PDA

View Full Version : με το χερι στην καρδια.........



zolotas
05/06/2006, 21:42
σας αρεσει η δουλεια που κανετε ? ? ειναι αγγαρεια ?? ρουτινα?? σας την επεβαλλαν με το ζορι??ειχατε αλλα ονειρα αλλα δεν εκατσε η σας σταθηκε εμποδιο οι γονεις??

ειναι καλα τα λεφτα αλλα δεν σας αρεσει??θελετε να την κοπανησετε ??σας τρωει την ζωη?

ειναι λιγα τα λεφτα αλλα γουσταρετε???

και τι θα θελατε να κανετε στη τελικη??? (για τους φυλακισμενους)

adam_tsouk
05/06/2006, 22:01
εαν δε δουλευα τοσες ωρες...... καλα θα ηταν! :rolleyes:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lampros_fazer
05/06/2006, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
και τι θα θελατε να κανετε στη τελικη??? (για τους φυλακισμενους)
Να έρθει ελικόπτερο να τους πάρει.. :rolleyes: :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zolotas
05/06/2006, 22:09
ρε κατεστραμενοι απο πανω.......ενα ποστ σοβαρο :lol: μπορουμε να κανουμε??

καταλαβα .........αλλος για εξωτικα νησια???

εδω ειναι σοβαρα τα πραγματα.......αιντε..........:beer:

adam_tsouk
05/06/2006, 22:11
εγω σοβαρα απαντησα!


:mad:


απλα, κατι θυμηθηκα μετα και γελασα..... :rolleyes: :D

zolotas
05/06/2006, 22:28
ενταξει απανταω .........για μενα.

δεν γουσταρω το 8 ωρο...

KLX
05/06/2006, 22:49
Ναί αλλα δέν μας λές τι δουλ(εί)α κάνεις. . .

dimmeneidis
05/06/2006, 23:11
Εγώ έχω ένα κατάστημα τηλεκατευθυνόμενου μοντελισμού στο ίντερνετ και μία εταιρία εισαγωγών ειδών αλιείας. Τα επέλεξα μόνος μου, πήρα δάνειο το οποίο κοντεύω να ξεχρεώσω αλλά περίμενα τα πράγματα να πάνε καλύτερα. Μου τρώει όλες μου τις ώρες και μου δημιουργεί απίστευτο άγχος. Έκανα αυτό που γούσταρα γενικά και δέν άκουσα κανέναν...:beer:

zolotas
05/06/2006, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KLX
Ναί αλλα δέν μας λές τι δουλ(εί)α κάνεις. . .

ελα ρε γρηγορε.....:D .......

αν και δεν εχει σημασια......θα πω

ασχολουμε με επιπλα παιδικα :smilea: .....για τα παιδακια σας :D

07:00-16:00 ......παραγωγη ,κουβαλημα,τριψιμο,παραδοσεις επιπλων

17:00-21:00 κανω και τον πωλητη,διακοσμητη ,οδηγος προσωπικου,σκουπα-μαπα και οτι αλλο προκυψει

21:23 μετρησεις δωματιων ......αυτο μ αρεσει :D .....οταν προκυψει

ελευθερος χρονος .......σαββατο μεσημερι εως κυριακη απογευμα και την γκομενα να σου τα πριζει
:yuck: :bigcry:

zolotas
05/06/2006, 23:32
με λιγα λογια με χαλαει το 8ωρο ρουτινας ενω κατα περιεργο τροπο ειμαι καλος στο σχεδιο στα μονταρισματα και στις πωλησεις χωρις να εχω σπουδασει κατι:confused: ............

KLX
05/06/2006, 23:57
φρίκη!!!!
Και νόμιζα οτι εχω ζόρικο πρόγραμμα:sick:

tifoefs
05/06/2006, 23:58
Παντα ηθελα ναμουν εισοδηματιας αλλα δεν ΜΟΥκατσε !

:eyepop:

zolotas
06/06/2006, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μου τρώει όλες μου τις ώρες και μου δημιουργεί απίστευτο άγχος

τωρα που το ξανασκεφτομαι αυτο ειναι το προβλημα........... και για μενα:beer:

jbear
06/06/2006, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Εγώ έχω ένα κατάστημα τηλεκατευθυνόμενου μοντελισμού στο ίντερνετ και μία εταιρία εισαγωγών ειδών αλιείας. Τα επέλεξα μόνος μου, πήρα δάνειο το οποίο κοντεύω να ξεχρεώσω αλλά περίμενα τα πράγματα να πάνε καλύτερα. Μου τρώει όλες μου τις ώρες και μου δημιουργεί απίστευτο άγχος. Έκανα αυτό που γούσταρα γενικά και δέν άκουσα κανέναν...:beer:

:beer:
Γενικα οι αλλοι νομιζαν οτι επειδη ειχα μεγαλες βλεψεις δεν ειχα το μυαλο στο κεφαλι μου! (γιατι επρεπε να ειμαι αναγκαστικα μετριος?) Και προσπαθουσαν να με βαλουν στο δικο τους "σωστο δρομο" ... Εγω ηθελα να σπουδασω μηχανολογια, αλλα με επεισαν να μην ξαναδωσω και τωρα σπουδαζω πληροφορικη... Τωρα που το σκεφτομαι εκανα μ@λ@κι@ που τους ακουσα ... :mad: Πλεον σκεφτομαι να κανω μεταπτυχιακα στη μηχανολογια για να ασχοληθω με αυτο που μου αρεσει, ισως δωσω και καταταρκτηριες, δεν ειμαι σιγουρος πως θα κανω το αλμα. Παντως οπως αποδεικνυεται σε τετοια θεματα εχω γενικα απο την αρχη δικιο - ξερω τι θελω πραγματικα και δεν αλλαζω γνωμη καθε λιγο. Πλεον δεν επιρρεαζομαι σχεδον καθολου, κι ετσι κανω αυτο που μου αρεσει - ευτυχως το πηρε χαμπαρι και η μανα μου κι ετσι εχω την υποστηριξη που ηθελα πριν 4 χρονια :( (συνηθισμενο προβλημα), καλιο αργα παρα ποτε... Ελπιζω να πανε ολα καλα, γιατι αλλιως με βλεπω καθηγητη στη Δευτεροβαθμια...

ermis21
06/06/2006, 06:38
Όσο ήμουν στο λογιστικό γραφείο τα λεφτά ήταν χάλια και από άγχος άλλο τπτ.
Πλέον στην δουλειά που είμαι αν εκτιμώ κάτι είναι η ηρεμία (τις περισσότερες φορές) αν και είμαι σε βάρδια (νύχτες, αργίες κλπ κλπ κλπ).
Τα λεφτά τα θεωρώ σχετικά καλά( ποτέ δεν λέμε όχι σε μια καλή αύξηση).
Γενικά όμως θέλει προσοχή γιατί shit happens....

packo
06/06/2006, 08:37
I douleia pou kano...ti na po gia tin douleia pou kano....
Tin latrevo...tin goustara apo mikro pedi....


Eimai pianistas se mpourdelo :smokin:

TROOPER
06/06/2006, 10:55
dedomenou oti i douleia einai kako pragma...(an itane kalo de tha mas plirone kaneis gia na tin kanoume...px:kaneis de se plironei gia na pas diakopes...antitheta esi plironeis...)
IT SUCKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

parola afta i douleia mou mou aresei poli parola ta arnitika tis!!

eimai fisikotherapeftis kai de tha elega oti exo metaniosei mexri stigmis!!!!!

ti tha ithela na kano diaforetika....??
ektos apo ta klassika...eisodimatias,gios plousiou mpampa klp
tha ithela na imoun pilotos kai opos lene kai oi helloween

GIVE ME WINGS TO FLY!!!!!!!!!!!

:evil:

EVI
06/06/2006, 13:00
eγω θα ηθελα να δουλευω λιγοτερες ωρες

8ωρο? τι ειναι αυτο?



να παιρνω πιο πολλα λευτα


ποτε δεν ειχα αχτι να κανω μια δουλεια

αλλα ποιος θα πληρωνει την μηχανη οΕο?


:wave2:



(η ανωριμη)

KLX
06/06/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750


ποτε δεν ειχα αχτι να κανω μια δουλεια

αλλα ποιος θα πληρωνει την μηχανη οΕο?


:wave2:



(η ανωριμη)

Τελικά δουλεύουμε για να συντηρούμε τις μηχανές

Συμφωνώ απόλυτα με τις τελευταιες λέξεις σου Ευη

fazerakis
06/06/2006, 14:16
δουλειά=δουλεία

Πρώτη φορά που έπιασα δουλεία ήταν για να βγάλω τα έξοδά μου στο Fazer Cup (τραγικό).

Πώς είναι η δουλειά μου;;; Αν δουλεύεις στον αεροπορικό χώρο την έχεις κάτσει. Δεν σταματάνε να πετάνε τα μπ....λα και όταν σταματήσουν να πετάνε τρέχεις ακόμα περισσότερο για να φροντίσεις να πετάνε.
Στην Ελλάδα δεν έχεις άλλες εναλλακτικές στο χώρο αυτό οπότε σε εκμεταλλεύονται.
Αγχος...στρες... αλλά και ένταση. Και καλά και κακά. Ας ήταν τα λεφτά περισσότερα να κάναμε και τη ζωή μας όπως τη θέλαμε να μην είχε και κάτι νυχτερινά τηλέφωνα Σάββατο βράδυ και δεν θα υπήρχε πρόβλημα. :uplate: :hypnotize

Η αλήθεια είναι αν δεν ήταν η μοτοσυκλέτα θα πήγαινα να κάνω τον χίππυ στα Μάταλα και να μένω σε σπηλιά προκείμένου να μην δουλεύω.

Τι θα ήθελα να κάνω? (εκτός από πιλότος που το ξεπέρασα στα 13 που έβαλα γυαλιά). Να έχω μια καλή διοικητική θέση ωστε να κάνουν οι άλλοι ότι τους λέω:lol: :lol: :lol: και να παίρνω τα τριπλά από αυτούς
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

miraze
06/06/2006, 14:56
Η δική μου η δουλειά είναι από τις λίγες που ακούγετε ενδιαφέρουσα ομως πιστέψτε με δεν είναι.
Σαν φωτογράφος ούτε 8ωρο έχω ούτε Σαββατοκύριακακα, επιπλέον πρέπει να είσαι σε μία συνεχή αναζήτηση νέων πραγμάτων (τώρα που το σκέφτομαι αυτό είναι θετικό για να μήν ρουτινιάζει κανείς)

Το μεγάλο ερώτημα όμως είναι αυτό που μου κάνει η μητέρα μου συνέχεια... Το μεταπτυχιακό στη Χημεία που σπούδασα τί το ήθελα???:confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsofras
06/06/2006, 16:02
Εγώ σαν προγραμματιστής είμαι πολύ ευχαριστημένος αφού ήθελα απο μικρός να κάνω αυτο το χόμπυ, έρωτα , πάθος σαν δουλεία. Μόνο που ...8ώρο? ποιο 8ώρο? 10 με 11 ώρες καθημερινά, εκτός βέβαια απο ΣΚ (τουλάχιστον), τα λεφτά καλά και με τον καιρό θα γίνουν καλύτερα......αλλά τι να τα κάνεις τα λεφτά? Να τα χαλάς το σάββατο μόνο? Γιατι προσωπικά , Κυριακή δεν κουνάω ρούπι, θέλω να ξεκουράζομαι....είναι η μόνη μέρα που έχω....αυτά

George-3-
06/06/2006, 19:11
Το μεγάλο ερώτημα όμως είναι αυτό που μου κάνει η μητέρα μου συνέχεια... Το μεταπτυχιακό στη Χημεία που σπούδασα τί το ήθελα???:confused: :confused:

Κανε ιδιαιτερα σε πιτσιρικια.... εχει χρημα αν εχεις ορεξη και υπομονη... ή τουλαχιστον αν δεν βλεπεις τα πιτσιρικια ως κατι σπαστικα μικρα ανθρωπακια που δεν σκαμπαζουν απο Χημεια...:D

kawasaki ZX-12
06/06/2006, 19:27
εμενα η δουλεια μου μου αρεσει!!!

αν ειχε και καλυτερο ωραριο θα ηταν καλυτερα!!!!
ασχολουμαι με την ψηφιακη εκτυπωση και εχει πολυ ενδιαφερον!!!!

το ασχημο ειναι το ωραριο δηλαδη:7.00 πρωι με 7.00 βραδυ για 2 εβδομαδες και 7.00 βραδυ με 7.00 το πρωι για αλλες 2!!!!!

παντως αν τα λεφτα δεν ηταν καλα (η νυχτα σε μας πληρωνεται καλα)δεν προκειται να το εκανα!!!!!

θα ηθελα και γω να ημουνα εισοδηματιας και να κανω αυτο που θελω οταν θελω !!!!αλλα δεν εκατσε....

ατιμη κοινωνια...

χαχχαχχαχχαχχαχχαχχαχα

zzr2005
06/06/2006, 19:31
ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ
η δουλεια δεν είναι χαρά...
είναι αγγαρεία
άρα πρέπει να αεπιδιώκουμε να δουλεύουμε όσο το λιγότερο πέρνωντας όσο το δυνατόν περισσότερα
αυτό τώρα είναι αδύνατος...
όπως λεει καποιος φίλος μου κανένας δεν έκανε λεφτά με τη δική του εργασία:mad:
συνήθως οι περισσότεροι κάνουν κάτι που δεν τους αρέσει κ πέρνουν λίγα λεφτά,
μερικοί πέρνουν πολλά λεφτά αλλά δεν μπορούν να τα χαλάσουν γιατί δουλεύουν 20 ώρες
αλλοι κανουν κάτι που τους αρέσει κ φυτοζωούν
αντε το 1% να κανει κατι που του αρέσει με αποδεκτό ωράριο και με καλά λεφτά..
εγώ έχω επιλέξει να πέρνω λίγα λεφτά αλλά να δουλεύω πολύ λίγες ώρες
ΣΥΠΕΡΑΣΜΑ:
ΑΝΑΚΑΤΑΝΟΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ ΤΩΡΑ....
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ

:lol: :wave2:

tai
06/06/2006, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ
η δουλεια δεν είναι χαρά...
είναι αγγαρεία
άρα πρέπει να αεπιδιώκουμε να δουλεύουμε όσο το λιγότερο πέρνωντας όσο το δυνατόν περισσότερα
αυτό τώρα είναι αδύνατος...
όπως λεει καποιος φίλος μου κανένας δεν έκανε λεφτά με τη δική του εργασία:mad:
συνήθως οι περισσότεροι κάνουν κάτι που δεν τους αρέσει κ πέρνουν λίγα λεφτά,
μερικοί πέρνουν πολλά λεφτά αλλά δεν μπορούν να τα χαλάσουν γιατί δουλεύουν 20 ώρες
αλλοι κανουν κάτι που τους αρέσει κ φυτοζωούν
αντε το 1% να κανει κατι που του αρέσει με αποδεκτό ωράριο και με καλά λεφτά..
εγώ έχω επιλέξει να πέρνω λίγα λεφτά αλλά να δουλεύω πολύ λίγες ώρες
ΣΥΠΕΡΑΣΜΑ:
ΑΝΑΚΑΤΑΝΟΗ ΤΟΥ ΠΛΟΥΤΟΥ ΤΩΡΑ....
ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ

:lol: :wave2:

+


Η δουλειά κουράζει.
Η δουλειά δεν σου αφήνει χρόνο για
Διασκέδαση
Συζήτηση
Χόμπι
Βόλτα
Κοινωνικές συναναστροφές
Οικογένεια
Μεγάλωμα παιδιών
Σκέψη
Φαντασία
Όνειρα


ΚΑΙ





Κυρίως





Αν η δουλειά ήταν κάτι καλό ΔΕΝ θα έδιναν λεφτά για να την κάνεις.
:wave2: :wave2: :wave2:

Druuna
06/06/2006, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
+


Η δουλειά κουράζει.
Η δουλειά δεν σου αφήνει χρόνο για
Διασκέδαση
Συζήτηση
Χόμπι
Βόλτα
Κοινωνικές συναναστροφές
Οικογένεια
Μεγάλωμα παιδιών
Σκέψη
Φαντασία
Όνειρα


ΚΑΙ





Κυρίως





Αν η δουλειά ήταν κάτι καλό ΔΕΝ θα έδιναν λεφτά για να την κάνεις.
:wave2: :wave2: :wave2:





:beer: :a18: :a20: :a23: :a23:

George-3-
06/06/2006, 20:14
:rolleyes: Με βαζεται σε σκεψεις παιδες...

xxxristos
06/06/2006, 20:26
Η δουλειά μου είναι στην Αγγλία είναι super, λεφτά τρελά, ωράριο όποτε θέλω όταν θέλω, αν και είναι τόσο ενδιαφέρουσα που θέλω συνέχεια.

Γενικά ΜΟΝΟ όποτε πάω στη δουλειά καταλαβαίνω γιατί οι Έλληνες φεύγουν από την Ελλάδα για να δουλέψουν και ξέρω οτι θα μου κακοφανεί ΠΑΡΑ πολύ όταν από του χρόνου θα κάνω την ίδια δουλειά στην Ελλάδα κάτω από πολύ χειρότερες συνθήκες και με μείωση μισθού κατά 250% περίπου.......

:eyepop:

adam_tsouk
06/06/2006, 20:52
ουφ!

ολο παραπονα είστε........ :rolleyes:


τι εχουν οι δουλιτσες βρε;
εχουμε ενα λογο να ξυπναμε το πρωι και να μη σαπιζουμε στο κρεββατι....
Μας δινουν λεφτακια να τα τρωμε στους βενζιναδες (μερικοι και στα συνεργεια):lol:
Μας κανουν να εχουμε αισθηση του χρονου....

Και δίνουν αξία στο ΣΚ μας......:winka:




Αντε και ερχεται και η αδειουλα...... :D

zolotas
06/06/2006, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ουφ!

Και δίνουν αξία στο ΣΚ μας






σωστοοοοοος.......... και τελικα γιναμε και μαζοχες και εργασιομανεις.........προσωπικα ΔΕΝ θα αντεχα να μην κανω κατι .....και σ αυτο που κανω εχω εθιστει και δεν θα μπορουσα να κανω κατι πιο σοφτ δλδ ........π.χ δημοσιος υπαλληλος .


και η σκληρη και πολλες φορες αχαρη δουλεια μ εχει πιο δραστηριο και στα εκτος δουλειας ..........οσο μπορω φυσικα και το παλευω για καλυτερα ακομη........τοτε θα μπορω να λεω ΝΑΙ ειμαι ευχαριστημενος γενικως ....αλλα εχει δρομο πολυ

fasma
07/06/2006, 06:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
δουλειά=δουλεία

Πρώτη φορά που έπιασα δουλεία ήταν για να βγάλω τα έξοδά μου στο Fazer Cup (τραγικό).

Πώς είναι η δουλειά μου;;; Αν δουλεύεις στον αεροπορικό χώρο την έχεις κάτσει. Δεν σταματάνε να πετάνε τα μπ....λα και όταν σταματήσουν να πετάνε τρέχεις ακόμα περισσότερο για να φροντίσεις να πετάνε.
Στην Ελλάδα δεν έχεις άλλες εναλλακτικές στο χώρο αυτό οπότε σε εκμεταλλεύονται.
Αγχος...στρες... αλλά και ένταση. Και καλά και κακά. Ας ήταν τα λεφτά περισσότερα να κάναμε και τη ζωή μας όπως τη θέλαμε να μην είχε και κάτι νυχτερινά τηλέφωνα Σάββατο βράδυ και δεν θα υπήρχε πρόβλημα. :uplate: :hypnotize

Η αλήθεια είναι αν δεν ήταν η μοτοσυκλέτα θα πήγαινα να κάνω τον χίππυ στα Μάταλα και να μένω σε σπηλιά προκείμένου να μην δουλεύω.

Τι θα ήθελα να κάνω? (εκτός από πιλότος που το ξεπέρασα στα 13 που έβαλα γυαλιά). Να έχω μια καλή διοικητική θέση ωστε να κάνουν οι άλλοι ότι τους λέω:lol: :lol: :lol: και να παίρνω τα τριπλά από αυτούς
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






Παντως αν θελεις, επειδη εχω μια σπηλια δικια μου στα ματαλα και ειναι διαθεσημη αυτη την στιγμη,σου την νοικιαζω και κανεις και εσυ αυτο που θελεις και γινομαι και εγω αυτομάτος εισοδηματιας.Ετσι θα μπορεσω να απαντησω αν μου αρεσει η δουλεια που εχω η οχι :lol:






Υ.Γ. η σπηλια εχει κουζινα ενιαιο χωρο μαζι και η κρεβατοκαμαρα το μονο προβλημα ειναι το WC που ειναι εξω :p







Περα απο το αν γινω στο μελλον εισοδηματιας :lol: η δουλεια που κανω αυτην την στιγμη μου αρεσει.Ελευθερα σαββατοκυριακα, γιορτες, ενα με δυο μηνες το καλοκαιρη και ενα τον χειμωνα.Τα λεφτα ικανοποιητικα αλλα πανω απ'ολα αυτο που μετραει ειναι η ηρεμια της ψυχη σου,χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχει και το αγχος απλα ειναι σε πιο χαμηλα επιπεδα.Αυτο που λεω παντα στους αλλους ,και οι πιο πολλη δεν το καταλαβαινουν ειναι οτι πρεπει να δουλευουμε για να ζουμε και οχι να ζουμε για να δουλευουμε. :wave2: