PDA

View Full Version : dikastiria kleiseis



antonis21
05/06/2006, 20:32
kalispera se olous mages... mia mikri voiteia... 1/05/06 12:30 exo gyrisei apo volta me ton kolito k epidi koyvalao kati pragmata pao pano spiti afino kranos k kati ergaleia... katevaino kato k pao naparkaro tin mixani sto garage meno sofokleoys 221 k to parking tis polikatikoias einai 219 ena peripoliko einai parkarismeno exo apo to parking me alarm k efo katomai k perimeno na fygei perimeno kana dilepto vgainei ena floraki k moy lei kranos pas anapoda katreptes 141e toy leo kala sovara milas tora na perkaro telo kato apo to spiti moy eimai... moy leei den me noiazei.. k arxizei k grafei toy leo tsaba tin grafeis.. k arxise na moy tin leei itan en xodro paidi 22-23 to poly.. toy deixno tin taytotita tis sxolis polemikon texnon k to voylonei xestike pano toy alla synexise aptoitos.. ma tin panagia an den foroyse stoli ta ton skotona sto xilo.. ekana voltes gyro apo tin mixani gia na min kano kamia malakia... afotoy efyga erixa kati boynies se kati kadoys... me rotas re malakismeno pos vgazo ego 141e... fusika tin kleisi den tin plirosa k exo dikastirios... exei kaneis idea ti paizei me ta dikastiria???? sygnomi mages sas eprixa

zolotas
05/06/2006, 20:38
και για κατουρημα με κρανος :confused: παντα εκει που δεν το περιμενεις ερχεται................παρεπιπτοντος τι πολεμικη τεχνη πας?

antonis21
05/06/2006, 20:40
aderge oyte vima den kano xoris kranos..jeet kune do texni to bruce lee

zolotas
05/06/2006, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
..jeet kune do texni to bruce lee

:confused: πρωτη φορα το ακουω......εκανα tae know do kai wu su kwan αλλα το τελευταιο ηταν αρκετα δυσκολο με πολυ χερια αλλα ειχε ωραιες τεχνικες .....μαλλον κατι παρομοιο θα ειναι με το δικο σου

τωρα το να τον χτυπησεις μεγαλη μ@λακια θα ηταν και θα το μετανοιωνες ....ασε που θα σε τραβουσαν και θα ετρωγες πολυ καρπαζια .....ποιος bruce lee ......αρκουδα θα σε κανανε.

ασε που το πρωτο που μαθαινεις σ αυτα ειναι αμυνα και οχι να πλακωνεις τον κοσμακη .

antonis21
05/06/2006, 20:54
mataineis na prostateyeis ton eayto soy k oxi na to paizeis magas magas.. sumfono mazi sou to proto poy mataineis einai sevasmos.. ennoeitai pos den ta ton xtipoysa.. apla den anexomai to kate malakismeno na moy poylaei mages k na moy tin lei epeidi exei exoysia.. leo kati latos aderfe???

antonis21
05/06/2006, 20:56
panda na xrisimopeis tis ikanotites soy gia kalo skopo.. to xereis ki esu alloste..

downhill
05/06/2006, 21:30
Κάτσε ρε φίλε,την ταυτότητα πολεμικών τεχνών τί του την έδειξες;Να σε φοβηθεί;Θα μπορούσε να σού περάσει χειροπέδες και να σου φορτώσει όλο τον ποινικό κώδικα.Επίσης,ζητάς τα ρέστα ενώ είσουν ανάποδα;Έστω και για 1 μέτρο,παρανόμησες.Θα μπορούσες να του ζητήσεις συγγνώμη,και ίσως γλύτωνες την κλίση.Τώρα να πας να την πληρώσεις,διότι μην είσαι σίγουρος ότι στο ειρηνοδικείο,θα σε αθωώσουν.Εκτός αν δείξεις και στο δικαστή την ταυτότητα των πολεμικών τεχνών...

zolotas
05/06/2006, 21:46
πριν ενα μηνα μου ετυχε παρομοιο σκηνικο ........αλλα τους μιλησα ευγενικα ........γλυψιμο δλδ.............και ολα καλα.

θελει τροπο .........

adam_tsouk
05/06/2006, 22:09
1ον, στα @@ του και αν ησουν ο ξαδερφος του τζετ λι!

τι λες ρε φιλε, του εβγαλες τη ταυτοτητα πολεμικων τεχνων και ψαρωσε! και γιατι ακριβως την εβγαλες; και γιατι μας το λες;

δε παμε καλα...


2ον..... 221 το σπιτι, 219 το γκαραζ... δηλαδη... ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ!

και ηθελες να το καβαλησεις; και σε προλαβε;




αφου.... ο Μπρους Λη ήταν αεικινητος...... :rolleyes:

arxaios
06/06/2006, 01:13
Για να μην στην πω χειρότερα ............... πιάσε τηνταυτότητα του "Ψιτ κούνα το" και χρησιμοποίησέ την για κωλόχαρτο.
Αει σιχτήρι από δω, μάγκες του είδους δεν μας χρειάζονται...............:yuck:

jtoros
06/06/2006, 02:32
Κοίτα να δεις φίλε μου. Ίσως το νεαρό της ηλικίας σου δεν σου έχει επιτρέψει να καταλάβεις πως ο νόμος είναι νόμος, και αυτοί που τον υπηρετούν δεν είναι όλοι τους συμπονετικοί και στραβομάτηδες. Δεν έπρεπε καν να ανεβείς στο μηχανάκι αφού τους είδες κιόλας. Εδώ γράψαν μέλος του forum επειδή σταμάτησε δεξιά για έλεγχο, και έβγαλε το κράνος πριν σβήσει τον κινητήρα και κατεβεί από τη μηχανη! Παράλογο, δε λέω, αλλά αν παρανόμησε ο συμφορουμίτης, του έδωσε το δικαίωμα να το κάνει και το έκανε.
Όπως κι εσύ. Το παπί της φωρογραφίας σου δεν έχεις; Ε είναι ανάγκη να το ανέβεις χωρίς κράνος για 20m δρόμο; Πάρτο στον ώμο στην τελική. Τους έδωσες το δικαίωμα και σε σκίσανε. Πολύ ορθά κατά τη γνώμη για τους καθρέπτες, γιατί είναι πολύ σημαντικοί για την οδήγηση.
Τώρα για την πολεμική σου τέχνη, διαφωνώ. Αν ήμουν στη θέση του θα σε έχωνα μέσα. Και κάτι θα έβρισκα να σου φορτώσω. Δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου. Απλά το λέω πρώτον για να δεις πως υπάρχουν άνθρωποι που μασάνε και άνθρωποι που δε μασάνε. Όταν πας με τσαμπουκά, 50-50 να βγεις από πάνω. Και δεύτερον για να αντιληφθείς πως πάντα θα υπάρχει κάποιος πιο δυνατός, και όχι αποκλειστικά σωματικά, από σένα κι ας μη του φαίνεται. Και θα μπορεί να σου κάνει μεγαλύτερη ζημιά από 2-3 δυνατές και γρήγορες.

Επαναλαμβάνω, nothing personal! Δεν έχω κανέναν σκοπό να σου την πω και sorry αν κάπου ένιωσες πως σου τη λέω. Αυτά. :wave2:

downhill
06/06/2006, 06:57
Απο τη φωτογραφία του παπιού που βλέπω,δεν έχεις όχι μόνο καθρέπτες,αλλά ούτε πινακίδα...Είσαι παράνομος μέχρι το...κόκαλο,και ζητάς και τα ρέστα;Αν σε σταματήσει κάποιος τυπικός,θα σε πάει στο αυτόφωρο με συνοπτικές διαδικασίες.Η εξάτμισή σου κάνει θόρυβο;Φαντάζομαι πως ναι,άρα...

mumbler
06/06/2006, 09:04
:a53: :a53:


50963

Cpt. Haddock
06/06/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
.. toy deixno tin taytotita tis sxolis polemikon texnon.......


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Συμβουλή(σοβαρή): Βάλε την ταυτότητα σε ένα σκοτεινό σημείο (συρτάρι :lol: ), βάλε πινακίδα στην πάπια, και πηγαινε στο δικαστήριο να κλαφτείς λίγο, λογικά θα σε αθωώσουν...

Αν όχι, να τους δείξεις την ταυτότητα...







Να γελάσουν και αυτοί λίγο βρε αδερφέ..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stergios69
06/06/2006, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rotflmao:
Αν όχι, να τους δείξεις την ταυτότητα...


Να γελάσουν και αυτοί λίγο βρε αδερφέ..

:rotflmao:

Τέτοια κάνετε και διώχνετε νέα μέλη από το φόρουμ... :rotflmao:
... και εγώ πάντως λέω να πας με τη ταυτότητα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
06/06/2006, 10:25
Απορώ ρε καράτε κιντ...

Όταν μαθαίνατε τον σεβασμό σ'αυτές τις πολεμικές τέχνες μήπως εσύ είχες κάνει κοπάνα ;:lol:

Δεν έχω ιδέα από αυτά τα καρατίστικα, δεν έχω πιαστεί ποτέ με κανέναν στα χέρια, έχω φίλους όμως που κάνουν σαν τους νίντζα και τους σαμουράϊ με ζώνες, με χαρτιά και τα συναφή, κι όταν λένε οτι ξέρουν να σέβονται το εννοούν κιόλας.

Είσαι πιτσιρικάς και καλό είναι να ακούς και τον άλλο που λύνει τις διαφορές του με κόσμιο τρόπο.

Πιο φρόνιμο και αποτελεσματικό λοιπόν θα είναι να πας στο δικαστήριο σαν κύριος και όχι σαν χελωνονιντζάκιας !:lol:

Κάνουμε και λίγο πλακίτσα, το γέλιο είναι ωραίο πράγμα !:winka:

Καλά ξεμπερδέματα !:beer: :beer:

downhill
06/06/2006, 11:01
Το καλύτερο είναι να πληρώσεις την κλίση να τελειώνεις.Αλλά αν πας στο Δικαστήριο,κουρέψου κανονικά-αντρικά το έλεγαν παλιά!-βγάλε τα σκουλαρίκια που πιθανώς θα φοράς,βάλε "σινιέ" ρουχαλάκια,και πήγαινε μήπως και γλυτώσεις την πληρωμή.

Gandalf dr685sm
06/06/2006, 11:24
H χρήση της ταυτότητας , είναι για συμμετοχή σε αγώνες (κάτι που το Jeet Kun Do δεν έχει στην Ελλάδα σαν επίσημη ομοσπονδία), όπως και για επίδειξη αν τυχόν ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΑΜΥΝΘΕΙΣ και σε συλλάβουν για την ενέργεια αυτήν.

Οποιαδήποτε άλλη χρήση της, απο επίσημη ομοσπονδία , είναι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ να την αφαιρέσουν , όπως και να αφαιρέσουν τυχόν βαθμίδες (Dan) ή ζώνες φέρει ο κατόχος της.

Για το θέμα με την κλήση... Οι "μαγκιές" πληρώνονται...

Επίσης αν έχεις διαβάσει την ατραπό του ιδρυτή του στύλ σου (Bruce Lee)...σε απόσπασμα:

"Κανείς δεν μπορεί σήμερα να κυκλοφορεί στον δρόμο και να δέρνει κόσμο. Αν το κάνει μπορεί μια μέρα , να εμφανιστεί κάποιος με ενα πιστόλι και ..ΜΠΑΜ... καμία πολεμική τέχνη δεν σε σώνει απο σφαίρα"...

Συμμαζέψου λοιπόν, γιατί την επόμενη φορά , μπορεί να μην είναι 141? (που δεν κρίνω αν είναι δίκαιο ή άδικο πρόστιμο... όλα στην ζωή άδικα είναι)... μπορεί να είναι κάτι που να σχετίζεται με την σωματική σου ακεραιότητα.

Υ.Γ. Για την ιστορία...

Μαύρη ζώνη WTF Tae-Kwon-Do, 2 χρόνια Kick-Boxing...6 μήνες παραδοσιακό Muai-Thai (Πολύ βάρβαρο για την ηλικία μου πλέον και τα κοκκαλάκια μου)


Gandalf

tools
06/06/2006, 11:51
τα 10 περασαν...

downhill
06/06/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
ναι ναι,
παρε κ τον ελεγχο μαζι σου(αν δεν εισαι αριστουχος,λυπαμαι,τον πουλο...)
κ αν θες,παρε κ τον παπα της ενοριας για μαρτυρα οτι εκκλησιαζεσαι καθε κυριακη ''μηπως κ γλυτωσεις την πληρωμη''
τωρα αν δε μασησει ο δικαστης κ βαλει ιατροδικαστη να τσεκαρει το αυτι σου για τρυπα...
:a16:



φευγει σε 10
(δεν ειναι πολυ της μοδας αυτο τωρα τελευταια?)

Ωραία η ειρωνία σου...

antonis21
07/06/2006, 00:05
re mages min varate eipame... apla itaytotita grafei pano oti o ekpaidettis moy einai ekpaideytis tis dioxis k tis astinomias...

antonis21
07/06/2006, 00:12
to ti xerei o katenas einai kalo na to krataei gia ton eayto toy k mono k oti xeri kalo gia tin party toy k mono.. apla i taytoyita grafei astynomia pano... re min me krazetai toso eipame.... an vlepate to paidi ayto na sas tin leei etsi gia goystarei ti ta kanate?? gia ayto toy tin edeixa lete na exo orexi na deixno taytotites k malakies..

antonis21
07/06/2006, 00:16
mia voeiteia zitisa re paidia gia to dikastirio kamia symvoyli... sta tetoi moy i taytotita k otidipote allo epanalamvano...

antonis21
07/06/2006, 00:28
tetoio kraximo sta gennetlia moy proti fora troo... telos pandon... to mixanaki tis photo den reinai diko moy k exo pinakida...ama sas tin elege ena paidi 21 22 to poly poy exei parei exoysia sta xeria toy k nomizei oti gamaei olo ton kosmo eseis na ton koitate... omorfa toy milisa k ston plytindiko afoy imoyna paranomos esto k kato apo to spiti moy k san teleytaia lysi edeixa tin taytotita mipos ginei kati... alla tipota.. poly koroidia re paidia mia voiteia zitisa apla.. den sas katigoro mallon den edosa arketes plirofories.. yeftomages taytoitites xero karate ktl einai toy koloy malakies oti kaneis k oti xereis to keneis epeidi goystareis k gia tin party soy k mono..

antonis21
07/06/2006, 00:37
sevasmos pano apo ola... kernao kafe glyko fagito oti goystarete gia ta genetlia moy.. kai epizo na me voiteisi kapoios gia to dikastirio...


51063

makis206
07/06/2006, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
sevasmos pano apo ola... kernao kafe glyko fagito oti goystarete gia ta genetlia moy.. kai epizo na me voiteisi kapoios gia to dikastirio...

Χρόνια σου πολλά ρε Αντωνιό κι από εδώ.

Όσο αναφορά το δικαστήριο, τι ακριβώς βοήθεια χρειάζεσαι ; Νομίζω οτι σου απάντησαν κι οι φίλοι. Πας σαν κύριος κι όχι τσαμπουκαλεμένος. Πληρώνεις ότι χρειάζεται και φεύγεις... δεν νομίζω οτι σε παίρνει να κάνεις περισσότερα, φοβάμαι μάλιστα πως με οποιονδήποτε άλλο τρόπο, μόνο περισσότερο χαμένος μπορεί να βγεις..

Καλά ξεμπερδέματα και πάλι !:beer: :beer:

Alexander
07/06/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
sevasmos pano apo ola... kernao kafe glyko fagito oti goystarete gia ta genetlia moy.. kai epizo na me voiteisi kapoios gia to dikastirio...
Είναι λίγο τυχερά αυτά, εξαρτάται δηλαδή σε ποιον δικαστή θα πέσεις και σε τί διάθεση θα βρίσκεται.
Εγώ όταν είχα παραστεί σε δικαστήριο, είχα πέσει σε μια δικαστίνα η οποία ήταν πολύ καλή και γενικά αθώωνε.
Πήγαινε στο δικαστήριο με το κράνος σου, βάλε τους καθρέπτες στο μηχανάκι σου, πες ότι τους έβαλες και πες ότι ήθελες απλά να παρκάρεις δίπλα σε μικρή απόσταση από το σπίτι σου. Επίσης, πάρε μαζί σου τον πατέρα σου και πρόσεξε σε γενικές γραμμές την εμφάνισή σου για να μην φανείς σαν κανένα τσογλάνι.

Απ'όσο γνωρίζω μέχρι μερικά λεπτά πριν την εκδίκαση της υπόθεσής σου μπορείς να πας να πληρώσεις το ακριβές αντίτιμο της κλήσης, δηλαδή 141? στην περίπτωσή σου αν θυμάμαι καλά. Αν δικαστείς και αθωωθείς προφανώς δεν πληρώνεις τίποτα, αν όμως δεν αθωωθείς τότε πληρώνεις εκτός από την κλήση και δικαστικά έξοδα κλπ οπότε πάει πιο ψηλά το κόστος.
Με λίγα λόγια, πας στο δικαστήριο, βλέπεις τις προηγούμενες υποθέσεις και τις γενικότερες διαθέσεις του δικαστή και αποφασίζεις ανάλογα την περίπτωσή σου αν τελικά θες να δικαστείς ή όχι.

Τελικά πάντως, δεν κατάλαβα από αυτά που είπες, καβάλησες τη μηχανή και πήγες μερικά μέτρα καβάλα και σε σταμάτησε το όργανο ή σε έγραψε ενώ περίμενες να φύγει;
Βρες λίγο την ψυχραιμία να γράψεις σωστά 5 γραμμές και με ελληνικούς χαρακτήρες για το τί ακριβώς έγινε.

ΥΓ. Χρόνια πολλά και πάντα με υγεία.

SeNNinhA
07/06/2006, 12:56
Λοιπόν

Το δικαστήριο έχει το ρίσκο του. Αν πάει με το γράμμα του νόμου ο/η δικαστής ότι και να πεις θα καταδικαστείς. Αν όχι, τότε έχει σχέση το τι θα πεις για δικαιολογία. Για το κράνος μπορεί να σου την χαρίσει αφού αποδεδειγμένα μένεις ακριβώς δίπλα (προσκόμησε κάποιο λογαριασμό ή βεβαίωση των δικών σου) αλλά για τους καθρέπτες δεν νομίζω να την γλυτώσεις εκτός κι αν πεις ότι το πήγαινες στο γκαράζ για να το αφήσεις μέχρι την επισκευή του (όχι και πολύ πιστευτό γιατί εκεί έχουν ακούσει όλες τις δικαιολογίες του κόσμου).

Έχεις ελπίδες να πέσεις σε μαλακό δικαστή αλλά όχι αρκετές για να την γλυτώσεις 100%. Αν καταδικαστείς τότε θα πρέπει να πληρώσεις επι τόπου το διπλάσιο του προστίμου + τα δικαστικά έξοδα (10-20Ε). Αν πάρεις το ρίσκο τότε φρόντισε να έχεις μαζί σου αυτά τα χρήματα διότι σε μαγκώνουν εκεί και δεν φεύγεις αν δεν πληρώσεις εσύ ή άλλος το πρόστιμο.

Αν το μετανιώσεις τελευταία στιγμή, υπάρχει υπάλληλος εκεί δίπλα που πληρώνεις απλά το πρόστιμο και όταν σε φωνάξουν απλά δίνεις την απόδειξη και φεύγεις.

Ρισκο και ρουλέτα που αν δεν είσαι και πολύ σίγουρος τότε δεν αξίζει να δώσεις 300+ ευρώπουλα αντί για τα 140

antonis21
07/06/2006, 14:29
ευχαριστω πολυ παιδια με βοηθησατε αρκετα.. ευχαριστω πολυ και για τις ευχες σας.. στο δικαστηριο θα παω με δικηγορο τον νονο μου τωρα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο μολις ακουσε το περιστατικο μου ειπε αστο πανω μου.. κατι μου λεει οτι θα την χρυσοπληρωσω την κληση... το συμβαν εχει ως εξεις γυρνουσα με το φιλαρακι απο βολτα με τα μηχανακια φορουσα κρανος κανονικα.. και επειδει κουβαλουσα κατι εργαλεια μαζι μου ανεβηκα στο σπιτι να τα αφησω.. αφηνω το κρανος κ τα εργαλεια και παω να παρκαρω το μηχανακι.. εγω μενω σοφοκλεους 221 το γκαραζ της πολυκατοικιας ειναι σοφοκλεους 219 ενα περιπολικο εχει κλεισει το γκαραζ και εγω περιμενω να φυγει για να μπω μεσα περιμενω κανα διλεπτο ερχεται το οργανο και μου λεει χωρις να μιλησω κρανος πας αναποδα πινακιδες 141Ε και μου την ελεγε λες και εκανα εγκλημα.. του λεω να παρκαρω θελω δεν με νοιαζει μου λειει εδω μενω απανταω και τι με νοιαζει εμενα απανταει..για αυτο του εδειξα την ταυτοτητα που με χιλιοκραξατε χθες επειδη γραφει εκπαιδευτης αστυνομιας και διοξεις ναρκωτικων.. αλλη ορεξη δεν ειχα να το παιζω και καποιος επειδη ξερω πολεμικες τεχνες αυτα ειναι για καραγκιοζηδες.. μου την εγραψε και εφυγε.. αλλα ενα παιδι 21 22 το πολυ να στην λεει επιδει ειναι ενστολος δεν ειναι οτι καλυτερο η μαγκια ειναι χωρις την στολη.. ρε παιδια λεω κατι παραλογο.. ξερω αστυνομικους που ειναι κυριοι με Κ κεφαλαιο.. με σταματανε και μου λενε σε παρακαλω πολυ μου δινεις την αδεια σου και τα υπολειπα χαρτια.. με τοση ευγενεια.. του απαντησα αρχηγε εισαι ο καλυτερος..

bartlal
07/06/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
..για αυτο του εδειξα την ταυτοτητα που με χιλιοκραξατε χθες επειδη γραφει εκπαιδευτης αστυνομιας και διοξεις ναρκωτικων..

...αλλα ενα παιδι 21 22 το πολυ να στην λεει επιδει ειναι ενστολος δεν ειναι οτι καλυτερο η μαγκια ειναι χωρις την στολη..

χωρις ιχνος παρεξηγησης και με καλοπροαιρετο σκοπο, αλλα...συνομηλικος σου δεν ειναι? γιατι τον θεωρεις "παιδι"? και επειδη ειναι ενστολος, επειδη και μπορει να τον εχεις εκπαιδευσει καποτε, σημαινει κατι?
το κοβω, γιατι δεν θελω να παρεις στραβα αυτα που λεω, απλα να σου χρωματισω καποιες λεπτομερειες!
...και γρηγορα ξεμπερδεματα με το δικαστηριο ή οτι τελος παντων διαλεξεις!:winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

antonis21
07/06/2006, 14:40
και εγω 22 ειμαι.. για αυτο ειπα συνομηλικος μου.. γιατι να στραβοσω αδερφε κουβεντα κανουμε σε ευχαριστω που απαντησες..

bartlal
07/06/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
και εγω 22 ειμαι.. για αυτο ειπα συνομηλικος μου.. γιατι να στραβοσω αδερφε κουβεντα κανουμε σε ευχαριστω που απαντησες..

στο ειπα αυτο γιατι τι θα επρεπε να πουμε που βλεπουμε αλλους που ειναι μεγαλυτεροι μας (ακομα και ηλικιομενοι) και μας μιλανε στο πληθυντικο?
θελω να πω, αν ο αλλος δεν εχει την (ψυχικη) ευγενεια, δεν θα περιμενω ειτε απο την ηλικια μου/του ειτε απο τον πληθυντικο να με σεβαστει! :winka: :wave2:

antonis21
07/06/2006, 14:53
συμφωνω μαζι σου αδερφε.. μου αρεσουν οι αποψεις σου :beer:

dirtbird
07/06/2006, 15:25
Kαλό είναι να κάνεις κατανοητό στο δικαστήριο ότι το περιπολικό σου είχε κλείσει την είσοδο προς το γκαράζ σου.
Απ'ότι καταλαβαίνω ήσουν σταματημένος, συνήθως στις κλήσεις γράφουν ...'εκινείτο ανάποδα ' κ.τ.λ.

Γενικά στα δικαστήρια επικρατεί ο κοινός νους, δεν νομίζω να σε χρεώσαουν για 5 μέτρα (πες ότι θα μπορούσες να το σπρώξεις αλλά ήσουν κουρασμένος). Για την επίδειξη ταυτότητας πολεμικών τεχνών κάνε το γαργάρα κανονικά, ήταν τοπυλάχιστον αφελές. Για τους καθρέπτες μην πεις καμμία διακιολογία, απλά ανέφερε ότι τους έχεις ξανατοποθετήσει.

dirtbird
07/06/2006, 15:28
Και βάλε κάτι άλλο για avatar, είδες πόσο εύκολα σχηματίζονται λανθασμένες εντυπώσεις .
Να δω ποιός θα αγοράσει το ΧΧ μου αν θέλω να το πουλήσω (όχι old ΔΕΝ το πουλάω) με το avatar που έχω, εδώ για το αμορτισέρ ούτε καν ρωτάνε......:lol: :lol:

antonis21
07/06/2006, 15:31
υπαρχουν και μαρτυρες για αυτο.. δεν υπαρχει λογος να δειξω καν αυτην την ταυτοτητα για πιο λογο αλλωστε.. ανοησια σκετη.. απλα την εδειξα για να σταματησει να μου την λεει το οργανο..

antonis21
07/06/2006, 15:32
εχεις δικιο αδερφε τετοιο κραξιμο δεν εχω φαει ποτε.. παω να το αλλαξω

ermis21
07/06/2006, 16:57
Πού είναι η πινακίδα σου?Πρέπει να κάνουν θόρυβο οι εξατμίσεις έτσι όπως τις βλέπω!
ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!!!!!











Πιάσε και ένα μπυρόνι να χαλαρώσεις τώρα:beer:

fazerakis
07/06/2006, 17:03
Όσον αφορά το πρόβλημά σου

Αν είχες καβαλήσει και είχες βάλει μπρος τον κινητήρα έχεις μισο-χάσει. Αν σε σταματήσανε ενώ είσουν παρκαρισμένος δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Η μηχανή είναι σταθμευμένη και δεν έχουν δικαίωμα να σε γράψουν.
Πες στο δικαστήριο οτι είχες πάει να τσεκάρεις τα λάδια του κινητήρα και αυτοί σε γράψανε (ακόμα και αν είχες βάλει μπρος).
Για τους καθρέφτες μπορείς να πεις οτι τους΄είχες βγάλει γιατί στους είχαν σπάσει και περίμενες ανταλλακτικά αλλά το μηχανάκι δεν το κουνάς μεχρι να έρθουν.
Πιθανώς στο δκαστήριο να αθωωθείς χωρίς να δείρεις κανέναν. :lol:
Καντο διπλωματικά και να είσαι πειστικός

Όσο για τους καθρέφτες (ουσιαστικα και όχι για το πως θα φλομώσεις το δικαστή) βάλε τους στη θέση τους. πάντα υπάρχει κάποιος από πίσω που μπορεί να θέλει να περάσει. :cool:

antonis21
08/06/2006, 00:52
Σταματημενος ημουνα περιμενα να παρκαρω.. αυτος με ειχε δει απο πριν που ερχομουνα μαλλον.. .. φαντσου νομιζα οτι θα με ρωτησει αν χαθηκα γιατι περιμενα σαν τον μαλ... να φυγει το περιπολικο να παρκαρω κ γω που να ξερα..

fazerakis
08/06/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
Σταματημενος ημουνα περιμενα να παρκαρω.. αυτος με ειχε δει απο πριν που ερχομουνα μαλλον.. .. φαντσου νομιζα οτι θα με ρωτησει αν χαθηκα γιατι περιμενα σαν τον μαλ... να φυγει το περιπολικο να παρκαρω κ γω που να ξερα..

Δηλαδή σου είχαν κλείσει και το γκαράζ?

Εμεις ρε γαμώτο γιατί δεν μορούμε να τους γράψουμε για παράνομη στάθμευση:lol:

Τέλος πάντων. Προσπάθησε να είσαι πειστικός στο Δικαστήριο με επιχειρήματα. Μην ξεφύγεις πολύ απο το τι συνέβει και έχεις πιθανότητες να τη γλυτώσεις.
αλλά πάντα εξαρτάται και από το πως ξύπνησε το πρωί ο/η δικαστής. :hypnotize

antonis21
08/06/2006, 18:48
για να δουμε τι θα γινει... αδερφε ο δικηγορος που θα ρθει λες να βοηθησει ειναι χρονια στην δουλεια και ειναι απαιχτος αλλα φοβαμαι μην γινουν χειροτερα τα παραγματα.. να παρκαρω ηθελα ρεεεεεεεεεεε...

antonis21
08/06/2006, 18:49
ειχαν κλεισει το γκαραζ σωστα...

antonis21
08/06/2006, 18:51
το κουφο ειναι οτι εχει παει να με τρακαρει περιπολικο... εκει τι κανεις.. τους κουναγα το κεφαλι χωρις να μιλησω εννοωντας τι μαλα.. εισται..

tassosrr
16/06/2006, 13:14
ego exo faei treis kliseis tis opoies oute exo plirosei alla kai oute exo emfanistei sto dikastirio logo tou oti enas gnostos mou eipe oti to mpoli poli na sou erthoun stin forologiki enimerotita kai tis plironeis ekei!!!(den mou exei erthei akoma tipota)

kai tora auto pou exo akousei apo xilious dio akoma....poios sou eipe palikari mou oti i texni tou mprous lee itan auto pou mas eipes poio pano????e???
o mprous lee eixe daskalo(shi fu) ton aimnisto yeep man o opoios eixe ksekinisei kai tin texni i opoia lagate yong chun!!!capice??

antonis21
17/06/2006, 00:42
ena filaraki eixe kati kleiseis kai den tis plirose pote.. oyte sto dikastirio emfanistike pote.. otan ton xanastamatisane yon pigane aytoforo.. yaxto min ginei kamia malakia kai trexeis adika.. ama deis ton tafo toy bruce lee des ti grafei pano.

antonis21
17/06/2006, 00:55
Sifu Yip Man" itan o daskalos toy kai toy ekane wing chun kung fu..

antonis21
17/06/2006, 01:13
Πολλά από τα μαχητικά στοιχεία του Lee μπορούν να γίνουν πια γνωστά αφού οφείλονται στα μαθήματα που έκανε με τον from Sifu Wong, ο Lee ποτέ δεν ξέχασε τις ρίζες του στις πολεμικές τέχνες.Μετά από καιρό και σκληρή προπόνηση ο Bruce προσπαθούσε να ξεπεράσει τον δάσκαλό του σε τεχνική ικανότητα αλλά μάταια κάποια στιγμή είπε στον Wong "αν και θεωρητικά είμαι μαθητής του Yip Man στην ουσία ότι ξέρω σχετικά με το Kung Fu τα ξέρω από σένα". Ο Bruce τελικά δεν μπόρεσε ποτέ να κερδίσει τον Wong σε κάποια μάχη μεταξύ τους.

antonis21
17/06/2006, 03:44
:a016: :a016:


52056