PDA

View Full Version : Η Νεα V-strom (abs)



Σελίδες : [1] 2

beholder
06/06/2006, 22:21
Οι πρωτες πληροφοριες και φωτο για το νεο μοντελλο εσκασαν μυτη άλλα δυστυχως ειναι στα γερμανικά. Οποιος μπορει βοηθαει

Οι αλλαγες που εχει το νεο μοντελλο συμφωνα με μεταφραση απο αμερικανο αναβατη που τα εχει μεταφρασει απο τα γερμανικά ειναι οι εξης (Τις αντιγραφω οπως τις εχει )

Changes
- Cylinderhead double ignition
- Sensors and parts of ignition/injection
- Airfilter box
- Muffler
- front wheel brake assembly: Rim, brake disks, master brake cylinders and brake pliers
- switch units on the left and on the right (turningsignal switches bmw-like?????) (my german is too poor to understand it completely)

Και οι πρωτες φωτο εδώ (http://www.suzuki.at/de/bike/products/pr_prodUebersicht.asp?Key=886&ListPages=true&Vater=236&VaterName=Sport+Enduro+Tourer&ttqsB=1)

Αλλαξε νομιζω και τα χρωματα (με μικρη επιφυλαξη μηπως δεν φαινονται σωστα στο PC)
Και η τιμη ξεκιναει απο 8.177 Euro (Στη γερμανια) αλλα δεν ξερω τι περιλαμβανει

Vstrommer71
06/06/2006, 23:45
AΛΛΑΓΑΙ!
- Cylinderhead double ignition
Δυο μπουζι στον κυλινδρο?Ενδιαφερον...

- Sensors and parts of ignition/injection
Αναμενομενο,μια και πρεπει το μηχανακι να προσαρμοστει με τις πολυ αυστηρες προδιαγραφες Euro3

- Airfilter box
Νεες προδιαγραφες,νεο φιλτρο!...

- Muffler
Και εξατμιση επισης!

- front wheel brake assembly: Rim, brake disks, master brake cylinders and brake pliers
Τα φρενα αλλαζουν σουλουπι,και δεν ξερω εαν οι δισκοπλακες παραμεινουν Tokico...

- switch units on the left and on the right (turningsignal switches bmw-like?????) (my german is too poor to understand it completely)
Ωχ,αμα δω τους μπεμβε διακοπτες στο Vstromακι θα...φρικαρω
Επισης ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορα στο μοντελο με το ABS ειναι τα +10 κιλακια
(απο 189 παει στα 200 περιπου):sick:

Η τιμη οπως σας ειπα αναμενεται στα 7850 ευρα

Eγω παντως περιμενω το 2007 το αναμενομενο R800GS για να δω την επομενη κινηση μου:beer:

Mototaxidiotis
07/06/2006, 00:10
ΚΟΥΡΑΓΙΟ.... ΣΕ ΕΝΑ ΜΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ....ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ......ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 06 ΚΑΙ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ......

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!:rolleyes:

beholder
07/06/2006, 06:27
Δεν ξερω αν προσεξατε το νεο λογοτυπο του V-STROM που εγινε V-STROM SATALARM με το σημα Dont Touch (Στο γερμανικο site κατω κατω) και εχει να κανει με ενα συστημα συναγερμου με GPS το οποιο κανει (παντα στη γερμανια) 499 Ευρα
Τωρα το δινει με τη μηχανη? το βαζει εξτρα ?
Αν ακολουθησετε και τa 2 link που δινει οδηγουν στη κατασκευαστρια εταιρεια του GPS

Vstrommer71 μπορεις να βγαλεις καμμια ακρη με τα γερμανικά?

Επισης εαν κατεβασετε το Pricelist σε μορφη pdf απο το ιδιο site θα δειτε και τον επισημο καταλογο οπου το βγαζει σε 2 εκδοσεις μια κλασσικη και μια που την ονομαζει Holiday με διαφορα στη τιμή 400 ευρω περιπου και το δειχνει στη φωτο με μπαγκαζιερα και πλαινες βαλιτσες. Επισης φωτο και απο τις νεες GSX R 600 - GSX R 750 - GSR600

VSTROMGS
07/06/2006, 08:30
Μήπως ξέρει κανείς αν θα μπορέσει να περαστεί το σύστημα του

abs στα δικά μας μηχανάκια;

kakofonixx
07/06/2006, 10:13
Οχι το ABS δε θα μπορει να περαστει στα υπαρχοντα μηχανακια.
Επισης μια πληροφορια εκ των εσω...
Χτες 6/6 ημουν σε μεγαλο μαγαζι της Θεσσαλονικης και χαλβαδιαζα τα στρομακια :D
Μετα απο κουβεντα με τον μαγαζατορα μου για το νεο μοντελο με το ABS μου λεει: κατσε να παρω ενα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια (aka Σφακ) να μου πει ποτε θα ερθει.
Οντως περνει τηλεφωνο μπροστα μου και μου λεει:
Σε περιπου 10 μερες θα ερθει το νεο μοντελο μονο ομως στο χρωμα μαυρο ματ και σε λιγα κομματια.
Προς το τελος του μηνα θα ερθουν πολλα μαυρα ματ και γυρω στις 20/7 θα ερθουν και τα υπολοιπα χρωματα. :)
Α! και η τιμη του θα ειναι ιδια.
Αυτα :beer:

costas81
08/06/2006, 12:49
μονο που στις φωτο ειναι χωρις το abs
δεν φαινετε πουθενα το δαχτιλιδι του αισθητηρα!

nickpar
10/06/2006, 10:52
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤ ΜΕ ABS .... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΗΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ENA MHNA. (Ο ΦΙΛΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΛΙΓΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤ...ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ.))
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.!!!!!!
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΙΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΛΑΓΕΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟ ABS..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

kakofonixx
13/06/2006, 11:00
νατο το μπροστινο! :)


51627

nickpar
13/06/2006, 12:05
ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΙΞΕΣ ΤΗΝ ΦΟΤΟ ΡΕ ΦΙΛΕ??:uplate:

kakofonixx
13/06/2006, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΤΡΑΒΙΞΕΣ ΤΗΝ ΦΟΤΟ ΡΕ ΦΙΛΕ??:uplate:
σε ενα ξενο forum τη βρηκα :)

costas81
13/06/2006, 12:30
Ωραιο φαινετε το κεντρο της δισκοπλακας με το δαχτυλιδι του abs!
Αλλα οπως ξαναπα εμεις οι χεραδες δεν θελουμε abs!!

nickpar
14/06/2006, 12:37
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ V-STROM 650 NA ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ.!!
ABS,KAI ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ΑΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ,ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΗΣΗ, ΑΛΛΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ Λ,ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ
ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ (ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ)..

ΕΙΝΑΙ Κ@ΥΛΑ!!!!!!

:uplate: :uplate: :uplate:
:beer: :beer: :beer: :beer:

suzukimaniac
14/06/2006, 12:39
τραβα καμια φωτο να εχουμε να βλεπουμε...να λιγουρευομαστε εμεις οι παλιοι....χαχα..

costas81
14/06/2006, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ V-STROM 650 NA ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ.!!
ABS,KAI ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ΑΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ,ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΗΣΗ, ΑΛΛΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ Λ,ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ
ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ (ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ)..

ΕΙΝΑΙ Κ@ΥΛΑ!!!!!!

:uplate: :uplate: :uplate:
:beer: :beer: :beer: :beer:

σοβαρα μιλας?
αλλη εξατμιση δηλαδη?
αυτο δεν τοχα ξανακουσει οτι δηλ θα το βγαλει με αλλη εξατμιση!

nickpar
14/06/2006, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
AΛΛΑΓΑΙ!
- Cylinderhead double ignition
Δυο μπουζι στον κυλινδρο?Ενδιαφερον...

- Sensors and parts of ignition/injection
Αναμενομενο,μια και πρεπει το μηχανακι να προσαρμοστει με τις πολυ αυστηρες προδιαγραφες Euro3

- Airfilter box
Νεες προδιαγραφες,νεο φιλτρο!...

- Muffler
Και εξατμιση επισης!

- front wheel brake assembly: Rim, brake disks, master brake cylinders and brake pliers
Τα φρενα αλλαζουν σουλουπι,και δεν ξερω εαν οι δισκοπλακες παραμεινουν Tokico...

- switch units on the left and on the right (turningsignal switches bmw-like?????) (my german is too poor to understand it completely)
Ωχ,αμα δω τους μπεμβε διακοπτες στο Vstromακι θα...φρικαρω
Επισης ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορα στο μοντελο με το ABS ειναι τα +10 κιλακια
(απο 189 παει στα 200 περιπου):sick:

Η τιμη οπως σας ειπα αναμενεται στα 7850 ευρα

Eγω παντως περιμενω το 2007 το αναμενομενο R800GS για να δω την επομενη κινηση μου:beer:

ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΑΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΓΡΑΦΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΦΟΡΟΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΙ. Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ
ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΛΟΓΟ ΚΑΤΑΛΥΤΗ
ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΠΙΝΑΚΙΔΑ....
:beer:

spive82
14/06/2006, 20:12
ΜΟΤΟTRITI.GR EXEI ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ V-STROM ABS.

dimz
14/06/2006, 20:34
Καυλιαριδες γεια σε ολους. Νεο μελος και νεος οδηγος (γκαβακας και ψαρι τελειως). Θα ηθελα να σασ ρωτησω αν εγκρινετε το συγκεκριμενο
μηχανημα (με ABS) για πρωτη μηχανη ?
επισης να μου πει καποιος ποσο καλη ειναι για μεσα στην πολη ( και ποσο ευκολη στις μανουβρες).
Συγνωμη εαν ποσταρα σε λαθος φορουμ. :wave2: :wave2: :wave2:

zeremefico
14/06/2006, 21:34
Για τους ανυπόμονους...
http://www.suzuki-motorcycles.ch/de/products/models/touring/DL650A/

Innersense
14/06/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
σοβαρα μιλας?
αλλη εξατμιση δηλαδη?
αυτο δεν τοχα ξανακουσει οτι δηλ θα το βγαλει με αλλη εξατμιση!

Κώστα μην ψαρώνεις...

Δες στην φωτο τον λαιμό...

:yuck: :a020: :a21:

Οι νέοι κάτοχοι θα έχουν ένα λόγο παραπάνω να αλλάξουν πιο γρήγορα την εξάτμηση πλέον

Παρεμπιπτόντως τα χερούλια του συνεπιβάτη δεν ήταν μαύρα και στα Κ5-Κ6; Γιατί είπε κάποιος ότι άλλαξαν τώρα; Αν κάνω λάθος διορθώστε με...


51784

Tropeas
14/06/2006, 23:19
KAI ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ΑΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ Γιατί???:confused: για να είναι ποιο ακριβά τα service?
είχε πρόβλημα με το ένα? στην καύση?
ΥΜΑΡΤΟΝ!!!

kakofonixx
14/06/2006, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ V-STROM 650 NA ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ.!!
ABS,KAI ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ΑΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ,ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΗΣΗ, ΑΛΛΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ Λ,ΚΑΙ ΜΑΥΡΗ
ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ (ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ)..

ΕΙΝΑΙ Κ@ΥΛΑ!!!!!!

:uplate: :uplate: :uplate:
:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:
Που το ειδες? αντιπροσωπεια??
Γενικα στην παραλαβη ειχαν πολλα κομματια ή κανα-δυο?

n1k3man
15/06/2006, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Γιατί???:confused: για να είναι ποιο ακριβά τα service?
είχε πρόβλημα με το ένα? στην καύση?
ΥΜΑΡΤΟΝ!!!

Στα 650 GS που χρησιμοποιουν 2 μπουζι στο κυλινδρο ριχνουν σημαντικά την καταναλωση. Δεν ειμαι σιγουρος ομως αν αυτο οφειλεται σιγουρα στα 2 μπουζι. Παιζει ομως.

dimz
15/06/2006, 01:15
παιδια επειδη δουλεβα στην ΒΜW πωλητησ.
τα 2 μπουζι ειναι για καλυτερεσ καυσεισ και λιγοτερουσ ρυπουσ και χαμηλωτερη καταναλωση.

spive82
15/06/2006, 02:23
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ VSTROM 1000 ME ΑΒS? :confused:

hertz
15/06/2006, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ V-STROM 650 NA ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ.!!



Με γειά το εργαλείο και πάντα όρθιος.

Αν μπορείς πες μας πόσο σου στοίχισε και από ποιόν το πήρες ??

painterakis
15/06/2006, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από spive82
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ VSTROM 1000 ME ΑΒS? :confused:
αυτη ειναι η ποιο σωστη ερωτηση που εχει γινει.αν αλλαξει καποιος ενα μονομπουζο 650 για ενα διπλομπουζο 650 μονο και μονο γιατι εχει ΑΒS ειναι για ΜΕΝΑ χαζομαρα γιατι χανει πολλα.
επειδη οταν κανεις αλλαγη παντα πρεπει να πας σε κατι καλυτερο οσοι εχουμε μονομπουζο 650 καλο ειναι να περιμενουμε ποτε θα βγει το 1000αρι με 1, 2, 3 μπουζια ABS και αλλα καλουδια

nickpar
15/06/2006, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
:wave2:
Που το ειδες? αντιπροσωπεια??
Γενικα στην παραλαβη ειχαν πολλα κομματια ή κανα-δυο?

ΕΧΘΕΣ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΚΟΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΟΥ ΣΦΑΑΚΙΑΝΑΚΗ . ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ.Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ
ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΟΔΗΓΕΙΑ EURO 2003.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΙΠΑΜΑΙ..:wave2: :wave2:

:beer:

costas81
15/06/2006, 13:16
Αυτο με τα μαυρα χερουλια συνεπιβατη δεν ειναι κατι καινουργιο αν δεις κ5 κ κ6 μαυρα ειναι!

costas81
15/06/2006, 13:22
Τώρα πρόσεξα το πίσω προστατευτικο της εξάτμισης το μαυρο!!

Τι αηδια ειναι αυτο?

Αστους να εχουν μεγαλυτερο καταλυτη και να τους παταμε κατω μετα στα φαναρια!!

x-rider
15/06/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Τώρα πρόσεξα το πίσω προστατευτικο της εξάτμισης το μαυρο!!

Τι αηδια ειναι αυτο?

Αστους να εχουν μεγαλυτερο καταλυτη και να τους παταμε κατω μετα στα φαναρια!!



ΕΜΦΥΛΙΟ ΒΛΕΠΩ:rotflmao: :rotflmao:

nickpar
15/06/2006, 15:06
ΜΙΑ ΖΗΛΙΑ ΒΛΕΠΩ Η' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!!:nono: :nono: :nono:
:beer:

costas81
15/06/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΜΙΑ ΖΗΛΙΑ ΒΛΕΠΩ Η' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ!!!!:nono: :nono: :nono:
:beer:


Φιλαράκι την ζήλια την βλέπετε εδώ και πόσο καιρό που περνάμε μπροστά σας με το στρομάκι και κοιτάτε πως θα γίνει να την πάρετε και σεις!

:wave2:

kakofonixx
15/06/2006, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Φιλαράκι την ζήλια την βλέπετε εδώ και πόσο καιρό που περνάμε μπροστά σας με το στρομάκι και κοιτάτε πως θα γίνει να την πάρετε και σεις!

:wave2:

nickpar φερε τα καρφια και εγω φερνω το λαδι... :a39::a39:

nickpar
15/06/2006, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Φιλαράκι την ζήλια την βλέπετε εδώ και πόσο καιρό που περνάμε μπροστά σας με το στρομάκι και κοιτάτε πως θα γίνει να την πάρετε και σεις!

:wave2:

ΦΙΛΕ COSTA
ΤΟ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟ V STROM ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΤΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ V STROMADON. ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΝΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΞΑ . ΑΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Η' ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ (ΧΕΡΑΣ)ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΣΥΜΜΦΟΡΜΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗ
ΘΟΥΝ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΔΙΕΣΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ) ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΙΓΟΡΩ ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΑΙ V STROM ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΑΙ ΤΡΑΒΙΞΕΙ
ΖΟΡΙ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΙΝΑΜΑΙ ΑΠ"ΕΞΩ ΕΣΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ.... :wave2: :wave2:

:beer: :beer:

braingd
16/06/2006, 09:06
Καλημέρα,
βλέπω άρχισε το πάρτη, πλάκα κάνω πρώτα από όλα καλορίζικη η κούκλα και πάντα όρθιος εσύ και η καλή σου.

Χθες το απόγευμα πήγα από μια αντιπροσωπία Suzuki και είδα από κοντά τα νέα DL 650 με ABS, με ξένισαν λίγο τα χειριστήρια είναι αρκετά μεγαλύτερα από το Κ6 που έχω, φυσικά λίγο η εξάτμιση αλλά και τα ποιο πολλά κιλά της, κατά τα άλλα είναι ένα ίδιο μηχανάκι (α για τα δυο μπουζί δεν λέω κάτι γιατί δεν φαίνονται εύκολα).

Αλλά για να πω την αλήθεια δεν με χάλασε καθόλου το ABS και φυσικά το ότι θα έχει μικρότερη κατανάλωση από το Κ6 από ότι διάβασα εδώ στο forum.

Όσο για το εάν κάποιος νιώθει ότι δεν το χρειάζεται εγώ έχω να πω το εξής και είναι προσωπική μου άποψη.
1. Το χρειάζεσαι σε φρένα πανικού που συνήθως είναι μέσα στην πόλη.
2. Σε βροχές της άνοιξης όπου ο δρόμος έχει γλίτσα.


:wave2: :wave2:

:beer: :beer:

kakofonixx
16/06/2006, 16:19
νατο παιδια στο επισημο global site της suzuki:
http://www.suzukicycles.com/Products/DL650AK7/Default.aspx
Επισης παρατηρηστε και τα νεα αυτοκολλητα (ευτυχως παει το z του ζορρο:D), οπως επισης και το αυτοκολλητο "abs" στο μπροστινο φτερο.

Innersense
16/06/2006, 19:41
έχει ξεκινήσει ήδη και νέα διαφημιστική καμπάνια

όπως έγραφε η σχετική ολοσέλιδη καταχώρηση στην σημερινή city-auto

¨Νέο V-Strom 650 με δώρο το ABS¨

Και έχει πλαϊνή φωτογραφία σε κοκκινάκι...

painterakis
17/06/2006, 09:59
το θεμα ειναι απλο,
οσοι ειναι νεοι αγοραστες, ας χαρουν το νεο τους Κ7 με ασφαλεια, πολλα και χωρις προβληματα χιλιομετρα,
οσοι απο εμας εχουμε τα Κ4,Κ5,Κ6 ας τα χαρουμε και εμεις χωρις:
1. ζηλιες, ενταξει δεν εγινε και τιποτα που δεν εχουμε το abs (πως οδηγουσαμε μεχρι τωρα) απλα οτι εχεις παραπανω για την ασφαλεια σου καλο ειναι,
2. να πουλαμε τα δικα μας για να παρουμε το Κ7, γιατι α. χανουμε πολλα σε χρηματα (οχι οσοι με Κ4) και β. αν ειναι να αλλαξεις κατι το αλλαζεις με κατι καλυτερο (π.χ. το 1000) και οχι με σχεδον το ιδιο.

το θεμα ειναι ομως και κατι αλλο:
ποτε θα ερθει το 1000 με το ABS; οεο

kalant
17/06/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από painterakis
το θεμα ειναι απλο,
οσοι ειναι νεοι αγοραστες, ας χαρουν το νεο τους Κ7 με ασφαλεια, πολλα και χωρις προβληματα χιλιομετρα,
οσοι απο εμας εχουμε τα Κ4,Κ5,Κ6 ας τα χαρουμε και εμεις χωρις:
1. ζηλιες, ενταξει δεν εγινε και τιποτα που δεν εχουμε το abs (πως οδηγουσαμε μεχρι τωρα) απλα οτι εχεις παραπανω για την ασφαλεια σου καλο ειναι,
2. να πουλαμε τα δικα μας για να παρουμε το Κ7, γιατι α. χανουμε πολλα σε χρηματα (οχι οσοι με Κ4) και β. αν ειναι να αλλαξεις κατι το αλλαζεις με κατι καλυτερο (π.χ. το 1000) και οχι με σχεδον το ιδιο.

το θεμα ειναι ομως και κατι αλλο:
ποτε θα ερθει το 1000 με το ABS; οεο

συμφωνω φιλε μου, αν και προσωπιΚα που οδηγησα το 1000 δεν μου εκανε πια και τοσο μεγαλη εντυπωση απο το 650 μου, η διαφορα φαινεται στα πολλα χιλιομετρα, αλλιως σχεδον τα ιδια ειναι σε γκαζι, γι'αυτο κι εγω που θελω να δωσω το 650 δεν θα παρω το 1000 αλλα κατι τελειως διαφορετιΚο και με πολυ περισσοτερα αλογα για να δω μεγαλη διαφορα και να μην το βαρεθω γρηγορα...

προσ fazer 1000 μερια με κοβω...

painterakis
17/06/2006, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
συμφωνω φιλε μου, αν και προσωπιΚα που οδηγησα το 1000 δεν μου εκανε πια και τοσο μεγαλη εντυπωση απο το 650 μου, η διαφορα φαινεται στα πολλα χιλιομετρα, αλλιως σχεδον τα ιδια ειναι σε γκαζι, γι'αυτο κι εγω που θελω να δωσω το 650 δεν θα παρω το 1000 αλλα κατι τελειως διαφορετιΚο και με πολυ περισσοτερα αλογα για να δω μεγαλη διαφορα και να μην το βαρεθω γρηγορα...

προσ fazer 1000 μερια με κοβω...
αυτο ακριβως λεω και εγω, πρεπει να πας σε κατι καλυτερο (οποιο θεωρει ο καθενας καλυτερο), εσυ π.χ. προς fazer 1000 εγω (αν τα καταφερω) σε κανενα bmw 1200 ή εστω το 1000 (suzuki,honda), παντως δε θα μεινω στα ιδια...

nickpar
19/06/2006, 10:59
V-SROM DL 650 ABS K7
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6/06 ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ .ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΒΑΡΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ.ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΟΥΡΙΑ
ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ. ΠΗΓΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ !!
ΑΛΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ...


:beer:

kakofonixx
19/06/2006, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
V-SROM DL 650 ABS K7
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6/06 ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ .ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΒΑΡΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ.ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΟΥΡΙΑ
ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ. ΠΗΓΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ !!
ΑΛΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ...


:beer:

Καλοριζικη, καλοταξιδη και να εισαι παντα ορθιος και γερος για νατην ευχαριστηθεις :beer: :beer:
Περιμενω και εγω με πολυ αγωνια τη δικια μου!!
Οποτε μπορεσεις ανεβασε καμια φωτο να τη χαλβαδιασουμε λιγακι :a8::a8:

nickpar
19/06/2006, 11:07
ΝΑ ΕΙΣΤΑΙ ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟ
ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ?? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

kakofonixx
19/06/2006, 11:12
πατας 'απαντηση' και γραφεις το μηνυμα που θελεις.
κατω απο το παραθυρο του μηνυματος εχει ενα παραθυρο που γραφει 'Επισύναψη αρχείου'.
Εκει κανεις κλικ στο 'choose' και επιλεγεις τη φωτογραφια απο τον υπολογιστη σου.
Τοσο απλα :D
υ.γ. οπως λεει και στο συγκεκριμενο παραθυρο, το μεγιστο μεγεθος αρχειου θα πρεπει να ειναι 102400 bytes ή 102,4 Kb

nickpar
19/06/2006, 11:42
ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!!

kakofonixx
19/06/2006, 11:45
εμμμ... πουν'τη?? :rolleyes:

nickpar
19/06/2006, 11:47
ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ! ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 64kb γιατι??

kakofonixx
19/06/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ! ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 64kb γιατι??
μηπως δεν ειναι καποιος απο τους αποδεκτους τυπους αρχειων?
"Αποδεκτοί τύποι αρχείων: gif jpg png txt zip bmp jpeg"
Αν εχεις msn ή yahoo messenger στειλτη μου αν μπορεις εκει και την ανεβαζω εγω :D
nick: kakofonixx (και στα δυο)

nickpar
19/06/2006, 11:56
ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...


52293

kakofonixx
19/06/2006, 12:04
:a46::a46:
Κουκλα ειναι!!
Κομπλε τη βλεπω, με τη βαλιτσουλα της, τις χουφτες της, τα καγκελα της...
Και το χρωμα ειναι το νεο, το μολυβι ετσι?
Τι αλλο να πω??
Οτι ζηλευω? Λιγο θα ειναι!:a08::a08:
Καλοριζικη και παλι!
Ελπιζω μεχρι το τελος του μηνα να εχει ερθει και η δικη μου (αχ... να δω πως θα αντεξω μεχρι τοτε...:D)

nickpar
19/06/2006, 12:05
ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!


52295

costas81
19/06/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
:a46::a46:
Κουκλα ειναι!!
Κομπλε τη βλεπω, με τη βαλιτσουλα της, τις χουφτες της, τα καγκελα της...
Και το χρωμα ειναι το νεο, το μολυβι ετσι?
Τι αλλο να πω??
Οτι ζηλευω? Λιγο θα ειναι!:a08::a08:
Καλοριζικη και παλι!
Ελπιζω μεχρι το τελος του μηνα να εχει ερθει και η δικη μου (αχ... να δω πως θα αντεξω μεχρι τοτε...:D)


δεν είναι μολυβί μαύρο ματ είναι!!!!

costas81
19/06/2006, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΦΙΛΕ COSTA
ΤΟ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΟ V STROM ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΤΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ V STROMADON. ΤΟ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΝΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΞΑ . ΑΛΩΣΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Η' ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΕΣ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ (ΧΕΡΑΣ)ΟΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΣΥΜΜΦΟΡΜΙΣΤΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗ
ΘΟΥΝ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ,ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΠΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΔΙΕΣΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ) ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΙΓΟΡΩ ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΑΣ ΒΕΛΤΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΑΙ V STROM ΓΙΑΤΙ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΑΛΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΑΙ ΤΡΑΒΙΞΕΙ
ΖΟΡΙ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΙΝΑΜΑΙ ΑΠ"ΕΞΩ ΕΣΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ.... :wave2: :wave2:

:beer: :beer:


είσαι νεος στο μοτο και δεν με ξερεις γι αυτο με παρεξηγησες!!!

Στο πλαίσιο του χαβαλε και της καλής διάθεσης το είπα!!

Πολύ καλό το ότι προσπαθούν ακόμα να βελτιώσουν ένα τόσο καλό σύνολο!!
Θα θελα να οδηγήσω ένα με abs να δω κατά πόσο βελέυει εμένα ή τον κάθε οδηγό!!

Καλορίζικες να είναι σε όλους σας και πάντα όρθιοι!!!!

nickpar
19/06/2006, 14:22
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ NO PROBLEM!!
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΜΟΙΑ ΓΝΩΜΗ ΣΤΟ POST ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ (ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ) ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ??:beer: :beer:

Innersense
19/06/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
V-SROM DL 650 ABS K7
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/6/06 ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ .

καλορίζικη φίλε και καλοτάξιδη

καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!

gcrook
19/06/2006, 22:32
Καπου βρωμαει η ολη υποθεση (και οχι μονο για τα V-Strom και για τα Suzuki) δεδομενου του οτι τους τελευταιους μηνες διαβαζω απο παντου οτι το σωτηριο ετος 2007 (γιατι καπως ετσι το αντιμετωπιζουν), ολες οι εταιρειες θα ανανεωσουν τα πιο "βαρβατα" μοντελα τους.
Και να τα upside-down και να οι φωτοσοπιες και πανικος...
Ετσι για να γινεται ντορος....

Παντως χωρις να μπορω να το εξηγησω τεχνικα ,δεδομενου του κινητηρa του V-Strom καθως και του ψεκασμου της Suzuki, μου φαινεται πολυ δυσκολο να γινει τετοια κινηση με τα 2 μπουζι.

Και αν ηταν να γινει κατι τετοιο θα ειχε ανακοινωθει προ πολλου για τα SV που ειναι αυτη την στιγμη απο τα πιο εμπορικα μοντελα της Suzuki παγκοσμιως, γι'αυτο αλλωστε και δεν κανει σημαντικες αλλαγες σ'αυτο απο τοτε που εγινε ψεκαστο.

Η η πηγη σας ειναι μια μπουρδα,... με το συμπαθειο,η καπου παρερμηνευτηκε κατι, (και ειναι μαλλον ξεκαθαρο οτι αυτο αναφερει, οποτε επιστρεφουμε στην προηγουμενη περιπτωση).

Αυτο με τα δυο μπουζι παντως δεν εχει βαση, δεδομενου του οτι ο κινητηρας αυτος πρακτικα πετυχαινει με την μεθοδο των 2 μπεκ ανα κυλινδρο, (εκτος και αν δεν ισχυει στα V-Strom/SV αυτο), το ιδιο με τα 2 μπουζι της BMW...θεωρητικα

Α και της Alfa Romeo:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


...λιγα πραγματα δηλαδη...

Υπαρχει και το περιβοητο TSCC της Σουζουκι που εδω και 3 δεκαετιες εφαρμοζεται σε ολους σχεδον τους σπορ κινητηρες της,(στις κυλινδροκεφαλες για την ακριβεια), και πλεον δεν αναφερεται καθολου...

nickpar
20/06/2006, 08:54
Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΕΥΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ?? Η' ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ... ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ .ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΡΗΠΩΝ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΛΛΟΥ ΚΑΤΑΛΥΤΗ..
:confused: :confused:

:beer:

gcrook
20/06/2006, 10:07
Οτι το συστημα με τα δυο μπουζι εχει εφαρμοστει και στα αυτοκινητα και στις μοτο ειναι κατι που ολοι το γνωριζουμε.

Απλα κατι μου βρωμαει στην ολη υποθεση.
Anyway....

mykoniatis
20/06/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
Ο ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΕΥΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΟΥΖΙ ?? Η' ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ?? ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟ... ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ .ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΡΗΠΩΝ ΤΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΑΛΛΟΥ ΚΑΤΑΛΥΤΗ..
:confused: :confused:

:beer:
ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!! καλοριζικη καλες βολτες!!παντα ορθιος!!! και εγω περιμενω το vs 650 abs τον αλλο μηνα {λογω χρωματος} για ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΞΟΠΛΙΣΕΣ!ΠΧ ΒΑΛΙΤΣΑ ΧΟΥΦΤΕΣ BAGSTER ΚΑΓΚΕΛΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ?????????:sun:

beholder
20/06/2006, 20:36
Καλοριζικη καλα χλμ να εχεις και να τη χαιρεσαι

Vstrommer71
20/06/2006, 23:10
Σημερις ξεφορτωθηκαν Πατρα τα πρωτα δυο μηχανακια με το ΑΒS οποτε σαν καλος....φυσιοφιδης το μελετησα απο κοντα.Παρατηρησεις:
1)Οντως ΔΥΟ μπουζι.Οχι συμμετρικα τοποθετημενα(γιατι θα απαιτουνταν μεγαλες αλλαγες στην σχεδιαση του κινητηρα) αλλα το ενα(κλασσικα)κεντρικα τοποθετημενο και το αλλο πλευρικα στον κυλινδρο.Μπα'ι'δεγουει τα δυο μπουζι τα βαζουν ψαχνοντας ακομα καλυτερη καυση
2)Αλλοι διακοπτες αγνωστου προελευσης(δεν μοιαζουν απο καποιο αλλο μοντελο)
3)Μεταλλικα σωληνακια(μερακλιδικα με πλαστικο καλυμα) μπροστα!Πισω...τσιγκουνιες...
4)Το κομματι του σωληνα της εξατμισης απο την ενωση των δυο σε ενα εως το τελικο ειναι διαφορετικο και πιο "κοιλο"
5)Τα γιαπωνεζακια παρατηρησαν οτι αν φορας μποτες αφηνεις γρατζουνιες εκει που ακουμπανε στο πλαισιο και ετσι εβαλαν δυο λαστιχενια προστατευτικα αριστερα και δεξια τα οποια ταπωνουν στις βασεις του ψαλιδιου.Προσοχη κλεβονται πανευκολα απο καθε κ@λοπαιδο!
Αυτα,και καλοριζικα(και...ορθια) τα καινουργια Vstrom στους ιδιοκτητες τους:beer:

Innersense
21/06/2006, 00:08
μια και τα λέμε εδώ πέρα μια χαρούλα ας ρίξω μερικές ερωτήσεις να χουμε θέμα για συζήτηση.

Όλα καλά, όλα οκ λοιπόν είρθε το V-Strom 650 με ABS στην ίδια τιμή καταλόγου.

Οι υποψήφιοι αγοραστές τι στάση αντιμετώπησαν απο τους μαγαζάτορες; Πήγαν να τους πλασάρουν Κ6 σε καλύτερη τιμή;

Η Suzuki δείχνει να συνεχίζει παράλληλα και την κυκλοφορία του Non-ABS μοντέλου. Αυτό θα ανανεωθεί στην έκδοση Κ7 σε διπλό μπουζί και Euro 3 προδιαγραφές;

Μα καλά, είναι δυνατόν να βάζει ABS στο 650 και να μην βάζει στο 1000 που έχουν όλα και εκεί εξάλου δεν παίζουν πλέον ρόλο τα παραπανίσια κιλά; Το μόνο που διάβασα για το 1000 είναι η ανάπτηξη ενός υβριδικού μοντέλου που χρησιμοποιεί καύσημα εναλακτικά της βενζίνης... ότι να 'ναι λέμε...

Οι φήμες για υπερκυβισμένο SV700 έχουν βάση; Μια χαρά το βλέπω το μέλλον!

Εκείνο το ρημάδι το ανανεωμένο Τρανσάλπ τι απέγινε; Τρέχει και δεν φτάνει η Χόντα με την πτώση στις πωλήσεις, εγώ πιστεύω ότι θα κάνει τρελή κίνηση για δυναμηκή επιστροφή...

hertz
21/06/2006, 11:17
Εκλεισα σήμερα DL650-ABS με 7.500 μετρητοίς, όλα πληρωμένα, παράδοση εντός Ιουνίου σε μαύρο, τα άλλα χρώματα τέλος Ιουλίου.
Εκεί γύρω παίζουν οι τιμές σε μετρητοίς.

Υπάρχει όμως ένα θέμα με τα αξεσουάρ. Η suzuki το δίνει 8.000 με πινακίδες με το δωροσέτ χούφτα-βαλίτσα-κάγκελο (όλα της μαμάς) το οποίο είναι υποχρεωτικό.
Ενώ οι αντιπρόσωποι δεν ξέρουν τίποτα για δώρα.

Περίεργο ... δεν έχουν ενημέρωση ή θέλουν να τα πουλήσουν επι πλέον? :a21:

kakofonixx
21/06/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Οι υποψήφιοι αγοραστές τι στάση αντιμετώπησαν απο τους μαγαζάτορες; Πήγαν να τους πλασάρουν Κ6 σε καλύτερη τιμή;
Εγω ψαχνομουν τον τελευταιο μηνα. Οταν τελικα το πηρα αποφαση, απλα δεν εβρισκα πουθενα στην αγορα (της Θεσ/νικης) μοντελο Κ6! Ουτε αντιπροσωπειας, ουτε παραλληλης εισαγωγης.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Η Suzuki δείχνει να συνεχίζει παράλληλα και την κυκλοφορία του Non-ABS μοντέλου. Αυτό θα ανανεωθεί στην έκδοση Κ7 σε διπλό μπουζί και Euro 3 προδιαγραφές;
Απ'οτι εχω καταλαβει: K6 τελος. Long Live K7 :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Μα καλά, είναι δυνατόν να βάζει ABS στο 650 και να μην βάζει στο 1000 που έχουν όλα και εκεί εξάλου δεν παίζουν πλέον ρόλο τα παραπανίσια κιλά; Το μόνο που διάβασα για το 1000 είναι η ανάπτηξη ενός υβριδικού μοντέλου που χρησιμοποιεί καύσημα εναλακτικά της βενζίνης... ότι να 'ναι λέμε...
Οντως οτι να'ναι! Παντως πιστευω αργα ή γρηγορα θα δουμε και το 1000αρι με abs. Βλεπεις το 650 πουλαει πιο πολυ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
Εκείνο το ρημάδι το ανανεωμένο Τρανσάλπ τι απέγινε; Τρέχει και δεν φτάνει η Χόντα με την πτώση στις πωλήσεις, εγώ πιστεύω ότι θα κάνει τρελή κίνηση για δυναμηκή επιστροφή...
Μακαρι. Ο ανταγωνισμος των εταιριων ειναι παντα υπερ του τελικου αγοραστη!

kakofonixx
21/06/2006, 14:10
Αααα! Ξεαχασα να γραψω οτι με βαση τα λεγομενα του αντιπροσωπου αναμενει 4 κομματια αυριο ή μεθαυριο, εκ των οποιων το ενα εναι το δικο μου :a25::a25:
Μαυρο ματ, absατο :a08:

nickpar
21/06/2006, 15:09
ΑΝΤΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!
:beer: :beer:

kakofonixx
22/06/2006, 11:58
Το πρωι περασα απο το καταστημα που εχω παραγγειλει την καλη μου και μου ειπαν οτι θα την εχω αυριο! :a54:
ΟΜΩΣ! Πριν 5 λεπτα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι τους ηρθε ενα φαξ το οποιο ελεγε οτι λογω φορτου εργασιας στο τελωνειο, ο εκτελωνισμος των μηχανων θα γινει τη Δευτερα.
Ως εκ τουτου θα την παραλαβω την Τριτη... :a35:
Και ελεγα το σ-κ να πηγαινα Χαλκιδικη για μπανακι με το κοριτσι...

kakofonixx
23/06/2006, 18:19
Λοιποοοοοοον.......
Δεν την πηρα ακομα, ΑΛΛΑ...
ΝΑ'ΤΗ!!! :a08::a08::a08:


52930

kakofonixx
23/06/2006, 18:21
να'τη παλι!


52931

kakofonixx
23/06/2006, 18:22
δε τη χορταινωωωωωωωωωωωωωωω!!!!


52932

kakofonixx
23/06/2006, 18:30
Μα και αυτος με πηρε στις 3 η ωρα για να μου πει οτι τις εφερε?? :a24:
Παρε με βρε ανθρωπε του Θεου λιγο νωριτερα να παω στην τραπεζα να σου φερω τα χρηματα!!
Τωρα και για ολο το Σ-Κ μηχανουλα μονο σε φωτο :bawl: :bawl:
Τη Δευτερα επιτελους θα την παρω.... :a35:

kalant
23/06/2006, 18:42
Μπραβο φιλε πολυ ωραια η καινουρια...

και το μαυρο της παει τελεια...

τον καταλαβαινω τον ενθουσιασμο σου, τα εχουμε ζησει οι

περισσοτεροι απο εδω μεσα...

:beer: :beer: :beer:

nickpar
23/06/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Λοιποοοοοοον.......
Δεν την πηρα ακομα, ΑΛΛΑ...
ΝΑ'ΤΗ!!! :a08::a08::a08:


ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΕ ΑΠ'ΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ....
:rotflmao: :rotflmao:

ΜΕΓΙΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΛΑ ΤΑΞΕΙΔΙΑ!
:beer: :beer:

painterakis
24/06/2006, 00:22
καλοριζικη φιλε και παντα ορθιος, μονο 36 ωρες εμειναν ακομα.

να ρωτησω κατι; αν καποιος θελει για καποιους χ ψ λογους να παρει ενα Κ7 αλλα ΧΩΡΙΣ το abs γινεται; αν ναι και ποσο κανει;

Vstrommer71
24/06/2006, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickpar
ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΕ ΑΠ'ΕΞΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ....
:rotflmao: :rotflmao:

ΜΕΓΙΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΛΑ ΤΑΞΕΙΔΙΑ!
:beer: :beer:
Kι εγω λεω να παρω τον υπνοσακο και να παω να κοιμηθω εξω απο το μαγαζι που θα αγορασω το επομενο μηχανακι μου αλλα...ΔΕΝ λεει!Θα κοιμαμαι εξω μεχρι το φθινοπωρο του...2007:D :D :D


52960

kalant
24/06/2006, 08:57
Κι εμενα για ξαπλα και υπνο με κοβω, μαλλον χειμερια ναρκη θα

ελεγα...

μεχρι σεπτεμβρη ευελπιστω...


52970

kakofonixx
24/06/2006, 12:56
ευχαριστω παιδια για τις ευχες σας...
Να σας πω και ενα ωραιο?
Λεω σε ενα φιλαρακι (που ψηνεται και αυτος) να παμε να την παρουμε μαζι τη Δευτερα κατα τις 14:30 που σχολαει [Μη ρωτατε πως και τι, αλλα ναι ειμουν διατεθειμενος να κανω υπομονη ως αυτη την ωρα - ετσι για την παρεα]...:look:
Και τι μου λεει??? "Κοιτα λεω να παω γυμναστηριο πρωτα... Παμε κατα τις 16:00?" :hypnotize :hypnotize :a21::a21:
Του λεω: οκ πηγαινε γυμναστηριο εσυ, θα παω το πρωι να την παρω και ελα μετα απ'το σπιτι να τη δεις! :a9::a9:
Μα ειναι δυνατοοοοοοοοον?!?!?!? :a24:

Λοιπον δε σας ζαλιζω αλλο! Περισοτερα τη Δευτερα :a54::a54:
Παω για υπνο ελπιζωντας να ξυπνησω Δευτερα 10 το πρωι :a025:

kakofonixx
26/06/2006, 15:18
Την πηρα παιδιαααααα!! :a08::a08:
Κερασμενα τα μπυρονια σε ολους! :beer::beer:
Μαυρουλα, absατη, Π-Α-Ν-Ε-Μ-Ο-Ρ-Φ-Η!
Την εκανα βολτιτσες ολο το μεσημερι και τωρα γυρισα σπιτι και ξεκινησα να διαβαζω ευλαβικα το manual!
Φωτο πολυ συντομα... :D

blueblack
27/06/2006, 06:08
ΑΣΦΑΛΕΙΑ...............

Έκανες...........???:wave2: :wave2:

kakofonixx
27/06/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
ΑΣΦΑΛΕΙΑ...............

Έκανες...........???:wave2: :wave2:
εκανα, εκανα.... :wave2:

SAMAEL
09/07/2006, 03:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Την πηρα παιδιαααααα!! :a08::a08:
Κερασμενα τα μπυρονια σε ολους! :beer::beer:
Μαυρουλα, absατη, Π-Α-Ν-Ε-Μ-Ο-Ρ-Φ-Η!
Την εκανα βολτιτσες ολο το μεσημερι και τωρα γυρισα σπιτι και ξεκινησα να διαβαζω ευλαβικα το manual!
Φωτο πολυ συντομα... :D

Καλορίζικη, φίλε μου και καλοτάξιδη. Είναι κούκλα !
Να ρωτήσω πότε την είχες «κλείσει» και τελικά πότε σου ήρθε?
Σου έδωσαν δώρα με την αγορά της ? και πόσο σου κόστισε?
Τα ρωτάω αυτά γιατί είμαι υποψήφιος και μου είπαν αρχικά παράδοση στις 20 Ιουλίου και τώρα λένε τέλη Αυγούστου !!

kakofonixx
09/07/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAMAEL
Καλορίζικη, φίλε μου και καλοτάξιδη. Είναι κούκλα !
Να ρωτήσω πότε την είχες «κλείσει» και τελικά πότε σου ήρθε?
Σου έδωσαν δώρα με την αγορά της ? και πόσο σου κόστισε?
Τα ρωτάω αυτά γιατί είμαι υποψήφιος και μου είπαν αρχικά παράδοση στις 20 Ιουλίου και τώρα λένε τέλη Αυγούστου !!

Σ'ευχαριστω φιλε μου! Να'σαι καλα και με το καλο να σου ερθει και η δικια σου! :wave2: :wave2:
13/6 την εκλεισα και τελικα την πηρα 26/6
Το καταστημα που την αγορασα (στη Θεσσαλονικη) εφερε μονο 4 κομματια μαυρα ματ. Μου ειχε πει οτι τα υπολοιπα χρωματα θα τα εχει τελη Ιουλιου.
Η αληθεια ειναι οτι χτες που περασα για να δω αν εχουν ερθει οι πινακιδες, μου ειπαν οτι δεν εφεραν ακομα αλλα DL-650 abs. Περιμενουν και αυτοι να τους ερθουν απο Αυγουστο.
Οποτε καλα σου τα λενε και εσενα... Ενταξει σε καταλαβαινω... Η αναμονη ειναι οτι χειροτερο :a35:
Αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα, απλα περιμενεις :rolleyes:
Δωρα δε μου εδωσαν, την πηρα "γυμνη"
Μου κοστισε ?7400 (μετρητα):wave2:

terlegas
09/07/2006, 18:24
Φίλε μου καλορίζικη με καλά,απροβλημάτιστα και προπάντων ασφαλή χιλιόμετρα.
Απο που την πήρες?
Ψάχνω κι εγώ απεγνωσμένα,θέλω να δώσω και το varaderaki μου και δεν μπορώ να βγάλω άκρη πουθενά.
Δυστυχώς δεν υπάρχουν επαγγελματίες στο χώρο...και κοντευω να σκάσω που περνά το καλοκαιράκι κι εγώ ακόμα να πάρω stromaki..

:confused: :confused: :confused: :confused:

painterakis
10/07/2006, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από terlegas
ψαχνω κι εγώ απεγνωσμένα,θέλω να δώσω και το varaderaki μου και δεν μπορώ να βγάλω άκρη πουθενά.
πιστευω να λες το 125 γιατι 1000αρι δεν ειναι varaderaki :p :p :p



Αρχικά δημιουργήθηκε από terlegas
...και κοντευω να σκάσω που περνά το καλοκαιράκι κι εγώ ακόμα να πάρω stromaki...
έλα να κανουμε παρεα, και εγω θα περιμενω 3 μηνες αλλα για αμαξι.
αυτη η αναμονη σε τρελενει. ευτυχως που ειναι καλοκαιρι και δεν χρειαζομαι το αμαξι.

terlegas
11/07/2006, 13:37
Nαι το 125 έχω και είναι σαν μην το έχω.
Το παράτησα εντελώς,ούτε που το πέρνω πια.
Ωχ!!Αυτό κι αν δεν είναι πακέτο.3μήνες περίμενα κι εγώ το αμάξι μου με ειδική παραγγελία και ήταν και καλοκαίρι.
Υπομονή,θα έρθει η πολυπόθητη στιγμή.
Εγώνα δω τι θα κάνω...

spive82
13/07/2006, 01:00
ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΕΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ V STROM ABS KAI ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ 77 ΙΠΠΟΥΣ ΣΤΡΟΦΑΛΟ ? ΙΣΧΥΕΙ?:confused:



:beer: :wave2:

nickpar
14/07/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από spive82
ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΕΝΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ V STROM ABS KAI ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ 77 ΙΠΠΟΥΣ ΣΤΡΟΦΑΛΟ ? ΙΣΧΥΕΙ?:confused:



:beer: :wave2:


ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΝΕΟ VSTROM ΜΕ ABS KAI 4 ΜΠΟΥΖΙ
ΜΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ MOYFA ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΣΟΥ !! 77 ΙΠΠΟΥΣ!!!???
ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ..ΤΟΥΣ ΡΙΠΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ..ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.
:beer: :beer:

terlegas
18/07/2006, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
Σ'ευχαριστω φιλε μου! Να'σαι καλα και με το καλο να σου ερθει και η δικια σου! :wave2: :wave2:
13/6 την εκλεισα και τελικα την πηρα 26/6
Το καταστημα που την αγορασα (στη Θεσσαλονικη) εφερε μονο 4 κομματια μαυρα ματ. Μου ειχε πει οτι τα υπολοιπα χρωματα θα τα εχει τελη Ιουλιου.
Η αληθεια ειναι οτι χτες που περασα για να δω αν εχουν ερθει οι πινακιδες, μου ειπαν οτι δεν εφεραν ακομα αλλα DL-650 abs. Περιμενουν και αυτοι να τους ερθουν απο Αυγουστο.
Οποτε καλα σου τα λενε και εσενα... Ενταξει σε καταλαβαινω... Η αναμονη ειναι οτι χειροτερο :a35:
Αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα, απλα περιμενεις :rolleyes:
Δωρα δε μου εδωσαν, την πηρα "γυμνη"
Μου κοστισε ?7400 (μετρητα):wave2:

Apo pou tin pires se tetoia timi?
Einai eukolo na mas peis?

kakofonixx
19/07/2006, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από terlegas
Apo pou tin pires se tetoia timi?
Einai eukolo na mas peis?
εχεις pm :wave2:

liberto
20/07/2006, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
εχεις pm :wave2:

γειά, ρίξε και σε μένα ένα πμ, pls :)

εγώ στην Λάρισα το βρήκα 7700 (γυμνούλη)

vaggos
20/07/2006, 15:41
Allh8eia gia poia hmeromhnia paradoshs milame???

An exete rwthsei sugkekrimena parakalw peite kai se emas poia magazia 8a lavoun prwta kai se poia timh...

Euxaristw...

MUSTILI
22/07/2006, 12:00
Εγω παραλαμβανω απο Μοτο Υφαντης 5-10 Αυγουστου. Υπαρχει καθυστερηση 15 ημερων.Οταν εκανα ερευνα αγορας επεσα πανω στην αλλαγη, Ολοι μου ελεγαν παραδοση 25 Ιουλιου και μετα το γυρισανε 5-10 αυγουστου.Ξερω οτι θα εχει καλη παραλαβη ο Καρακωστας στην Κυψελη και ο Σφακιανακης στο Μπουρναζι.ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΑΙΔΙΑ...

Innersense
22/07/2006, 12:15
ρε παιδιά να σας πω την αλήθεια είδα ένα μαύρο παρκαρισμένο στο village του ρεντι. καλό, όμορφο κουκλί, μαύρο ματ και α-μπε-εσατο.

αυτό το πράγμα όμως στην εξάτμηση με το μαύρο το πλαστικό που φαρδένει περίεργα στο λαιμό μου κάθετε...

για ψάξτε το οι κατέχοντες... η εξάτμιση αλλάζει το ίδιο εύκολα (μαζί με λαιμούς) η παίζουν περίεργες ρυθμίσεις λόγω Euro 3.

κρίμα ρε γαμώτο... χαλάει την εικόνα μιας πολύ όμορφης μηχανής.,..

liberto
24/07/2006, 13:36
τηλεφώνησα στον makina και μου είπε 7950 ευρά.... τι παίζει? πρέπει να πας εκεί για να σου κάνει τιμή?

terlegas
25/07/2006, 21:33
H τιμή είναι μόνο για μετρητοίς και χωρίς ανταλλαγή

panoc
27/07/2006, 05:49
Καλησπέρα παιδια,
σημερα θα παω να κλίσω και εγω την 650ABS από την αντιπροσωπία στη Πατρα.
Η τιμή ειναι 7950 και δωρο η βαλίτσα με τη βαση της, οι χουφτες και τα σιδερα.
Εδω μου ειπαν οτι οι μηχανες θα ρθουν γυρω στις 5-10 Αυγουστου στην αρχη με μαυρο ματ και μετα τα αλλα χρώματα.

Να ρωτησω και κατι τους ήδη εχοντες τη μηχανη?
Από καταναλωση πω παει ρε παιδια? τα 4,5λιτρα σε μιχτη χρηση που λεει η Suzuki μου φαινονται υπερβολικα αισιόδοξα...

MUSTILI
27/07/2006, 08:38
Για την καταναλωση υπαρχει ηδη συζητηση.Τσεκαρε το στο Mοντελα-v-strom 650-1000.Παντως αυτα που εχω δει στο φορουμ λενε καλυτερη καταναλωση λογω των διπλων μπουζι.Στην αρχη καιει αρκετα λογω στρωσιματος και μετα παμε xontrika σε 5.5l/100km

zikpol
27/07/2006, 15:38
Panoc...kaloriziki kai ipomoni!!!Maximum 10 meroules minane!!!Apo Andriopoulo tin pires,etsi?Ego ti na po pou prepei na perimeno mexri 15 Septemvri???Pos pernaei tosos kairos?Vlepeis omos perno paraeisagogis opote..."i8eles8a kai pa8es8a"...pou lene!!!
Na rotiso kati allo...gia to ABS.Lete stous oraiotatous ellinikous dromous na mperdevete poli to ABS kai na mas kanei ti zoi diskoli?Akouo poles dixasmenes gnomes kai exo provlimatisti!!!Anyway...8a deixei.Molis tin pareis me to kalo pes mas gia ti simperifora ton frenon, OK?
Take care guys!!!

panoc
28/07/2006, 17:23
Ευχαριστώ για την υποδοχή, από Ανδιόπουλο ειναι ναι.
Το θέμα με τη καταναλωση το βρηκα αλλα αν ειναι αυτο που βρηκα τελικα εξελίκτικε σε θέμα για τα προιόντα μειωσης τριβής... παντως σε γενικες γραμεμς καταλαβα τα 5,5-6 λιτρα / 100χλμ, μια χαρα ειναι.
Τουλαχιστον μπροστα στο αυτοκινητό μου καει σχεδόν τα μισα.