton 8a orimasoun omos pou 8a pai
mexri tote mono plakitsa mporis na kanis mazi tous
ke tora 8a arxisoun ta ilikiaka sxolia nomizoun oti i orimotita ine 8ema ilikias :lol: :lol:

DUKASII
11/05/2004, 13:23
PES TOU FRIKI RE SY POIOS EIMAI ....OXI PESTOY KAI KANONISTE KAMIA MERA NA BRETHOYME ..NA MOY TON GNORISEIS ETSI;;ALANI AFROLEX....ORIMEEEEE ANTRAAAA!!







KAI TORA TA SXOLIA GIA ASFALEIA...NA MH TA KRINO E;

TI SKATA FRENA EXEI TORA TO AFRIKA KAI EINAI KAI ASFALES H MAOYNA POY EXEI TA FRENA DEKAETIAS....KAI TA KILA MIAS FALENAS...TI NA PO ...SKATA RE PARTE EKEI OTI KAYLONETE KAI AFHSTE EMAS TOYS ANORIMOYS STH TRELA MAS!!!


KOYLOMARIES OLOI!

afrotwin
11/05/2004, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
PES TOU FRIKI RE SY POIOS EIMAI ....OXI PESTOY KAI KANONISTE KAMIA MERA NA BRETHOYME ..NA MOY TON GNORISEIS ETSI;;ALANI AFROLEX....ORIMEEEEE ANTRAAAA!!







KAI TORA TA SXOLIA GIA ASFALEIA...NA MH TA KRINO E;

TI SKATA FRENA EXEI TORA TO AFRIKA KAI EINAI KAI ASFALES H MAOYNA POY EXEI TA FRENA DEKAETIAS....KAI TA KILA MIAS FALENAS...TI NA PO ...SKATA RE PARTE EKEI OTI KAYLONETE KAI AFHSTE EMAS TOYS ANORIMOYS STH TRELA MAS!!!


KOYLOMARIES OLOI!

ne file friki prepi na sou pios ine o dukas
ine to no8o pedi mou pou epidi pige enantia stin simvouli tou patera tou agorase zundap ke den to anagnorizo pia. ase ine mia pikri ikogeniaki istoria.....
vlepis ka8e toso geniete ke ena sfalma stin kinonia
ine afto pou leei kamia fora o pateras gia to pedi tou
den travaga mia m@l@ki@ kalitra.......
:lol: :lol: :lol:

agori mou takila tis africa ine gia antres den ine gia agorakia me malaka kokalakia ke trifera kolar......
:lol: :lol:

Julius
11/05/2004, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
PES TOU FRIKI RE SY POIOS EIMAI ....OXI PESTOY KAI KANONISTE KAMIA MERA NA BRETHOYME ..NA MOY TON GNORISEIS ETSI;;ALANI AFROLEX....ORIMEEEEE ANTRAAAA!!


Apo edo o kyrios.Afro-lex apo thn Allh o Mr. B.B.Qos (KFC)

re douka se parakalo mhn mplekes me EMAS toys katoxous afrika mhn se vrei o Sombolos se kanena potami meta toys olympiakous ok????

Ante tora me to mprelok pou kavalas


:wave2:

NLS
11/05/2004, 13:34
ω ποία κατάντια

DUKASII
11/05/2004, 13:39
EGINES ANTRAS DILADH ESY TORA POY KABALHSES AFRIKA;H EISOYNA KAI PRIN;

E;;;









KALA ESY JULIE....KOITA NA BALEIS KANA KALATHI STO AFRIKA GIA TA KOYZINIKA..KAI ASTA POLLA POLLA!

Julius
11/05/2004, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KALA ESY JULIE....KOITA NA BALEIS KANA KALATHI STO AFRIKA GIA TA KOYZINIKA..KAI ASTA POLLA POLLA!

pros to paron tha xtypiso radiocd gia ta ypoloipa aksesouar vlepoume

DUKASII
11/05/2004, 13:50
PETAXTHKE KAI H POYTSA.....



XEREI AYTOS!!