PDA

View Full Version : Agora Hornet



KNOTIS21
06/06/2006, 11:20
KOITAO GIA HORNETAKI KAI THELO TA FOTA TON EIDIKON...:beer:
BASIKA THELO MHXANAKI GIA MIKRA TAKSIDAKIA POY ANTEXEI KAI ATHINA-SALONIKH.:confused: AFOY APO SEPTEMBRI THA ANEBOKATEBAINO SYXNA!
NOMIZO OTI EIMAI H GIA HORNET 600 H GIA FAZER 600.
AN MPOROYSA NA AKOYSO SYGKRITIKA THA APOFASIZA.
MOY EIPAN OTI SE FASH ATHINA-SALONIKH METRAEI POLY TO FERING K SKEFTOMAI AN TO HORNET MASAEI?:eyepop:
TELOS OSO THN EPSAKSA NOMIZO OTI TA HORNET BGAZOYN PROBLIMATAKIA KAI XALASTHKA:bawl:
THANX

b_bong12
06/06/2006, 11:45
δες εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=23885) πρωτα.
Το ποσο θα εντεξεις χωρις fairing μονο ο σβερκος σου το ξερει.
Εδω εγω που εχω το hornet S και στην αρχη μου πιανονταν ο σβερκος.Θεμα συνηθειας
Βεβαια πετυχα ενα τυπο με to καινουργιο hornet και μου ειπε οτι μεχρι 160 χλμ ειναι οκ.Μετα νομιζει πως θα φυγει απο τη μηχανη.
Βεβαια, αν κοιταξεις σε παρακατω ποστ θα δεις διαφορα accessories για το hornet συμπεριλαμβανομενου και μασκες για τη μηχανη σου.Δεν κανουν και πολυ δουλεια αλλα καπως κοβουν.

Τωρα για προβληματα,πρωτη φορα το ακουω :p :p
Το δικο μου μοντελο 2000 και εκτος απο κατι μερεμετια στην αρχη,μεχρι τωρα, τιποτα(φτου φτου μη το ματιασω)

Γενικα και για μεγαλα ταξιδια δεν θα εχεις προβλημα αφου βεβαια γυμναστει λιγο ο σβερκος σου.
Ψαξτο φιλαρακο.Ειναι ωραιο μηχανακι.
Για fazer μπες στη σχετικη κατηγορια.
Εδω ειμαστε ολοι hornetakides.

SF
06/06/2006, 11:55
Συνάδελφε ο σωματότυπός σου θα αποφασίσει. Εγώ π.χ. ούτε πίσω από TDM δε μπορώ να κρυφτώ για να κάνω "άνετο" ταξίδι.


Επίσης δεν υπάρχει η φράση "τα hornet βγάζουν προβληματάκια". Όλα τα μηχανάκια και όλα τα μηχανήματα βγάζουν προβλήματα. Αργά ή γρήγορα.

KNOTIS21
06/06/2006, 11:59
ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΗORNET 600 ΜΟΝΤΕΛΟ 05 ME 500KM 6500€. ΑΞΙΖΕΙ?ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ FAIRING Κ ΜΕ ΤΙ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ?

nikonian
06/06/2006, 12:38
1) Το Hornet για να βγάλει ζημιά, πρέπει να μοχθήσεις. Θέλει βαριοπούλα και καλέμι. Δεν έτυχε να ακούσω ποτέ για απρόκλητη βλάβη.
2) Ένα μίνι φαίρινγκ της kappa που έβαλα με 150 ευρά . είναι απίστευτο.
Είμαι 1.77 και με καλύπτει για ταξίδια με 200+ χωρίς να σκύψω καν. Καλύπτει καλλίτερα από το μεγάλο φαίρινγκ του παλιού μου Fazer. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, ιδιέταιρα σε ταξίδια με αέρα.
Την περασμένη εβδομάδα το έβγαλα και πήγα μέχρι τη Χαλκίδα, με το μηχανάκι γυμνο. Η μέρα με τη νύκτα.

Καλά ψώνια και πάντα όρθιος

KNOTIS21
06/06/2006, 13:16
ΤΗΑΝΧ NICONIAN ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ:beer:

Sabre
06/06/2006, 14:23
πσσσστ.....cbf600

Λιγότερη δύναμη απο hornet - περισότερη κάλυψη απο αέρα όμως.

Για το hornet που βρήκες 6500 ευρά - μήπως είδες αγγελία εδώ στο forum?

To μηχάνημα όπως το είδα λέει τρελά....

Για fazer 'ε τσέρω - 'ε ασχολούμαι.....

Για περίμενε να σε πάρουν χαμπάρι οι καφασάκιδες και ν' αρχίσουν τα δικά τους....:rotflmao: :rotflmao:

Και πές μας ποιός αλήτης διαδίδει οτι τα hornet βγάζουν προβληματάκια...:rotflmao: :rotflmao:

H.A.Balafoutre
06/06/2006, 14:42
Το Fazer με φέρινγκ πάντως είναι άνετο για ταξιδάκια 120-150χ.α.ω. ακόμη και για μένα με 1,90μ ύψος.

Αν θες και παραπάνω με 170-200χ.α.ω. πάει αλλά θα είσαι σκημένος μέσα στην ζελατίνα. Με την μαμά ζελατίνα πάντως δεν συνάντησα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ένα χρόνο+ τώρα.

hornet
07/06/2006, 09:29
τα μονα προβληματα που συναντησα με το hornet μου ηταν τεντωτηρες καδενας...αλλαξα 3 ο τελευταιος εγινε κουρδιστος και ησυχασα...το δωσα με 70000 χλμ και εως τοτε δεν ηθελε ρυθμισμα βαλβιδων (μετρημενες!!) το ειχα ακριβως 2 χρονια

επισης κανει και μεγαλα ταξιδια!!


51075

power hornet
07/06/2006, 18:08
ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΜΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΨΕΥΤΕΣ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΙΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΡΑ ΦΟΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΡΥΛΙΚΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΑΠΟ CBF600 TOY 98.ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΧΟΡΝΕΤΑΚΙΔΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΣΟΥΝ ΤΟ FAZER ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΡΕΣΚΟ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΧΟΡΝΕΤ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΡΕ NIKONIAM ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕΙΣ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΗΣ ΚΑΠΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ THN ERMAX ΨΙΛΟΤΡΩΩ ΑΕΡΑ ΑΛΑ ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΜΕ 200ΑΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΙΔΙΟ ΥΨΟΣ,ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΡΚ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΝΑ ΧΟΡΝΕΤ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΠΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ.:wave2: