PDA

View Full Version : 23η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών



stratospr
06/05/2004, 17:12
Η τελική αφίσα της 23ης Πανελλήνιας Συγκέντρωσης Μοτοσυκλετιστών, που θα γίνει στα Δίδυμα Ερμιονίδας από 27 έως 31 Μαϊου.

Ελπίζω το moto.gr να κάνει αισθητή την παρουσία του!


1741

tatoo23
06/05/2004, 17:51
gamo ta skinika fantasoy poses mixanes tha einai ekei gamata :beer: ante doste kai alles leptomereies gia na xothoyme eeeeeeela na vlepo symmetoxes :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ego pantos 90% eimai mesa

africanos31
07/05/2004, 12:54
Εγω 100% ειμαι μεσα.Θα μαι απο Παρασκευη.......
Οπως και στα 25 χρονια της ΛΕΜΟΤ στην Αγ.Αννα (15-16 Μαη)

Capo_Di_Capi
07/05/2004, 13:07
Καλά να περάσετε παιδάκια


Ούτε διαβασμένο γράμμα δεν θέλω να στείλω..........σε συτούς τους δήθεν..... που διωργανώνουν τέτοια κόλπα

parji
07/05/2004, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
Καλά να περάσετε παιδάκια


Ούτε διαβασμένο γράμμα δεν θέλω να στείλω..........σε συτούς τους δήθεν..... που διωργανώνουν τέτοια κόλπα


Σωστός...

hornet
07/05/2004, 13:15
Προσωπικα θα απεχω ευχαριστω πολυ αλλα δεν.....!!!!

illuminatios
07/05/2004, 14:08
Θα περάσουμε μεθαύριο να επιβλεψουμε τις εργασίες.

Θάνος
07/05/2004, 17:13
Πανελλήνια;

Όχι ευχαριστώ!

Μικρή Λουλού
07/05/2004, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από stratospr
Η τελική αφίσα της 23ης Πανελλήνιας Συγκέντρωσης Μοτοσυκλετιστών, που θα γίνει στα Δίδυμα Ερμιονίδας από 27 έως 31 Μαϊου.

Ελπίζω το moto.gr να κάνει αισθητή την παρουσία του!



ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ....

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,Η ΜΠΗΚΕΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ...???

ΑΝ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟΟΟ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ....

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ ΜΗ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΑ ΑΠΑΥΤΑ ΜΑΣ,ΣΤΟΝ ΑΠΑΥΤΟΝ ΜΑΣ....ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΠΟΡΑ....
ΓΥΡΕΥΕΙΣ ??
ΓΑΜΩΤΟ..............ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΧΑΜΕΝΗ............


:uplate: :uplate: :yuck: :yuck: :yuck:

Μικρή Λουλού
07/05/2004, 18:53
.................................................................................................... ...

petridist
07/05/2004, 19:13
ο βρωμια-μότο!!! Εννοείται μακριά!!:beer: :wave2:

stratospr
08/05/2004, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ....

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,Η ΜΠΗΚΕΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ...???

ΑΝ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟΟΟ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ....

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ ΜΗ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΑ ΑΠΑΥΤΑ ΜΑΣ,ΣΤΟΝ ΑΠΑΥΤΟΝ ΜΑΣ....ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΠΟΡΑ....
ΓΥΡΕΥΕΙΣ ??
ΓΑΜΩΤΟ..............ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΧΑΜΕΝΗ............


:uplate: :uplate: :yuck: :yuck: :yuck:

Ξέρω πολύ καλά τι γίνεται εδώ μέσα... Και όλες τις συζητήσεις έχω παρακολουθήσει... Το γεγονός οτι προτίμησα να μην συμμετέχω στην όλη αντιπαράθεση δεν σημαίνει ότι δεν έχω άποψη για το συγκεκριμένο θέμα. Απλά δεν θέλω να μπώ στη διαδικασία να προσπαθήσω να αλλάξω γνώμη σε κανέναν. Όποιος θέλει να έρθει θα έρθει, όποιος δεν θέλει δεν θα έρθει και δεν θα προσπαθήσω να του αλλάξω γνώμη.

Η τοποθέτηση της αφίσας εδώ έγινε απλά για λόγους προώθησης, όπως θα γίνει και στα περιοδικά που θα τα διαβάσει όλος ο μοτοσυκλετιστικός κόσμος της Ελλάδας...

Τέλος θα πρότεινα να μην κατηγορείτε τόσο εύκολα την ομάδα διοργάνωσης της πανελλήνιας για τις μαλακίες κάποιου (βλ. bxtrm...) που είμαι σίγουρος ότι δεν έχει καμία σχέση με αυτήν... Μπορώ να ξέρω ότι ο βασικός πυρήνας της ομάδας διοργάνωσης είναι μέλη της ΜΟΤΟΕ από λέσχες της Αθήνας (για τον απλούστατο λόγο ότι αυτοί είναι πιό κοντά στην περιοχή της πανελλήνιας και μπορούν να "τρέχουν" πιο εύκολα για την οργάνωση).

Όπως είπα και παραπάνω, όποιος θέλει θα έρθει. Δεν πρόκειται εμένα προσωπικά να αλλάξει η γνώμη μου για αυτούς που δεν θα έρθουν για τους δικούς τους λόγους... Απλά και μόνο γιατί όλη την παρέα εδω μέσα την γουστάρω (άσχετα που δεν συμμετέχω ενεργά στις συζυτήσεις της).

Και κάτι τελευταίο... ΓΑΜΩΤΟ..............ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΧΑΜΕΝΗ............ απλά γιατι τελικά ίσως δεν μπορέσω να πάω λόγω δουλειάς...
:(

Στράτος Π. Ραπτόπουλος
Αντιπρόεδρος Ε-75 Φίλοι Μοτοσυκλέτας - Αθλητικό Σωματείο


1757

bxtrm
08/05/2004, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ....

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,Η ΜΠΗΚΕΣ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕΣ...???

ΑΝ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟΟΟ ΑΚΟΜΑ ΧΡΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΟΣΤ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΕΙΣ....

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ....

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟΙ ΜΗ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΑ ΑΠΑΥΤΑ ΜΑΣ,ΣΤΟΝ ΑΠΑΥΤΟΝ ΜΑΣ....ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΠΟΡΑ....
ΓΥΡΕΥΕΙΣ ??
ΓΑΜΩΤΟ..............ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΧΑΜΕΝΗ............


:uplate: :uplate: :yuck: :yuck: :yuck:
ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ? ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΠΡΩΤΟΣ , ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΕΣΕΝΑ , ΑΛΛΑ ΕΒΡΙΣΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΟΛΟΥΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΚΡΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΟΣΤ ΤΟΥ SPYROSTDM? KAI EIΠΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ.
ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ . ΤΩΡΑ ΑΝ ΑΠΛΩΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΜΑΧΗ ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΚ.

tatoo23
08/05/2004, 15:24
ti ginetai edo re paidia ti paizei de moy eksigei kai mena kapoios ti akrivos ginetai me ayti ti panellinia kai exeye ksenerosei oloi :confused: :confused: :confused: de exo paei pote alla fantazomai oti einai kai kala ena meros opoy mazeyontai polles mixanes me happening ktl:look: mipos de exo katalavei kala?????????

Capo_Di_Capi
09/05/2004, 17:07
ena meros opoy mazeyontai polles mixanes me happening ktl mipos de exo katalavei kala?????????

Άμα είσαι τρελός κάγκουρας έχει πολλά χάππενινγκ.....

Άλλωστε προτιμούνται κιόλας

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=2403

tatoo23
09/05/2004, 17:30
tora me fotises re file gamo tis apantiseis ta katalava ola tha moy pei kapoios pio analytika to ti paizei se ayti ti panellinia kai giati paizei toso snomparia gia aytin:ZZZ: :confused: :ZZZ: :confused:

Capo_Di_Capi
09/05/2004, 17:55
tatoo23

Λοιπόν πριν από 23 χρόνια μερικοί ονειροπόλοι σκέφτηκαν ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου για να μαζευτούν όσοι ελληνες μοτοσυκλετιστές ήθελαν σε κάποιο κάμπινγκ να γνωριστούν, να διασκεδάσουν, να συζητήσουν κλπ κλπ κλπ
Κάθε χρόνο λοιπόν ανελάμβανε μία τοπική λέσχη να διωργανώσει την ΠΣΜ σε χώρο που θα ήταν ευκολα προσβάσιμος, ασφαλής, με σχετικά καλές υπηρεσίες κλπ κλπ κλπ. Αυτό προϋπόθετε πολύ όντως δουλειά και χρόνο για τους διοργανωτές.
Τα τελευταία χρόνια την διοργάνωση των ΠΣΜ την ανέλαβε η ΜΟΤΟΕ όπου και ακολούθησε το γνωστό μπάχαλο των καρεκλοκένταυρων μιας και το $πακέτο$$$$$$$$ άρχισε να γίνετε μεγάλο.....

Μέχρι και νεκρός μοτοσυκλετιστής υπήρξε για να μην τα πολυμελετάμε.
Για να μην συζητήσουμε για τα "ατυχήματα" μετά από κόντρες (Στόμιο 2003) και "επιδείξεις" ικανοτήτων δίπλα σε σκηνές (Θάσος 2000).
Το βραβείο για το δίκυκλο με τον καλύτερο ήχο χωρίς τελικά.

Και το καλύτερο είναι ότι θέλουν και λεφτά για να ρισκάρω τη ζωή μου και την κατάσταση της μοτοσυκλέτας μου.

milaber
09/05/2004, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Πανελλήνια;

Όχι ευχαριστώ!

Μe too!

tatoo23
09/05/2004, 22:33
tora nomizo oti arxizo na katalavaino ti ginetai an kai ego kapos diaforetiko to fantazomoyn anyway as synexisoyme na kanoyme ta dika mas kolpa kai kamia fora poy tha synantithoyme capo di capi tha soy po pos to eixa sto myalo moy(mallon parasyrthika apo tis tainies poy vlepo)

TRANSALP
10/05/2004, 07:54
eine poly eykolo na to paizoyn merikoi oti ta xeroyn olla kai na miloyn arnhtika gia to pio magalo gegonos poy afora to xoro mas.
sigoyra yparxoyn problhmata kata thn diorganosh mias toso megalhs sygkentroshs .alla den einai dynaton na kathgorame thn MOTOE oti ayth ftei otan protarxikos stoxos eine h asfaleia toy kosmoy poy mazevete ekei.

Capo_Di_Capi
10/05/2004, 08:40
eine poly eykolo na to paizoyn merikoi oti ta xeroyn olla kai na miloyn arnhtika gia to pio magalo gegonos poy afora to xoro mas.sigoyra yparxoyn problhmata kata thn diorganosh mias toso megalhs sygkentroshs .alla den einai dynaton na kathgorame thn MOTOE oti ayth ftei otan protarxikos stoxos eine h asfaleia toy kosmoy poy mazevete ekei.

Μεγάλε τι να πω?

Δεν τα βλέπουν ή δεν θέλουν να τα δουν?

Η ΛΕΦ.ΚΑ. έχει δηλώσει και το έχει κάνει πράξη σαν λέσχη, ότι μετά τα γεγονότα της Θάσου δεν ξαναπατάει σε ΠΣΜ. Έχει άδικο?

Στο Στόμιο πρωσωπικά ήθελα να μπω στον χώρο της πανελλήνιας
για 2-3 ώρες και αφενώς δεν με άφηναν και αφετέρου μου
ζητούσαν και 33 ή 35 € για είσοδο. Αλλιώς να άφηνα εκτεθημένη
τη μοτό με τα μπαγάζια στην "πολύ καλά" φυλασόμενη είσοδο.
Στο "ρε παιδιά θέλω να δώ κάποιους φίλους δεν με ενδιαφέςρει να
μείνω" η απάντηση ήταν "δεν μπορώ να το ελέγξω αυτό που μου
λές". Βασικά γιατί δεν θέλω όχι γιατί δεν μπορώ. Τρόποι
υπάρχουνθέληση δεν υπάρχει. ΚΑι να μη μου πεις ότι δεν το έχουν
ξανασυναντήσει το πρόβλημα. Σε άλλη συζήτηση το έχω ξαναπεί
ότι αν θέλεις μπορεί να ορίσεις έναν χρωματικό κώδικα στα
αυτοκόλλητα και να ξέρουν όλοι τι γίνετε. Απλά πράματα που δεν
είναι κανένας διατεθημένος να κάνει γιατί παίζει πολύ πακέτο.
3500 Χ 33€ = 115.500 € δεν είναι και λίγα για υπηρεσίες επιπέδου
Ακτής Ελεφαντοστού.
Δεν θέλω να βάλω τη μοτό μου μέσα για τις δυο τρεις πέντε ώρες? Φυλλασόμενος χώρος ώστε να μπορώ να την αφήσω με ασφάλεια και ας πληρώσω. Αλλά όχι "αφήστε τις μηχανές εδώ και μπείτε".

bxtrm
10/05/2004, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
tatoo23

Λοιπόν πριν από 23 χρόνια μερικοί ονειροπόλοι σκέφτηκαν ότι έφτασε το πλήρωμα του χρόνου για να μαζευτούν όσοι ελληνες μοτοσυκλετιστές ήθελαν σε κάποιο κάμπινγκ να γνωριστούν, να διασκεδάσουν, να συζητήσουν κλπ κλπ κλπ
Κάθε χρόνο λοιπόν ανελάμβανε μία τοπική λέσχη να διωργανώσει την ΠΣΜ σε χώρο που θα ήταν ευκολα προσβάσιμος, ασφαλής, με σχετικά καλές υπηρεσίες κλπ κλπ κλπ. Αυτό προϋπόθετε πολύ όντως δουλειά και χρόνο για τους διοργανωτές.
Τα τελευταία χρόνια την διοργάνωση των ΠΣΜ την ανέλαβε η ΜΟΤΟΕ όπου και ακολούθησε το γνωστό μπάχαλο των καρεκλοκένταυρων μιας και το $πακέτο$$$$$$$$ άρχισε να γίνετε μεγάλο.....

Μέχρι και νεκρός μοτοσυκλετιστής υπήρξε για να μην τα πολυμελετάμε.
Για να μην συζητήσουμε για τα "ατυχήματα" μετά από κόντρες (Στόμιο 2003) και "επιδείξεις" ικανοτήτων δίπλα σε σκηνές (Θάσος 2000).
Το βραβείο για το δίκυκλο με τον καλύτερο ήχο χωρίς τελικά.

Και το καλύτερο είναι ότι θέλουν και λεφτά για να ρισκάρω τη ζωή μου και την κατάσταση της μοτοσυκλέτας μου.
Aπ οτι ξερω την πανελληνια την ανελαβε η ΜΟΤΟΕ για τον λογο οτι γινοταν μπαχαλο στισ πανελληνιες που διοργανωναν οι λεσχες.
τωρα αν δεν τα καταφερε να την βελτιωσει καθολου μιας και ο κοσμος ηταν καθε χρονο και περισσοτερος αυτο ειναι αλλο.
στις πρωτες πανελληνιες μαζευοταν 300-500 μηχανες το πολυ, μην συγκρινεις ανομοια πραγματα....
και τι θεωρεις ποιο σωστο ,να γινεται σφαγη ποια λεσχη απο τις 60 της ΜΟΤΟΕ θα αναλαβει την πανελληνια , η να βοηθανε ολες οι λεσχες και να μοιραζονται τα λεφτα ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΕΡΔΗ , γιατι υπαρχουν και πανελληνιες που τα εσοδα ισα -ισα καλυπτουν τα εξοδα η και μπαινουν μεσα (ΓΥΘΕΙΟ).
Σκεψου μονο ποσο στοιχιζουν 10 συγκροτηματα εκ των οποιων τα 2-3 μεγαλα ονοματα.

Capo_Di_Capi
10/05/2004, 08:57
Επειδή μπαίνουν μέσα σφάζονται........

bxtrm
10/05/2004, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
Επειδή μπαίνουν μέσα σφάζονται........
επειδη νομιζουν οτο μπορει να βγαλουν πολλα σφαζονται αλλα δεν συμφωνεις οτι ειναι πιο δικαιο αυτο που γινεται τωρα?

Capo_Di_Capi
10/05/2004, 09:30
επειδη νομιζουν οτο μπορει να βγαλουν πολλα σφαζονται αλλα δεν συμφωνεις οτι ειναι πιο δικαιο αυτο που γινεται τωρα?

Οχι δεν συμφωνώ. Θα μπορούσε να γίνει με κλήρωση και οι τελευταίε πέντε λέσχες που διωργάνωσαν ΠΣΜ να μην έχουν δικαίωμα συμμετοχής. επίσης Απλή Λογική. Και για να μην υπάρχουν παραξηγήσεις και άλλα τέτοια θα μπορούσε η ΜΟΤΟΕ να οργανώνει τη κλήρωση το Σαββάτο το βράδυ σαν happening ώστε να έχει η κάθε λέσχη έναν ολόκληρο χρόνο να διοργανώσει μια όμορφη ΠΣΜ. Και στο τέλος να υπάρχει και ένα κουτί που ο καθένας να λέει, αν θέλει, την γνώμη του. ΝΑ παίρνει τα στοιχεία αυτά η επόμενη λέσχη να τα επεξεργάζεται και να αποφεύγονται τα ίδια λάθη.
Αλλά στο Ελλαδιστάν δεν υπάρχουν τέτοιες ικανότητες - τρόποι σκέψης από τους Λεσχιάρχες και δη την ΜΟΤΟΕ.

illuminatios
10/05/2004, 10:16
XAXAXAXAXAXAXA
Και αυτή η συζήτηση πήρε τον πούλο...!!!!
Όλο παπάρες.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλημέρα παλιάνθρωποι!

TRANSALP
10/05/2004, 11:11
epidh exo zhsh to thema apo mesa kai xero ti problhmatismos yparxei mporo na po me sigoyria oti exoyn katanalothei para poles ores syzythsis gia na petyxei aytos o skopos.
eine eykolo na ka nome arnhtika sxolia ma poly dyskolo na kanome protaseis.otan h motoe zitise protaseis apo oloys emas posh sumetixan; sto kato kato kai to Δ.Σ της ΜΟΤΟΕ me tis ypolipes lesxes poy gamioynte gia na stisoyn mia tetia ekdhlosi eine kai aytoi anthropoi kai kanoyn oti mporoyn.
skeythte omos kai ayto :thn ekdilosi thn xaloyn mia dekaria trelamenoi,an aytoys toys kaname sthn akri kai anti na toys xeirokrotame toys ftiname otan kanoyn tis gagoyries pistevo oti ta pragmata tha htan poly kalytera.
kai kati allo :poles fores exei thikti to thema ton xrhmaton kai h diaxirisi toys tha hthela na enhmeroso kapoioys ponhroys oti yparxei pliri diafaneia kai sto kato kato an to d.s ths motoe den mas kanei to alazome stis epomenes ekloges""""" den eine diorismeni apo kanena emeis toys anevazome kai toys katebazome den eine KAREKLOKENTAVROI.
oyf ta eipa kai xethimana.


krhth ole

illuminatios
10/05/2004, 11:42
Γεια σου παλιάνθρωπε Transalp!
Είμαι ένας πονηρός και ξέρω κάποια πράγματα που ειπόθηκαν την παρασκευή στη Λάρισα. Φαντάζομαι ότι ξέρεις τι έγινε την παρασκευή στη Λάρισα.
Σχετικά με την πλήρη διαφάνεια,να πω τώρα όνοματα, να πω και ποσό????
Ο ρουφιάνος της γειτονιάς σας.
Υγ.Ρώτα για το συμβουλιο της ΜΟΤΟΕ την παρασκευήν και τα ξαναλέμε.....πονηρούλη

Capo_Di_Capi
10/05/2004, 12:59
otan h motoe zitise protaseis apo oloys emas posh sumetixan;
Πού το ανακοίνωσε και πότε?
Δυό χρόνια τώρα που γράφω σε φόρουμ δεν είδα καμιά ανακοίνωση. Εκτώς και αν δενθεωρεί κατάλληλους τους χώρους αυτούς.



sto kato kato kai to Δ.Σ της ΜΟΤΟΕ me tis ypolipes lesxes poy gamioynte gia na stisoyn mia tetia ekdhlosi eine kai aytoi anthropoi kai kanoyn oti mporoyn
Κατά την κρίση μερικών δεν το κάνουν καλά και επιπλέον δεν ακούνε και την κριτική.


skeythte omos kai ayto :thn ekdilosi thn xaloyn mia dekaria trelamenoi,an aytoys toys kaname sthn akri kai anti na toys xeirokrotame toys ftiname otan kanoyn tis gagoyries pistevo oti ta pragmata tha htan poly kalytera.
Στους οποίους η καλή μας μοτοε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν απαγόρευσε την είσοδο αν ήθελε να διαφυλάξει τον θεσμό της ΠΣΜ



kai kati allo oles fores exei thikti to thema ton xrhmaton kai h diaxirisi toys tha hthela na enhmeroso kapoioys ponhroys oti yparxei pliri diafaneia kai sto kato kato an to d.s ths motoe den mas kanei to alazome stis epomenes ekloges""""" den eine diorismeni apo kanena emeis toys anevazome kai toys katebazome den eine KAREKLOKENTAVROI.

Όχι καημένε δεν είναι καρεκλοκένταυροι.
Κενταυροκάρεκλοι είναι.
Πλάκα με κάν'ς θαρρώ. Ή μήπως να θυμηθώ τον τρόπο λειτουργίας των περισσοτέρων λεσχών? Που άμα δεν σε πάει κάποιος δικός σου δεν "κολλάς" πουθενά?
Πότε διεξήγαγε πανελλαδικές εκλογές η μοτοε? Που να έχουν δικαίωμα ψήφου όλοι οι μοτοσυκλετιστές? Άσχετα από λέσχες, από κέντρα εξουσίας κλπ κλπ? Όρεξη για δουλεία να υπάρχει και όλα γίνονται.

TRANSALP
10/05/2004, 18:23
magkes blepo pos kathe enas apo emas exei kai thn diki toy apopsi to dexome kai xerome poy toylaxiston yparxei endiaferon gia ta provlimata toy xoroy mas.makari pragmatika na vrethi enas foreas poy na koynisi to magiko ravdaki kai na ta lisi ola.
as mhn koroidevomaste an emeis perimenome tous alloys na bgaloyn to fidi apo thn trypa thn katsame thn barka.PREPEI NA ORGANOTHOYME KAI NA MHN KANOME MONO KRITIKH.


xana KRHTH ole

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/05/2004, 19:05
Όχι καημένε δεν είναι καρεκλοκένταυροι.
Κενταυροκάρεκλοι είναι.
Πλάκα με κάν'ς θαρρώ. Ή μήπως να θυμηθώ τον τρόπο λειτουργίας των περισσοτέρων λεσχών? Που άμα δεν σε πάει κάποιος δικός σου δεν "κολλάς" πουθενά?
Πότε διεξήγαγε πανελλαδικές εκλογές η μοτοε? Που να έχουν δικαίωμα ψήφου όλοι οι μοτοσυκλετιστές? Άσχετα από λέσχες, από κέντρα εξουσίας κλπ κλπ? Όρεξη για δουλεία να υπάρχει και όλα γίνονται.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: γιωργος

Μικρή Λουλού
10/05/2004, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRANSALP
magkes blepo pos kathe enas apo emas exei kai thn diki toy apopsi to dexome kai xerome poy toylaxiston yparxei endiaferon gia ta provlimata toy xoroy mas.makari pragmatika na vrethi enas foreas poy na koynisi to magiko ravdaki kai na ta lisi ola.
as mhn koroidevomaste an emeis perimenome tous alloys na bgaloyn to fidi apo thn trypa thn katsame thn barka.PREPEI NA ORGANOTHOYME KAI NA MHN KANOME MONO KRITIKH.


xana KRHTH ole


ΡΕ ΛΑΣΙΘΙΩΤΗ,ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΝ ΜΙΧΑΚΗ,ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ??

ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ (ΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙΣ) ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ "ΤΡΙΚΥΚΛΟ"...!!!
ΚΑΙ ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.....
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΙ ΧΑΝΙΩΤΕΣ,ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΗΤΑΔΕΣ,ΚΑΙ ΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΣΑΣ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ...???

ΣΤΕΙΛΤΕ ΡΕ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΛΗ ΡΑΚΙ..!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

bxtrm
10/05/2004, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Capo_Di_Capi
Πού το ανακοίνωσε και πότε?
Δυό χρόνια τώρα που γράφω σε φόρουμ δεν είδα καμιά ανακοίνωση. Εκτώς και αν δενθεωρεί κατάλληλους τους χώρους αυτούς.

Που να το ανακοινωσει σε ολα τα forum και τα site που μιλανε για μοτοσυκλετες ? το ανακοινωσε σε ολες τις λεσχες.
αν καθε site , π.χ. το moto.gr εκανε λεσχη και ανηκε στην ομοσπονδια θα γινοταν πιο ευκολα ολα , κια θα μπορουσες να λες την γνωμη σου κατευθειαν σ αυτους που¨"κυβερνανε" την μοτοσικλετα στην ΕΛΛΑΔΑ.

Κατά την κρίση μερικών δεν το κάνουν καλά και επιπλέον δεν ακούνε και την κριτική.

Την κριτικη που το ξερεις οτι δεν την ακουνε εχεις μιλησει με κανεναν? αν λες για μενα σου το ξαναλεω δεν ειμαι στο Δ.Σ. της ΜΟΤΟΕ.

Στους οποίους η καλή μας μοτοε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν απαγόρευσε την είσοδο αν ήθελε να διαφυλάξει τον θεσμό της ΠΣΜ

Απο περυσι εγινε η αρχη και διμιουργηθηκε λιστα με τα ονοματα των καγκουρεων της καθε λεσχης ωστε να πετιουνται εξω πιο ευκολα φετος.




Όχι καημένε δεν είναι καρεκλοκένταυροι.
Κενταυροκάρεκλοι είναι.
Πλάκα με κάν'ς θαρρώ. Ή μήπως να θυμηθώ τον τρόπο λειτουργίας των περισσοτέρων λεσχών? Που άμα δεν σε πάει κάποιος δικός σου δεν "κολλάς" πουθενά?

δεν ξερω για αλλες λεσχες ισως να εχεις δικιο στην δικια μας παντως εχουμε 15 νεα μελη σε 2 μηνες τα οποια συνεχως φερνουν κι αλλους και ειναι ενεργα καθως συμμετεχουν σε ολες τισ συζητησεις και ακουγονται και πολλες φορες περνανε οι γνωμες τους

Πότε διεξήγαγε πανελλαδικές εκλογές η μοτοε? Που να έχουν δικαίωμα ψήφου όλοι οι μοτοσυκλετιστές? Άσχετα από λέσχες, από κέντρα εξουσίας κλπ κλπ? Όρεξη για δουλεία να υπάρχει και όλα γίνονται.

εεε .. πως να γινουν εκλογες αν δεν ειναι καποιος σε λεσχη η καπου γραμμενος δηλαδη. ας ειναι γραμμενος στην ΜΟΤΟΕ , αλλιως πως να γινει . υπαρχει και καταστατικο για τις διαδικασιες

Μικρή Λουλού
10/05/2004, 19:25
ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗ...

ΕΔΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΚΑΝΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ..???

ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ..
ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΝΗΨΑΝΤΑ..!!!:p :p

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...
ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΡΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ,ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑ; ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΖΥΜΩΣΗ..

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΧΙΛΙΑΔΑΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑ..!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

bxtrm
10/05/2004, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗ...

ΕΔΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΚΑΝΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ,ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΑΝΑ ΧΕΙΡΑΣ..???

ΕΙΣΑΙ ΟΜΩΣ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ..
ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΝΗΨΑΝΤΑ..!!!:p :p

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ,ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...
ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΡΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ,ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑ; ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΖΥΜΩΣΗ..

ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΧΙΛΙΑΔΑΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑ..!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:
οκ ισως και να γινεται ετσι οπως λες, για να γινουν τετοιες εκλογες ομως καπως πρεπει να γινει, να παρακολουθει ο εκλογεας τους υποψηφιους, να παρακολουθει καποιες κουβεντες...
αν και εγω εχω αλλη αποψη. προτιμω να ηταν το moto.gr αλλη μια λεσχη και να ειχε δικαιωμα οχι μονο ψηφου αλλα και εκλογης καποιος εκπροσωπος της..

TRANSALP
11/05/2004, 00:23
gia ton dirtymoto.
tha metabibaso to xeretismo soy,sigoyra ton xero poly kala eine filaraki moy kai prin mia ora piname mazi raki. tora eine kai pateras ,exei mia kori san ta kria ta nera.
oso gia thn raki pareme tilefono sth lesxh kathe deytera 8-10μμ
kai tha to kanonisome.psaxe to tilefono stis lesxes(ΛΕ.Μ.Α.Ν).

NLS
11/05/2004, 07:52
ελπίζω να είναι καλύτερη από τις παλαιότερες και ΕΙΔΙΚΑ την περσινή

δεν θα πάω μάλλον (σίγουρα κάτι καλύτερο θα κάνω) και η επόμενη φορά που θα πάω είναι όταν θα ακούσω ΚΑΛΑ λόγια για την όποια... πέρασε (23η, 24η, 25η, 35η αν ζούμε) άρα θα υπάρχουν ελπίδες να είναι οκ η επόμενη

εφόσον η 22η ήταν κώλος (κατ'εμέ) η 23η έφυγε από το schedule... ελπίζω η 24 να ξαναμπεί (εφόσον η 23 θα είναι καλή)

άντε και καλά κοψίδια

Μικρή Λουλού
11/05/2004, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TRANSALP
gia ton dirtymoto.
tha metabibaso to xeretismo soy,sigoyra ton xero poly kala eine filaraki moy kai prin mia ora piname mazi raki. tora eine kai pateras ,exei mia kori san ta kria ta nera.
oso gia thn raki pareme tilefono sth lesxh kathe deytera 8-10μμ
kai tha to kanonisome.psaxe to tilefono stis lesxes(ΛΕ.Μ.Α.Ν).


ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗ..!!!
ΔΩΣΤΟΥ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΑΦΤΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ..!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΙΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΙΣ ΡΑΚΕΣ..!!!!

:wave2: :wave2: :wave2: :beer: :beer: :beer:

Capo_Di_Capi
11/05/2004, 09:41
Βρε Γιαννιώτη κολλάς σε λεπτομέρειες.
Πριν από 1 1/2 χρόνο στο παλιό moto.gr υπήρξε ανακοίνωση-πρόσκληση από το Varadero Club για τον γύρο της Ελλάδας σε 48 ωρες με σκοπό να γνωριστούν με τα μέλη των τοπικών Λεσχών. Όταν έστειλα email στο υπέυθυνο της εκδρομής λεγοντάς του ότι θέλω να λάβω μέρος αλλά δεν έχω Varadero και αν αυτό είναι πρόβλημα η απάντηση ήταν

Λόγω του μεγάλου μήκους της εκδρομής, της υψηλής ταχύτητας ταξιδίου και της εξιδικευμένης συννενόησης μεταξύ των μελών του Club ίσως θα ήταν καλύτερο να συμμετάσχω σε κάποια άλλη εκδήλωση.

Ούτε με ρώτησε τη μοτό έχω, ούτε τι εμπειρία ταξιδίου έχω, ούτε πόσα χλμ αντέχω χωρίς να κατεβώ από τη σέλα, ούτε καν το όνομά μου.

Αφού λοιπον θα πάς στην ΠΣΜ κάνε copy - paste, αν θέλεις, αυτά που θα σου γράψω και δώστα στους λεβεντοτσολιάδες της μοτοε σαν feedback από κάποιον που δεν θέλει ούτε να τους ξέρει.

1. Κανόνες ασφαλούς οδήγησης εντός του camping. Δεν τηρούνται? μαζεψέ τα και δρόμο. Απλά και καθαρά.

2. Ανάδειξη της Λέσχης που θα διοργανώσει την επόμενη ΠΣΜ είτε με κλήρωση είτε με ψηφοφορία από τους συμμετέχοντες. Πάντα σε συνεργασία με την μοτοε και με αποκλεισμό τουλάχιστον των πέντε τελευταίων Λεσχών που διοργάνωσαν ΠΣΜ. Ελλάδα δεν είναι μόνο οι παραλίες. Το κακό είναι ότι μόνο αυτές έχουν σοβαρά camping

3. Εντυπο στο οποίο θα αποτυπώνει ο καθένας τις σκέψεις-παρατηρήσεις του, αν θέλει, για την διοργάνωση. Το υλικό μοιράζετε στην Λέσχη που διοργάνωσε την ΠΣΜ και στην Λέσχη που αναλαμβάνει την επόμενη. Μαζί με την μοτοε επεξεργάζονται και αναλύουν τα αποτελέσματα για αποφυγή των ιδίων λαθών.

4. Δυνατότητα επιλογής του χρόνου παραμονής στην ΠΣΜ. Εγώ γουστάρω να έρθω για ένα τρίωρο - τετράωρο. Πρέπει σώνει και ντε να πληρώσω για τρεις μέρες? Ο έλεγχος είναι απλός. Χρωματικός κωδικας έτσι ώστε να είναι ευκολα αναγνωρίσιμο το τι δικαιώματα έχει ο καθένας.

5. Χώρος ασφαλούς και ελεγχόμενου πάρκινγ. Θέλω να μπω στην ΠΣΜ εγώ αλλά όχι η μοτό μου που είναι φορτωμένη και δεν μπορώ να είμαι σε δύο μέρη ταυτόχρονα ώστε και να την φυλάω και τους φίλους μου να δω. Ειμαι διατεθημένος και να πληρώσω για την υπηρεσία αυτή.

6. ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ χώρος που διάφοροι "επιστήμονες" θα επιδυκνύουν τις γνώσεις τους. Σαφώς καθορισμένος και με τις κατάλληλες προστατευτικές διατάξεις. Διότι πως να το κάνομεν άλλωστε θέλει και να τον κοιτάνε τον Ελληνάρα

7. Βραβεία - Διαγωνισμοί. Όχι για την καλύτερη ηχητικά εξάτμιση. Αλλά για μετατροπές, εμφάνιση, τεχνικές λύσεις, custom κατασκευές κλπ κλπ. Πράγματα που θα δώσουν το λάκτισμα σε πολλά μικρά και μεγάλα "παιδιά" να κάτσουν και σκεφτούν τι μπορούν να φτιάξουν με τα χεράκια τους.

8. Όσον αφορά τα συγκροτήματα που λαμβάνουν μέρος στις ΠΣΜ και να μην υπήρχαν δεν με νοιάζει αν υπάρχουν μιας και μεροληπτούν πάντα υπερ του Rock και του Havy Metal. Λες και οι δικυκλυστές ακούνε μόνο αυτού του είδους τη μουσική.

9. Διοργανωση μικρών εκδρομικών διαδρομών στην γύρω περιοχή από τους παροικούντες. Π.χ Θα μου άρεσε να έρθω στα Γιάννενα και κάποια παδιά να πάρουν όσους ενδιαφέρονταν και να τους κάνουν μια βόλτα σε σημεία πλούσιου λαογραφικού ενδιαφέροντος ή σε ξεχωριστές διαδρομές όως το Πάπιγγο, την Κόνιτσα, τη Δωδώνη, το Μέτσοβο και πάει λέγοντας.

πικραμένες σκέψεις της μιας ώρας bxtrm, οι κύριοι της μοτοε δεν τις έκαναν ποτέ?


Γιώργος

swtos
11/05/2004, 10:27
Ωρέ Γιώργη, αφού γνωρίζεις καλά τι συμβαίνει
στο χώρο της μοτό στην Ελλάδα ....
Γιατί πλαντάζεις και συγχύζεσαι ????

Ασε τους ανθρώπους να κάνουν τη δουλειά τους όσο
καλύτερα νομίζουν ...

Κάνε και συ τη δική σου.... ΜΗΝ συμμετέχεις

Υπάρχουν και άλλες ωραίες μαζώξεις που μένουν όμορφες
στη σκέψη, όσο περνούν τα χρόνια, σ' αυτές να συμμετέχουμε ...


Καλημέρα Παλιοφόρουμ

Capo_Di_Capi
11/05/2004, 14:59
Ορε Αρβανίτη τσέλιγκα ξέρω πολύ καλά τι εννοάς..



Ελικώνας είπαμε?