PDA

View Full Version : Διαφήμιση να σου πετύχει



Kizoku
07/06/2006, 13:47
Την είδατε αυτή τη διαφήμιση του Mini Couper?

Και καλά το αμαξάκι στα στροφιλίκια και συνεχώς από πίσω του ένας μηχανόβιος καρφωμένος.

Όσπου ανοίγει το πλάνο και...............

Σιγά ρε 'σεις της BMW!
Είπαμε αλλά όχι και ετσι.

:yuck: :yuck:

Gandalf dr685sm
07/06/2006, 13:52
Γιατί ;;;. ... αρκετά έξυπνη ήταν!!!

όπου μάλιστα τηην δική σου αντίδραση και ειρωνεία προς την BMW και τους δημιουργούς της , την είχα ... μέχρι που είδα το trailer να κουβαλάει την μηχανή απο πίσω....χεχεχεχεχεχε

Και έλεγα και εγώ... πάλι λαλακία έκαναν και την έκαναν και επίσημα...
Άκου κόντρα mini couper "μαμά" με μηχανή και η μηχανή να είναι πίσω!!!

Αλλά αν την έχεις παγιδεύσει σε ενα trailer... χεχεχεχε.. πίσω θα είναι.


Gandalf

Sabre
07/06/2006, 13:53
target group: Κουλομαρίες και ανίκανοι.Κοτσαδόρος not ιncluded.
:yuck:

Kizoku
07/06/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί ;;;. ... αρκετά έξυπνη ήταν!!!

όπου μάλιστα τηην δική σου αντίδραση και ειρωνεία προς την BMW και τους δημιουργούς της , την είχα ... μέχρι που είδα το trailer να κουβαλάει την μηχανή απο πίσω....χεχεχεχεχεχε

Και έλεγα και εγώ... πάλι λαλακία έκαναν και την έκαναν και επίσημα...
Άκου κόντρα mini couper "μαμά" με μηχανή και η μηχανή να είναι πίσω!!!

Αλλά αν την έχεις παγιδεύσει σε ενα trailer... χεχεχεχε.. πίσω θα είναι.


Gandalf

Άμα το εκλάβεις από αυτή την πλευρά συμφωνώ απόλυτα! :winka:

Αλλά η αντίδραση του αναβάτη όταν σταματάνε είναι ότι θέλει κι άλλο και γουστάρει οδήγηση με το Cooperάκι!

petridist
07/06/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Άμα το εκλάβεις από αυτή την πλευρά συμφωνώ απόλυτα! :winka:

Αλλά η αντίδραση του αναβάτη όταν σταματάνε είναι ότι θέλει κι άλλο και γουστάρει οδήγηση με το Cooperάκι!

Το concept της διαφημισης είναι οτι το cooper προσεγγίζει τα συναισθήματα που προσφέρει μια μοτοσυκλέτα.. Οπότε μάλλον καλό για τις μοτό είναι!

:wave2:

el_hymador
07/06/2006, 22:41
στους 2τροχους ειχε διαφημιστικη καταχωρηση της SEAT για το LEON ....εδειχνε ενα γκαραζ (σπιτιου), οπου βρισκοντουσαν παρακαριμενα διπλα - διπλα το leon με ενα ducati999.....και απο κατω ηταν η λεζαντα: " για τους φανατικους της οδηγησης!"

πολυ κιτσια , αντε να τσιμπησει κανας καγκουρας δυτικων προαστειων (οι Βορειων προαστειων εχουν λεφτα και περνουν slk)

... θελουν να περασουν το μηνυμα οτι το ταδε τουτου προσφερει ιδιες συγκινησεις με μια μοτοσυκλετα...:lol: :bawl:


σημειολογικα ομως παραδεχονται (εμμεσως) οτι η μοτοσυκλετα ειναι διασκεδαστικοτερη!!!

ωρα καλη στην πρυμη τους και αερα στα πανια τους.....

απλα ελπιζω να μην δειξουν κανα κορεατικο πολυμορφικο να περναει κανα 600αρι ss γιατι θα φανε πολυ γιαουρτι:lol:

KeLeYTiS
07/06/2006, 23:21
Eγω δηλαδη αν πω οτι το αυτοκινητο μου μου ειχε προσφερει τις ιδιες συγκινησεις οσο οι μοτοσικλετες μου θα ημουν κιτς η καγκουρας?

Εγω τα αγαπω και τα 2 ειδη το ιδιο και θα γουσταρα σε καποια φαση να αναπαλαιωνα μια Ascona η ενα Manta ετσι για την χαρα της οδηγικης απολαυσης....

Καθε πραγμα μπορει να σου προσφερει κατι διαφορετικο και μοναδικο ...

Alx 84
08/06/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS


Καθε πραγμα μπορει να σου προσφερει κατι διαφορετικο και μοναδικο ...

Έτσι ακριβώς είναι.

bartlal
08/06/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Eγω δηλαδη αν πω οτι το αυτοκινητο μου μου ειχε προσφερει τις ιδιες συγκινησεις οσο οι μοτοσικλετες μου θα ημουν κιτς η καγκουρας?

Εγω τα αγαπω και τα 2 ειδη το ιδιο και θα γουσταρα σε καποια φαση να αναπαλαιωνα μια Ascona η ενα Manta ετσι για την χαρα της οδηγικης απολαυσης....

Καθε πραγμα μπορει να σου προσφερει κατι διαφορετικο και μοναδικο ...


:a013::a012: :a013:

(οκ, θα φαω κραξιμο αλλα ειναι και η δικη ΜΟΥ αποψη)

Gandalf dr685sm
08/06/2006, 12:04
οχι ρε παιδιά γιατί να φάτε κράξιμο;

Και εγώ έχω ενα FIESTA MKI του 83 παρακαλώ, που πάσχει απο αλεργίες και γενικά είναι σε περίοδο "τυμπανισμού"
Ακόμα και τα ελαστικά του "πρήστηκαν" και "φάρδυναν"..

όταν λοιπόν παίρνει μπρος και ακούς το μοτέρ (καρμπυρατέρ - ατμοσφαιρικό για όσους δεν γνωρίζουν) και η μπούκα "μπερδεύει" στα πολλά, όπως και να το κάνεις είναι άλλου τύπου ευχαρίστηση. Ειδικά με την γεωμετρία του , με τις ΚΟΝΙ που φέρει και μπαίνει εκεί που μεγαλύτερα δυσκολεύονται να μπουν με τόσα.

Όλα οχήματα είναι με τις δικές τους συγκινήσεις..

Gandalf

Kizoku
08/06/2006, 12:11
Εντάξει και εγώ το ευχαριστιέμαι το αμαξάκι μου (Focus 1.8).

Αλλά ακριβώς επειδή δεν συγκρίνονται αυτά τα δύο, αμάξι-μηχανή δεν μου άρεσε και η διαφήμιση.
Και επίσης σε καμία περίπτωση για μένα, δεν συγκρίνεται η αίσθηση οδήγησης μιας μηχανής όπου και συμμετέχει ο αναβάτης 100% με την οδήγηση ενός καθημερινού αυτοκινήτου όπου πλέον όλα είναι πιο αποστειρωμένα και ευκολότερα για τον οδηγό.

Για άλλον βέβαια μπορεί να ισχύει και το ανάποδο.

el_hymador
09/06/2006, 22:05
ενταξει μωρε και εμενα μου αρεσει να οδηγω που και που το αμαξακι μου ...μια bugati eb110 .....

ρε σεις μην ειστε τοσο παρεξηγιαρηδες!!!!

Κιτς χαρακτηρισα ην διαφημιση , οπως και καγκουρα χαρακτηριζω αυτον που παει και αγοραζει ενα 1400 με 110 αλογα και νομιζει οτι ειναι ο βασιλιας του δρομου...μην τα περνετε ολα επι προσωπικου.

Και μια και μιλαμε για προσωπικες αποψεις εγω εμμενω σε αυτην ....

ΚΑΝΕΝΑ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΟΔΗΓΙΚΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΜΙΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!!!

αναλογιστειτε μονο τις κινησεις που μπορει να κανει μια μοτοσυκλετα στον χωρο (στον εκαρσιο στον διαμηκη και σχεδον σε ολους τους αξονες) την συμμετοχη που εχεις στην οδηγηση οπως σωστα αναφερθηκε πιο πανω και επισης τις επιδοσεις που απλα ειναι απο αλλο πλανητη συγκριτικα....αυτα ειναι τα επιχειρηματα που μπορω να υποστηριξω και τα οποια φυσικα μπορει να γραψει στα παλια του τα παπουτσια ο οποιοσδηποτε λατρης των τεσσαρων τροχων με την εξης φραση : δεν μου αρεσουν οι μοτοσυκλετες ...


περι ορεξεως ....


και μην παρεξηγηθει κανενας παλι ε?:wave2: