PDA

View Full Version : Γιατι να ξαναπάρω Kawasaki(Λόγω αντιπροσωπίας)?



kerasaki
07/06/2006, 10:20
Μπαίνω στο θέμα.Πριν από ένα μήνα και κάτι ημέρες η μηχηνή μου έμεινε από ρουλεμάν και χρειάστηκε να πάρω και αποστάτη.Επειδή δεν υπήρχε στην αντιπροσωπία έπρεπε να γίνει αεροπορική παραγγελία.Μου είπαν ότι αν υπήρχε στην Ολλανδία(που είναι λογικά το κέντρο διανομής για την Ευρώπη)και θα έκανε περίπου 4/5 μέρες να έρθει, αν όχι,δηλαδή αν ερχόταν από Ιαπωνία θα έκανε πάνω από 20 ημέρες.Τελικά έπρεπε να περιμένω πάνω από ένα μήνα! για να μου έρθει ο αποστάτης με τη μηχανή ακινητοποιημένη στο πάρκινγκ της δουλειάς μου.Ειδικά τώρα που καλοκαίριασε και η ανάγκη για μικρές αποδράσεις είναι επιτακτική.
Σας ρωτάω αγαπητοί συμφορουμίτες εάν δικαιολογημένα με έχει τσαντίσει η στάση της τεομότο και η προθυμία της να εξυπηρετεί τους πελάτες της.:(

idi
07/06/2006, 10:23
δεν εχεις καθολου μα καθολου αδικο ... αλλα πιστεψε με και ...αλλου... τα ιδια και χειρότερα (Σαρακακης πχ....)

καποτε στην Ελλαδα πρεπει να αντιμετωπίσουν τον μοτοσυκλετιστή με περισσότερο σεβασμο (σα καταναλωτή ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΑΕΙ περισσοτερο απο αλλους στην Ευρωπη )

SeNNinhA
07/06/2006, 10:58
Και μετά παραπονιέστε για την Aprilia που σε 15 ημέρες έχουν έρθει τα πάντα (4 με courrier) !!!!
:smokin:

Χα χα χα χα.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ironbum2
07/06/2006, 11:10
Σε αυτά θέματα μία είναι η εταιρεία....ΥΑΜΑΗΑ!!!!!

Tigas
07/06/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δεν εχεις καθολου μα καθολου αδικο ... αλλα πιστεψε με και ...αλλου... τα ιδια και χειρότερα (Σαρακακης πχ....)

καποτε στην Ελλαδα πρεπει να αντιμετωπίσουν τον μοτοσυκλετιστή με περισσότερο σεβασμο (σα καταναλωτή ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΑΕΙ περισσοτερο απο αλλους στην Ευρωπη )

Δέν το νομίζω σε καινούργια μηχανάκια δεν υπάρχει τέτοια καθυστέρηση maximum 10 μέρες και εάν το κάνεις dhl σε 3 μέρες το παίρνεις.

Για τα Kawasaki είναι μάλλον συνηθισμένο το πρόβλημα διαθεσιμότητας και χρόνου παράδοσης ανταλλακτικών
ο Μίλτος περίμενε ένα ρεζερβουάρ απο Ζ 2 μήνες και με κοστος 900!!! ευρώ

Tigas
07/06/2006, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
Σε αυτά θέματα μία είναι η εταιρεία....ΥΑΜΑΗΑ!!!!!

Yamaha , ο katsai περίμενε κανα μήνα για βάση οργάνων σε νέο R1 :D

DUKASII
07/06/2006, 11:25
και φιλος μου με hornet περιμενει 3 μηνες μια ουρα και ενα ψυγειο.:beer:

Sabre
07/06/2006, 11:56
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
[B]Δέν το νομίζω σε καινούργια μηχανάκια δεν υπάρχει τέτοια καθυστέρηση maximum 10 μέρες και εάν το κάνεις dhl σε 3 μέρες το παίρνεις.

1 μήνα για το ψυγείο του Hornet
2 μήνες για το μικρό πλαστικό πλαινό καπάκι (δεξιά ψηλά) του Hornet - και ακόμα το περιμένω.....
το μπροστά φτερό μου το φέρανε σε 2-3 ημέρες όντος!

Περιέργαι αι βουλαί του Αντιπροσώπου (του κάθε αντιπροσώπου)
Στουπί και φωτιά ρεεεεεε :lol:

btw αν κάποιος ξέρει που θα βρώ το μικρό πλαστικό καπάκι που έλεγα - θα ήμουν υπόχρεος...βαρέθηκα να περιμένω.....:beer:

fazerakis
07/06/2006, 13:31
YOSHIMURA - SUZUKI

Εξάτμιση Carbon 1 μήνα. Άντε να δούμε αν θα έρθει τότε. 2 days and counting.
Βίδες δαγκάνας φρένων 21 days and counting. :sick: :uplate: :hypnotize :eyepop: :a53:

arxaios
07/06/2006, 13:57
Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλες τις αντιπροσωπείες κατέληξα στην ΥΑΜΑΗΑ μόνο και μόνο για το aftersales service και τις σχετικά χαμηλές τιμές ανταλλακτικών.

xxxristos
07/06/2006, 14:26
ΚΥΡΙΟΙ!

ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΠΟΤΕ ΓΡΑΝΑΖΙ ΔΕΥΤΕΡΑΣ (ΤΟ ΜΙΚΡΟ) ΓΙΑ ΤΟ KLX...

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΜΥΤΙΛΗΝΗ, ΟΥΤΕ ΑΘΗΝΑ, ΑΝΑΜΟΝΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ KAWA ΣΤΟ ΝΗΣΙ κος. ΜΙΛΟΥΚΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΑΧ!

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙΓΟΜΟΥΝ ΝΑ ΔΕΣΩ ΤΟ ΜΟΤΕΡ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΩΝ 10 ΗΜΕΡΩΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΡΩΤΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 22 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Δ Ω Ρ Ε Α Ν ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΕΠΟΜΕΝΟ!!!

ΕΚΑΝΕ 16 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΟΠΟΤΕ BIG DEAL ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΛΛΑ Η ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ Φ Υ Σ Ι Κ Α Η KAWA ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΝΑΝ ΑΙΩΝΙΟ ΠΕΛΑΤΗ.....

kerasaki
07/06/2006, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Δέν το νομίζω σε καινούργια μηχανάκια δεν υπάρχει τέτοια καθυστέρηση maximum 10 μέρες και εάν το κάνεις dhl σε 3 μέρες το παίρνεις.



Να σημειωθεί ότι το μηχανάκι είναι zxr400l και για κάποιο διάστημα η αντιπροσωπία το εισήγαγε κανονικά.

Πάντως γενικά πιστεύω ότι μας έχουν για μεγάλα κορόϊδα εδώ στο Ελλάντα με after sales service και με τις τιμές στα ανταλλακτικά.Μια μηχανή αξίας 15.000 ευρώ αν κάτσεις και τη μαζέψεις βίδα βίδα με τιμές αντιπροσωπίας θα σου βγεί 100.000ευρώ!:bawl:

h_m_akis
07/06/2006, 15:13
δεξι πλαστικο τεποζιτου για klr 600 '95... μετα απο κανα 20ημερο αναμονης απο ολλανδια τελικα δεν θα ερθει ποτε γιατι "δεν παραγετε πλεον" :sad:

NikosZX9
07/06/2006, 16:31
Εγω το προηγουμενο καλοκαιρι που έλυσα το μηχανακι βιδες και το ξαναεδεσα απο την αρχη λογω ενος προβληματος στο γραναζι της 3ης παηγγειλα ολα τα ανταλλακτικα απο Τεομοτο..Μπορω να σου πω οτι τα παιδια ηταν πολυ ενταξει μαζι μου καθως επρεπε να ψαχνουν συγχρονως και με δικες μου περιγραφες τι ακριβως ηθελα,μαλιστα καμια φορα τους εκανα σκιτσα με αυτο που ηθελα να πω!!(αν δεν μπορεις να το πεις ζωγραφισε το :p :p )
Anyway αυτο που θελαω να πω ειναι οτι τα παιδια ηταν πολυ προθυμα να με βοηθησουν! Βtw τα ανταλλακτικα που παρηγγειλα ηταν κατι κουφα πχ μεταλλα στροφαλου,μπιελας,ελατηρια πιστονιου κατι ασφαλειες και ροδελες για το κιβωτιο και ολα ερχοντουσαν μεσα σε 2 βδομαδες το πολυ απο Ολλανδια..Το μονο που αργησε 3 βδομαδες ηταν οι βιδες κεφαλης οι οποιες ηρθαν απο Γιαπωνια..Α και ολα αυτα για ZX 9 tου 1998...
Mπορει στην περιπτωση σου να ετυχε οποτε...
Τωρα τι να πω μπορει να ημουν εγω ο κωλοφαρδος!!!!:beer:
:wave2:

Daemon
07/06/2006, 17:34
Μη λεμε και οτι θελουμε, η Kawasaki εχει φτιαξει παρα πολυ τα τελευταια χρονια. Οι πιο παλιοι θα θυμουνται το ονομα "Καμμενος" και ακομα θα τρεχουνε.. :wave2: Τωρα, οι εξερεσεις παντα θα υπαρχουνε, σε οποιαδηποτε αντιπροσωπεια..

:)

adam_tsouk
07/06/2006, 17:43
βασικα ειναι και αναλογως τι ζητας..
πχ ενα ρεζερβουαρ που στοιχιζει 900 (οκ για αυτους λιγοτερα) δυσκολα θα το στοκαρουν... και οκ, ενα δυο αλλα για τους υπόλοιπους; Βλεπετε εχουμε και πολλα ατυχηματα... :sick:

σε ολους μπορει να συμβει.... απλα, στον Σαρακακη δεν τυχαινει... πετυχαινει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(αλλα και το zxr400 πανε χρονοι.... μην εχεις απαιτησεις)

kawasaki ZX-12
07/06/2006, 18:30
παιδια περσι ενας φιλος παραγγειλε μουτρο και φαναρι απο ZX12
και ηρθανε σε τεσσερις μερες!!!!απο ολλανδια

kerasaki
07/06/2006, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
βασικα ειναι και αναλογως τι ζητας..
πχ ενα ρεζερβουαρ που στοιχιζει 900 (οκ για αυτους λιγοτερα) δυσκολα θα το στοκαρουν... και οκ, ενα δυο αλλα για τους υπόλοιπους; Βλεπετε εχουμε και πολλα ατυχηματα... :sick:

σε ολους μπορει να συμβει.... απλα, στον Σαρακακη δεν τυχαινει... πετυχαινει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(αλλα και το zxr400 πανε χρονοι.... μην εχεις απαιτησεις)

Εχεις δίκιο για το μοντέλο αλλά και πάλι ο αποστάτης που στοιχίζει 10 ευρώ δεν νομίζω να είναι πρόβλημα για την αποθήκη μιας και ακινητοποιεί την μηχανή.Θα μπορούσα βέβαια να τον φτιάξω σε τόρνο αν ήξερα τις σωστές διαστάσεις.:wave2:

arxaios
07/06/2006, 19:19
Περιστατικό με GPz 600 r αντιπροσωπείας.........
Μετά από πτώση και σύγκρουση έσπασε το πάνω κομμάτι του φαίρινγκ και το φτερό.
Στην Κρήτη τίποτα από ανταλλακτικά..........
Πέφτει τηλέφωνο στην Αθήνα (Καμμένος) !!
-Θα ήθελα παρακαλώ αυτά . Γίνεται αποστολή με αντικαταβολή εκτός Αθήνας;;;;; Και πόσο κοστίζουν;;;;;;
-Εεεεεεμμμμμ!!!!! (αμήχανο) Ξέρετε δεν στοκάρουμε ανταλλακτικά τόσο ακριβά, αλλά μπορούμε να τα παραγγείλουμε Japan.
-Πόσο καιρό θα κάνει να έρθουν;;
-Από 2 εώς 4 μήνες
-Και τι θα κάνω μέχρι τότε;;;;
-........................................
-Τέλος πάντων παραγγείλτε τα.
-Βεβαίως, κάνουν.............. 224.000 δρχ
-Παναγία μου. Τόσο πολύ;;;;; (1989) Τι να γίνει φέρτε τα
-Ναι πρέπει όμως πρώτα να στείλετε μια προκαταβολή.
- Ο.Κ. 10.000 καλά είναι ;;;;;; Τραπεζυκό έμβασμα ή κατάθεση σε λογαριασμό να κάνω;;;;;
-Εμβασμα, αλλά θέλουμε τουλάχιστον τα μισά προκαταβολή για να εκτελεστεί η παραγγελία σας........

Τελικά τα κόλλησα, τα έβαψα και ησύχασα.

Η αντιπροσώπευση έχει αλλάξει μεν.........
αλλά εσείς θα ξαναπέρνατε;;;;;;;;;;;;;;

NikosZX9
07/06/2006, 19:54
Ξεκάρθωτο αλλά ποιος ειναι αυτος ο Καμμένος?:confused:
:wave2:
Το 89 καβαλούσα μια κουρσα .........



















........με βοηθητικές!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

arxaios
07/06/2006, 22:09
Ο προηγούμενος αντιπρόσωπος :yuck: :yuck: :yuck: