PDA

View Full Version : Futura...Eidos pros eksafanisi???



gregorgeous89
06/06/2006, 19:19
Otan protida ayto to mixanaki to eroteytika.To odigisa malista stin Athina.Distixos mia travmatiki empiria me tin Aprilia (alo modelo idios kinitiras) kai to oti den kikloforoun katholou stin B.Ellada (pio sixna vlepeis Dinosavro para Futura) me apetrepsan apo to na to agoraso.
Anarotieme omos pos eine dinaton ena toso omorfo kai kalo mixanaki na eine emporiki apotixia:confused: Pos ta katafere pali h Aprilia:(


51021

hdbiker
07/06/2006, 02:00
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ.ΕΙΜΑΙ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΗΝ FERRARA Κ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΝΑΖΗΤΑ ΜΙΑ ΤΑΠΑ ΛΑΔΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ ΤΟΥ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΗΣ APRILIA ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ....Η ΠΟΛΗ NOALE ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 180 ΚΜ ΑΠΟ ΕΔΩ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ...ΑYΤΟΙ ΚΟΙΤΑΞΑΝ ΜΟΝΟ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΙΑΣΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ APRILIA Κ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!!Κ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΒΙΔΑ ΓIA THN HARLEY MOY ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕΣΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΥ 7 ΜΕΡΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΤΗΣ APRILIA!!!!ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!:nono:

ruyjin
07/06/2006, 09:56
εδω το πολυσυζητημενο Triumph ST και απ οσο εχω καταλαβει εχει μαλλον πατωσει σε πωλησεις
βεβαια μην κρινουμε μονο απο Ελλαδα, γιατι Ευρωπη μηχανακια οπως αυτα, μαζι και το δικο μας Γρηγορη, κανουν παρα πολυ καλες πωλησεις

και οταν λεω, "οπως αυτα", εννοω:
Honda VFR
Triumph ST
Aprilia Futura
Ducati ST4

gregorgeous89
07/06/2006, 10:06
Extes milousa me ton Terzi poy eixe palia tin antiprosopia Aprilia sto Salonica kai mou eipe ta idia gia to provlima me ta antalaktika.
Krima...
To st4 den poulise genika apo oso ksero.

Xrider
07/06/2006, 10:09
ENAI GEGONOS POS OI ITALIKES ETAIRIES EXOYN BGALEI POLY OMORFA KAI DYNATA MHXANHMATA ALLA META APO KANENA XRONO STOP STA ANTALAKTIKA H AKOMA KAI TELOS TO MONTELO.
ENDIAFEROMOYNA GIA ENA CAGIVA SYPER CITY 125...SUPERMOTARD TO OPOIO BGHKE TO '92 KAI TOTE KOSTIZE 900.000DRX PERIPOY.HTAN POLY SUPER KAI DEN EDEIXNE GIA 125.TO EPSAXA STHN ITALIA KAI APLA DEN YPARXEI!!!!!:eyepop: O LOGOS EINAI AP'OTI MOY EIPE DIKO MOY ATOMO,OTI HTAN POLY BROSTA GIA THN EPOXH TOY,DEN HTAN THS MODAS KAI H CAGIVA STAMATHSE NA TO PARAGEI META APO 1-2 XRONIA=TELOS ANTALAKTIKA=TA PETA3AN OI ITALOI GIA NA MHN PLHRONOYN TELOS KYKLOFORIAS!!
DYSTYXOS ETSI EINAI K ME THN APRILIA.
EXO DEI CAGIVA 125 ME MONOBRATSO PSALIDI BROSTA (TO OPOIO XRHSIMOPOIEI H BMW SHMERA) MODELLO '89!!!!!! :eyepop:

sapila racing
07/06/2006, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
ENAI GEGONOS POS OI ITALIKES ETAIRIES EXOYN BGALEI POLY OMORFA KAI DYNATA MHXANHMATA ALLA META APO KANENA XRONO STOP STA ANTALAKTIKA H AKOMA KAI TELOS TO MONTELO.
ENDIAFEROMOYNA GIA ENA CAGIVA SYPER CITY 125...SUPERMOTARD TO OPOIO BGHKE TO '92 KAI TOTE KOSTIZE 900.000DRX PERIPOY.HTAN POLY SUPER KAI DEN EDEIXNE GIA 125.TO EPSAXA STHN ITALIA KAI APLA DEN YPARXEI!!!!!:eyepop: O LOGOS EINAI AP'OTI MOY EIPE DIKO MOY ATOMO,OTI HTAN POLY BROSTA GIA THN EPOXH TOY,DEN HTAN THS MODAS KAI H CAGIVA STAMATHSE NA TO PARAGEI META APO 1-2 XRONIA=TELOS ANTALAKTIKA=TA PETA3AN OI ITALOI GIA NA MHN PLHRONOYN TELOS KYKLOFORIAS!!
DYSTYXOS ETSI EINAI K ME THN APRILIA.
EXO DEI CAGIVA 125 ME MONOBRATSO PSALIDI BROSTA (TO OPOIO XRHSIMOPOIEI H BMW SHMERA) MODELLO '89!!!!!! :eyepop:

Xrider, είσαι σωστός αλλά και λίγο λάθος....

Το SuperCity όντως ήταν πολύ καλό, αλλά δεν κράτησε....για τους γνωστούς λόγους.

Να σημειωθεί ότι το πρώτο πραγματικά καλό μηχανάκι έτοιμο για SuperMoto ήταν το Gilera RC600.

Λάθος είσαι σχετικά με το Cagiva που είδες.
Δεν ήταν Cagiva αλλά Gilera CX 125 του 1991.
Και δεν είχε μπροστινό σαν των BMW (Hossack) αλλά μονόμπρατσο, περίπου σαν της Yamaha GTS. :wave2:

Ηταν πολύ μπροστά, αλλά ο κόσμος δεν εμπιστευόταν τέτοια μπροστινά, και το GTS που ήταν πολύ καλή μηχανή απέτυχε παταγωδώς...

Δες το Gilera CX 125 εδώ
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/gilera/gilera_cx125%2091.htm

sapila racing
07/06/2006, 11:35
Να βάλω και μια φωτό...


51083

KeLeYTiS
07/06/2006, 11:35
Nα υποθεσω οτι το CX ηταν διχρονο?

Το λινκ δεν λεει τιποτα

sapila racing
07/06/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Nα υποθεσω οτι το CX ηταν διχρονο?

Το λινκ δεν λεει τιποτα

Ναι δίχρονο με μονόμπρατσο μπρος και πίσω :eyepop:

byron
07/06/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από hdbiker
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΤΗΣ APRILIA!!!!ΑΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!:nono:

Τι γίνεται με τα scooter της Aprilia, δηλαδή;

Προσωπικά τα ανταλλακτικά που χρειάστηκα για ένα Sportcity, που έχω ήρθαν σε 7 ημέρες περίπου. Δεν ήρθε αμέσως μια γρίλλια, που είχα παραγγείλει.

Δεν είναι ψέματα ότι η αντιπροσωπεία είναι αλλού για αλλού, αλλά δεν είναι και αλήθεια ότι δεν μπορείς να βρείς και ανταλλακτικά....

KeLeYTiS
07/06/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ναι δίχρονο με μονόμπρατσο μπρος και πίσω :eyepop:

Οκ thanks να το βαλω στην βιβλιοθηκη του forum μου

SeNNinhA
07/06/2006, 11:50
1) Γενικά οι μηχανές αυτής της κατηγορίας (Sport Touring) δεν τραβάνε στην Ελλάδα διότι είμαστε κυρίως τύποι της Κυριακιάτικης βόλτας ή το πολύ της διήμερης εκδρομής. Οπότε τα πλεονεκτήματα της κατηγορίας δεν τα εκμεταλευόμαστε οπότε και προτιμούμε να δώσουμε τα ίδια χρήματα για να αγοράσουμε περισσότερα γκάζια.

2) Δεν συμφωνώ για τα περί κακής after sale εξυπηρέτησης. Μπορεί στην Ελλάδα οι τύποι που ενέλαβαν την Aprilia να είναι @#$@# αλλά εγώ όποτε χρειάστικα ανταλλακτικό εκτός των τυπικών σε 15 ημέρες το πολύ είχε έρθει από Ιταλία στο συνεργείο. Και μια φορά που το ήθελα ASAP ήρθε με courrier σε 4 ημέρες. Το προτιμώ από το να μου πιάνουν τον κόλο στην Honda ή αν δεν το έχουν στοκ να περιμένω 2-3 ή και περισσότερους μήνες να έρθει απο Japan.

Xrider
07/06/2006, 11:56
s@pil@ exeis dikio.sostos:wacko:

hdbiker
07/06/2006, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Τι γίνεται με τα scooter της Aprilia, δηλαδή;

Προσωπικά τα ανταλλακτικά που χρειάστηκα για ένα Sportcity, που έχω ήρθαν σε 7 ημέρες περίπου. Δεν ήρθε αμέσως μια γρίλλια, που είχα παραγγείλει.

Δεν είναι ψέματα ότι η αντιπροσωπεία είναι αλλού για αλλού, αλλά δεν είναι και αλήθεια ότι δεν μπορείς να βρείς και ανταλλακτικά....

ΗΣΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΤΥΧΕΡΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η Aprilia ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΒΙΚΕ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ Κ ΤΟ ΑFΤΕRΜΑRΚΕΤ SERVICE ΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ..ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΝΟΩ.:eyepop:
ΑΝ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ.

gregorgeous89
08/06/2006, 12:33
Ne re paidia ontos ta sport-touring den poulane poli stin Ellada ala to futura den poulise katholou!Antithete Caponord kai Mile psilokikloforoun!
Anarotieme ean sinexizete h paragogi tou montelou?

banditgr
14/06/2006, 00:23
mipos epidei me ligotera xrimata mporo na paro....zx12,hayabusa klp.?

gregorgeous89
14/06/2006, 14:13
Mpaaa.Pio akriva eine.Ase poy eine kai ali katigoria.