PDA

View Full Version : Παραλιακη το μεσημερι



Giorgos19
07/06/2006, 15:12
Το σκηνικο εγινε πριν απο 15 λεπτα.Γυρνουσα απο Γλυφαδα προς Αγιο Δημητριο μεσω παραλιακης.Εννοειται πηχτρα τελειως.Δευτερα στο GSR και με 15-20 km/h αναμεσα στα αμαξια.Εκει που πηγαινα λοιπον,εχωντας το νου μου στις ροδες των κουτων ωστε να προβλεψω μια ενδεχομενη μαμακια τους,πεταγεται εΝα χερι απο ενα παραθυρο.Πλακωνομαι στα φρενα (endo κοντεψα να κανω..) και εν τελει σταματησα με το αιωρουμενο χερι να απεχει μερικα εκατοστα απο τον προβολεα μου!Κοιταω μεσα στο αμαξι,και τι βλεπω....Ο οδηγος τσακωνοταν με εναν στην διπλα λωριδα.Το κοιταω,δεν μου δινει σημασια!!!Συγνωμη του λεω,καταλαβατε τι εγινε?Τ θες ρε φιλε και εσυ ρε φιλε,μου λεει και με αγριοκοιταζε.:evil: ......Προσεξτε τα χερια σας την επομενη φορα του κανω.Γιατι τι εγινε συνεχιζει στο ιδιο υφακι.Γιατι ρε ζωο διποδο,αν δεν ειχα εγω τον νου μου,τωρα θα τρεχαμε στα νοσοκομεια του απανταω...Εβαλα πρωτη και εφυγα....

ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΟΥΤΑΚΙΔΕΣ.

PortisHead
07/06/2006, 15:15
Ηθικό δίδαγμα ?
Αλλη φορά να μην κόβεις.
Θα μου πεις...κριμα ειναι ο προβολέας του πανέμορφου GSR......
:lol: :lol: :lol:

antonis21
07/06/2006, 15:27
αδερφε μην δινεις σημασια και μην χαλιεσαι για κανενα ζωο αφου δεν εγινε κατι σοβαρο ολα καλα.. ξερεις ποσες φορες εχουν παει να με χτυπησουν τι να τους πεις να τους βρισεις η να τσακωθεις ... να χαλασεις την διαθεση σου δεν λεει πιστεψε με..

Giorgos19
07/06/2006, 15:31
Γι αυτο και κρατηθηκα και του μιλησα πολυ ευγενικα.Αλλα οταν ειδα την αντιμετωπιση που ειχα μου γυρισε το ματι.Και λεω εγω τωρα,αν δεν ειχα προλαβει να σταματησω ποιον θα τρεχανε???????

sub_zero
07/06/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Ηθικό δίδαγμα ?
Αλλη φορά να μην κόβεις.
Θα μου πεις...κριμα ειναι ο προβολέας του πανέμορφου GSR......
:lol: :lol: :lol:

Συμφωνώ απόλυτα...

και που 'σαι.... παρε TDM.. δεν παθαίνει τιποτις ο προβόλας...
Εχω μαζέψει κουλαααα.....

βρουμ..βρουμμ... ΙΙΙΙιιιιιιι..... ΜΠΑΜ!!!.... μαζεψε το κουλό σου κυρά μου.... βρουμμμ.... κτλ κτλ.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

CyBeRseXX
07/06/2006, 15:46
simfona me ton kok apagoreuetai na kinise anamesa sta autokinita!:cry: (kane search exei sizitithei palaiotera auto)

opote simfona me ton nomo o koutakias den ekane tipota stravo aplonontas to xeri tou. na anoiksei porta apagoreuetai. :yuck:

tora epeidi oloi mas kinoumaste anamesa sta koutakia, prosopika an prolavo frenaro, an den prolavo akouo apla to ntaaap eno apomakrinomai. :lol:

Giorgos19
07/06/2006, 15:48
ΚΑι να φυγω θα με βρουν.....Εχω το ταψι πισω και ο αριθμος φαινεται απο χιλιομετρα λεεεεεεεεεεεεεεεμε
:bawl:

EVI
07/06/2006, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
simfona me ton kok apagoreuetai na kinise anamesa sta autokinita!:cry: (kane search exei sizitithei palaiotera auto)

opote simfona me ton nomo o koutakias den ekane tipota stravo aplonontas to xeri tou. na anoiksei porta apagoreuetai. :yuck:

tora epeidi oloi mas kinoumaste anamesa sta koutakia, prosopika an prolavo frenaro, an den prolavo akouo apla to ntaaap eno apomakrinomai. :lol:


και εγω...


ε μα πια δε τρωγοντε


θα θελαν οι μηχανες να ειναι η μια πισω απο την αλλη ?



χαμος θα γινοταν



τες πα


παντος να πω την αληθεια τις τελευταιες μερες η ξεροκγαζια παει συνεφο


ακουνε ανοιγουν μαζευοντε


τελος

CyBeRseXX
07/06/2006, 15:52
siga min se vroun! k an se vroun den isoun esy, o ksaderfos sou apo ameriki itan :alien:

Giorgos19
07/06/2006, 15:52
Ευη εβαλες την akrapa που ελεγες??

Giorgos19
07/06/2006, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
siga min se vroun! k an se vroun den isoun esy, o ksaderfos sou apo ameriki itan :alien:

Σωστοοοοοοοοοςςςςς.Τσακο καμια μπυρα να χαλαρωσουμε τωρα:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

EVI
07/06/2006, 15:54
Ειναι στο σπιτι μου ΟεΟ


Θελω επεκταση σωματος οΕο


θελω λευτα οΕο

το Ζ θα κανει σαν κακο

που ειναι οι ταπες οΕο?

*στο μονοκυλινδρακι μου ομως δεν εχω διαφραγματα και κανει σαν τρακτερ*


πιανει οΕο


μαζευοντε οΕο


:lol: :lol: :lol:

megatim
07/06/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από CyBeRseXX
simfona me ton kok apagoreuetai na kinise anamesa sta autokinita!:cry: (kane search exei sizitithei palaiotera auto)

opote simfona me ton nomo o koutakias den ekane tipota stravo aplonontas to xeri tou. na anoiksei porta apagoreuetai. :yuck:


Επίσης σύμφωνα με τον ΚΟΚ, από ένα αυτοκίνητο, επιτρέπεται να προεξέχει κάτι μόνο για 15 cm. Οπότε αν συμβεί καμιά στραβή ποτέ, πριν κάνετε οτιδήποτε, κατεβείτε από την μηχανή και με μια μεζούρα μετρήστε το μήκος του προεξέχοντος μέλους/αντικειμένου.

Giorgos19
07/06/2006, 16:00
Θελω επεκταση σωματος οΕο


Να βοηθησω εγω...τι θες?Χερι ποδι???

EVI
07/06/2006, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Θελω επεκταση σωματος οΕο


Να βοηθησω εγω...τι θες?Χερι ποδι???

αχαχαχαχ
αχ
αχ
αχαχαχαχαχα
χα
αχαχ
αχαχαχχαχ


χαζο


χααχχχαχαχαχαχχααχ

sub_zero
07/06/2006, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Επίσης σύμφωνα με τον ΚΟΚ, από ένα αυτοκίνητο, επιτρέπεται να προεξέχει κάτι μόνο για 15 cm. Οπότε αν συμβεί καμιά στραβή ποτέ, πριν κάνετε οτιδήποτε, κατεβείτε από την μηχανή και με μια μεζούρα μετρήστε το μήκος του προεξέχοντος μέλους/αντικειμένου.

ΕΕΕεεε... συγνώμη.... μήπως μπορώ να σας το μετρήσω????...

17 ΕΚΑΤΟΣΤΆΑΑΑΑ?!?!?!?!....

ΜΑΖΕΨΕ ΤΟ ΜΩΡΗ ΧΑΜΟΥΡΑ!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sub_zero
07/06/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Θελω επεκταση σωματος οΕο


Να βοηθησω εγω...τι θες?Χερι ποδι???

Μπορώ να έχω και εγώ μία επέκταση σε ύψος????

Εεεεεε.... ΦΦΦανταστικέέέέ επεκτάτη????....

Θα μου κάνεις και λίγο φρρρρρρ.... να σε καμαρώσω???

:beer: :beer:

Giorgos19
07/06/2006, 16:22
Καλα ο ΚΟΚ μας ειναι για τα μπαζα...Δηλαδη στην Εθνικη αν η γκομενιτσα του κουτακια εχει βγαλει15cm τις ποδαρες τισ ελω δεν ειναι παρανομη.Ελεος....

Giorgos19
07/06/2006, 16:23
Εφτασιεεεεεεεεεεεε Φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

anf125
07/06/2006, 21:24
Επίσης θέλει προσοχή τώρα το καλοκαίρι που πολλοί οδηγοί κρατάνε και... τσιγάρο στο χέρι που προεξέχει από το παράθυρο και συνήθως το πετάνε έξω! Γι' αυτό όλοι κράνος με κατεβασμένη ζελατίνα και μη εύφλεκτά ρούχα :winka:

bonepeeler
07/06/2006, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Επίσης θέλει προσοχή τώρα το καλοκαίρι που πολλοί οδηγοί κρατάνε και... τσιγάρο στο χέρι που προεξέχει από το παράθυρο και συνήθως το πετάνε έξω! Γι' αυτό όλοι κράνος με κατεβασμένη ζελατίνα και μη εύφλεκτά ρούχα :winka:

Ειδικά αν το έχει τεντωμένο και απλά το αμολάει να το πάρει το αεράκι.:evil:

Εγώ φταίω που δεν της κατέβασα όλο το Ευαγγέλιο.:evil:

antonis21
08/06/2006, 00:57
το θεμα ειναι να μην γινει η στραβη στην ελλαδα ειμαστε.. εδω σε τρακαρουν και φταινε και συ βρισκεσε να φταις και να πληρωνεις κιολας.. εχω δει τα απισευτα..

morpheus
08/06/2006, 10:24
Δεν ισχύει το 15 cm.

KOK άρθρο 32

4. Το φορτίο απαγορεύεται να προεξέχει από το πίσω τμήμα του οχήματος περισσότερο από 30% του μήκους του αμαξώματος. Ειδικά, στα μοτοποδήλατα, μοτοσυκλέτες και τρίτροχα οχήματα, το φορτίο απαγορεύεται να προεξέχει περισότερο από 0,40 μ. από τις πλευρές τους, υπολογιζόμενου από το εξωτερικό άκρο του εμπρόσθιου πλευρικού φανού του οχήματος, ή του μπρος ή πίσω ακραίου σημείου αυτών. Προκειμένου για ειδική μεταφορά αντικειμένων που προεξέχουν από το πίσω τμήμα των αυτοκινήτων οχημάτων πέραν του 30% του μήκους του αμαξώματος, απαιτείται προηγούμενη άδεια της κατά τόπον αρμόδιας Τεχνικής Υπηρεσίας.

5. Τα προεξέχοντα φορτία από το μπρος ή πίσω τμήμα ή τις πλευρές του οχήματος, αν αυτό επιτρέπεται, πρέπει να επισημαίνονται με σταθερή προσαρμοσμένη πινακίδα διαστόσεων τουλάχιστον 0,50 χ 0,50 μ. λευκού χρώματος με διαγώνιες ερυθρές λωρίδες, κατασκευασμένη από υλικά υψηλής αντανακλαστικότητας και τοποθετημένη με το πάνω άκρο όχι πιο ψηλά από 1,60 μ. και το κάτω άκρο όχι πιο χαμηλά από 0,40 μ. από το οδόστρωμα, όταν δεν μπορούν την προεξοχή να αντιληφθούν οι οδηγοί των άλλων οχημάτων. Κατά τη νύκτα, όπως αυτή ορίζεται στην παρ. 1 του άρθρου 2 του παρόντος Κώδικα, για την επισήμανση αυτή πρέπει να χρησιμοποιείται λευκό φώς και λευκό αντανακλαστικό στοιχείο μπροστά, ερυθρό δε φως και ερυθρό αντανακλαστικό στοιχείο πίσω.

6. Ειδικότερα προκειμένου για μηχανοκίνητα οχήματα και αν αυτό επιτρέπεται:

α) Τα προεξέχοντα φορτία περισσότερο από ένα (1) μέτρο πέραν του μπρος ή πίσω τμήματος του οχήματος, πρέπει να επισημαίνονται οπωσδήποτε.

β) Τα φορτία τα οποία προεξέχουν κατά πλάτος περισσότερο από 0,40 μ. από το εξωτερικό άκρο του μπρος φανού ή του πίσω ερυθρού φανού του οχήματος, πρέπει να επισημαίνονται τη νύκτα.


Συνεπώς ότι προεξέχει από το πλάι των αυτοκινήτων κόβεται σύρριζα!

:lol:

Giorgos19
08/06/2006, 10:44
Ακουτε παιδια???Βουρ για τα χερια.Σοβαρα ομως,αν χτυπα ξυλο,γινει κανενα ατυχημα, με αυτους τους νομους πιασε το αβγο και κουρευτο καλυτερα

bartlal
08/06/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ακουτε παιδια???Βουρ για τα χερια.Σοβαρα ομως,αν χτυπα ξυλο,γινει κανενα ατυχημα, με αυτους τους νομους πιασε το αβγο και κουρευτο καλυτερα

για αυτο λεμε οτι απαγορευεται η διηθηση μεταξυ των αυτοκινητων, το δικιο ΔΕΝ θα ειναι με το μερος σου... :(

megatim
08/06/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από morpheus
Δεν ισχύει το 15 cm.

KOK άρθρο 32

4. Το φορτίο απαγορεύεται να προεξέχει από το πίσω τμήμα του οχήματος περισσότερο από 30% του μήκους του αμαξώματος. Ειδικά, στα μοτοποδήλατα, μοτοσυκλέτες και τρίτροχα οχήματα, το φορτίο απαγορεύεται να προεξέχει περισότερο από 0,40 μ. από τις πλευρές τους, υπολογιζόμενου από το εξωτερικό άκρο του εμπρόσθιου πλευρικού φανού του οχήματος, ή του μπρος ή πίσω ακραίου σημείου αυτών.


Συνεπώς ότι προεξέχει από το πλάι των αυτοκινήτων κόβεται σύρριζα!

:lol:

Υπολόγισα από την άκρη του καθρέπτη.

:p

adam_tsouk
08/06/2006, 14:20
εγω αμα δω χερι να εξεχει το θεωρω κορυφαιο task!

ξερεις ποσο δυσκολο ειναι να πετυχεις μονο το τσιγαρο;


:lol: :lol:

Giorgos19
08/06/2006, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω αμα δω χερι να εξεχει το θεωρω κορυφαιο task!

ξερεις ποσο δυσκολο ειναι να πετυχεις μονο το τσιγαρο;


:lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :beer:

Ρε Βartal,τι να κανουμε???Δεν ξερουν ομως τον χαμο που θα γινει αν ολες οι μηχανες ηταν η μια πισω απο την αλλη και δεν κανανε διηθησες

bartlal
08/06/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
:rotflmao: :rotflmao: :beer:

Ρε Βartal,τι να κανουμε???Δεν ξερουν ομως τον χαμο που θα γινει αν ολες οι μηχανες ηταν η μια πισω απο την αλλη και δεν κανανε διηθησες

το ξερω βρε συ, μην νομιζεις οτι δεν κανω και εγω, απλα ξερω απο τωρα οτι αν συμβει τιποτα (με χερια, ποδια κλπ) θα φταιω...

μακαρι μια βδομαδα να καναμε αποχη απο τη χρηση της μηχανης μας και να χρησιμοποιουσαμε και ΕΜΕΙΣ τα αυτοκινητα, τα ταξι, τα λεωφορεια, τα μετρο, και γενικα ολα τα αλλα μεσα. και αν κουνηθει τιποτα στην αθηνα, εμενα να με χεσεις! :winka:

Giorgos19
08/06/2006, 18:27
Σωστοοοοοοοοοςςςς.Προσωπικα,εχει τυχει να με βρισουν ενω ημουν σταματημενος κανονικα πισω απο ενε αμαξι...!Ακουσον ακουσον.....

:yuck:

antonis21
08/06/2006, 18:59
αδερφε τι αλλο περιεργο σου εχει τυχει???? νταλικα περναει στοπ... φανταζεσαι τι θα παθαινα και που θα ημουνα τωρα ευτυχως παντα κοβω σχεδον σταματω οπως πρεπει να κανουμε ολοι.. και στα φαναρια οταν αναβει πρασινο περιμνουμε λιγο και μετα ξεκιναμε.. :cry: :cry: Ελλαδα ρε

ermis21
08/06/2006, 19:14
Για μισό λεπτό ρε μάγκες αφού δεν έκανα σφήνα στην διπλανή λωρίδα βρισκόμουν και η βλαμμένη πέταξε το κουλό της απόξω και φώναζε "I'am the queen of the world" (ωσάν στον Τιτανικό ένα πράμα)



Μου ακούγεται μια χαρά δικαιολογία :P

Giorgos19
08/06/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδερφε τι αλλο περιεργο σου εχει τυχει???? νταλικα περναει στοπ... φανταζεσαι τι θα παθαινα και που θα ημουνα τωρα ευτυχως παντα κοβω σχεδον σταματω οπως πρεπει να κανουμε ολοι.. και στα φαναρια οταν αναβει πρασινο περιμνουμε λιγο και μετα ξεκιναμε.. :cry: :cry: Ελλαδα ρε


Το κλασσικο με το τσιγαρο το ξερεις?????????
:smokin:

antonis21
08/06/2006, 21:08
gia pes moy:confused: :confused:

Giorgos19
08/06/2006, 21:13
Ε να ,εκει που οδηγεις ανεμελος,ξαφνικααπο το μπροστινο κουτι πεταγεται ενα τσιγαρακι το οποιο σε βρισκει στο κεφαλι,και ευτυχως εχεις την ζελατινα κλειστη.....:eek:

antonis21
08/06/2006, 21:21
εχω φαει περιστερι στο κεφαλι αλλη φαση... το κρανος να ναι καλα.. θα χε περασει στοπ το βλαμενο:look:

Giorgos19
08/06/2006, 21:29
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: